Dunaj seriál – herci, kto je kto, archív, Voyo, režisér, ČSFD a recenzie

Aktualizované:

Autor: Marcela

Dunaj seriál Markíza

Dunaj seriál je novým televíznym projektom televízie Markíza. Jednotlivé diely si môžete pozrieť na Voyo alebo v archíve. Akí sú herci, recenzie a kto je režisér. Pozrite sa na trailer seriálu.

Dunaj seriál

Dunaj seriál je dramatický dobový seriál, ktorý sa celým oficiálnym názvom nazýva Dunaj, k vašim službám.

Tento televízny projekt divákom vyrozpráva životné skúsenosti a osudy ľudí, ktorí sú uzko spätý s ikonickým obchodným domom Dunaj podobne ako seriál Mama na prenájom.

Obchodný dom Dunaj bol vo svojich najlepších časoch chrámom luxusu a hojných nákupov. Celý dej je vsadený do tridsiatych a štyridsiatych rokov a je okorenený turbulentnými udalosťami jednotlivých postáv.

V článku nájdete

Dunaj seriál Markíza

Dunaj seriál Markíza predstavila divákom v januári 2023. Dunaj, k vašim službám tak môže byť dobrou konkurenciou Survivor reality show, ktorú môžete sledovať na TV JOJ. Veľkej obľube sa teší aj reality show Love Island, ktorú vysiela TV Markíza.

Na obrazovkách televízie Markíza je možné sledovať nový seriál Dunaj, k vašim službám pravidelne každý utorok a štvrtok.

Seriál začína vždy o 20:30 a vysielací čas jednej časti seriálu je stanovený na jednu hodinu a dvadsať minút. Rovnako si pozriete seriál aj v stredu a piatok o 9:40, kedy večerné časti opakujú.

Sledovanie TV Markíza bez poplatkov ponúka aj Magio go benefit od Telekomu.

Dunaj seriál trailer

Dunaj seriál trailer slúži ako krátka ukážka, vďaka ktorej si môžete urobiť obraz o tom, čo od seriálu očakávať.

Dunaj k vašim službám epizódy

Dunaj k vašim službám ponúka tretiu sériu seriálu, pričom prvé dve série mali 20 častí. Tretia séria ešte len odštartovala.

Dunaj seriál nové epizódy z tretej série môžete sledovať na obrazovkách TV Markíza od 22.8.2023.

Časti z predchádzajúcich sérii si môžete pozrieť v archíve.

Dunaj k vašim službám herci

Všetci herci v Dunaj seriál sú prvotriedni a veľmi obľúbení predstavitelia slovenskej hereckej scény. Všetky herecké postavy a hercov nájdete na oficiálnej stránke televízie Markíza.

Hlavné postavy seriálu boli obsadené šestnástimi špičkovými slovenskými hercami a herečkami. Pokiaľ máte chuť na zmenu, Spútaný motýľ seriál zase ponúka výkony špičkových tureckých hercov.

Dunaj herci

Pokiaľ vás zaujímajú Dunaj k vašim službám postavy, kto je kto, prinášame vám kompletný zoznam hercov a herečiek s postavou, ktorú v seriáli stvárňujú.

Dunaj seriál kto je kto

Postava v seriáliMeno herca / herečky
Irena BočkayBarbora Andrešicová
Rudolf KučeraEmil Horváth
Edita KučerováZdena Studenková
Karol TomkaIgor Kasala
Alena ValentováLesana Krausková
Vilma RusnákováMonika Hilmerová
Eva DušekováPetra Dubayová
Klára ZacharováKristína Svarinská
Anton HolubecFilip Tůma
Peter KučeraMarek Rozkoš
Anna UrbanováPetra Polnišová
Viliam UrbanMartin Mňahončák
Kristína BognárováRáchel Šoltésová
Jakub LukáčMatúš Kvietnik
Walter KlausJán Koleník
Leopold KučeraTomáš Maštalír

Lesana Krausková životopis

Lesana Krausková sa narodila v roku 2000 a študovala na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave, odkiaľ prešla na vysokú školu Janáčkova akademie múzických umění v Brne, kde študuje odbor muzikál.

Lesana patrí medzi úspešné herečky na divadelnej scéne, ale aj vo filmoch a seriáloch.

Marek Rozkoš životopis

Marek Rozkoš je slovenský herec, ktorý absolvoval štúdium herectva na Akadémii umení v Banskej Bystrici, kde ukončil aj doktorandské štúdium.

V detstve exceloval okrem umenia aj v športových aktivitách, avšak herectvo mu učarovalo viac a v roku 2015 sa stal členom umeleckého súboru DJGT.

Jeho kvality ocenili aj v roku 2019, kedy získal Cenu literárneho fondu za stvárnenie postavy PERDICANA v inscenácii S láskou sa nezahráva.

Dunaj k vašim službám online

Dunaj k vašim službám online si pozriete na oficálnej stránke TV Markíza alebo môžete využiť platformy, ako je napríklad kukaj.to.

Ďalšia možnosť je Voyo. Na tejto streamovacej platforme si pozriete seriál bez reklám.

Dunaj seriál Voyo

Dunaj seriál Voyo je ďalšia možnosť ako si pozrieť tento nový slovenský seriál. Na Voyo si môžete pozrieť aj Farmu 15, ktorá sa vracia na obrazovky začiatkom septembra.

Výhodou sledovania seriálu Dunaj seriál online na Voyo je, že si ho pozriete úplne bez reklám a naviac na tejto webovej platforme sú jednotlivé časti uverejňované v predstihu.

To znamená, že si ich tu pozriete skôr ako budú odvysielané v televízii.

Exkluzívne na Voyo môžete sledovať aj minisériu Vedma. A dokonca na Voyo môžete sledovať aj novú reality show Šaty snov.

Dunaj seriál archív

Archív seriálu Dunaj, k vašim službám nájdete na oficiálnych stránkach televíze Markíza.

Stačí, ak si otvoríte videoarchív televízie Markíza, vyhľadáte si seriál Dunaj a zobrazia sa vám jednotlivé časti seriálu, ktoré už boli odvysielané.

dunaj seriál archív
Zdroj: co-to-je.sk

Dunaj seriál ČSFD

Dunaj k vašim službám je na ČSFD hodnotený na 52 percent, čo nie je úplne najhorší výsledok. Okrem všeobecného hodnotenia nájdete na ČSFD krátky obsah, herecké obsadenie, promo plagáty, diskusiu k seriálu a hodnotenie jednotlivých častí seriálu.

ČSFD je Česko-Slovenská filmová databáza informácií o filmoch a televíznych reláciách, hercoch, moderátoroch a filmároch.

Dunaj seriál režisér

Dunaj seriál režisér nie je len jeden. Režírovanie tohto dramatického seriálu má na starosti trojica Petrov. Jeden z nich je Peter Hoferica, ktorý režíroval aj známy a úspešný slovenský seriál Druhá šanca. Ďalšími režiserérmi sú Peter Kelíšek a Peter Magát.

Práve Peter Hoferica sa vyjadril, že najväčšou výzvou v režírovaní seriálu Dunaj bolo nájsť vhodné exteriérové prostredie na natáčanie. V Bratislave našli len veľmi málo miest, ktoré by vyzerali dôveryhodne z historického pohľadu na danú dobu.

Česká verzia seriálu Dunaj

Česká verzia seriálu Dunaj je nazvaná Zlatá labuť. Táto verzia má rovnaké charakteristické prvky dramatickosti a dobovej senzácie. Samozrejme, že v českej verzii môžete očakávať iné herecké obsadenie aj zmenu deja.

Zlatá labuť bude vysielaná na televízii Nova a mala by sa stať najväčšou konkurenciou seriálu ZOO, ktorý vysiela TV Prima.

Dunaj seriál recenzie

Dunaj seriál recenzie kladú veľmi veľké očakávania na herecké obsadenie, keďže je tím hercov zložený zo slovenskej hereckej elity.

Napriek tomu, že bolo odvysielaných len zopár častí, ohlasy sú pozitívne aj negatívne.

Mnohí si nevedia seriál vynachváliť, konečne prišlo na obrazovky niečo iné a netradičné. Iní zase vravia, že scénaristi si nedali moc záležať a aj prostredie a kulisy seriálu nestoja za veľa.

Zdroj: markiza.sk, wikipedia.sk, youtube.com, nova.cz

Témata:
TV

Najnovšie články