Ruža pre nevestu 2 Sledujte bez reklám!

Sapiosexuál sk – čo je to, význam, charakteristika a ako zistím, že ním som, aplikácia

Aktualizované:

Autor: Marcela

Sapiosexuál sk čo to je

Sapiosexuál sk je v poslednej dobe často skloňovaný pojem. Viete, čo je to sapiosexuál a ako zistíte, že ním ste? Toto je základná charakteristika sapiosexuála a význam slova. Pozrite sa na to, čo znamená sapiosexuál.

Sapiosexuál sk

Sapioseaxuál sk je človek, ktorého priťahuje a vzrušuje špecifická skupina ľudí. Podobne ako sú homosexuáli, bisexuáli či pansexuáli aj sapiosexuáli majú vyhradenú jednu skupinu ľudí, ktorá ich priťahuje o niečo viac ako tie ostatné.

Nájdete ich buď v obdobnej aplikácií, alebo aj na sociálnych sieťach, ako napr. Facebook. Návod, ako zistiť heslo na Facebook nájdete v tomto článku.

V článku nájdete

Čo je Sapiosexuál

Sapiosexuál sk je všeobecné a odborné pomenovanie v slovenskom jazyku pre určitú skupinu ľudí.

Sapiosexualita je klasifikovaná ako samostatná sexuálna orientácia medzi ľudmi.

Toto pomenovanie napomáha v orientácii v oblasti vzťahov a sexuality, kedy pomáha človeku si danú skupinu lepšie zaradiť podľa ich potrieb.

Napriek tomu, že tento pojem bol donedávna pre väčšinu neznámy, v spoločnosti sa čoraz viac sapiosexuálov objavuje.

Sapiosexuáli svoje potreby prezentujú aj na nových sociálnych sieťach ako Be real či Mastodon sociálna sieť. Aj vďaka propagovaniu sa výraz dostáva oveľa viac medzi ľudí.

Sapiosexuál sk význam slova

Sapiosexuál sk význam slova a preklad je veľmi jasný a intuitívny.

Sapiosexualita a od nej odvodené slovo sapiosexuál pochádza z angličtiny a je zložené z dvoch slov, čo v preklade znamená:

 • sapio: múdry, úvážlivý, rozumný a inteligentný
 • sexualis: sexuálny alebo pohlavný

Kto je Sapiosexuál sk

Sapiosexuál sk v doslovnom preklade do slovenčiny môžete chápať ako človeka, ktorého priťahuje inteligencia, vysoké IQ a rozumní ľudia. Viacmenej táto skupina ľudí nevníma iné ľudské vlastnosti, ako je inteligencia.

Vôbec im nezáleží na tom, ako druhý človek vyzerá, či je chudobný alebo bohatý, či sa nachádza ďaleko alebo či majú spoločné záujmy a priateľov.

Sapiosexuála zaujíma najmä jedna jediná vec, a to mozog toho druhého.

Sapiosexuál sk charakteristika

Sapiosexuál charakteristika je veľmi špecifická. Na prvý pohľad by ste bežného človeka od sapiosexuála nerozoznali, pretože sa neprejavujú žiadnymi typickými vizuálnymi prvkami.

Najčastejšie charakteristické črty sapiosexuála sú:

 • Vyhľadávajú osoby s nadmerne vysokým IQ
 • Lákajú ich dlhé a húževnaté rozhovory na netradičné a náročné témy
 • Zaujímavý a inteligentý rozhovor uprednostňujú pred sexom
 • Nedokážu vystáť zlú gramatiku a nesprávnu štylistiku
 • Používajú iba spisovné slová a rovnako vyhľadávajú ľudí, ktorí rozprávajú spisovne
Sapiosexuál sk charakterisitka
Zdroj: unsplash.com

Ako zistím, že som sapiosexuál

Uvedomenie si, že patríte do tejto skupiny nemusí vždy ľahké. Je to z toho dôvodu, že táto téma a sexualita nemusí byť pre vás úplne známa a to, že preferujete určitú skupinu ľudí, je pre vás úplne normálne.

Najčastejšou odpoveďou na otázku, čo vás na druhom priťahuje, je výzor, konkrétna časť teľa alebo charizma. Pokiaľ patríte do skupiny sapiosexuálov vaša odpoveď bude inteligencia a vysoké IQ.

Ďalšie znaky toho, že ste aj vy sapiosexuál môžu byť:

 • Nevyhľadávate a nemáte radi krátke konverzácie o ničom
 • Nedokážete vystáť hlúpych ľudí vo vašom okolí
 • Ste naozaj dobrým poslúchačom a zaujímate sa o to, čo vám druhý hovorí
 • Materiálne veci vo vás nevyvolávajú žiadne vzrušenie a túžbu
 • Radi vysvetľujete a učíte sa novým veciam
 • Nemáte radi histerických ľudí, ktorí nevedia uvažovať chladnou hlavou

Kde hľadať sapiosexuál sk

V prípade, že vás zaujíma táto skupina ľudí a máte pocit, že do nej patríte, iných sapiosexuálov môžete hľadať na rôznych miestach. Najčastejšie sa jedná o priestory, kde sa to hemží inteligenciou.

Typickými priestormi sú napríklad knižnice, vysoké školy alebo rôzne iné vzdelávacie strediská.

Rovnako môžete stretnúť sapiosexuálov v práci alebo ak vaše hobby zahŕňa návštevu rôznych kurzov, aj tu je veľká pravdepodobnosť, že tu nejedného stretnete.

Samozrejme, sapiosexuálov môžete stretnúť kdekoľvek. Vzhľadom na rozširújucu sa skupinu ľudí ich môžete stretnúť aj na klasických zoznamkách.

Sapiosexuál OKCupid

Sapiosexuálov na OKCupid neustále pribúda. OKCupid je medzinárodne pôsobiaca zoznamka so sídlom v USA. Táto zoznamka patrí medzi tie najlepšie.

Od roku 2014, kedy bola sapiosexualita uznaná ako samostatná orientácia na tejto zoznamke pribudlo tisícky ľudí, ktorí ich sexualitu charakterizujú práve sapiosexualitov.

Ľudia sa môžu zoznamovať a hľadať lásku aj na iných miestach, ako sú napr. reality šou. Jednou takouto televíznou šou je aj Love Island, ktorá je plná zábavy, slnka, romantiky a hľadania lásky.

Sapiosexuál aplikácia

Sapiosexuál aplikácia je špeciálna zoznamka určená pre túto skupinu ľudí. Existuje viacero zoznamiek a aplikácií, ktoré sa špecializujú len na túto jednu orientáciu.

Medzi tie najznámejšie patrí aplikácia Sapio, ktorá sa prezentuje ako moderné a najmä randenie plné inteligencie.

Sapio tak predstavuje evolúciu v zoznamovacích aplikáciách. Na Sapio je totižto inteligencia rovnako, alebo dokonca vyššie postavená, ako fyzická a vizuálna stránka človeka.

Sapiosexuál sk Wiki

Sapiosexuál SK Wiki jasne definuje túto skupinu ľudí. Ak sa chcete o sapiosexuáloch dozvedieť viac, Wikipedia je jedným zo zdrojov, ktoré môžete využiť.

Ideálne je však využiť zahraničné zdroje a anglickú wikipediu, pretože slovenská doména o tejto téme zatiaľ moc faktov a zaujímavostí neposkytuje.

Sapiosexuál sk TA3

Sapiosexuál sk TA3 bola z prvých televýznych a mediálnych inštitúcií, ktorá sa na ich webe začala zaujímať na túto tému a Slovensku predstavila charakteristiku tejto novej sexuálnej orientácie.

Zdroje: wikipedia.sk, tvnoviny.sk, youtube.com

Témata:
Zaujímavosti

Najnovšie články