LOH 2024 Všetky info tu!

Vianočné priania 2024 – ľudové, kresťanské, SMS priania, vinše s obrázkom

Aktualizované:

Autor: Lenka

Vianočné priania a vinše

Vianoce sú obdobím pokoja a času stráveného s rodinou. Vianočné priania predstavujú dokonalý spôsob, ako najbližším ukázať, že vám na nich záleží a že na nich myslíte. Inšpirujte sa originálnymi a krásnymi vianočnými prianiami.

Vianočné priania

Vianoce sú jedinečným a čarovným sviatkom. Nie kvôli darčekom, ale kvôli spoločne stráveným chvíľam v kruhu najbližších. Potešte svoju rodinu, priateľov alebo kolegov tými najkrajšími vianočnými prianiami. Na obdobie konca roka určite využijete aj novoročné priania.

Pozrite sa na najkrajšie Vianočné priania – či už ide o ľudové, kresťanské, vtipné, romantické alebo SMS priania. Aj vďaka nim si môžete privodiť vianočnú atmosféru, ktorú naživo môžete okúsiť aj na vianočných trhoch.

V článku nájdete

Vianočné priania 2024

Tradícia vianočných prianí má svoju históriu. I keď v minulosti sa posielali listy s prianiami krásnych Vianoc, dnes už je tomu vo väčšine prípadov inak – posielanie pohľadníc je už skôr výnimkou ako pravidlom.

Vianočné priania a vinše stačí naťukať do telefónu alebo do počítača a pozdrav je o pár sekúnd u svojho adresáta. Doba je síce veľmi rýchla a stručná, ale váha slov je stále rovnaká.

Vianočné priania potešia rovnako ako blahoželanie k meninám alebo blahoželanie k narodeninám. Práve takýmto milým gestom viete ľuďom, na ktorých vám záleží ukázať, že na nich myslíte.

Vianočné vinše

Vianočné vinše potešia snáď každého, preto je skvelým nápadom ich poslať najbližším. Krátke Vianočné priania sú stručné a výstižné, čo má mnoho ľudí najradšej.

Nech zvony zvonia a srdcia plesajú, nech sviece horia a čaše štrngajú. Teraz, keď ku šťastiu je len krok, prajem Vám krásne Vianoce a šťastný Nový rok.

Už sa blížia Vianoce, ten čas rýchlo letí. Na stromčeku sviečky svietia, šťastím žiaria deti. Starý rok už odchádza a nový ide za ním, nech Ti len radosť prináša, to je mojim prianím.

Nech sú pre vás tieto sviatky žiarivé a radostné. Nech všetky vaše želania a sny stanú sa skutočnosťou a nech vás pocit radosti naplní počas celého roka.

Vianoce sú vtedy, keď nikto neplače, Vianoce sú tam, kde voňajú mamine koláče, Vianoce sú s tými, ktorých ľúbime i s tými, na ktorých myslíme. Šťastné a veselé Vianoce…

K Vianociam a Novému roku Vám prajeme 12 mesiacov šťastia, 52 týždňov zdravia a 365 dní lásky.

Vianočné pozdravy

Aj vianočné pozdravy môžete využiť na poprianie krásnych Vianoc svojej rodine alebo priateľom. Pri ich vytváraní nezabudnite použiť oslovenie konkrétnej osoby, ktorej vianočný pozdrav venujete. Oslovenie navodzuje osobnú atmosféru hneď v prvom riadku vianočných pozdravov.

Vianočné pozdravy môžete nájsť aj na internete. Následne si ich len vytlačíte, vystrihnete, podpíšete a máte hotovo. Aké jednoduché a môžete vytvoriť originálne Vianočné prianie!

Ľudové Vianočné priania

Ľudové Vianočné priania sa nepochybne spájajú s obdobím Vianoc. Ľudové vianočné vinše sa tradujú z generácie na generáciu a asi sa s nimi stretol snáď každý.

Až vianočné zvony zazvonia, ihličie Vám doma zavonia, zahoďte všetky trápenia a starosti, užite si sviatky v šťastí a radosti.

Vianoce čisté a biele ako sneh, v živote len radosť, zdravie a smiech. Silvestrovskú náladu po celý rok, šťastie nech sprevádza Váš krok.

Mrazivé ticho, všade biely sneh, konečne pokoj, nebo plne hviezd. Je tu čas vianočný, keď stromček sa ligoce, prajeme vám zo srdca prekrásne Vianoce.

Vianoce lásky a pokoja, nech každú Vašu bolesť zahoja. V kruhu najbližších tešte sa spolu až budete sadať k štedrovečernému stolu.

Oheň v krbe tíško praská, v srdciach vládne pokoj, láska. Z oblohy sa sype sneh, všade počuť detsky smiech. Už sa stromček ligoce, prajem krásne Vianoce!

Letí k Tebe darček z neba, je v ňom všetko čo Ti treba: šťastie, láska, pokoj, neha, Ježiško ma rad aj Teba. Každú slzu kvapôčku premení Ti na vločku. Veselé Vianoce!

Kresťanské Vianočné priania

Vianoce sú pre mnohých kresťanským sviatkom a oslavou narodenia Ježiša. Preto sú obľúbené kresťanské vianočné priania. Inšpirujte sa kresťanskými vianočnými prianiami a poprajte svojim najbližším krásne vianočné sviatky.

Na Vianoce, keď svet stíchne, nech Vám Božie dieťa vdýchne, pokoj, radosť a posilu, nielen v túto svätú chvíľu, ale taktiež v novom roku, nech Vás vedie v každom kroku.

V tie vianočné sviatky poviem vám vinš krátky: Pán Kristus je narodený, tak nebuďme zarmútení, ale sa mu radujme a slávu prespevujme, to mu bude premilé, dá nám sviatky šťastlivé.

Vianočný zvon tíško cinká, v Betleheme dieťa spinká. Dobrú pohodu vinšujeme vám, štedrosť a hojnosť vašim chalupám. V Novom roku zdravie pevné, nech vám všetkým slúži verne.

Vinšujem Vám tieto Vianoce, Krista Pána narodenie, aby Vám dal šťastie, zdravie, hojné božské požehnanie a po smrti kráľovstvo nebeské.

Vinšujem vám, vinšujem, tieto slávne sviatky, Krista Pána narodenia, aby vám dal Pán Boh zdravia, šťastia a hojného božského požehnania -a po smrti kráľovstvo nebeské obsiahnuť. Amen.

Vianoce sú pre mnohých kresťanským sviatkom a oslavou narodenia Ježiša.
Zdroj: unsplash.com

Vianočné SMS priania

Vianočné SMS priania alebo pohľadnica v sebe nesie viac ako obyčajné vianočné prianie. Ak vám chýba kredit, jednoducho si ho môžete využiť dobitie kreditu cez SMS, online alebo môžete využiť iné spôsoby.

Na Vianoce pokoj v duši,  šťastie, ktoré nič nezruší. V novom roku veľa sily, by ste zdraví dlho žili.

Až vianočné zvony odbijú polnoc a oznámia príchod čarokrásnych Vianoc, zabudni hneď na všetky starosti a preži chvíle v zdraví, šťastí a radosti.

Blížia sa tie krásne chvíle vianočné, v láske, šťastí, harmónii prežite ich spoločne. Nie sú dôležité dary,  ale v novom roku nech sa Vám darí,  zdravie nech slúži k spokojnosti a dom aby ste mali plný hostí.

Nech radosť a šťastie vládne u Vás doma, nech zďaleka obchádza Vás nešťastie a smola. Nech pohoda vládne za sviatočným stolom, nech láska prevláda nad nemilým slovom.

Na Vianoce je všetko krásne, v srdciach ľudí zastal čas. Vianočná sviečka nevyhasne kým bude láska v každom z nás.

Vianočné priania s obrázkom

V dnešnej dobe sa už neposiela iba klasické prianie k Vianociam. Tento zvyk sa preniesol aj od elektronickej podoby. Samozrejme môžete stále posielať vianočné priania s obrázkom poštou.

Ale ak uprednostňujete kúpiť vianočné prianie s obrázkom vo forme pohľadnice, dopredu si zistite, kedy sú otvorené obchody počas Vianoc a vianočného obdobia.

Veľmi rýchlou a obľúbenou metódou je odosielanie vianočných prianí s obrázkom prostredníctvom e-mailu. Alebo formou MMS, prípadne mladšie generácie uprednostňujú posielanie vianočných gifov cez sociálne siete.

Vtipné vianočné priania

Veselé Vianočné priania sú obľúbené najmä medzi priateľmi, kolegami alebo súrodencami. Veď predsa smiech a úsmev sú sami o sebe tým najlepším darčekom, ktorý niekomu môžete darovať.

Zapchajte komíny, nepustite Santu, použite cement, alebo maltu. Otvorte okno, stačí aj máličko, darčeky prinesie jedine Ježiško.

Nech čerti od vás smolu odnesú, a choroby stratia vašu adresu, veľké príjmy, nízke dane a lásky tak primerane. Z celého srdca praje …

Letí anjel s nádielkou, pritom vrtí prdelkou. Letí, letí, hádaj kam? K dobrým ľuďom, predsa k vám.

Sú tu zasa Vianoce, jed vo mne len tak klokoce. Je to veľký zhon a stres, šľak ma trafí asi dnes. Upratovať, variť, piecť a potom stále iba jesť. V noci volám na raty, žlčníkové záchvaty. Stromček v plameňoch prekrásne nám žiari, ja sa asi nedožijem jari. Všetci na to iba kašlú, na rok si radšej hodím mašľu.

Vianoce sú skutočne plné zázrakov – všetky moje úspory sú zázračne fuč. Aj o tom je to pravé vianočné kúzlo. Šťastné a veselé!

Vianoce sú ako tvoja robota. Za všetkou tou drinou stojíš ty, no zásluhy si pripíše vždy ten tučný chlapík v kostýme. Krásne, šťastné a veselé!

Romantické vianočné priania

Romantické vianočné priania sú ako stvorené na to, aby ste nimi potešili svoju polovičku. Prečítajte si ten najkrajší výber a vyčarujte úsmev svojej partnerke alebo partnerovi.

Si špeciálny a jedinečný človek, tak nech sú aj tieto vianočné sviatky rovnako špeciálne a jedinečné, aby si na ne ešte dlho nezabudol.

Keď ti snehová vločka padne na noštek a ty pocítiš jej jemný božtek, usmej sa do neba, veď vieš, že tam niekde som ja a myslím na teba. Prajem krásne Vianoce.

Už teraz viem, že budeš môj najkrajší vianočný darček. Nemôžem sa dočkať, až si ťa rozbalím. Krásne Vianoce.

Štedrý večer už sa blíži a mňa smútok pri srdiečku ťaží. Len jeden darček by som si priala, tým by sa mi splnil môj najkrajší sen. Ježiškovi som už list písala, že pod stromčekom chcem Teba len!

Vianočný čas rozsvietil zas plamienok v tvojich očiach. Milujem ten tvoj smiech. Je radosť po tvojom boku stráviť najkrajší deň roka.

Zdroj: pixabay.com, unsplash.com, tchibo.sk

Najnovšie články