MS v hokeji semifinále Stavte si na víťaza!

Vianočné trhy Budapešť 2023 – termín, adresa, otváracie hodiny, zájazd a parkovanie

Aktualizované:

Autor: Denisa

Vianočné trhy Budapešť

Vianočné trhy Budapešť 2023 sú lákadlom pre domácich aj zahraničných turistov z celej Európy. Trhy v hlavnom meste Maďarska sa tento rok konajú v termíne od 24.11. do 31.12. 2023. Vychutnajte si tento jedinečný zážitok a zapíšte si dátum, adresu a otváracie hodiny do kalendára už dnes!

Vianočné trhy Budapešť 2023

Vianočné trhy Budapešť 2023, ktoré sa konajú na námestí Vörösmarty, britský časopis Time Out zaradil medzi 5 najkrajších vianočných trhov v Európe. Príďte aj vy načerpať tú pravú adventnú atmosféru, ktorú doplní bohatý kultúrny program a výborné tradičné jedlo.

V článku nájdete

Budapešť vianočné trhy

Tak, ako vianočné trhy v Bratislave, aj vianočné trhy v Budapešti 2023 hlásia príchod najkrajších sviatkov v roku, ktorými sú Vianoce. Okrem remeselných výrobkov a stánkov zameraných na ľudovú tvorivosť tu kúpite aj originálne čipky, keramiku, drevené výrobky či sklo.

Vianočné trhy Budapešť 2023 termín

Zoberte vaše deti počas vianočných prázdnin na výlet do hlavného mesta Maďarska, kde ich v dátume od 24.11. do 31.12. 2023 čakajú rozprávkové vianočné trhy v Budapešti.

Ochutnajte mieste vychýrené špeciality, cukrovinky, maďarské víno, barack pálenku, klasický maďarský guláš, perkelt, halászlé, sladké rožteky či makronky. Na svoje si príde na vianočných trhoch v Budapešti naozaj každý.

Avšak pred návštevou Maďarska nezabudnite na to, že sa tam platí forintami. Prepočet eura na maďarský forint zvládnete rýchlo a ľahko pomocou NBS kalkulačky.

Budapešť vianočné trhy 2023 otváracie hodiny

V centre Budapešti sa konajú vianočné trhy 2023 nielen na námestí Vörösmarty, ale aj na námestí sv. Štefana. Pýtate sa, kedy začínajú vianočné trhy v Budapešti?

Vianočné trhy na námestí sv. Štefana majú otváracie hodiny pondelok až štvrtok od 10:00 do 20:00h. Cez víkend, a to teda piatok až nedeľa sú stánky pre návštevníkov otvorené denne od 10:00 do 22:00h.

Čo sa týka vianočných trhov na námestí Vörösmarty tér, tak tu môžu návštevníci nakúpiť originálne darčeky a ochutnať tradičné jedlo od nedele do štvrtka v čase od 10:00 do 21:00h. V piatok a sobotu sú stánky otvorené od 10:00 do 22:00h.

Všetko o otváracích hodinách a mieste vianočných trhov nájdete na stránke hungarybudapestguide.com.

Vianočné trhy Budapešť 2023 adresa

Vianočné trhy v Budapešti sa radia medzi tie najkrajšie a najväčšie v Európe. Každoročne ich navštívi vyše 600-tisíc návštevníkov, pričom vianočné trhy Budapešť 2023 sa tento rok konajú tradične na námestí sv. Štefana a námestí Vörösmarty.

Trhy na námestí Vörösmarty sa konajú okolo vianočného stromčeka, kde je rozmiestnených približne 100 drevených stánkov s vareným vínom a jedlom. Centrálne pódium tu ponúka pestrý program ako folk, jazz, world music, soul, blues alebo crossover koncerty.

Vianočné trhy na námestí sv. Štefana sa konajú hneď pri Bazilike sv. Štefana v centre Budapešti. Okrem stánkov tu nájdete aj klzisko o rozlohe 200 m², ktoré je pre deti bezplatné. Takisto sa môžete tešiť aj na veľkolepú svetelnú šou na fasáde baziliky, ktorá je neopísateľným zážitkom.

Pred výletom do Budapešti si nezabudnite skontrolovať platnosť vašej diaľničnej známky, aby vás namiesto návštevy vianočných trhov nečakala mastná pokuta.

Budapešť trhy 2023 program

Vianočné trhy Budapešť 2023 sú predovšetkým nádherným zmyslovým zážitkom, ktorý je plný farieb, sviatočných zvukov a lákavých vôní.

Sviatočné stánky sú pripravené na otvorenie v polovici novembra a námestie sa mení na starú ľudovú rozprávku s desiatkami drevených stánkov, koncertným pódiom, tisíckami ručne vyrobených darčekov a neodolateľnou vôňou tradičného jedla a nápojov.

Tak, ako Vianočné trhy Budapešť 2022, aj tento rok čaká návštevníkov v hlavnom meste Maďarska bohatý program. Na trhu sa koná množstvo bezplatných zábavných podujatí, ako sú napr. koncerty v širokom spektre hudobných žánrov: folk, jazz, crossover, indie, blues, soul a world music.

Príďte si tak do Maďarska vychutnať pravú atmosféru Vianoc, ktorú môžete zažiť aj na vianočných trhoch v Košiciach.

Vianočné trhy Budapešť 2023
Zdroj: unsplash.com

Vianočné trhy Budapešť 2023 jedlo

Navštíviť Vianočné trhy v Budapešti a neochutnať miestne špeciality by bol doslova hriech!

Mäsožravcov na trhoch potešia najmä klobásky, tlačenka, jaternice, pečené mäso, údené kolená či pečené husacie stehná. Nájdete tu však aj kulinárske špeciality ako je huspenina, halászlé, plnená kapusta, husacia pečeň, guláš v bosniaku či perkelt z kohútích žliaz.

V prípade, že preferujete sladkosti, ochutnajte pochutiny ako medovníčky či trdelníky.

Takisto čo sa týka nápojov, na trhoch môžete vyskúšať originálnu maďarskú pálenku, vianočné víno alebo niekoľko druhov vianočného punču. Je si z čoho vyberať!

Budapešť vianočné trhy 2023 zájazd

Vianočné trhy v Budapešti sú obľúbeným poznávacím zájazdom, ktoré majú každý rok v ponuke rôzne cestovné kancelárie. Väčšinou sa jedná o jednodňové zájazdy, v ktorých je zahrnutá doprava autobusom a vstup na vianočné trhy.

Neopísateľnú vianočnú atmosféru na Budapešť vianočné trhy 2023 si môžete užiť aj vďaka zľavovým portálom ako je Zľavomat.sk alebo Zľava dňa.sk, kde nájdete tento zájazd za výhodnejšiu cenu.

Jednodňový výlet Vianočná Budapešť s Tropicariom na zlavomat.sk vyjde na sumu 47,00 € / osoba.

Zoberte so sebou na výlet celú rodinu a vychutnajte si vianočnú Budapešť tak, ako to poznáte napríklad z vianočných filmov.

Vianočné trhy Budapešť 2023 parkovanie

V prípade, že sa rozhodnete ísť na Vianočné trhy Budapešť 2023 autom, pripravte si okrem vianočnej nálady aj pevné nervy, ktoré budete potrebovať pri hľadaní parkovacieho miesta. Lepšou alternatívou je v tomto prípade použiť namiesto auta vlakovú alebo autobusovú dopravu.

Takmer celé centrum aj širšie centrum mesta Budapešť je spoplatené, pričom každá zóna je spoplatnená inou sumou. Ceny sa pohybujú od 175 do 440 HUF za hodinu. Navyše parkovacie lístky sa dajú kúpiť maximálne na 3 hodiny.

Vianočné trhy Budapešť z Košíc

Na vianočné trhy v Budapešti sa tento rok dostanete pohodlne napr. aj z Košíc, Bratislavy, Banskej Bystrice alebo Žiliny. Využiť na to môžete autobusy alebo vlaky, ktoré na Vianoce posilňujú svoje spoje.

Vlakom sa zo Slovenska dostanete aj do ďalších atraktívnych častí Európy, ako napr. na letnú dovolenku do Chorvátska.

Zdroje: hungarybudapestguide.com, youtube.com, unsplash.com

Najnovšie články