Ruža pre nevestu Sledujte v predstihu!

Ako odstrániť šumenie v ušiach – príčiny, lieky, vitamíny, fórum a krčná chrbitca

Aktualizované:

Autor: Marcela

Ako odstrániť šumenie v ušiach liečba

Pokiaľ neviete, ako odstrániť šumenie v ušiach, poradíme vám, ako na správnu liečbu pomocou liekov či vitamínov. Zároveň je dôležité, aby ste odstránili príčiny, ktoré toto šumenie spôsobujú. Pozrite sa na to, ako s týmto problémom bojovať.

Ako odstrániť šumenie v ušiach

Odstrániť šumenie v ušiach môžete rôznymi spôsobmi. V prvom rade je dôležité odhaliť príčinu, ktorú treba odstrániť.

Existujú rôzne vitamíny a lieky, ktoré vám s týmto problémom pomôžu. Najlepšia je konzultácia s lekárom, ktorý vám zároveň poradí aj s tým, ako znížiť diastolický tlak alebo ako znížiť teplotu v prípade, že pociťujete ťažkosti aj v tomto smere.

V článku nájdete

Šumenie v ušiach príčiny

Príčiny šumenia v ušiach sú rôzne. Časť z nich je zapríčinená ochorením a časť zase vonkajšími vplyvmi.

Medzi príčiny spôsobujúce šumenie alebo pískanie v ušiach, ktoré sa inak nazýva aj Tinitus najčastejšie patrí:

 • zápalové ochorenia
 • poškodenie stredného ucha
 • Mienerova choroba
 • ochorenie kostí
 • nespavosť
 • stres
 • nahromadenie ušného mazu
 • starnutie
 • extrémna fyzická námaha
 • metabolické poruchy
 • nízka hladina železa

V prípade vonkajších vplyvov ide najmä o častý pohyb v hlučnom prostredí. Najčastejšie sú ohrození ľudia, ktorí pracujú napríklad v nočných kluboch alebo s hlučnými nástrojmi, ako je napríklad brúska či píla.

Hučanie v ušiach krčná chrbtica

Krčná chrbtica je jeden z najčestejších dôvodov, ktoré spúšťajú hučanie v ušiach.

Sedavé zamestnanie, jednostranná záťaž, práca na výrobnej linke v jednej polohe, športy ako golf či tenis zaťažujú krčnú chrbticu stále rovnakým spôsobom.

Preťaženie krčnej chrbtice sa následne môže prejaviť aj ako pulzujúce hučanie v ušiach. Spôsobuje to priame prepojenie krčnej chrbtice s čeľustným kĺbom.

Šumenie v ušiach liečba

Pokiaľ neviete, ako odstrániť šumenie v ušiach, najlepšia cesta je poradiť sa s lekárom. Liečba šumenia v ušiach je totižto individuálna a závisí od príčiny, ktorá ju spôsobuje.

Dôležité je však vedieť, že na túto chorobu neexistuje liek, ktorý by vás z nej vyliečil, dá sa jedine potlačiť rôznymi spôsobmi.

Medzi veľmi populárne formy liečby patria rôzne zvukové terapie. Počúvanie špeciálnych terapeutických nahrávok pomáha potláčať a prekrývať nepríjemné šumenie a pískanie v ušiach.

Častým druhom liečby je aj rekvalifikačná terapia, pri ktorej sa pacient naučí tinitus ignorovať. Mozog si jednoducho zvykne na tento zvuk a prestane ho vnímať, táto terapia si vyžaduje dlhý časový horizont.

Na zápal sú vhodné účinky zázvoru, ktoré ho potláčajú a môže sa vám po ňom veľmi ľahko uľaviť od bolesti.

Lieky na hučanie v ušiach

Lieky na hučanie v ušiach sú vo väčšine prípadov viazané na lekárky predpis. Je to z toho dôvodu, že váš lekár vie najlepšie určiť príčinu vzniku a predpísať vám adekvátny liek na potlačenie tohto problému.

Medzi predpisované lieky pri tomto probléme patrí napríklad Gingio či Aurecon. Často sú predpisované aj rôzne antidepresíva a antikonvulzíva, ako napríklad Gabapentín.

Rovnako pomocou liekou môžete znížiť vysoké hodnoty cukru v krvi.

Vitamíny na hučanie v ušiach

Vitamíny na hučanie v ušiach sú ďalšou možnosťou, ako potlačiť tento problém.

Medzi takéto vitamíny patria kvapky a tablety obsahujúce ginko, žihľavu, kapucínku, rozchodnicu ružovú a iné rastliny a byliny. Vhodná môže byť aj huba Kombucha.

Existuje veľké množstvo výrobcov vitamínov, kvapiek a tinktúr a je len na vás, ktoré si vyberiete. Prípadne, ak užívate lieky, je vhodná konzultácia s lekárom, aby sa vám jednotlivé látky v liečivách nebili.

ako odstrániť hučanie v ušiach vitamíny
Zdroj: unsplash.com

Pulzujúce šumenie v uchu

Pulzujúce šumenie v uchu sa po väčšine zhoduje s rytmom vášho tepu. A tento typ hučania v ušiach sa nazýva pulzujúci tinitus.

Jedná sa väčšinou poruchy svalov, kostí alebo kĺbov v oblasti hlavy a krku. Rovnako je tento stav spojený s vysokým krvným tlakom alebo inými srdcovými problémami.

Taktiež pulzujúce hučanie v uchu spôsobuje aj ateroskleróza a vaskulárne nádory.

Šumenie v ľavom uchu

Šumenie iba v ľavom uchu môže byť spôsobené viacerými podnetmi. Pokiaľ sa šumenie prejavuje iba v ľavom uchu, môže to byť spôsobené infekciou, zápalom alebo ochorením len časti v ľavom uchu.

Rovnako to môže byť spôsobené nadmerným namáhaním len ľavého ucha. Pokiaľ pracujete v prostredí, kde vám hluk prichádza najmä z jednej strany, aj toto môže spôsobiť šumenie len v ľavom uchu.

Šumenie v pravom uchu

Šumenie len v pravom uchu môže byť spôsobené rovnakými podnetmi, ako to bolo pri ľavom uchu akurát, že ochorenie alebo vonajšie vplyvy sa týkajú pravého ucha.

Šumenie v ušiach fórum

Šumenie v ušiach fórum slúži na to, aby ste sa podelili s vašimi problémami s inými ľuďmi, ktorí majú podobné problémy. Zároveň si na fórach dokážete poradiť, ako hučanie v ušiach odstrániť a inšpirovať sa účinnými riešeniami iných.

Fóra na internete nájdete viaceré. Na mnohých fórach nájdete aj odborný názor lekára, ktorý vám čiastočne poradí aj na diaľku.

Rovnako na rôznych fórach môžete nájsť aj rady na to, ako vybrať kliešťa.

Šumenie v ušiach Modrý koník

Fórum Modrý koník je pravdepodobne najpopulárnejšie internetové fórum. Šumenie v ušiach na Modrom koníku je populárna téma a nájdete tu množstvo skúseností od iných pacientov.

Avšak pri vážnych zdravotných problémoch by ste mali naštíviť v prvom rade lekára, aby vám poskytol odbornú radu. Až potom vyhľadávať rady od druhých.

Podobné fórum je aj Modrá strecha, kde však nájdete rady a inšpirácie týkajúce sa dizajnu a stavieb.

Zdroje: youtube.com, benulekaren.sk, cdc.gov

Témata:
Zdravie

Najnovšie články