Ruža pre nevestu 2 Sledujte bez reklám!

Moscow Mule – pôvod, recept, variácie, pohár a kalórie

Aktualizované:

Autor: Marcela

Moscow mule drink

Doprajte si miešané drinky aj v pohodlí vašeho domova. Pokiaľ hľadáte skvelé osvieženie počas horúcich letných dní, Moscow Mule je skvelé riešenie. Pozrite si recept a všetky ingrediencie, ktoré naň budete potrebovať.

Moscow Mule

Moscow Mule patrí medzi obľúbené drinky, podobne ako Pornstar Martini, Margarita a Mojito drink, ktoré si môžete vychutnať cez letné prázdniny, ale aj počas celého roka. Kombinácia ingrediencií totižto ponúka osviežujúcu chuť, ktorá zároveň zahreje.

Tento cocktejl nie je náročný na prípravu a zvládnete si ho pripraviť aj doma, budete potrebovať len niekoľko surovín a špeciálny hrnček, v ktorom by sa mal tento drink servírovať.

V článku nájdete

Moscow Mule cocktail

Moscow Mule je populárny kokteil, ktorý sa skladá z troch hlavných ingrediencií: vodka, čerstvý citrónový džús a ginger beer, čo je nealkoholický nápoj s príchuťou zázvoru.

Tento drink patrí medzi veľmi obľúbené nápoje a objednáte si ho kdekoľvek vo svete. To znamená, že naň narazíte v každom dobre bare na last minute dovolenke, ale aj na Slovensku.

Moscow Mule história

Moscow Mule drink má zaujímavý pôvodný príbeh, ktorý je spojený s jeho vznikom. V roku 1941 sa v bare „Cock ‚n‘ Bull“ v Los Angeles mali stretnúť tri osoby:

 • John G. Martin, prezident spoločnosti Heublein
 • Jack Morgan, majiteľ baru Cock ‚n‘ Bull
 • Rudolf Kunett, majiteľ spoločnosti Pierre Smirnoff, ktorá vyrábala vodku.

Vodka v tomto období nebola vôbec populárnym nápojom. Na druhej strane, bar Cock ‚n‘ Bull mal problém so zásobami zázvorového piva, ktoré mu ostávalo na sklade vo veľkom počte.

Táto trojica sa rozhodla spojiť svoje zásoby a vytvoriť nový kokteil, ktorý by využil obe ingrediencie – vodka a ginger beer, vďaka čomu vznikol tento drink.

Moscow mule pôvod
Zdroj: unsplash.com

Moscow Mule recept je naozaj jednoduchý na prípravu a zvládnete ho aj bez špeciálneho barmanského vybavenia, ako je shaker a podobne.

Recept obsahuje len zopár ingrediencií a pomôcok.

Ako pripraviť drink Moscow Mule

Na to, aby ste si doma namiešali cocktajl Moscow Mule nepotrebujete extra barmanské zručnosti. Drink však na prípravu je nenáročný a hravo ho zvládnete v domácich podmienkach.

Nezabudnite, že tento kokteil je pomerne flexibilný a môžete prispôsobiť množstvo vodky, citrónového džúsu a ginger beeru podľa svojich preferencií chuti.

Ingrediencie a pomôcky:

 • 45 – 60 ml vodky
 • 15 ml čerstvej citrónovej alebo limetkovej šťavy
 • Ginger beer (nealkoholický nápoj s príchuťou zázvoru)
 • Ľadové kocky
 • Voliteľne: čerstvý kúsok zázvoru alebo citróna na ozdobu
 • medený hrnček alebo pohár
 • lyžička

Postup:

 1. Medený pohár alebo hrnček naplnte až po okraj ľadom
 2. Na ľad nalejte vodku a pridajte citrónovú šťavu
 3. Dolejte pohár do plna zázvorým pivo
 4. Premiešajte koktejlovou lyžičkou a ozdobte plátkom citróna

Moscow mule variácie

Existuje viacero variácií drinku Moscow Mule, ktoré si môžete pripraviť aj doma. Vo väčšine prípadov sa do drinku pridáva extra ingrediencia, ktorá pozmení chuť.

Avšak existujú varianty, kde úplne vymenia hlavnú zložku alkoholu za iný druh. Či sa dá v tomto prípade považovať stále za originálny drink je otázne, no proti gustu žiaden dišputát.

V prípade, že si s CK Satur objednáte dovolenku s all inclusive, je možné, že vám v hotelových baroch pripravia rôzne varianty tohto drinku. Vďaka tomu zistíte, ktorý je pre vás ten najlepší.

Moscow Mule s whiskey

Moscow Mule s whiskey je nazývaný aj Whiskey Mule.

Pri príprave tohto drinku postupujete podobne ako pri klasickom recepte, ale namiesto vodky použijete whiskey. Whiskey výrazne zmení chuťový profil cocktajlu, avšak kombinácia so zázvorovým pivom a limetkou je stále osviežujúca.

Raspberry Moscow Mule

Raspberry Moscow Mule alebo teda malinový drink si pripravíte podľa klasického receptu, akurát s tou zmenou, že do drinku pridáte maliny.

Maliny môžete pridať v celku alebo ich je možné popučiť, aby pustili viac chute a šťavy. Najlepšie sú klasické ružové maliny.

V prípade, že neobľubujete maliny, do drinku sa hodí aj iné bobuľové ovocie ako čučoriedky či jahody.

Moscow Mule Tabassco

Moscow Mule s pridaním Tabasca je zaujímavým a pikantným variantom tohto koktailu. Tabasco je omáčka z červených koreňových paprík, ktorá dodáva jedlu a nápojom pikantnú chuť.

Koktejl pripravíte podľa klasického receptu, akurát do neho pridáte túto štiplavú omáčku. S omáčkou zaobchádzajte opatrne, aby pikantnosť neprebila všetky chuťové profily, ktoré by mal drink mať.

Moscow Mule pohár

Na prípravu Mule Moscow by sa mal používať špeciálny medený pohár alebo hrnček, ktorý je nepriehľadný a vo väčšine prípadov disponuje uškom, aby sa vám drink dobre držal a pil.

Pohár má hranatý alebo oblý tvar a dokážete ho zakúpiť v rôznych obchodoch s bytovými doplnkami.

Moscow Mule cena

Moscow Mule si môžete zakúpiť aj ako hotový namiešaný drink v plechovke či v malej sklenenej fľaši. Cena tohto drinku je závislá od výrobcu a predajcu.

Ak obľubujete tento nápoj určite vychádza výhodnejšie si drink namiešať doma zo zakúpených surovín. Urobíte si ho podľa vlastnej chute a vychádza aj oveľa lacnejšie.

Napríklad v obchodnom reťazci YEME kúpite 250ml fľašu tohto nápoja od estónskeho výrobcu Punch Club! za 2,49 €.

Rovnaký nápoj viete zakúpiť lacnejšie na internetovom obchode drinkshop.sk, kde túto fľašu nájdete za 2,31 €. Na spomínanom eshope dokonca nájdete aj pivovar Wywar a iné výberové pivá.

Zdroj: unsplash.com

Moscow Mule kalórie

Moscow Mule kcal si môžete overiť v kalorických tabuľkách. Do tabuliek zadáte koľko militrov ste vypili a oni vám samé vypočítajú hodnotu kalórii.

V kalorických tabuľkách si môžete overiť aj iné miešané koktejly, ako napr. Aperol Spritz, Cosmopolitan, Hugo Spritz drink alebo Piňa Coladu.

Vzhľadom na to, že vodka je jeden z najmenej kalorických alkoholických nápojov, tento drink obsahuje 148 kcal pri 200 ml. Podobné množstvo kalórií obsahuje aj Negroni drink a Gin Tonic.

Pripomíname, že v súlade s platnými zákonmi je konzumácia alkoholických nápojov osobám mladším ako 18 rokov prísne zakázaná.

Zdroje: youtube.com, kaloricketabulky.sk, liquor.com, delish.com

Najnovšie články