LOH 2024 Všetky info tu!

Veľkonočné priania – kresťanské, pohľadnice, vinše, SMS, vtipné a netradičné

Autor: Denisa

Veľkonočné blahoželania

Veľká noc je za dverami a okrem zvykov a šibačky sa v tento čas posielajú aj veľkonočné priania, ktoré môžu byť kresťanské, vtipné aj netradičné. Pozrite sa, ako vyrobiť veľkonočnú pohľadnicu, ktorá poteší vašich blízkych, kamarátov aj rodinu.

Veľkonočné priania

Poprajte vašim blízkym a známym pokojnú a šťastnú Veľkú noc a pošlite im originálne veľkonočné prianie, ktoré môže mať podobu pohľadnice, SMS priania k Veľkej noci, ale aj ručne vyrobeného pozdravu s obrázkom.

Nižšie nájdete tipy na kresťanské veľkonočné priania, vtipné sviatočné blahoželania, ale aj veľkonočné vinše v angličtine či nemčine.

V článku nájdete

Priania k Veľkej noci

Veľká noc priania sú jedným z veľkonočných symbolov spolu s korbáčmi či kraslicami. Podobne ako novoročné priania aj veľkonočné prianie sa posiela blízkym, známym, priateľom i rodine, aby ste ich nielen potešili, ale im dali najavo, že na nich myslíte. 

Veľkonočné blahoželania

Medzi najčastejšie blahoželania k Veľkej noci patria klasické priania, ktoré kúpite v každej trafike, papierníctve alebo bežnom obchode. V tomto prípade si nezabudnite pozrieť veľkonočné otváracie hodiny, aby ste mali dostatok času na ich kúpu.

Na klasických blahoželaniach k Veľkej noci nájdete známe veľkonočné texty a vinše, s ktorými nikdy nič nepokazíte.

Príjemne prežitie veľkonočných sviatkov, v tejto dobe hlavne veľa zdravia a rodinnej pohody praje…

Maľované vajíčko, pekný úsmev na líčko, k tomu zdravia dosť, peknú Veľkú noc.

Privítajme jar, prišla Veľká noc, nech šťastia, zdravia a lásky máte moc. Nech čaro jari v srdci Vás zahreje, to Vám k veľkonočným sviatkom prajeme.

Kresťanské veľkonočné priania

Veľká noc je najväčším kresťanským sviatkom Zmŕtvychvstania Ježiša Krista, ktorý nájdete aj medzi prikázanými sviatkami. A práve preto sa niet čo čudovať, že práve kresťanské veľkonočné priania patria medzi najčastejšie posielané priania k Veľkej noci.

Láska Zeleného štvrtku, viera Veľkého piatku, nádej Bielej soboty a víťazstvo Veľkonočnej nedele nech Vás posilní a naplní pokojom a dôverou. Príjemne prežitie veľkonočných sviatkov praje…

Veľká noc je čas, kedy sa šíri radosť a šťastie, ktoré Kristus priniesol do našich životov, každému koho stretávame. Prajeme vám i vašim blízkym zmysluplný veľkonočné sviatky.

Milostiplné a požehnané veľkonočné sviatky, nádej z Kristovho víťazstva, vďačnosť a lásku voči Spasiteľovi, hojnosť zdravia i síl zo srdca Vám praje…

Veľkonočné priania a vinše

Veľkonočné sviatky každý rok oslavujeme s príchodom jari v marci alebo apríli. Zaprajte vašim blízkym príjemné prežitie veľkonočných sviatkov prostredníctvom známych aj menej známych vinšov a veršov k Veľkej noci.

Keďže je to v mojej moci, tak Vám prajem k Veľkej noci,
Lásku, šťastie, zdravíčko, šunku, vínko, vajíčko.

Trošku vody za golier, pár vajíčok na tanier,
pár šibnutí po zadku, veľa zdravia ku sviatku.

Už sa blížia sviatky jari, tešia sa veľkí i malí.
Dievky zas len báť sa budú, svoje šaty sušiť budú.
Takáto je Veľká Noc, tá ma svoju čarovnú moc.

Veľkonočné priania
Zdroj: unsplash.com

Veľkonočné prianie SMS

Medzi veľkonočné vinše patria aj SMS k Veľkej noci, ktoré majú takisto podobu veršov a môžete ich poslať jednoducho a rýchlo kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

Stačí mať dostatok kreditu, ktorý si viete dobiť u svojho mobilného operátora alebo cez SMS.

Gúľa sa, gúľa k Vám tichúčko, veľkonočné, maľované vajíčko. Gúľa sa, dievčence, žienky a matky, zaželať chceme vám prekrásne sviatky!

Na Veľkú noc veľa vody, vôbec vám to neuškodí! Zospodu aj zvrchu, čakaj chladnú sprchu!

Želáme Vám len potechu, na Veľkú noc veľa smiechu. V pondelok aj veľký zhon, šibačov vám plný dom. Veľa vody z potoka, svieže ženy do roka!

Veľkonočné pohľadnice

Prianie veľkonočných sviatkov môžete poslať vašim blízkym a známym aj vo forme pohľadnice, podobne ako blahoželanie k meninám alebo narodeninové prianie.

Veľkonočné pohľadnice bývajú okrem vinšu a textu doplnené aj o tematické veľkonočné obrázky ako sú kraslice, zajačiky, korbáče alebo obrázky s kresťanskými symbolmi.

Ako vyrobiť veľkonočné priania s obrázkom

Veľkonočné pozdravy a pohľadnice kúpite v bežnom obchode, alebo si môžete veľkonočné prianie s obrázkom vyrobiť jednoducho aj sami doma. Stačí mať pritom iba trochu kreativity a fantázie.

V opačnom prípade si môžete pozrieť na internete jednoduchý videonávod, ktorý nájdete napríklad na stránke youtube.com.

Vtipné veľkonočné prianie

Veľkonočné priania vtipné sú plné humoru, vďaka čomu vyčaria úsmev na tvári každému, kto si ich prečíta. Prečítajte si niekoľko veľmi milých i zábavných vinšovačiek, ktorými určite blízkych potešíte.

Už sú sviatky Veľkej noci, uterák, buď na pomoci: keď nás voda z vedra zmočí, keď na chrbát ti korbáč skočí, veľa kriku, veľa vodky, hlavne vodotesné spodky!

Sladučké koláče, ohybné korbáče. Vodičku studenú, pijatiku chladenú, šunčičku údenú, kapsičky zoberú. A veľa radosti, aj žiadne starosti, na Veľkú noc praje…

Veľa zdravia, sily – vajec! Zo všetkého veľký krajec! Veľa vody, fľašu vína, nech Veľká noc je len príma. Nech zaznie šťastná hodina, želá vám …. rodina!

Veľkonočné blahoželania netradičné

Medzi netradičné veľkonočné blahoželania patria napríklad tie v cudzom jazyku ako je angličtina alebo nemčina. Takéto blahoželania sa hodia vtedy, keď posielate veľkonočný pozdrav do zahraničia.

Cudzojazyčné priania k Veľkej noci nájdete aj medzi svadobnými prianiami.

Veľkonočné priania v nemčine

Ak nie ste veľký znalec nemeckého jazyka a máte v pláne posielať veľkonočné prianie v nemčine, na pomoc si môžete zobrať Google translate, ktorý vám preloží slovenský veľkonočný vinš do nemčiny.

Alebo sa môžete inšpirovať našimi nemeckými prianiami k Veľkej noci, s ktorými tento rok nič nepokazíte.

Nehmt Euch die Zeit zum Eiersuchen, backt Euch einen Osterkuchen,
genießt die Feiertage voll, Ostern wird dann sicher toll!

Bunte Eier, Frühlingslüfte, Sonnenschein und Bratendüfte,
heiterer Sinn und Festtagsfrieden, sei zu Ostern euch beschieden.

Veľkonočné prianie v angličtine

Angličtina je ďalším jazykom, v ktorom môžete vašim blízkym poslať tohtoročný veľkonočný pozdrav.

May Easter bring your life color, brightness, joy and, of course, lots of chocolate eggs and bunnies. Happy Easter!

May your Easter basket be filled with joy, happiness, and peace this season and always.

Zdroje: zones.sk, countryliving.com, kvety.sk, youtube.com, pixabay.com

Najnovšie články