Ruža pre nevestu Sledujte v predstihu!

Zakopané Poľsko – trhy, lyžovačka, turistika, s deťmi, atrakcie a ubytovanie

Aktualizované:

Autor: Denisa

Zakopané trhy

Zakopané Poľsko je horské mestečko, kde okrem zimnej turistiky a lyžovania nájdete aj rôzne atrakcie či známe trhy, ktoré každý rok lákajú davy turistov. Všetky informácie o tomto poľskom mestečku sa dozviete v článku.

Zakopané

Zakopané je najvyššie položené poľské mesto, ktoré leží na úpätí Tatier u našich susedov. Toto rozprávkové miesto nájdete iba hodinu cesty od slovenského mesta Trstená, preto ide o obľúbenú dovolenkovú destináciu väčšiny Slovákov.

Toto vychýrené mestečko môžete navštíviť v zime aj v lete, kedy počas letného obdobia tu neďaleko nájdete napríklad aj najväčší aquapark v Poľsku – Chocholowskie Termy. Ten sa nachádza konkrétne 30 minút od Zakopaného.

V článku nájdete

Zakopané Poľsko

Horské mestečko Zakopané je miesto plné atrakcií, kde si prídu na svoje ako dospelí, tak aj deti. V centre mesta nájdete jednu z najznámejších ulíc v celom Poľsku – Krupówki.

Pri prechádzke uličkou bude hrať goralská hudba a pri troche šťastia uvidíte aj najvyšší vrch poľských západných Tatrier – Giewont. 

Okrem toto tu nájdete aj obchody s oblečením a suvenírmi, kaviarne, cukrárne a reštaurácie s tradičným miestnym jedlom. Ak si budete chcieť domov zobrať aj nejaký ten suvenír, nezabudnite, že v Poľsku sa platí poľským zlotý.

Aktuálny kurz na eurá si pozriete v NBS kalkulačke.

Počasie Zakopané Poľsko

Zakopané je mesto v Tatrách na juhu Poľska, pričom patrí medzi najnavštevovanejšie mestá v krajine. Je známe svojou architektúrou v alpskom štýle, lyžiarskymi strediskami, turistickými chodníkmi či chladnými zimami a slnečnými letami.

V zimných mesiacoch sa teploty zvyčajne pohybujú od -5 °C do -15 °C, pričom teploty môžu občas klesnúť aj pod -20 °C. V letných mesiacoch sa teploty pohybujú od 10 °C do 20 °C.

Pri ceste zo Slovenska do Zakopaného vám odporúčame pozrieť si radar búrok a počasie podľa modelu Aladin SHMU. To vám zaručí, že cesta cez Slovensko až po hranice Poľska bude bez problémov.

Čo vidieť Zakopané

Zakopané je najväčším mestom v bezprostrednej blízkosti Tatier, čo z neho robí centrum cestovného ruchu, zimných športov, atrakcií pri deti či letnej turistiky.

Zakopané čo vidieť:

 • Trhovisko Gubałowka
 • Obchodná ulica Krupówki
 • Jazero Morskie oko
 • Skokanský mostík Wielka Krokiew
 • Park Rówień Krupowa a ďalšie

Keď budete v Zakopanom, takisto sa zastavte aj v obchodnom reťazci Biedronka, kde nájdete rozličný tovar za výhodné ceny.

Zakopané lyžovačka

Lyžovačku v Poľsku v Zakopanom si môžete vychutnať hneď v niekoľkých lyžiarskych strediskách.

Nájdete tu perfektné zjazdovky, kvalitné služby, ubytovanie na dosah a optimálny pomer kvality a ceny, čo zo Zakopaného robí ideálne miesto pre skvelú lyžiarsku dovolenku.

Zakopané TOP lyžiarske strediská:

 • Kasprowy Wierch
 • Harenda
 • Polana Szymoszkowa
 • Gubałówka

Ak sa rozhodnete navštíviť Kasprowy Wierch v lete, cestu si môžete skrátiť lanovkou. Jazdí sem kabínová lanovka z Kuźnic. Aby ste sa dostali na Kasprowy Wierch, je potrebné prestúpiť do druhej časti lanovky v mieste Myślenickie Turnie.

Lanovku môžete využiť napríklad aj pri návšteve Jasnej. Na najvyšší vrch Chopok sa dostanete pohodlne lanovkou, ktorá je nielen dopravným prostriedkom lyžiarov, ale aj nadšencov do hôr a milovníkov prírody.

Zakopané trhy

Trhy v poľskom meste Zakopané patria k najznámejším v celom okolí. Rovnako ako trhy v Nowom Targu.

Trhovisko Gubałowka ponúka svojim návštevníkom tradičné drevené výrobky, ktoré nemusia slúžiť iba ako dekorácia, ale dajú sa využiť napríklad v kuchyni. Kúpiť si tu môžete aj oblečenie – pletené a šité z miestnych vlnených produktov.

Zakopané Vianoce a zima so sebou prinášajú aj vianočné trhy v centre mesta, kde sa budete vďaka predvianočnej atmosfére, živým sobom so Santa Clausom a zasneženej krajinke cítiť ako v rozprávke.

Tradičné vianočné trhy môžete navštíviť aj na Slovensku v Bratislave alebo Košiciach.

Zakopané trhy otváracie hodiny

Čo sa týka otváracích hodín Zakopané trhy, tak centrálny trh na ulici Krupówki je otvorený celoročne podľa klasických otváracích hodín.

Naopak vianočné trhy v Zakopanom nájdete v tomto horskom mestečku počas vianočného obdobia, a teda na konci každého roka.

Trhovisko Gubałowka otváracie hodiny

DeňČas
PONDELOK – NEDEĽA9:00 – 19:00 h

Čo sa týka otváracej doby cez sviatky v Poľsku, tak tá sa môže líšiť od bežných otváracích hodín.

Ubytovanie Zakopané

Ak sa rozhodnete pre rodinnú dovolenku alebo víkendový pobyt u našich susedov, Zakopané Poľsko ubytovanie ponúka hneď niekoľko variant, z ktorých si zaručene vyberie každý. Môžete tu nájsť ako lacné ubytovanie, tak aj drahé hotely priamo v centre.

Cena ubytovania sa líši podľa toho, v akom ročnom období sa sem rozhodnete ísť a či plánujete bývať v centre mesta, alebo vám nevadí aj menšia vzdialenosť od uličky Krupówki.

Cena za noc na osobu v Zakopanom sa pohybuje od 50 € vyššie.

Ubytovanie si môžete objednať online napríklad cez Booking.com alebo Trivago.sk.

Ubytovanie Zakopané chaty

Ak máte radšej ubytovanie v súkromí, určite si pri návšteve Poľska pozrite ubytovanie Zakopané chaty.

Prežiť Vianoce v tradičnej drevenej chatke uprostred zasneženej prírody, kde si môžete vonku s deťmi postaviť snehuliaka a vyblázniť sa pri guľovačke má svoje čaro.

Overené chaty v Zakopanom na prenájom nájdete napríklad na stránke www.zakopanedomki.com.

Neďaleko Zakopaného môžete vyskúšať aj netradičné luxusné kempovanie v stanoch glamping.

Zakopané turistika

Ak sa po návšteve mesta plánujete pozrieť aj na okolitú prírodu, v Zakopanom si príde na svoje každý turista. V okolí je viac ako 40 trás, ktoré ponúkajú nezabudnuteľné zážitky a sú vhodné ako pre začiatočníkov, tak aj pre náročných turistov.

Morskie oko Zakopané turistika

Morskie oko je najväčšie pleso v Tatrách, ktoré sa kedysi nazývalo Rybie pleso. Pomenovanie Morskie oko je zviazané so starou legendou, podľa ktorej bolo pleso pod zemou spojené s morom.

Zo Zakopaného sa na parkovisko Palenica Bialczanska dostanete autobusom alebo autom, pričom parkovné je 20 PLN (4,50 EUR) na deň.

Od parkoviska vedie k Morskiemu oku asfaltová cesta, to znamená, že Morskie oko je ideálne na turistiku s deťmi alebo aj so psom.

Ak by ste chceli zažiť romantiku vo dvojici, nechajte sa po asfaltovej ceste vyviezť vozom ťahanom koňmi.

 • Čas trasy: 2:30 hod
Zakopané Poľsko 2023
Zdroj: unsplash.com

Turistické trasy Zakopané

Medzi obľúbené turistické trasy v Zakopanom patrí trasa na vodopád Siklawa. Cesta k nemu je jedna z najkrajších trás v Tatrách, pričom ide o nenáročnú trasu, ktorá je vhodná aj pre malé deti.

 • Čas trasy: 2:00 hod

Ak máte radi poriadnu turistiku, tak v tom prípade si určite nenechajte újsť výstup na najvyšší vrch Poľska – Rysy. Cesta zo Zakopaného je dlhá okolo 14 kilometrov v jednom smere. Počas túry uvidíte Čierny rybník v Gasiennicowej doline a Bulu pod Rysami. 

 • Čas trasy: 6:00 hod

Takisto pri návšteve Poľska nezabudnite aj na Kasprowy Wierch, ktorý je vysoký 1987 metrov a dostanete sa sem buď pešo, alebo jedným z najstarších vlekov v Európe. V oboch prípadoch začnite v Kuźnici.

Ak idete na Kasprowy Wierch lanovkou, celá cesta trvá asi 20 minút.

 • Čas trasy: 2:30 hod

Atrakcie Zakopané Poľsko

Zakopané Poľsko je miesto, kde sa rozhodne nebudete nudiť. Či sa sem vyberiete v zime ale v lete, s rodinou alebo vo dvojici, každý si tu príde na svoje.

Obľúbenou atrakciou je vrch Gubałówka, ktorý sa nachádza priamo v centre mesta. Na vrch sa vyveziete lanovkovou zubačkou, pričom na hrebeni je množstvo reštaurácií, kaviarní, stánkov a panoramatický výhľad na Tatry a okolie.

Ďalšou veľkou atrakciou je skokanský mostík Wielka Krokiew, ktorý je ikonickým symbolom Zakopaného. Každoročne sa na ňom koná Svetový pohár v skokoch na lyžiach a je obľúbenou atrakciou pre návštevníkov aj miestnych obyvateľov.

Ak sa chcete počas slnečných dní schladiť, Aquapark v Zakopanom je skvelým miestom na strávenie dňa s rodinou. Nájdete tu množstvo tobogánov, bazénov a riek, ako aj kúpele a kaviareň.

Pri návšteve Poľska určite nezabudnite aj na vychýrený zábavný park Energylandia, ktorý sa radí medzi najväčšie a najrýchlejšie rastúce zábavné parky v Európe.

Zakopané atrakcie pre deti

Zakopané Poľsko je nielen rajom pre dospelých, ale aj pre deti. To znamená, že Zakopané atrakcie pre deti sa tešia veľkej obľube, pričom vyblázniť sa tu môžu ako v zime, tak aj v lete.

Zakopané atrakcie pre deti:

 • Snowlandia – snehový labyrint
 • Dom hore nohami
 • Aquapark Zakopané
 • Park Rówień Krupowa
 • Lanovka na Gubałowku

Zľavomat Zakopané Poľsko

Ak plánujete výlet do Zakopaného, určite si pozrite aj ponuku zľavových portálov ako Zľavomat.sk, kde nájdete pobyty v Zakopanom za výhodnejšie ceny.

Na výber máte napríklad víkendový wellness pobyt vo dvojici či poznávací zájazd na vianočné trhy v Zakopanom.

Zdroje: zlavomat.sk, youtube.com, unsplash.com, zakopane.pl

Najnovšie články