Ruža pre nevestu Sledujte v predstihu!

Vianočné trhy Viedeň 2023 – dátum, otváracie hodiny, ceny, zájazd a parkovanie

Aktualizované:

Autor: Denisa

Vianočné trhy Viedeň

Vianočné trhy Viedeň 2023 sú úzko späté s dlhoročnou tradíciou, ktoré každý rok navštívia tisíce turistov. Tento rok sa trhy vo Viedni budú konať v dátume 10. novembra až 26. decembra. Viac o otváracích hodinách, cenách, zájazde na trhy a parkovaní nájdete v článku!

Vianočné trhy Viedeň 2023

Vianočné trhy Viedeň 2023 na námestí Rathausplatz sa konajú každoročne už takmer 50 rokov, čím patria medzi najstaršie a určite aj najkrajšie vianočné trhy v Európe. Môžete sa tešiť na tradičné vianočné trhy s množstvom dekorácií, keramiky a ručných prác.

V článku nájdete

Viedeň vianočné trhy

Vianočné prázdniny sa nezadržateľne blížia, a s nimi aj najznámejšie a najväčšie Vianočné trhy vo Viedni 2023 Wiener Christkindlmarkt. Na Slovensku sú známe ako Viedenský vianočný sen, pričom patria k najpozoruhodnejším vianočným trhom v Európe.

Na vianočné trhy sa teraz dostanete rýchlejšie aj vďaka zmenám vo vlakovej doprave, ktoré priniesol nový ZSSK grafikon 2023/2024.

Vianočné trhy Viedeň 2023 dátum

Vianočné trhy Viedeň 2023 sa tento rok konajú v dátume 10.11. – 26.12.2023 a na adrese Rathausplatz
1010 Viedeň.

Nájdete tu 155 drevených chatiek medzi neogotickou radnicou a slávnym divadlom Burgtheater, ktoré ponúkajú všetko od trblietavých vianočných ozdôb až po ručne vyrábané hračky, šperky, dekorácie, jedlo a nápoje.

Pri návšteve Rakúska a vianočných trhov nezabudnite aj na rakúsku diaľničnú známku, bez ktorej vám hrozia mastné pokuty.

Viedeň trhy 2023 otváracie hodiny

Vianočné trhy Viedeň 2023 budú tento rok otvorené až do 26. decembra. Otváracie hodiny sú denne od 10:00 do 21:30h (24. decembra sa zatvára o 19:00h).

Čo sa týka napr. vianočných trhov v Bratislave alebo Žiline, tu je otváracia doba stánkov posunutá o pol hodinu. Vianočné stánky sú tak pre návštevníkom k dizpozícií denne od 10:00h do 22:00h.

Vianočné trhy vo Viedni 2023 miesto

Vianočné trhy vo Viedni sa konajú sa každoročne na Radničnom námestí (Rathausplatz) na hlavnej Okružnej triede (Ringstrasse) medzi radnicou a divadlom Burgtheater. Už z diaľky môžete vidieť svetlami zdobenú „Anjelskú alej“, zdobené domčeky a rozprávkové bytosti.

Vianočné trhy vo Viedni sa nekonajú iba na Radničnom námestí, ale nájdete ich aj v iných častiach mesta.

Viedeň trhy 2023 miesta

 • Vianočný svet na viedenskej radnici
 • Vianočný trh na námestí Stephansplatz
 • Vianočná dedina v paláci Belvedere
 • Umelecký advent Karlsplatz
 • Maria-Theresien Platz Vianočná dedina
 • Vianočný trh na zámku Schönbrunn
 • Adventný trh Am Hof
 • Staroviedenský vianočný trh
 • Vianočná dedina Altes AKH
 • Vianočný trh Spittelberg
 • Zimný trh Riesenradplatz
 • Zima v Museumsquartier

Trhy Viedeň 2023 mapa

Trhy Viedeň 2023 majú dlhú tradíciu, kedy tu v roku 1975 predávajúci prvýkrát otvorili svoje drevené vianočné stánky. V skutočnosti však Christkindlmarkt existuje už oveľa dlhšie, a to od roku 1600, kedy bol známy ako Thomasmarkt.

Dnes na Radničnom námestí nájdete viac ako 150 stánkov, bohatý program a ďalšie atrakcie, kedy vám v lepšej orientácií pomôže mapa trhu. Tú nájdete na oficiálnej stránke vianočného trhu christkindlmarkt.at.

Vianočné trhy Viedeň mapa
Zdroj: christkindlmarkt.at

Vianočné trhy Viedeň 2023 program

Tak, ako Vianočné trhy Viedeň 2022, aj viedenské vianočné trhy 2023 budú majú bohatý program pre deti aj dospelých, ktorý bude zverejnený na oficiálnej stránke trhov.

Špeciálny program čaká aj na deti, ktoré majú prichystaný detský pavilón, v ktorom nájdu štyri zóny na zábavu, učenie a akciu.

Takisto tu rodiny s deťmi nájdu adventný a vianočný kvíz, stavanie najväčšieho perníkového domčeka vo Viedni, vianočnú diskotéku, maľovanie na tvár, spoločné spievanie adventných piesní a mnoho ďalšieho.

Súčasťou trhov je aj veľké osvetlené klzisko s názvom Ľadový sen, ktoré dýcha tou pravou vianočnou atmosférou, rovnako ako vianočné filmy alebo vianočné rozprávky.

Viedeň vianočné trhy ceny 2023

Vianočné trhy Viedeň 2023 aj tento rok hostia svojich návštevníkov klasickými aj netradičnými vianočnými pochúťkami, ako sú pečené gaštany, koláče, vianočný punč, varené víno, horúca čokoláda alebo klobása.

Čo sa týka cien na Viedenských vianočných trhoch pre rok 2023, tie budú podobné, ako boli ceny na Vianočné trhy Viedeň 2022. Avšak v niektorých prípadoch musíte rátať aj s navýšením ceny rovnako ako pri vianočných trhoch v Krakowe.

Viedeň vianočné trhy ceny 2023

PoložkaCena
Zázvorový punč6,00 € / 2,5 dl
Červené varené víno5,50 € / 2,5 dl
Bobuľové varené víno6,00 € / 2,5 dl
Horúca čokoláda4,50 € / 2,5 dl
Syrová klobása, 6,00 €
Korutánske plnené taštičky6,00 €
Opekané halušky so syrom a kapustovým šalátom13,00 €
Pečené jablko4,50 €

Vianočné trhy Viedeň zájazd 2023

Viedenské vianočné trhy 2023 sú obľúbeným zimným zájazdom nielen pre Slovákov, ale aj pre iné okolité štáty. Každý rok cestovné kancelárie, ako napr. SATUR, chystajú pre svojich zákazníkov jednodňové zájazdy na trhy do Viedne, ktoré sa tešia veľkej obľube.

Trhy vo Viedni zľavomat

Neopísateľnú vianočnú atmosféru na viedenských vianočných trhoch si môžete užiť aj vďaka zľavovým portálom ako je Zľavomat.sk, kde nájdete tento zájazd za výhodnejšiu cenu.

Vianočná Viedeň jednodňový zájazd Zimná krása Viedne – prehliadka mesta s vianočnými trhmi vyjde na sumu 47,00 € / osoba.

Vianočné trhy Viedeň 2023 parkovanie

Ak sa chystáte na Vianočné trhy Viedeň autom, tak v tom prípade by ste si mali dopredu pozrieť možnosti parkovania v tomto meste. Viedeň je mesto, kde žije veľké množstvo ľudí a v období Vianoc ho navštevujú davy turistov.

Aktuálne obsadenie parkovísk v blízkosti Vianočných trhov spolu s cenami si môžete pozrieť na stránke www.parken.at/wien/.

Vianočné trhy Viedeň vlakom 2023

Vhodnejšou alternatívou je v prípade návštevy trhov vo Viedni využitie vlaku alebo autobusu. Z Bratislavy vám chodia do Viedne pravidelné spoje.

Z vlaku z Bratislavy vystúpite vo Viedni na Hlavnej stanici (Hauptbahnhof). Tam nastúpite na linku metra U1 (zastávka Südtiroler Platz-Hauptbahnhof), smer na Leopoldau. Na zastávke Karlsplatz prestúpite na linku metra U2, z ktorej vystúpite na stanici Rathaus (radnica), kde sa konajú trhy.

Cesta metrom aj s prestupom trvá približne 13 minút.

Zdroje: christkindlmarkt.at, youtube.com, live.staticflickr.com

Najnovšie články