EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Nový grafikon ZSSK 2023/2024 – kedy začne platiť, kde ho nájdete a aké budú zmeny

Aktualizované:

Autor: Denisa

Nový grafikon vlakov 2023/2024

Nový grafikon ZSSK 2023/2024 prináša zmeny vlakovej dopravy, ako je rýchlejšie spojenie do Viedne, zdvojnásobenie vlakov na Kysuciach a lepšie prípoje. Kedy začne platiť nový grafikon, kde ho nájdete a aké budú najväčšie zmeny sa dozviete v článku.

Nový grafikon ZSSK 2023/2024

Nový grafikon vlakovej dopravy bude plný zmien, ktoré sa dotknú študentov cestujúcich do školy, ľudí cestujúcich do práce alebo bežných ľudí, ktorí využívajú vlakovú dopravu sporadicky. Nový grafikon ZSSK 2023/2024 bude platiť od 10. decembra.

Vlaky predstavujú rýchlejší a lacnejší spôsob dopravy, ako napríklad cesta autom do práce. V prípade vlakovej dopravy nemusíte riešiť STK vozidla, ktorá predstavuje značný zásah do vašej peňaženky.

V článku nájdete

Nový grafikon vlakov

Nový grafikon vlakov pre rok 2023/24 vyjde v ústrety študentom na východe Slovenska, ktorí už nebudú musieť prestupovať na ceste zo školy domov. Takisto je v pláne budúci rok vypraviť historicky najviac vlakov.

ZSSK nový grafikon vlakovej dopravy nemení nič na poskytovaných službách, ktoré môžete aj naďalej využívať. Ide napríklad o službu Najedz sa vo vlaku, ktorú ponúka železničná spoločnosť Slovensko v spolupráci s Wagon Slovakia Košice.

Nový grafikon 2023/24 platnosť

Ako už býva zvykom, druhý decembrový víkend a s príchodom Vianoc sa môžete už tradične tešiť na nový grafikon železníc, ktorý prináša zmeny vo vlakovej doprave.

Nový ZSSK grafikon 2023/24 bude platiť od 10.12 2023 do 14.12.2024.

ZSSK nový grafikon 2023/24 kde ho nájdete

Nový grafikon ZSSK 2023/2024 síce začne platiť až od 10. decembra 2023, avšak kompletný nový grafikon už teraz môžete nájsť vo formáte PDF na oficiálnej stránke slovenských železníc www.zssk.sk.

Na tejto webovej stránke si môžete takisto kúpiť lístok na vlak online, alebo si môžete pozrieť aktuálny cestovný poriadok vlaky. Rovnako tu nájdete návod, ako získať lístok na vlak zadarmo.

Nový grafikon ZSSK
Zdroj: co-to-je.sk

Najväčšie zmeny nový vlakový grafikon

Nový vlakový grafikon 2023/24 prináša so sebou veľa zmien.

Jednou z nich je aj to, že v Bratislavskom kraji okrem štátnej spoločnosti, ktorú poznáte pod názvom Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK), pribudne aj súkromný dopravca Leo Express na trati do Komárna. 

Jednou zo zmien bude zrýchlenie pravidelnej komerčnej linky z Viedne cez Bratislavu do Košíc. To znamená, že teraz sa na vianočné trhy vo Viedni dostanete oveľa rýchlejšie. Vďaka tomu ich môžete navštíviť aj niekoľkokrát.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) od 10. decembra 2023 realizuje priemerne 1 723 vlakov denne, z toho 8 IC vlakov, 273 ostatných diaľkových vlakov a 1 442 regionálnych a prímestských spojov.

ZSSK grafikon 2023/24 najväčšie zmeny

  • Medzi Rajkou a Bratislavou pôjde denne 22 vlakov denne, čo je o 12 viac ako doteraz.
  • Ukončenie výluky umožní skrátenie cesty regionálnych expresov z Bratislavy do Nových Zámkov o 9 minút.
  • Ukončenie výluky vráti vlaky medzi stanicami Bratislava-Nové Mesto a Podunajské Biskupice.
  • Nový dopravca na trati Bratislava – Komárno.
  • Výlukový cestovný poriadok na trati Bratislava – Kúty. Dôvodom je modernizácia trate.
  • Vlaky IC 44/45 smer Viedeň budú vedené mimo bratislavskej hlavnej stanice s novou zastávkou Bratislava predmestie, čím príde k skráteniu cesty z Košíc do Viedne o 32, resp. 46 minút.

Všetky zmeny, ktoré prináša nový grafikon železníc pre rok 2023/2024, nájdete na oficiálnej stránke www.zssk.sk.

Cestovný poriadok vlaky

Cestovný poriadok vlaky 2023/2024 obsahuje ako vnútroštátne spojenia, tak aj medzinárodné spoje. To znamená, že cesta vlakom do Chorvátska na dovolenku už nie je žiadna rarita, ale bežná vec.

Cestovný poriadok 2023/24 nemajú iba vlaky, ale takisto aj autobusová doprava sa riadi vlastným cestovným poriadkom. Ten je pre každý kraj a mesto odlišný.

Cestovný poriadok MHD

Nové cestovné poriadky pre autobusovú dopravu nájdete na stránke mesta alebo kraja.

Železničný cestovný poriadok aktual

Čo sa týka Železnice Slovenskej republiky cestovný poriadok aktual, tak ten je dostupný na oficiálne stránke železníc alebo webovej stránke www.cp.sk.

Tu nájdete nový cestovný poriadok vlakov aj vrátane zmien, ktoré prinesie nový grafikon ZSSK 2023/2024 od 10. decembra.

Zdroje: zssk.sk, cp.sk, youtube.com, unsplash.com

Témata:
Cestovanie

Najnovšie články