SURVIVOR 2024 už DNES Všetci účastníci tu!

Maratón Banská Bystrica 2023 – výsledky, trasa behu, registrácia, propozície

Aktualizované:

Autor: Pavol

Maratón Banská Bystrica 2023 trasa behu

Maratón Banská Bystrica sa organizuje 3. júna 2023. Ide o zaujímavý večerný typ maratónu. Pozrite si všetko podstatné – aká je trasa behu, výsledky maratónu, ako prebieha registrácia a propozície podujatia.

Maratón Banská Bystrica

Potom, čo sa v apríli konal ČSOB marathon v Bratislave, tak tu teraz máme Maratón Banská Bystrica. Je to jediný večerný maratón v strednej Európe a tento rok pôjde o 12. ročník.

V sobotu 3. júna sa na štart vydajú všetci nadšenci behu a pridať sa k nim môžete aj vy. Pozrite si všetko podstatné, čo o marathon bb 2023 potrebujete vedieť.

V článku nájdete

Marathon bb 2023 trasa

Trasa na Marathon bb 2023 prinesie tradičnú maratónsku dĺžku 42,195 kilometra.

Všetkých účastníkov čaká šesťkrát rovnaký sedemkilometrový okruh.

Štart a cieľ je na ikonickom Banskobystrickom námestí SNP. Na obrázku nižšie si môžete pozrieť konkrétnu mapu podujatia.

  • Štart banskobystrického maratónu: 3. júna o 18:00h
Maratón Banská Bystrica trasa
Zdroj: marathonbb.com

Polmaraton Banska Bystrica

Polmaraton Banska Bystrica je možnosťou pre tých, čo si netrúfajú na celú maratónsku trať. V prípade polmaratónu zabehnú bežci traťový okruh trikrát, čo znamená cca 21 kilometrov.

  • Štart polmaratónu Banská Bystrica: 3. jún od 19:00

Marathon bb 2023 výsledky

Marathon bb 2023 výsledky nájdete buď na oficiálnych info kanáloch podujatia, alebo aj na webe s aktuálnym športovým servisom 7sport.sk.

Beh Banská Bystrica 2023

Beh Banská Bystrica 2023 nie je len o maratóne, ale aj o ďalších disciplínach pre všetkých, ktorí by si chceli v nejakej forme zašportovať.

Okrem maratónu organizátori pripravili už spomínaný polmaraton Banská Bystrica 2023, ale aj štafetu 3×7 kilometrov a ďalšie modernejšie typy disciplín.

V r. 2022 sa tejto akcie zúčastnilo takmer 1800 športovcov.

Pozrite si všetky type pretekov v nasledujúcej tabuľke.

Druh behuDĺžka behu
Maratón 42,1 km
Polmaratón 21 km
Desiatka 10 km
Štafeta 3x7km
Stefe Beh 3,4 km
Barefoot polmaratón21 km
Inline polmaratón 21 km
Kolieska (preteky na korčuliach)7 km
Kolobežkový polmaratón 21 km

Marathon bb registrácia

Registrácia na Marathon bb prebieha až do dňa organizácie samotného podujatia. Na každý z behov sa môžete registrovať maximálne polhodinu pred jeho samotným štartom.

Všetky informácie aj možnosť registrácie s vygenerovanými aktuálnymi registračnými poplatkami nájdete na webe marathonbb.com.

Banskobystrický maratón propozície

Banskobystrický maratón si môže zabehnúť ktokoľvek, kto si trúfa vzhľadom na svoje športové schopnosti. Disciplín je viacero, ako ste si mohli pozrieť v tabuľke vyššie.

Výška štartovného na maratón záleží odo dňa, kedy sa rozhodnete zaregistrovať a tradične platí, že čím neskôr sa človek registruje, tým zaplatí viac.

Všetky informácie sa dozviete na oficiálnom webe v procese registrácie.

Banská Bystrica maraton víťazi

Banská Bystrica maraton víťazi – minulý rok triumfovali na tomto podujatí Slováci a to vo všetkých štyroch hlavných kategóriách.

BB maratón víťazi 2022

KategóriaVíťazČas
Maratón muži Jozef Urban2:41:23
Maratón ženyIveta Furáková2:59:19
Polmaratón mužiTibor Sahajda1:09:00
Polmaratón ženyKristína Resslová1:23:42

Marathon Banská Bystrica 2023 live

Marathon Banská Bystrica 2023 live by sa mohol objaviť na obrazovkách RTVS Šport, podobne, ako verejnoprávna televízia odvysielala bratislavský ČSOB Marathon.

Preto sa oplatí vyhľadať si, aké športové prenosy v tv dnes vysiela kanál rtvs šport na ich oficiálnom webe rtvs.sk. Dá sa minimálne očakávať, že reportáže z tohto podujatia ponúknu viaceré naše televízie.

Maraton bb info

Všetky informácie o Maraton bb 2023 môžete nájsť na oficiálnych kanáloch tohto podujatia.

Viete si tu pozrieť aj info o tom, ktoré ulice budú uzatvorené v deň konania, a taktiež všetky ďalšie dôležité aktuality pre účastníkov aj návštevníkov.

Zdroje: marathonbb.com, youtube.com, pixabay.com, unsplash.com

Témata:
Šport

Najnovšie články