Ruža pre nevestu Sledujte v predstihu!

Uhlíková stopka – nová SPP služba podmienky, cena, zmluva aj recenzie

Aktualizované:

Autor: Marcela

Čo to je uhlíkova stopka?

Uhlíková stopka je nová služba od SPP. Dajte si pozor na obchdné podmienky, aby ste vedeli čo zmluva, ktorú podpisujete obshauje. Spoznajte podrobnosti o uhlíkovej stopke a recenzie od tých, ktorí ju vyskúšali.

Uhlíková stopka SPP

Uhlíková stopka SPP je služba, ktorú priniesol Slovenský plynárenský priemysel, aby mohol ich zákazníkom zminimalizovať ich uhlíkovú stopu.

Uhlíková stopa je jeden z faktorov, o ktorm ste sa mohli dočítať aj na Dátach bez patosu. O minimalozovanie tejto stopy sa snaží celý svet, aby klimatická zmena nebola tak drastická. Uhlíková stopka SPP je jedna z možností, ako zmierniť vašu stopu.

V článku nájdete

Čo je to Uhlíková stopka

Služba Uhlíková stopka od SPP ku každému zákazníkovi pristupuje individuálne a vďaka nej zákazník SPP presne vie aká je jeho Uhlíková stopa.

Zároveň zákazník dostáva návody šité na mieru ako môže jeho uhlíkovú stopu znížiť. Celá služba Uhlíková stopka vychádza z konkrétnych dát o individuálnej spotrebe každého zákazníka.

Naviac okrem toho, že znížite vašu uhlíkovú stopu, znížite aj potrebný rozpočet na energie, pretože vďaka radám vaše spotreba energie klesá.

V prípade, že sa rozhodnete túto službu platiť, SPP miesto vás vysadí nové stromy na Slovensku.

Uhlíková stopa

Uhlíková stopa je celkové množstvo emisií skleníkových plynov, ktoré ako osoby, domácnosti a organizácie vypúšťame do ovzdušia. Uhlíková stopa sa uvádza ako ekvivalent oxidu uhličtého.

V priemere jedna osoba za jeden rok vyprodukuje uhlíkovú stopu približne 5 ton oxidu uhličitého. Aj malými zmenami sa dá táto stopa znížiť.

Napríklad tak, že vymeníte klasické žiarovky za LED žiarovky, týmto spôsobom znížite vašu uhlíkovú stopu približne o 138 kg CO2.

Alebo miesto individuálnej dopravy zvolíte hromadnú. Môžete využiť vlak, takto zrealizujete nákup lístka na vlak.

SPP Uhlíková stopka cenník

Uhlíková stopka SPP cenník nájdete zverejnený na ich oficiálnych stránkach. Tento cenník je určený pre všetkých zákazníkov SPP, ktorí uzavreli zmluvu o Uhlíkovej stopke.

Cenník obsahuje ceny služby Uhlíková stopka dodávateľa Slovenský plynárenský priemysel.

Aby ste nemuseli hľadať ceny služby v ich cenníkoch prinášame vám prehľad cien Uhlíkovej stopky pri mesačnej preriodite platieb.

Uhlíková stopka cena

Typ službyCena s DPH
Uhlíková stopka +3,00 €
Uhlíková stopka4,10 €
Uhlíková stopka Z+5,00 €
Uhlíková stopka I+11,00 €

Jednotlivé kategórie sa rozlišujú najmä v počte vysadených stromov ročne. Pri Uhlíkovej stopke + vysadia za vás 4 stromy ročne, pri Uhlíkovej stopke I+ vysadia stromov až 11.

Uhlíková stopka zmluva

Uhlíková stopka zmluva je právny dokument, ktorý vás i SPP zaväzuje k splneniu vopred dohodnutých podmienok.

Z vašej strany sa jedná o riadne platenie služby, SPP sa zaväzuje k výsadbe stromov a energetickému poradenstvu. Bez podpísanej zmluvy oboma stranami nie je žiadna služba platná.

Pokiaľ ste sa rozhodli o využívanie Uhlíkovej stopky, navštívte pobočku SPP alebo využite kontaktný formulár SPP. Vaša služba bude platná až po podpísaní zmluvy.

Uhlíková stopka SPP odstúpenie od zmluvy

Odstúpenie od zmluvy z Uhlíkovej stopky je možné. Môžete tak urobiť do štvrnástich dní od uzavretia zmluvy.

V prípade, že tak neurobíte do stanovenej lehoty, zmluva je záväzná a nevypovedateľná.

Uhlíková stopka zmluva
Zdroj: unsplash.com

SPP Uhlíková stopka zrušenie zmluvy

Uvedomili ste si neskoro, že sa upísali k službe, ktorá vám nevyhovuje? Síce je zmluva nevypovedateľná, zrušenie zmluvy Uhlíkovej stopky je možné.

V obchodných podmienkach je uvedené, že „zmluva zaniká v prípade podstatného porušenia zmluvy“. To znamená, že ak chcete službu zrušiť aj po lehote vypovedateľnosti, prestaňte ju platiť.

Musíte vydržať upozornenia a výzvy k úhrade.

„Pokiaľ nedôjde k náprave ani v dodatočnej lehote 10 dní od doručenia výzvy Dodávateľa. Zmluva zaniká ku dňu doručenia jednostranného odstúpenia od Zmluvy.“

Dajte si však potor, aby ste pri platbe za energie vždy uviedli správny variabilný symbol.

V prípade, že by ste platbu poslali bez riadne variabilného symbolu, SPP by si mohlo platbu za stopku stiahnuť odtiaľ. A vám by vznikol nedoplatok na energiách.

Obchodné podmienky Uhlíková stopka

Obchodné podmineky Uhlíkovej stopy sú jasne dané a preto je dôležité si ich pred podpísaním podrobne preštudovať, aby ste sa nezaviazali k niečomu, čo nechcete alebo vám nevyhovuje.

Pokiaľ so pre vás obchodné podmienky nejasné a nezrozumiteľné určite zmluvu nepodpisujte.

Predtým ako sa rozhodnete niečo podpísať poraďte sa so známymi alebo odborníkmi na túto sféru.

Obchodné podmienky vám musia byť doručené alebo predložené spolu so zmluvou.

Uhlíková stopka SPP recenzie

Uhlíková stopka recenzie sú skôr negatívne ako pozitívne. Veľké množstvo ľudí sa sťažuje na to, že nepochopili obchodné podmienky a ani nevedia ako sa upísali k mesačnej platbe služby, o ktorú nemajú záujem.

Naviac nevedia ako zo služby vycúvať, pretože si svoju nespokojnosť uvedomia až po 14 dňoch a teda služba je už nevypovedateľná.

Na druhú stranu, tí ktorí sú si vedomí, o čom služba je a čo ich bude mesačne stáť, si pochvaľujú ekologickú snahu SPP.

Vďaka dobrým radám znížili svoju uhlíkovú stopu a majú zo seba lepší pocit.

Čistá energia

Čistá energia alebo oficiálne nazvené Čistá elektrina je ďalšia služba od SPP. Ako zákazník SPP si môžete vybrať, odkiaľ budete energiu čerpať.

V rámci služby Čistá elektrina si môžete vybrať lokálnych výrobcov energie.

V prípade, že využívate službu Čistá elektrina vaša energia pochádza z obnoviteľných zdrojov.

Táto energie je šetrnejšia k životnému prostrediu, pretože pochádza z obnoviteľných zdrojov, ktoré sa v prírode vyskytuje neustále a ich objem sa obnovuje.

Využívaním tohto druhu energie znížite svoju uhlíkovú stopu.

SPP kontakt

V prípade, že máte otázky alebo podnety k vyššie spomínaným službám, môžete SPP kontaktovať viacerými spôsobmi.

  • telefonicky – 0850 111 363
  • emailom – zakaznickalinka@spp.sk
  • osobne na pobočke

Zdroj: wikipedia.com, spp.sk, youtube.com, vyhodnaenergia.sk

Témata:
Zaujímavosti

Najnovšie články