Ruža pre nevestu Sledujte v predstihu!

Lanovka na Chopok – cena, otváracie hodiny, Gopass, počasie a turistika

Aktualizované:

Autor: Denisa

Lanovka Chopok 2023

Lanovky patria čoraz viac k turisticky vyhľadávaným atrakciám, pričom Lanovka na Chopok nie je v tomto prípade výnimkou. Zažite výstup z doliny až na vrchol za pár minút a užite si pritom krásne výhľady na okolitú prírodu. Všetko o lanovke v článku.

Lanovka na Chopok

Snehom pokrytý Chopok pozná nejeden lyžiar, no dnes môžete na vrchole vidieť aj milovníkov turistiky. Lanovka na Chopok je teda nielen dopravným prostriedkom lyžiarov, ale aj nadšencov do hôr a milovníkov prírody.

Vďaka lanovke sa bezproblémovo vyveziete až do výšky 2024 m.n.m. Podobne ako lanovka na lomnický štít, aj lanovky na Chopok ponúkajú nádherné výhľady na tatranské štíty a okolitú prírodu.

V článku nájdete

Chopok lanovky

Na vrchol Chopku sa dostanete súčasne z dvoch smerov, pričom jedna cesta vedie zo severu a druhá z juhu. Lanovka na Chopok premáva z Demänovskej a Bystrej doliny celoročne.

Zo severnej stanice Biela Púť premávajú až 3 po sebe nadväzujúce lanovky, odkiaľ si vychutnáte nádherné pohľady na okolitú prírodu Liptova.

Čo sa týka lanovky Chopok juh, tak tu návštevníci nájdu 2 nové kabínkové lanovky, ktoré štartujú zo stanice Krupová Chopok.

Počas sezóny v priebehu júla a augusta majú turisti možnosť dopraviť sa na Chopok aj z miesta Záhradky. Z tejto stanice sa vyveziete lanovkou priamo až na Priehybu a odtiaľ na vrcholovú stanicu.

Lanovky Chopok

SEVERJUH
Biela púť – PriehybaKrupová – Kosodrevina
Priehyba – ChopokKosodrevina – Chopok
Záhradky – Chopok
(prestup Priehyba)

Lyžiarske stredisko Jasná je známe nielen svojimi zjazdovkami, ale aj súťažami v lyžovaní, ktorých sa tento rok zúčastní aj naša lyžiarka Petra Vlhová.

Lanovka Chopok z juhu

Chopok Juh lanovka premáva aj z južnej strany, pričom ide o lanovku z Horehronia. Horehronie je kraj, ktorý ponúka nielen krásnu prírodu, ale aj dobrodružstvo v podobe horskej dráhy, kde môžete absolvovať jazdu z Kosodreviny na Krupovú.

Návštevníkov z južnej strany Chopku pohodlne vyvezú 2 moderné kabínkové lanovky, ktoré štartujú v údolnej stanici Krupová lanovka. Lanovka ďalej pokračuje do stanice Kosodrevina, kde prestúpite na lanovku na Chopok.

Ak by ste chceli vyskúšať netradičnú lanovku, tak odporúčame pozemnú lanovku na Hrebienok.

Lanovka Jasná Chopok
Zdroj: jasna.sk

Lanovka Chopok zo severu

Chopok je vrch v Nízkych Tatrách, pričom ide o ozdobu Národných parkov Slovenska, ktorý každý rok navštívia stovky lyžiarov či turistov.

Jasná Chopok lanovka premáva aj zo severnej liptovskej strany, a to z údolnej stanice Biela Púť, kde vás na Chopok vyvezú 3 po sebe nadväzujúce lanovky.

Po ceste na Chopok zo severnej strany máte takisto možnosť využiť množstvo atrakcií v Maxiland summer parku, či jazdu na horských kárach na Bielej Púti a bungee trampolínu na Priehybe.

Chopok lanovka cena

Ak sa chystáte v lete alebo v zime využiť lanovku na Chopok, určite odporúčame kúpiť si lístky za zvýhodnené ceny online. Takisto si však môžete kúpiť lístky aj na mieste a platiť v hotovosti alebo kartou.

Existujú viaceré druhy lístkov, ktoré sa upravujú podľa sezóny a jednotlivé ceny sa môžu meniť podľa dní, sviatkov a podujatí.

Lanovka na Chopok cena pokladňa

TypDospelýDieťaJuniorSenior
Obojsmerný lístok na Chopok29 €21 €24 €24 €
Jazda len HORE24 €17 €20 €20 €
Jazda len DOLE21 €15 €17 €17 €

Takisto môžete v prípade lístka využiť možnosť Gopass lanovka Chopok. S Gopassom máte lanovku na Chopok za zvýhodnené ceny, pričom platí, že čím skôr lístky kúpite, tým sú lacnejšie.

Lanovka Chopok cena Gopass

TypDospelýDieťaJuniorSenior
Obojsmerný lístok na Chopok27 €19 €22 €22 €
Jazda len HORE20 €14 €16 €16 €
Jazda len DOLE18 €13 €14 €14 €

Kompletný prehľad lanovka na Chopok cenník nájdete aj na na stránke www.jasna.sk.

Zľavomat lanovka Chopok

Zľavomat lanovka Chopok neponúka priamo lístky na lanovku, ale môžete tu nájsť napríklad skipasy alebo ubytovanie za výhodnejšie ceny v Jasnej.

Takisto na www.zlavomat.sk môžete nájsť aj zvýhodnené pobyty v čarovnom mestečku Zakopané. Tu na vás čakajú vianočné trhy, atrakcie pre deti a lyžovačka v poľských Tatrách.

Chopok lanovka otváracie hodiny

Jasná Chopok lanovka premáva celoročne od pondelka do nedele. Aktuálna prevádzka lanoviek je v polhodinových intervaloch.

Posledná jazda z Chopku do Jasnej je o 15:00h.

  • Otváracia doba: 8:30 – 15:30h

Prevádzková doba sa mení podľa ročného obdobia, pričom všetky aktuálne informácie o otváracích hodinách lanovky na Chopok nájdete na stránke www.jasna.sk.

Lanovka na Chopok počasie

Ak sa chystáte vyviesť na Chopok lanovkou, nezabudnite si dopredu zistiť, aké bude v tejto oblasti počasie. Najpresnejšie počasie predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý pri predpovedi využíva model ALADIN SHMU.

Prevádzka lanoviek na Chopok podlieha vhodným poveternostným podmienkam. To znamená, že v prípade nepriaznivého počasia budú lanovky uzavreté.

Oficiálnu prevádzkovú dobu lanoviek si pozriete na stránke Jasna.sk. Na tejto stránke nájdete aj webkamery, ktoré sledujú celú situáciu v stredisku Jasná a na lanovkách online.

Lanovka na chopok parkovanie

Ak sa rozhodnete počas roka navštíviť tatranský vrch Chopok, na výber máte možnosť verejnej dopravy a cestu autom.

V prípade auta môžete na severnej strane v Demänovskej doline zaparkovať priamo na verejnom parkovisku Jasná – Biela Púť. 

Naopak na južnej strane máte možnosť nechať vaše auto na záchytných parkoviskách P2 alebo P3, ktoré sa nachádzajú v lokalite Trangoška a Srdiečko.

Ak sa nakoniec rozhodne pre výlet autobusom, tak z Liptovského Mikuláša sa do Jasnej dostanete tak, že vystúpite na konečnej zastávke Demänovská dolina, Jasná. Naopak autobusom z Brezna je to zasa zastávka Srdiečko alebo Trangoška.

Ak ste fanúšikom lyžovania, tento šport si môžete pozrieť aj v pohodlí domova na TV JOJ Šport.

Lanovka Chopok turistika

Po tom, ako sa dostanete lanovkou na Chopok, môžete tento výlet využiť aj na ďalšiu turistiku, ako napríklad na návštevu najvyššieho vrchu Nízkych Tatier.

Trasa Chopok – Ďumbier patrí medzi obľúbené turistické trasy, pričom na Chopok vás vyvezie lanovka z Bielej púte na Priehybu. Tam prestúpite na funitel A1, ktorý vás dopraví až na vrcholnú stanicu na Chopku.

Po vystúpení z lanovky sa po červenej turistickej značke vydáte na Ďumbier popri Kamennej chate, ďalej cez Demänovské sedlo a Krúpovu hoľu až do cieľovej stanice.

Zdroje: jasna.sk, youtube.com, unsplash.com

Témata:
Cestovanie

Najnovšie články