EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Jablonka trhy – nákupy, ceny, otváracie hodiny, trasa

Aktualizované:

Autor: Lenka

Jablonka trhy

Jablonka trhy sú obľúbeným miestom v Poľsku, ktoré kvôli nákupom navštevujú aj zahraniční turisti. Zistite, kedy sa konajú, aké sú otváracie hodiny, trasa a čo všetko ponúkajú.

Jablonka trhy 2024

Jablonka, malé mestečko v Poľsku, je miestom, kde sa každý týždeň konajú Jablonka trhy. Tieto trhy sú pre miestnych obyvateľov dôležitou súčasťou ich života a pre návštevníkov ponúkajú rôznorodé produkty.

Trhy Jablonka sú rovnako ako Nowy Targ trhy obľúbené pre pestrosť produktov, ktoré tu nájdete. Či už hľadáte čerstvé ovocie a zeleninu, tradičné poľské jedlá, ľudové remeslá alebo dokonca suveníry, poľské trhy Jablonka ponúkajú všetko.

V článku nájdete

Poľsko Jablonka trhy nákupy

Trhy v Jablonke 2024 disponujú obrovským výberom produktov a tovarov. Môžete tu nájsť čerstvé miestne ovocie a zeleninu. Alebo stánky s tradičnými poľskými jedlami, ako sú pierogi (národné poľské knedle) a klobásy, ktoré ulahodia vašim chuťovým pohárikom.

Ale trhy v Jablonke nie sú iba o jedle. Nájdete tu aj stánky so suvenírmi a ľudovými remeslami, kde si môžete zakúpiť originálne darčeky a jedinečné výrobky. Návštevníci tu nájdu všetko, od tradičných poľských vyšívaných textílií až po drevené hračky.

Rôzne remeselné stánky ponúkajú aj originálne ručné výrobky a miestni umelci tu predávajú svoje diela.

Podobné výrobky nájdete napríklad aj na Zakopané trhy, ktoré sa konajú počas celého roka.

Jablonka trhy ceny

Jablonka trhy ceny sú v súčasnosti veľmi podobné ako na Slovensku. Mnohí návštevníci mieria do Poľska práve kvôli výhodnému nakupovaniu a najmä pre dostupnosť rozličného tovaru, ktorý na Slovensku len ťažko nájdete.

Čo sa oplatí kupovať na poľských trhoch sú veci, ktoré vyrábajú priamo Poliaci. Najmä obleky, kostýmy a kožené topánky. 

V prípade, že sa rozhodnete navštíviť Poľsko trhy Jablonka, nezabudnite, že v Poľsku sa platí inou menou ako na Slovensku. A nie všetky obchody a trhy akceptujú platby v eurách. Aktuálny kurz zloty na euro si môžete pozrieť v NBS kalkulačke.

Jablonka trhy mapa

Pokiaľ sa chystáte na návštevu trhov v Jablonke, Jablonka mapa sa vám určite zíde. Trhy Poľsko Jablonka ležia na juhu Poľska, blízko hraníc so Slovenskom.

Mapa Jablonka trhy
Zdroj: mapy.sk

Jablonka trhy trasa

Ak sa chcete dostať na Jablonka trhy, použite GPS. Pre čo najlepšiu navigáciu postačí smerovať za označením „Jabłonka, Poland„.

Trasa sa odvíja od východiskového bodu. Ak na trhy idete z Bratislavy, vyrazte na diaľnicu D1, ktorá vedie až k hraniciam Poľska. Následne po A1 sa dostanete do mesta Gdaňsk, kde sa dostanete na výjazd označený ako „Jablonka“.

Ďalšou možnosťou, ako sa dostať na trhy v Jablonke, je cez mesto Nowy Targ. Mesto Nowy Targ sa nachádza približne 15 kilometrov južne od Jablonky.

Parkovať je možné na lúkach hneď vedľa trhu.

Kedy sú trhy v Jablonke 2024

Trhy v Jablonke sú otvorené počas celého roka, čo znamená, že môžete navštíviť toto miesto kedykoľvek, keď ste v okolí.

Trh Jablonka Poľsko sa koná každú stredu. Okrem toho sa meste Nowy Targ konajú trhy vo štvrtok, v sobotu a v nedeľu.

V deň cirkevného sviatku trh nebýva, respektíve je strašne málo trhovníkov. V Poľsku si môžete užiť aj vianočnú atmosféru na vianočných trhoch v Krakowe.

Jablonka trhy 2024 otváracie hodiny

Otváracie hodiny trhov v Jablonke môžu byť ovplyvnené počasím a množstvom zákazníkov. Jablonka trhy streda sa všeobecne začínajú ráno približne a končia okolo obeda. Nezabudnite, že včasné príchody môžu znamenať lepší výber produktov.

Jablonka trhy dnes – otváracie hodiny

  • začiatok: 7:00
  • koniec: 12:00 – 14:00
Trhy v Jablonke
Zdroj: unsplash.com

Veľký výber trhov a jarmokov nájdete aj na Slovensku. Pozrite sa do kalendára jarmokov, kedy sa koná remeselný trh aj vo vašom meste.

Jablonka trhy 2024 program

Program trhov v Jablonke sa mení a prispôsobuje sa rôznym sezónam a sviatkom. Pre aktuálne informácie ohľadom programu a špeciálnych podujatí sa môžete informovať na mieste.

Jablonka trhy facebook

Ak chcete byť v obraze ohľadom všetkých noviniek a udalostí týkajúcich sa udalosti trh v Jablonke, navštívte ich oficiálnu stránku na Facebooku, kde nájdete aktuálne informácie, fotografie a recenzie od návštevníkov.

Zdroje: unsplash.com, kvako.sk

Témata:
Ostatné Poľsko

Najnovšie články