Ruža pre nevestu 2 Sledujte bez reklám!

Mimosa drink – recepty, cena, pôvod, obsah alkoholu a kalórií

Aktualizované:

Autor: Lenka

Mimosa

Mimosa drink je chutným a osviežujúcim koktejlom, ktorý pomáha pri rannej opici. A nielen to! Vďaka dokonalej kombinácií pomarančového džúsu a šampanského je Mimosa skvelým nápojom na každú príležitosť. Príprava Mimosy nemôže byť jednoduchšia, veď sa pozrite sami!

Mimosa drink

Mimosa drink je obľúbeným nápojom počas slávnostných udalostí, medzi ktoré patrí napríklad svadba. Môžete si ju vychutnať aj počas teplých dní cez letné prázdniny, napríklad aj po ráne, keďže obsahuje len veľmi málo alkoholi.

Tento koktejlový nápoj je svieži a príjemne perlivý. Neodolateľná kombinácia pomarančového džúsu a šampanského z neho robí dokonalý nápoj na každú príležitosť počas všetkých ročných období.

V článku nájdete

Mimosa nápoj pôvod

Rovnako ako pri ostatných obľúbených drinkoch, tak aj u Mimosy kolujú rôzne historky o jej pôvode. Pravdou ale ostáva, že nikto presne nevie, kto prvý prišiel s tým, ako pripraviť Mimosu.

Údajne sa v londýnskom Buck ´s Clube v roku 1921 zrodil drink s názvom Buck's Fizz. Išlo o koktejl so šampanským a pomarančovým džúsom, ale pomery ingrediencií boli o dosť iné – vína sa primiešavalo výrazne viac.

Podľa jednej z historiek v roku 1925 barman parížskeho hotela Ritz, Frank Meier, namiešal drink so šampanským a džúsom pol na pol. Tak sa zrodil známy Mimosa drink. Podávala sa tu po raňajkách ako vyprošťovák a hneď sa stala obľúbeným drinkom aj pri iných príležitostiach.

Jej názov pochádza z anglického označenia dreviny, ktorá kvitne žltými kvetmi – v podobnom odtieni, aký má Mimosa drink.

Mimosa drink je obľúbeným nápojom počas slávnostných udalosti, medzi ktoré patrí napríklad svadba.
Zdroj: unsplash.com

Mimosa drink cena

Kúpiť tento nápoj nie je až také jednoduché, ako sa môže zdať. Určite sa vám oplatí si ho namiešať doma. Veď predsa len potrebujete 2 ingrediencie a to je všetko!

Mimóza cena porovananie

Internetový obchodCena
dobrepitie (0,75 l)5,90 €
ifresh (0,75 l)5,69 €

Množstvo alkoholu coctail Mimosa

Tento ľahký, osviežujúci, ovocný a chutný drink dokáže rýchlo uhasiť smäd nielen v lete. Určite vám skvele padne aj počas jari, jesene alebo zimy. Radí sa medzi slabé nápoje – obsah alkoholu je 5 %.

Drink Mimosa kalórie

Chcete zistiť presné množstvo kalórií v tomto chutnom a sviežom drinku? Navštívte web kalorické tabuľky, kde nájdete presné kalórie podľa mililitrov. Do kalorických tabuliek stačí zadať počet mililitrov a zistíte, koľko kalórií ste prijali.

Výhodou je, že Mimosa neobsahuje veľa kalórií, viac ich nájdete napríklad v drinku Moscow Mule.

Kalórie drinku Mimosa

MililitreKalórie
100 ml64 kcal
200 ml128 kcal
300 ml192 kcal
400 ml256 kcal
500 ml320 kcal

Mimosa recept

Mimosa drink recept patrí medzi najjednoduchšie recepty na prípravu. Tu naozaj platí, že v jednoduchosti je krása – tak ako pri nápoji Cuba libre. Mimosu pripravíte iba z dvoch ingrediencií, ktorými sú šampanské a vychladený pomarančový džús.

Mimosa sa podáva v pohári na šampanské, ktorý má schopnosť udržať bublinky. Ak nemáte k dispozícií tento pohár siahnite po užšom a vyššom, aby bublinky rýchlo nevyprchali.

Ingrediencie:

  • 75 ml pomarančovej šťavy
  • 75 ml šampanského

Postup:

  1. Prvým krokom k úspechu je mať dokonale vychladené suroviny a pohár.
  2. Ešte pred tým, ako budete drink pripravovať, vyberte si pohár na šampanské. Vložte do neho pár koniec ľadu a nechajte odpočívať.
  3. Odšťavte šťavu z 1 alebo 2 pomarančov (prípadne použite džús).
  4. Z pohára vysypte ľad a tekutinu.
  5. Opatrne nalejte šampanské tak, aby zbytočne neprišiel o bublinky. Dolejte čerstvou šťavou (džúsom) a jedenkrát pomaly premiešajte. Okamžite servírujte.
Môžete si ju vychutnať aj počas teplých dní cez letné prázdniny, napríklad aj po ráne, keďže je úplne slabučko alkoholickým drinkom.
Zdroj: unsplash.com

Mimóza variácie

Nebojte sa experimentovať. Keďže Mimosa obsahuje iba 2 suroviny, nič nepokazíte, ak pridáte svoj obľúbený alkohol alebo malinový sirup. Ak túžite po „ostrejšom“ drinku na párty, môžete tretinu dielika šampanského nahradiť vodkou alebo bielym rumom.

Okrem šampanského v tomto drinku môžete použiť šumivé víno alebo prosecco. Pohrať sa môžete aj s výberom džúsu. Veľmi obľúbené alternatívy sú:

Mimosa variácie

NázovNáhrada pomarančového džúsu
Poinsettiabrusnicový džús alebo šťava
Megmosagrepefruitový džús
Bellinibroskyňové pyré, džús alebo šťava (pomer sektu a džúsu 2:1)
Lemosalimonáda a trochu čučoriedkového sirupu
Flirtinivodka, ananásový džús

Pripomíname, že v súlade s platnými zákonmi je konzumácia alkoholických nápojov osobám mladším ako 18 rokov prísne zakázaná.

Zdroj: kaloricketabulky.sk, unsplash.com

Najnovšie články