Ruža pre nevestu Sledujte v predstihu!

NBS kalkulačka – IBAN, kurzy ako EUR/CZK a RPMN

Aktualizované:

Autor: Marcela

NBS kalkulačka IBAN

Viete ako funguje NBS kalkulačka a aké funkcie máte vďaka nej k dispozícii? Pozrite sa ako jednoducho funguje prevodník IBAN. Vďaka tejto kalkulačke si môžete preveriť vždy aktuálne kurzy mien a zistiť ako je na tom váš úver vďaka RPMN.

NBS kalkulačka

NBS kalkulačka je online nástroj Národnej banky Slovenska, ktorý nájdete dostupný na oficiálnej webovej stránke www.nbs.sk kalkulačka.

V článku nájdete

NBS kalk

Kalkulačka NBS poskytuje rôzne finančné a ekonomické výpočty a konverzie. Uľahčuje operácie, ktoré úzko súvisia s bankovými a finančnými operáciami.

Narozdiel od portálu Dlžník SK, ktorý má len informatívny charakter, kalkulačka NBS je interaktívnym pomocníkom. NBS kalkulačku môžete využiť konkrétne ako :

  • prepočet IBAN
  • konverznú kalkulačku
  • výpočet menových kurzov
  • úrokovú kalkulačku
  • inflačnú kalkulačku

NBS kalk je oficiálny nástroj Slovenskej republiky, podobne ako portál Slov lex.

IBAN kalkulačka NBS

IBAN kalkulačka NBS poskytuje používateľom možnosť jednoducho previesť číselný formát bankového účtu na formát IBAN a naopak.

NBS kalkulačka IBAN má však len informačný charakter a sama Nárobná banka odporúča si číslo účtu preveriť u poskytovateľa platobnej služby alebo príjemcu platby. Netýka sa aj vás preddavok na daň?

IBAN kalkulačku NBS nájdete na oficiálnych stránkach. Stačí, ak zadáte do vyhľadávača IBAN a automaticky sa vám zobrazí možnosť IBAN kalkulačka. Po kliknutí sa vám zobrazí okno, kde môžete konvertovať formáť číselného účtu na IBAN.

NBS kalkulačka IBAN
Zdroj: co-to-je.sk

NBS kalkulačka mien

NBS kalkulačka mien poskytuje informácie o konkrétnej hodnote danej meny voči jednému euru. Kalkulačka obsahuje len určité meny a rozoznávate ich podľa oficiálne uznávaných skratiek.

Kalkulačku mien nájdete na oficiálnych stránkach NBS, stačí ak do vyhľadávača zadáte kalkulačka a automaticky sa vám zobrazí kalkulačka mien.

Nájdete tu aj menu ako poľský zloty, ktorý využijete pri návšteve Zakopaného, kde si môžete nakúpiť v obchode Biedronka.

Kurz NBS kalkulačka

Menové kurzy NBS kalkulačka pravidelne aktualizuje a na každodennej báze ich zverejňuje v aktuálnom kurzovom lístku približne o 16.00 hodine.

Údaje o hodnote jednej meny vzhľadom k iným menám, ktoré konkrétny kurz NBS kalkulačky udáva, sú stanovované na základe telekonferencie medzi národnými centrálnymi bankami.

Aktuálny kurzový lístok nájdete na oficiálnych stránkach NBS kalkulačky.

Štatistiky, vývoj jednotlivých mien ale aj dopad na slovenskú ekonomiku môžete sledovať aj na internetovej stránke Data bez patosu.

NBS kalkulačka CZK

NBS kalkulačka CZK/EUR slúži na prepočet aktuálneho kurzu českej koruny voči euru.

NBS kalk mien má automaticky prednastavneý prepočet kurzu EUR/CZK, takže nemusíte nič špeciálne nastavovať, stačí zadať sumu.

Kurz CZK/EUR sa každý deň mení a pokiaľ potrebujete poslať určitú sumu peňazí na český bankový účet, je dobré si sumu prepočítať na NBS kalkulačke v konkrétny deň, kedy peniaze odosielate.

NBS kalkulačka mien CZK/EUR
Zdroj: co-to-je.sk

NBS kalkulačka hrivna

NBS kalkulačka ukrajinskú hrivnu nezaradila do možností mien, z ktorých si môžete nechať urobiť prepočet voči euru.

Aktuálny kurz ukrajinskej hrivny voči euru však nájdete v kurzovom lístku a na základe toho si môžete prepočet urobiť sami alebo môžete využiť iné online nástroje na prepočet mien.

NBS kalkulačka AED

NBS kalkulačka možnosť AED v predvolených menách kalkulačky mien neposkytuje.

Emirátske dirhamy si môžete prepočítať v iných online nástrojoch alebo si aktuálny kurz vyhľadať v kurzovom lístku.

NBS kalkulačka mien AED
Zdroj: co-to-je.sk

NBS kalkulačka egyptská libra

Egyptská libra v NBS kalkulačke nie je zahrnutá v automatických možnostiach menovej kalkulačky.

To znamená, že si kurz môžete vyhľadať v kurzovom lístku alebo použiť iný online nástroj, ktorý túto menu obshauje.

NBS kalkulačka srbský dinár

NBS kalkulačka nezahŕňa v priamej ponuke ani srbský dinár. V kurzovom lístku ho však nájdete aj pod oficiálnou skratkou RSD.

Takisto túto kalkulačku využijete aj pri návšteve vianočných trhov v Budapešti, kde budete potrebovať maďarský forint. Takisto ju využijete aj pri návšteve Veľkej pardubickej, kde si lístky kúpite v českých korunách.

NBS kalkulačka RPMN

NBS kalkulačka RPMN slúži na to, aby ste si vedeli prepočítať celkové náklady spojené s poskytnutím úveru. Laicky povedané, kalkulačka RPMN vám poskytuje údaj, koľko vás stojí váš úver so všetkými nákladmi.

Kalkulačka RPMN je zverejnená a zdarma dostupná priamo na oficiálnych stránkach a stačí zadať do vyhľadávača RPMN kalkulačka alebo priamo na stránke www rpmn.nbs.sk.

Kalkulačka vám po vyplnení všetkých údajov ukáže prepočet ročnej percentuálnej miery nákladov na váš úver.

NBS kalkulačka RPMN
Zdroj: co-to-je.sk

Pokiaľ si nechcete brať úver, obohatiť sa môžete rôznymi súťažiami ako napríklad Krušovice súťaž alebo Teleráno heslo dňa.

RPMN vzorec

RPMN vzorec slúži ako ukazovateľ, ktorý zahŕňa všetky náklady spojené s úverom. Tieto náklady vyjadruje ako percentuálnu hodnotu v priebehu jedného roka.

Konkrétny výpočet je zložitejší výpočet :

Zdroj: co-to-je.sk

Vy môžete získať úver s úrokom 6 % a pritom RPMN vám vychádza 9%, iný žiadateľ možno získa úver s úrokom 7%, ale RPMN má stanovenú na 8,5%.

To znamená, že napriek tomu, že vy máte nižší úrok, úver iného žiadateľa je výhodnejší.

Zdroj: nbs.sk

Témata:
Financie

Najnovšie články