SURVIVOR 2024 už DNES Všetci účastníci tu!

MS v hokeji 2024 – vstupenky, skupiny, program, live prenos

Aktualizované:

Autor: Pavol

MS v hokeji 2024 Česko

MS v hokeji 2024 organizuje Česká republika a ide o 87. svetový šampionát v poradí. Konajú sa tradične v máji a veľa Slovákov chce vedieť, kde zohnať MS v hokeji 2024 vstupenky, aké sú skupiny na turnaji, program zápasov, a kde sledovať live prenos z turnaja.

MS v hokeji 2024

Nie je žiadnou novinkou, že MS v hokeji 2024 sú našimi fanúšikmi ešte sledovanejšie ako obyčajne. Hrajú sa totiž v Prahe a Ostrave, takže iba na skok od Slovenska, od 10. do 26. mája.

Zistite v našom článku všetky informácie o lístkoch, skupinách, programe slovenskej reprezentácie a taktiež kde sledovať ms v hokeji live.

V článku nájdete

MS v hokeji 2024 vstupenky

MS v hokeji 2024 vstupenky sa začali predávať oficiálne 10 októbra 2023. Prvá vlna predaja obsahuje balíčky na jednotlivé dni turnaja.

Slováci hrajú svoje zápasy v Ostrave, a ak si budete chcieť kúpiť lístok na nejaký náš konkrétny zápas, tak musíte počkať do začiatku roka 2024, kedy pôjdu do predaja zápasové vstupenky.

MS hokej 2024 vstupenky

MS hokej 2024 vstupenky na jednotlivé dni si môžete zabezpečiť na dvoch weboch. Prvým, kde nájdete lístky na zápasy Slovenska a ostravskej skupiny je web ms2024.ticketportal.cz.

Druhou webstránkou s lístkami na pražské stretnutia je ticketmaster.cz.

Lístky na MS 2024 cena

Lístky na MS 2024 – cena balíkových vstupeniek, ktoré idú do predaja ako prvé, sa prirodzene odvíja od miesta na štadióne, atraktivity zápasov a ich počtu v daný deň.

Prvá kategória sa pohybuje v cenovom rozmedzí 84 až 211 eur. Lístky tejto kategórie obsahujú sektory v spodnej časti O2 arény v Prahe a všetky sektory Ostravar Areny v Ostrave okrem rohových.

Cena druhej kategórie balíčkov, v ktorej je štvrté poschodie haly v Prahe a rohové sektory v Ostrave je 63 až 190€. Tretia kategória obsahujúca najvyššie rady oboch štadiónov je v cenovej relácii od 42 do 127€.

MS v hokeji 2024 skupiny

MS v hokeji 2024 skupiny sú rozdelené do dvoch miest. V hlavnom meste Českej republiky, v Prahe, budú hrať domáci Česi a do Ostravy, rovnako ako v r. 2004 a 2015 organizátori umiestnili Slovákov.

V pražskej skupine budú lákadlom ďalej aj Kanaďania, ktorí stále do Prahy priniesli hviezdne mužstvo, a inak tomu podľa slov organizátorov nebude ani teraz.

Ostravu zas zoberú útokom okrem slovenských fanúšikov určite aj tí poľskí, keďže ich reprezentácia sa na MS „A“ kategórie objaví po prvýkrát od r. 2002.

Skupina A (Ostrava)Skupina B (Praha)
USAFínsko
Švédsko Kanada
Nemecko Švajčiarsko
SLOVENSKOČesko
Lotyšsko Dánsko
Francúzsko Nórsko
Kazachstan Rakúsko
Poľsko Veľká Británia

MS v hokeji 2024 tabulka

MS v hokeji 2024 tabulka bude po začiatku samotného turnaja pravidelne aktualizovaná po každom zápase na webe s kvalitným športovým servisom 7sport.sk.

MS v hokeji 2024 program

MS v hokeji 2024 program zápasov tu nájdete potom, čo ho organizátori zverejnia. To sa očakáva v priebehu leta.

Zatiaľ si môžete v zozname nižšie pozrieť všeobecný plán kľúčových dátumov turnaja.

  • 10. – 21. máj: zápasy v skupinách
  • 23. máj: štvrťfinále
  • 25. máj: semifinále
  • 26. máj: finále/zápas o bronz

Kde sledovať MS v hokeji live

MS v hokeji 2024 live budete môcť ako každý rok sledovať v TV alebo cez live stream na internete. Pozrite si nižšie zoznam dostupných možností.

Live môžete sledovať aj iné športy, ako napríklad MMA Oktagon alebo ME vo futbale 2024.

MS hokej 2024 v TV

MS hokej 2024 v TV bude na Slovensku po dlhých rokoch vysielať niekto iný ako verejnoprávna RTVS. Práva od turnaja v Česku až do roku 2028 získal súkromný kanál Joj Šport.

Ak ten nemáte v ponuke svojho televízneho operátora, tak si ho môžete predplatiť aj cez streamovaciu platformu Joj Play.

V Česku má stále vysielanie šampionátu na starosti verejnoprávna športová stanica ČT Sport.

MS 2024 hokej live stream

MS 2024 hokej live stream tradične prinesú stávkové kancelárie prevádzkujúce svoje vlastné internetové televízie.

Kompletné Majstrovstvá sveta v hokeji 2024 teda uvidíte na obrazovkách TV Tipsport alebo Fortuna TV. Je potrebné splniť jednoduché registračné podmienky a noví hráči dostanú zdarma štedré bonusy na prvé stávky.

MS 2024 Slovensko

Účastníkom hokejových MS 2024 v Česku bude, samozrejme, aj Slovensko. Naša hokejová reprezentácia má čo naprávať, keďže na posledných MS sme nepostúpili do play-off.

Slovenských hokejistov povedie turnajom opäť kanadský kouč Craig Ramsay a mnoho kvalitných reprezentantov aj z NHL už vopred avizuje, že ak budú voľní, tak určite prídu posilniť náš tím.

Tým, že sa šampionát koná v Česku a Slováci budú mať tradične v Ostrave prakticky domácu atmosféru, tak je pre hráčov lákadlom predviesť sa pred plnými a žičlivými tribúnami vyše 12-tisícovej Ostravar Areny.

Presný program našich hokejistov ešte nepoznáme, no vieme, že sa v skupine A stretnú s USA, Švédskom, Nemeckom, Lotyšskom, Francúzskom, Kazachstanom a Poľskom.

Francúzsko sa v roku 2024 pripravuje aj na ďalšiu dôležitú udalosť, a to na Letné olympijské hry, ktoré budú prebiehať v Paríži.

Slováci na posledných MS v hokeji 2023

Kde budu ms v hokeji 2024

To, kde budu ms v hokeji 2024 sme už viackrát uviedli v tomto článku – organizátorom sú české mestá Praha a Ostrava.

Pražská O2 arena má kapacitu 18 000 divákov, zatiaľ čo ostravská Ostravar Arena pojme 12 500 fanúšikov.

Ak chcete vedieť, ako si zabezpečiť lístky na ms v hokeji 2024, tak podrobné info nájdete vyššie v našom článku.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2024

Všetky podstatné info o Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2024 vrátane dôležitých aktualít môžete sledovať aj na oficiálnych kanáloch IIHF.

Zdroj: iihf.com, wikipedia.com, youtube.com, pixabay.com

Témata:
Šport

Najnovšie články