Ruža pre nevestu Sledujte v predstihu!

Data bez patosu – covid, očkovanie, plyn aj elektrina

Aktualizované:

Autor: Marcela

Data bez patosu informácie

Data bez patosu prinášajú celému Slovensku pravdivé a neskreslené fakty o dôležitých udalostiach. Zaujíma vás koľko bude stáť plyn, elektrina, či ako sa vyvíja stav Covidu a ako je na tom očkovanie proti tejto chorobe? U nich nájdete priame a pravdivé vysvetlenie.

Data bez patosu

Data bez patosu sú internetovou stránkou, ktorá celému slovenskému národu prináša množstvo faktov a informácii o aktuálnom stave krajiny.

Okrem ich webovej platformy ich môžete sledovať na ich sociálnych sieťach.

Data bez patosu vám síce nepovedia ako vypísať obálku, ale dozviete sa množstvo iných užitočných faktov.

Vďaka laickému vysvetleniu faktov, grafov a dôležitých informácií budete v obraze o aktuálnom stave našej republiky. Prehľad o slovenských dlžníkoch zase získate na Dlžník SK.

V článku nájdete

Čo sú Dáta bez pátosu

Dáta bez pátosu je skupina ľudí, ktorí prinášajú vysvetlenie na dôležité témy na jednoduchých príkladoch, medzi ne patrí aj inflácia.

Najčastejšie sa jedná o dáta a informácie, ktoré najviac ovplyvňujú súčasnú situáciu Slovenska.

Sami sa definujú tak, že ich povinnosťou a víziou je obmedziť vplyv konšpirácií a manipulácií na minimum.

Okrem toho, že zložité situácie vysvetľujú veľmi laicky, naviac do svojich vysvetlení prinášajú určitú dávku humoru.

Vďaka ich prístupu, teda prichádzate k zložitým informáciám jednoduchým spôsobom. Môžete tak využiť ich oficiálnu stránku alebo sociálne siete.

Data bez patosu Facebook

Data bez patosu pridáva na Facebook dôležité fakty na každodennej báze. Nájdete tu jasne a stručne vysvetlené jednotlivé dáta, ukážkové grafy ale aj zdielané články, ktoré vysvetľujú do hĺbky, tak aby im rozumel každý.

Data bez patosu FB je populárny a dnes má už viac ako 70 000 sledovateľou. Zo začiatku informácie začali pridávať na svojich osobných profiloch na Facebooku.

Aby ste sa k nim dostali, musíte byť prihlásení. Tu je návod ako zistiť heslo na FB, v prípade, že ste ho zabudli.

Pre vysoký záujem založili osobný profil Dáta bez pátosu, ktorý môžete sledovať a získavať tak pravdivé informácie, čo nás čaká a ako sa vyvíja Slovensko v rôznych sférach.

Data bez patosu sociálna sieť Facebook
Zdroj: co-to-je.sk

Dáta bez patosu Instagram

Dáta bez pátosu Instagram je ďalšia možnosť ako sa dostať k overeným informáciám. Na túto sociálnu sieť podobne ako na Facebooku pridávajú nové príspevky na pravidelnej báze.

Je možné, že na Instagrame nájdete menej príspevkov, vo väčšine tam nájdete grafy, porovnania a prehľady informácií.

Aj sociálna sieť Instagram Dáta bez pátosu má svoju fanúšikovskú základňu a dnes už má viac ako 20 000 sledovateľov.

Data bez patosu Instagram
Zdroj: co-to-je.sk

Data bez patosu Covid

Covid bola prvotná inšpirácia, prečo táto stránka Data bez patosu vznikla. Vzhľadom k veľkému množstvu dezinformácií, skreslených informácií a hoaxov prišli s nápadom prinášať dáta bez pátosu, tak ako to naozaj je.

Na ich stránke nájdete samotnú sekciu venovanú Covid. Data bez patosu korona sú overené informácie, pretože zakladatelia spolupracujú s oficiálnym vládnym webom o zdravotných dátach a čerpajú dáta odtiaľ.

Jednotlivé fakty sú rozdelené do viacerých kategórií.

  • Výskyt Covid 19 PCR + AG testy
  • Výskyt Covid 19 PCR testy
  • Covid 19 hospitalizácie
  • Denný report Covid 19
  • Covid 19 príjem do nemocníc
  • Covid 19 rast / pokles

Data bez patosu očkovanie

Očkovanie bolo tiež veľmi veľkou témou, ktorú Data bez patosu pokrývali a ľudia mohli pravidelne sledovať stav zaočkovanosti v Slovenskej republike.

Všetky dáta, ktoré použili, boli čerpané z webu o svetových dátach OUR WORLD IN DATA.

Na oficiálnej stránke Dáta bez pátosu v sekcii očkovanie nájdete mapu sveta a môžete na nej pozorovať mieru zaočkovanosti. Funguje to jednoducho.

  1. Otvoríte si stav očkovania na Dáta bez pátosu
  2. Kurzorom alebo prstom ťuknite na vybranú oblasť
  3. Zobrazia sa vám podstatné informácie
Data bez patosu Instagram
Zdroj: co-to-je.sk

Data bez patosu Čakáreň

Data bez patosu a sekcia čakáreň prinášajú všetky dôležité informácie o očkovaní a čakacích dobách, ktoré musíte vydržať.

Čakáreň poskytuje podrobné dáta o registráciách na vakcínu a prinášajú vám aktuálne informácie o tom, koľko ľudí je v čakárni podľa veku, okresov, či dávky alebo typu vakcíny.

Data bez patosu plyn

Data bez patosu poskytujú aj aktuálne informácie o vývoji cien zemného plyn. V sekcii zemný plyn nájdete všetky užitočné informácie, grafy a reálne dáta o tom ako sa vyvíja cena za túto nerastnú surovinu.

Pravidelne každý jeden až dva dni Dáta bez pátosu poskytujú prehľad jednotlivých krajín a ich stav zásobníkov so zemným plynom. Okrem iného sledujú aj vývoj cien a logicky tieto pohyby odôvodňujú.

Vďaka tomu môžete vidieť reálne správy o tom, či bude dostatok plynu na zimu a aká bude jeho cena.

Data bez patosu elektrina

Elektrina je rovnako ako plyn veľmi kontroverzná téma súčasnej doby. A preto Dáta bez pátosu pripravujú reálne informácie o všetkom čo chcete vidieť.

Pravidelne pripravujú grafy, ktoré laicky vysvetľujú a podávajú reálne informácie o možnej cene elektriny. Tieto informácie vás môžu ukľudniť , pretože sú jasné a pravdivé a nie upravené médiami.

Data bez patosu Bosňák

Ivan Bosňák je osoba, ktorá stojí za celým projektom Data bez Patosu. Ivan Bosňák je analytik, ktorý pre vás založil projekt Dáta bez pátosu.

On a spoluzakladateľ Jakub Tillinger sa rozhodli prekladať do bežného jazyka dáta slovenského aj svetového charakteru.

Obaja sú to skúsení analytici, ktorí týmto dátam skutočne rozumejú a chcú, aby im rozumeli všetci presne tak ako to je.

Data bez patosu Heger

Data bez patosu a Eduard Heger majú na veci zjavne úplne iný názor. Dáta bez pátosu označili za nepravdu výrok premiéra Slovenskej republiky Eduarda Hegera.

Eduard Heger tvrdil v jednej relácii, že Slovensko je samostatne schopné vyprodukovať dostatok energie pre všetkých občanov.

A jasne a podloženými dátami dali Slovensku vedieť, že naše elektrárne dokážu vyprodukovať 33 % energie, ktorá sa na Slovensku spotrebuje.

Celú túto situáciu zhodnotili aj na svojom FB, kde pridali graf s popisom o tom, koľko Slovensko energie vyprodukuje a koľko spotrebuje. Tento status si môžete spätne dohľadať na ich sociálnej sieti.

Zdroj: databezpatosu.sk, wikipedia.sk, youtube.com

Témata:
Internet

Najnovšie články