Kuciak film – vražda novinára, trailer, netflix, ČSFD, kino, režisér a recenzie

Kuciak vražda novinára je dokument zahraničnej produkcie. Zaujímajú vás informácie a ktorý zahraničný režisér sa na tvorbe podielal? Kino vám ponúka možnosť pozrieť si tento dokument. Prezradíme vám aké má hodnotenie na ČSFD a iné recenzie.

Kuciak film

Kuciak film je nový emotívny a veľmi informatívny dokument, ktorý môžete momentálne vidieť v kinách.

Dokument opisuje a ukazuje zákulisie brutálnej vraždy, ktorá bola spáchaná v roku 2018 a prišli pri nej o život dva mladé životy – Ján a Martina.

Ján bol investigatívny novinár, ktorý sa venoval slovenským politikom a vysoko postaveným ľuďom a ukazoval na ich podvody a prepojenie na mafiu. Jeho vášeň pre prácu sa mu stala osudnou a bol chladnokrvne zavraždený.

V článku nájdete

Kuciak vražda novinára dej

Dokument Kuciak film vražda novinára skúma vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Okrem toho, že v dokumente rozoberajú tie najväčšie detaily spojené s vraždou, venujú sa aj dôsledkom tejto chladnokrvnej udalosti.

V dokumente môžete vidieť reálne postavy obvinených, príbuzných obetí ale aj kolegov a vyšetrovateľov. Dokument odhaľuje naozaj zaujímavé detaily nielen o vražde ale aj o spojitostiach, ktoré vraždu vyvolali.

Nečakajte žiadne romantické hrané filmy alebo seriály ako je nový Dunaj seriál alebo Mama na prenájom, jedná sa naozaj o reálne a nekompromisné odhalenie informácií.

Kuciak film trailer

Kuciak film trailer je ukážkou toho, čo vám dokument ponúka. Na základe traileru si môžete urobiť obraz o tom, či si dokument pozriete alebo nie.

Kuciak film herci

V dokumente Kuciak film herci nevystupujú. Toto filmové spracovanie je celé formou dokumentu. A vystupujú v ňom reálne osoby.

V dokumente môžete vidieť rodičov obetí, politikov a vedúce osobnosti slovenských inštitúcií, ktoré mali v období vraždy veľkú moc. Rovnako v dokumente uvidíte aj právnych zástupcov oboch strán, vraha a komplicov ale aj vystupovanie sudcov, objednávateľov vraždy a podobne.

Okrem blízko prepojených osôb v dokumente vystupujú aj Jánovi kolegovia a iní slovenskí či zahraniční novinári, ktorí spracovali zaujímavé materiály, ktoré sa k nim po vražde dostali a pomohli pri vzniku tohto dokumentu.

Kuciak film kino

Kuciak film kino je možnosť ako si tento dokument pozrieť. Dôležité je, aby ste si pozreli premietace časy vo vašom meste, aby ste vedeli, kedy dokument premietajú. Tento film by ste mali nájsť vo veľkých sieťach kín ako Cinemax či Cinemacity, ale aj v menších kinách.

Ján Kuciak film v kinách je momentálne premietaný na pravidelnej báze a v programe kín ho nájdete každý deň.

Kuciak film kino
Zdroj: co-to-je.sk

Kuciak film premiéra

Kuciak film premiéra bola symbolicky v kinách na piate výročie od tejto brutálnej tragédie. Hostí na slávnostnej premiére privítal šéfredaktor novín, kde Ján pracoval a dokument predstavil režisér Matt Sarnecki.

Na premiére sa okrem rodičov zavraždených zúčastnili aj známe osoby ako prezidentka Zuzana Čaputová, zástupcovia zahraničných veľvyslanectiev na Slovensku ale aj známe osobnosti ako Veronika Cifrová Ostrihoňová, Braňo Závodský naživo či Zuzana Kovačič Hanzelová.

Premiéra bola naozaj dojemná, plná sĺz a emócií. Celý emotívny charakter stupňovala prítomnosť rodičov zavraždených, ktorí sa na dokument pozerali s plačom a zúfalstvom.

Kuciak vražda novinára Netflix

Dokument Kuciak vražda novinára na Netflixe nenájdete, avšak môžete tu sledovať iné najlepšie filmy na Netflixe. To znamená, že Kuciak film online zatiaľ nie je.

Netflix je platforma, kde nájdete okrem zahraničných aj slovenské a české filmy, tak je možné, že časom sa dokument na tejto platforme objaví.

Kuciak film Voyo

Kuciak film na Voyo rovnako ako Netflixe nenájdete, aj keď je vysoká pravdepodobnosť, že časom sa tento dokument na streamovacej platforme televízie Markíza objaví.

Dnes tam nájdete podobný dokument s názvom Prípad Kuciak z roku 2021. Rovnako ako Kuciak vražda novinára ani dokument Prípad Kuciak nie je slovenskou produkciou. Prípad Kuciak bol totižto natočený vo Francúzsku.

Kuciak film ČSFD

Kuciak film na ČSFD získal za prvý týždeň premietania naozaj dobré výsledky a momentálne má hodnotenie viac ako sedemdesiat percent.

ČSFD je československá filmová databáza, ktorá poskytuje všeobecné hodnotenia filmov a informácie o seriáloch, filmoch, hercoch či režiséroch.

Okrem hodnotenia dokumentu tu nájdete aj recenzie na tento dokument, súvisiace videá, promo materiály či galériu z natáčania. Taktiež na ČSFD nájdete aj ocenenia, ktoré film získal a na ktorý bol nominovaný.

kuciak film čsfd
Zdroj: co-to-je.sk

Kuciak vražda novinára režisér

Režisérom filmu Kuciak vražda novinára je Matt Sarnecki. Matt Sarnecki je zahraničný investigatívny novinár a reportér a na projekte pracoval viac ako dva roky.

Jeho cieľom nebolo len natočiť dobrý dokument o tom čo sa stalo Jánovi a Martine, ale najmä chcel pochopiteľne prerozprávať príbeh, ktorý sa netýka len Slovenska. Tento negatívny osud dvoch mladých osôb ukazuje ako funguje korupcia nielen na Slovensku ale aj vo svete.

Matt Sarnecki získal za spracovanie tohto dokumentu ocenie na Zurrich Film Festival v roku 2022. A to konkrétne v kategórii medzinárodný dokument. Tento film bol rovnako nominovaný aj na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch, tu však ocenenie nezískal.

Kuciak film recenzie

Kuciak film recenzie sú veľmi pozitívne. Ľudia, ktorí si dokument pozreli vravia o tom, že by mal povinne na Slovensku tento projekt vidieť každý jeden občan, aby si urobil vlastný názor o krajine, v ktorej žije.

Vychvaľovaný je najmä nadhľad zahraničného režiséra, ktorý dokonale opisuje, čo sa stalo, bez veľkého zaujatia. Keďže v dokumente nevystupujú herci, ale reálne postavy, celý dej naberá úplne iný rozmer a emócie vás prevalcujú.

Samozrejme, že sa nájdu aj takí, ktorí dokument neocenili a tvrdia, že je to prehnané a nepravdivé. Najlepšie urobíte, ak si o tom celom urobíte vlastný názor a dokument si pozriete aj vy.

Zdroj: wikipedia.sk, markiza.sk, cinemax.sk, cinemacity.sk, youtube.com

Najnovšie články