LOH 2024 Všetky info tu!

Citáty o živote – krátke, motivačné, z Biblie, na zamyslenie, na povzbudenie

Aktualizované:

Autor: Denisa

Citáty o živote

Prežívate smutné a náročné obdobie? Citáty o živote vám pomôžu prekonať ťažké časy a dajú vám možnosť zamyslieť sa, čo je v živote najdôležitejšie. Motivačné citáty o živote, krátke motto do života alebo citáty na povzbudenie nájdete v článku nižšie.

Citáty o živote

Krásne citáty o živote sú ideálny spôsob, ako nájsť stratenú inšpiráciu a chuť do každodenných činností. Každý si občas prechádza ťažkým obdobím, kedy správne zvolené slová dokážu v niektorých prípadoch doslova zázraky.

Niekedy nájdete takéto motivačné citáty o živote napríklad aj na blahoželaniach k narodeninám alebo meninám, s ktorými danej osobe podarujete nielen peknú pohľadnicu, ale aj povzbudivé slová do života.

V článku nájdete

Najkrajšie citáty o živote

Citáty o živote slúžia na povzbudenie v ťažkých časoch, ako motivácia a na zamyslenie. Takisto ak hľadáte zmysel života, citáty do života vás môžu nasmerovať tou správnou cestou, po ktorej sa v živote vydať.

Pojem citát vyjadruje doslovné uvádzanie výroku alebo vety podľa pôvodcu, autora a diela. Ide o doslovne uvedený text alebo doslovne opakovaný výrok, ktorý sa uvádza so zdrojom.

Dnes existuje hneď niekoľko kníh, motivačných webstránok alebo videí, ktoré sú naplnené tými najkrajšími citátmi o živote.

Motivačné citáty o živote

Motivačné citáty o živote vás majú za úlohu nakopnúť, dobiť energiu alebo jemne postrčiť tým správnym smerom. Pretože niekedy stačí iba dobrý impulz, ktorý vás donúti pracovať na vašich snoch a nevzdať sa.

Motivačnými citátmi sa často riadia aj najbohatší Slováci. Motivačné citáty o živote nájdete aj v motivačných knihách, ktoré sú súčasťou výberu TOP najlepšie knihy 2023.

„Je úplne zbytočné pýtať sa, či má život zmysel alebo nie. Má taký zmysel, aký mu dáme.“ ( Seneca)

„Každý nový deň dostávaš príležitosť zmeniť svoj život.“ (Neznámy)

„Nikto nerozdáva tak tvrdé rany ako život. Ale nejde o to, koľko inkasuješ, tu ide o to, koľko rán unesieš a napriek tomu sa zdvihneš a pokračuješ.“ (Rocky Balboa)

„Život je desať percent, čo sa s vami stane a deväťdesiat percent, ako na to reagujete.“ (Ch. Swindoll)

Citáty o živote na zamyslenie

Už ste niekedy rozmýšľali nad tým, prečo je život taký, aký je? Aj v tomto prípade vám vedia citáty o živote pomôcť zamyslieť sa nad tým, aký život žijete a či by ste v ňom nemali niečo zmeniť.

„Churchillov najväčší intelektuálny dar bol venovať sa tomu najdôležitejšiemu a sústrediť sa len na to.“ (Jock Coville – Churchillov osobný sekretár)

„Ľudí poháňajú dve základné motivácie: strach a láska. Keď máme strach, stiahneme sa zo života. Keď sme plný lásky, otvárame sa všetkému, čo život prináša, so zanietením, nadšením. Najprv sa musíme naučiť milovať samých seba vo všetkej našej kráse aj nedokonalostiach. Ak sa nedokážeme milovať, nedokážeme plne využiť našu schopnosť milovať ostatných a náš potenciál tvoriť.“ (John Lennon)

„Poznať samého seba je začiatkom všetkej múdrosti.“ (Atistoteles)

Najkrajšie citáty o živote v angličtine

Citáty do života na Slovensku majú svoje zastúpenie aj v angličtine, pričom ide o populárne motto o živote, ktoré býva často predlohou na tetovanie.

„Where there is love, there is life. (Preklad: Kde je láska, tam je život.) (Ghándí)  

„It is never too late to fall in love.“ (Preklad: Nikdy nie je príliš neskoro sa zamilovať.) (Sandy Wilson)

„It’s better to be hated for what you are, than to be loved for what you’re not…“ (Preklad: Radšej budem nenávidený za to, kto som, ako milovaný za to, kto nie som.) (Kurt Cobain)

Životné citáty na povzbudenie

Najväčšou studňou životných citátov na povzbudenie sú práve životné skúseností ľudí okolo nás. Preto sa len stačí započúvať do ich príbehov, ktoré sú plné povzbudivých citátov do života, vďaka ktorým sú ťažké časy znesiteľnejšie.

Životné citáty na povzbudenie sa takisto hodia napríklad aj na novoročné priania, kedy je ideálny čas zmeniť svoj život k lepšiemu.

„Každý by chcel zmeniť svet, ale nikto nemyslí na to, aby zmenil seba.“ (Lev Nikolajevič Tolstoj)

„Ťažké časy pominú, ale sila z nich pretrvá.“ (Rob-ert H. Schuller)

„Nesmieš stratiť vieru v ľudstvo. Ľudstvo je oceán; pár špinavých kvapiek v ňom ešte nezašpiní celý oceán.“ (Mahátmá Ghándí)

„Tajomstvo zmeny spočíva v sústredení všetkej našej energie nie na boj so starým, ale na tvorbu nového.“ (Sokrates)

Najkrajšie citáty o živote
Zdroj: unsplash.com

Citáty o živote z Biblie

Motivačné citáty z Biblie sú vynikajúcim spôsobom poučenia, múdrosti a povzbudenia v časoch, kedy život nie je taký, ako by ste chceli. Ich sila tkvie hlavne v tom, že sväté písmo je inšpirované samotným Bohom.

Medzi najkrajšie citáty z Biblie patria:

„Lebo kto by si chcel život zachrániť, stratí ho, ale kto stratí svoj život pre mňa a pre evanjelium, zachráni si ho. Veď čo osoží človeku, keby aj celý svet získal, a svojej duši by uškodil?! Lebo za čo vymení človek svoju dušu?!“ (Evanjelium podľa Marka 8,35-37)

„Buďte k sebe navzájom láskaví a milosrdní, navzájom si odpúšťajte, ako aj vám odpustil Boh v Kristovi!“ (List Efezanom 4,32)

„Dôveruj v Boha a on ťa vyslobodí, urob priamou svoju cestu a dúfaj v neho! Zachovaj si bázeň pred ním a vydrž v nej do staroby!“ (Kniha Sirachovcova 2,6)

Krátke citáty o živote

Krátke citáty o živote sú ideálne ako motto na pohľadnicu, sociálne siete, alebo ako odkaz na školské tablo, ktoré vystihuje vašu triedu. Ide o krátku vetu, ktorá v sebe skrýva povzbudenie, motiváciu a silu.

„Náš život definujú príležitosti, dokonca aj tie, ktoré sme zmeškali.“ (Benjamin Button)

„Šťastie leží okolo nás, treba ho len zodvihnúť.“ (Erich Maria Remarque)

„Nečakajte na zázraky. Celý váš život je zázrak.“ (Albert Einstein)

„Život patrí tým, ktorí veria v krásu svojich snov.“ (Eleanor Roosevelt)

Filmové citáty o živote

Filmy a piesne sú studnicou inšpiratívnych citátov o živote, ktoré sa vďaka hercom, herečkám, spevákom a speváčkam zapísali do dejín. Ide o chytľavé mottá, ktoré si osvojili ľudia po celom svete, a ktoré zaručene poznáte aj vy!

„Život je ako bonboniera, nikdy nevieš čo ochutnáš.“ (Forrest Gump)

„Sprav to alebo to nesprav. Neexistuje žiadne skúsim.“ (Star Wars)

„Áno, minulosť môže byť bolestivá. Môžeš od nej však utekať, alebo sa z nej poučiť.” (Leví kráľ)

„Všetci sa musíme rozhodnúť, čo spravíme s časom, ktorý nám bol daný.” (Pán prsteňov)

Zdroje: citaty-slavnych.sk, dublez.sk, youtube.com, unsplash.com

Témata:
Zaujímavosti

Najnovšie články