Sapiosexu├íl Sk – viete, kto to je? Jeho charakteristika, preklad a ako zist├şm, ┼że n├şm som

Autor: Marcela

Sapiosexuál Sk - kto to je

Sapiosexu├íl SK je v poslednej dobe ─Źasto sklo┼łovan├Ż pojem. Viete, kto je to a ako zist├şte, ┼że n├şm ste? Toto je z├íkladn├í charakteristika sapiosexu├íla a preklad tohto slova. Pozrite sa na to, ─Źo znamen├í sapiosexu├íl.

Sapiosexuál SK

Sapioseaxu├íl SK je ─Źlovek, ktor├ęho pri┼ąahuje a vzru┼íuje ┼ípecifick├í skupina ─żud├ş.

Podobne ako s├║ homosexu├íli, bisexu├íli ─Źi pansexu├íli aj sapiosexu├íli maj├║ vyhraden├║ jednu skupinu ─żud├ş, ktor├í ich pri┼ąahuje o nie─Źo viac ako tie ostatn├ę.

V ─Źl├ínku n├íjdete

Čo je Sapiosexuál

Sapiosexu├íl je v┼íeobecn├ę a odborn├ę pomenovanie v slovenskom jazyku pre ur─Źit├║ skupinu ─żud├ş. Sapiosexualita je klasifikovan├í ako samostatn├í sexu├ílna orient├ícia medzi ─żudmi.

Toto pomenovanie napom├íha v orient├ícii v oblasti vz┼ąahov a sexuality a pom├íha ─Źloveku si dan├║ skupinu lep┼íie zaradi┼ą pod─ża ich potrieb.

Napriek tomu, ┼że tento pojem bol doned├ívna pre v├Ą─Ź┼íinu nezn├ímy, v spolo─Źnosti sa ─Źoraz viac sapiosexu├ílov objavuje. S

apiosexu├íli svoje potreby prezentuj├║ aj na nov├Żch soci├ílnych sie┼ąach ako Be real ─Źi Mastodon soci├ílna sie┼ą. Aj v─Ćaka propagovaniu sa v├Żraz dost├íva ove─ża viac medzi ─żud├ş.

Sapiosexuál SK preklad

Sapiosexu├íl SK preklad je ve─żmi jasn├Ż a intuit├şvny. Sapiosexualita a od nej odvoden├ę slovo sapiosexu├íl poch├ídza z angli─Źtiny a je zlo┼żen├ę z dvoch slov :

 • sapio
 • sexualis

Sapio znamen├í m├║dry, ├║v├í┼żliv├Ż, rozumn├Ż a inteligentn├Ż. Sexualis zase znamen├í sexu├ílny alebo pohlavn├Ż.

Kto je to Sapiosexuál SK

Sapiosexu├íl SK v doslovnom preklade do sloven─Źiny m├┤┼żete ch├ípa┼ą ako ─Źloveka, ktor├ęho pri┼ąahuje inteligencia, vysok├ę IQ a rozumn├ş ─żudia. Viacmenej t├íto skupina ─żud├ş nevn├şma in├ę vlastnosti ako je inteligencia.

V├┤bec im nez├íle┼ż├ş na tom ako druh├Ż ─Źlovek vyzer├í, ─Źi je chudobn├Ż alebo bohat├Ż, ─Źi sa nach├ídza ─Ćaleko alebo ─Źi maj├║ spolo─Źn├ę z├íujmy a priate─żov. Sapiosexu├íla zauj├şma najm├Ą jedna jedin├í vec a tou je mozog toho druh├ęho.

Sapiosexuál charakteristika

Sapiosexu├íl charakteristika je ve─żmi ┼ípecifick├í. Na prv├Ż poh─żad by ste be┼żn├ęho ─Źloveka od sapiosexu├íla nerozoznali, preto┼że sa neprejavuj├║ ┼żiadnymi typick├Żmi vizu├ílnymi prvkami.

Naj─Źastej┼íie charakteristick├ę ─Źrty sapiosexu├íla s├║ :

 • Vyh─żad├ívaj├║ osoby s nadmerne vysok├Żm IQ
 • L├íkaj├║ ich dlh├ę a h├║┼żevnat├ę rozhovory na netradi─Źn├ę a n├íro─Źn├ę t├ęmy
 • Zauj├şmav├Ż a inteligent├Ż rozhovor uprednost┼łuj├║ pred sexom
 • Nedok├í┼żu vyst├í┼ą zl├║ gramatiku a nespr├ívnu ┼ítylistiku
 • Pou┼ż├şvaj├║ iba spisovn├ę slov├í a rovnako vyh─żad├ívaj├║ ─żud├ş, ktor├ş rozpr├ívaj├║ spisovne
Sapiosexuál sk charakterisitka
Zdroj: unsplash.com

Ako zist├şm, ┼że som Sapiosexu├íl

Uvedomenie si, ┼że patr├şte do tejto skupiny nemus├ş v┼żdy ─żahk├ę. Je to z toho d├┤vodu, ┼że t├íto t├ęma a sexualita nemus├ş by┼ą pre v├ís ├║plne zn├íma a to, ┼że preferujete ur─Źit├║ skupinu ─żud├ş, je pre v├ís ├║plne norm├ílne.

Naj─Źastej┼íou odpove─Ćou na ot├ízku, ─Źo v├ís na druhom pri┼ąahuje, je v├Żzor, konkr├ętna ─Źas┼ą te─ża alebo charizma. Pokia─ż patr├şte do skupiny sapiosexu├ílov va┼ía odpove─Ć bude inteligencia a vysok├ę IQ.

─Äal┼íie znaky toho, ┼że ste aj vy sapiosexu├íl m├┤┼żu by┼ą :

 • Nevyh─żad├ívate a nem├íte radi kr├ítke konverz├ície o ni─Źom
 • Nedok├í┼żete vyst├í┼ą hl├║pych ─żud├ş vo va┼íom okol├ş
 • Ste naozaj dobr├Żm posl├║cha─Źom a zauj├şmate sa o to, ─Źo v├ím druh├Ż hovor├ş
 • Materi├ílne veci vo v├ís nevyvol├ívaj├║ ┼żiadne vzru┼íenie a t├║┼żbu
 • Radi vysvet─żujete a u─Ź├şte sa nov├Żm veciam
 • Nem├íte radi histerick├Żch ─żud├ş, ktor├ş nevedia uva┼żova┼ą chladnou hlavou

Kde h─żada┼ą Sapiosexu├íl Sk

V pr├şpade, ┼że v├ís zauj├şma t├íto skupina ─żud├ş a m├íte pocit, ┼że do nej patr├şte, in├Żch sapiosexu├ílov m├┤┼żete h─żada┼ą na r├┤znych miestach. Naj─Źastej┼íie sa jedn├í o priestory, kde sa to hem┼ż├ş inteligenciou.

Typick├Żmi priestormi s├║ napr├şklad kni┼żnice, vysok├ę ┼íkoly alebo r├┤zne in├ę vzdel├ívacie stredisk├í.

Rovnako m├┤┼żete stretn├║┼ą sapiosexu├ílov v pr├íci alebo ak va┼íe hobby zah┼Ľ┼ła n├ív┼ítevu r├┤znych kurzov, aj tu je ve─żk├í pravdepodobnos┼ą, ┼że tu nejedn├ęho stretnete.

Samozrejme, sapiosexu├ílov m├┤┼żete stretn├║┼ą kdeko─żvek. Vzh─żadom na roz┼íir├║jucu sa skupinu ─żud├ş ich m├┤┼żete stretn├║┼ą aj na klasick├Żch zoznamk├ích.

Sapiosexuál OKCupid

Sapiosexu├ílov na OKCupid neust├íle prib├║da. OKCupid je medzin├írodne p├┤sobiaca zoznamka so s├şdlom v USA. T├íto zoznamka patr├ş medzi tie najlep┼íie.

Od roku 2014, kedy bola sapiosexualita uznan├í ako samostatn├í orient├ícia na tejto zoznamke pribudlo tis├şcky ─żud├ş, ktor├ş ich sexualitu charakterizuj├║ pr├íve sapiosexualitov.

Sapiosexuál aplikácia

Sapiosexu├íl aplik├ícia je ┼ípeci├ílna zoznamka ur─Źen├í pre t├║to skupinu ─żud├ş. Existuje viacero zoznamiek a aplik├íci├ş, ktor├ę sa ┼ípecializuj├║ len na t├║to jednu orient├íciu.

Medzi tie najzn├ímej┼íie patr├ş aplik├ícia Sapio, ktor├í sa prezentuje ako modern├ę a najm├Ą randenie pln├ę inteligencie.

Sapio tak predstavuje evol├║ciu v zoznamovac├şch aplik├íci├ích. Na Sapio je toti┼żto inteligencia rovnako alebo dokonca vy┼í┼íie postaven├í ako fyzick├í a vizu├ílna str├ínka ─Źloveka.

Sapiosexuál SK TA3

Sapiosexu├íl Sk TA3 bola z prv├Żch telev├Żznych a medi├ílnych in┼ítit├║ci├ş, ktor├í sa na ich webe za─Źala zauj├şma┼ą na t├║to t├ęmu a Slovensku predstavila charakteristiku tejto novej sexu├ílnej orient├ície.

Sapiosexuál Sk Wiki

Sapiosexu├íl SK Wiki jasne definuje t├║to skupinu ─żud├ş. Ak sa chcete o sapiosexu├íloch dozvedie┼ą viac, Wikipedia je jedn├Żm zo zdrojov, ktor├ę m├┤┼żete vyu┼żi┼ą.

Ide├ílne je v┼íak vyu┼żi┼ą zahrani─Źn├ę zdroje a anglick├║ wikipediu, preto┼że slovensk├í dom├ęna o tejto t├ęme zatia─ż moc faktov a zauj├şmavost├ş neposkytuje.

Zdroj: wikipedia.sk, tvnoviny.sk, youtube.com

T├ęmata:
Zauj├şmavosti

Najnov┼íie ─Źl├ínky