EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Vianočné trhy Košice 2023 – dátum, program, otváracie hodiny

Aktualizované:

Autor: Lenka

vianočné trhy Košice

Vianočné trhy Košice 2023 sú naozaj tými rozprávkovými. Zažite pravú atmosféru Vianoc a navštívte košické vianočné trhy. Zistite, kedy a kde sa konajú, aký je ich program a otváracie hodiny.

Vianočné trhy Košice 2023

Vianočné trhy Košice patria medzi obľúbené vianočné trhy na Slovensku. Nie nadarmo ich volajú rozprávkovými Vianocami – presne takto sa už niekoľko rokov nazýva adventné obdobie v Košiciach.

Vianočné trhy Košice ponúkajú jedinečnú vianočnú atmosféru, podobne ako vianočné trhy Bratislava alebo vianočné trhy Žilina. Ich súčasťou je nielen pestrý program a množstvo stánkov, ale aj chutné jedlá a nápoje.

V článku nájdete

Košice vianočné trhy 2023

Centrum Košíc sa aj tento rok premení na rozprávkovú vianočnú krajinu plnú vôni, zážitkov, chutí, svetiel a hlavne dobrej nálady. Vianočné trhy v Košiciach sa vyrovnajú aj tým zahraničným, medzi ktoré patria napríklad vianočné trhy Budapešť, vianočné trhy Viedeň alebo vianočné trhy Praha.

Vianočné trhy v Košiciach sa pýšia každoročne najvyšším vianočným stromom na Slovensku, majstrovsky osvetleným Dómom svätej Alžbety, desiatkami stánkov plných dobrôt a množstvom vianočných výrobkov šikovných remeselníkov.

A nie len to – Košice vianočné trhy sú lákadlom najmä pre dokonalú predvianočnú atmosféru. Presne tak vyzerajú rozprávkové Vianoce v Košiciach!

Vianočné trhy Košice patria medzi obľúbené vianočné trhy na Slovensku. Nie nadarmo sa nazývajú rozprávkovými Vianocami - presne takto sa už niekoľko rokov nazýva adventné obdobie v Košiciach.
Zdroj: unsplash.com

Vianočné trhy Košice 2023 termín

Košické vianočné trhy si môžete tento rok užiť od 1.12. – 23.12.2023 a od 26.12.2023 – 31.12.2023.

Tešiť sa môžete na Primátorský punč, Anjelskú kapustnicu, varené víno, ovocné čaje, horúce čokolády, perníky, langoše, zemiakové placky, klobásy a smažené mäso.

Košické trhy otváracie hodiny

Ak aj vás zaujíma, od kedy do kedy sú otvorené košické vianočné trhy, máme pre vás odpoveď. Vianočné trhy v Košiciach prebiehajú každý deň od 10:00 do 20:00 hod.

Košice vianočné trhy miesto

Vianočné trhy v Košiciach sa konajú na Hlavnej ulici. Hlavná ulica, ktorá je aj najdlhšou pešou zónou na Slovensku, zažije aj tento rok rozprávkovú krajinu naplnenú rôznymi vianočnými drevenými stánkami.

Centrum Košíc sa aj tento rok premení na rozprávkovú vianočnú krajinu plnú vôni, zážitkov, chutí, svetiel a hlavne dobrej nálady.
Zdroj: unsplash.com

Vianočné trhy Košice program

Košice vianočné trhy 2023 program je naozaj pestrý a na svoje si rozhodne prídu všetky vekové kategórie. Skvelým nápadom je navštíviť trhy počas vianočných prázdnin spolu s deťmi. Počas celého decembra sa na hlavnom javisku odohráva bohatý program plný kolied, divadelných predstavení a koncertov.

O podrobnom programe vás budeme informovať.

Vianočný strom v Košiciach

Vianočný strom na Hlavnej ulici vždy patrí k najväčším a najkrajšie ozdobeným na Slovensku. Tento rok je strom ozdobený až 2 000 metrov dlhou svetelnou reťazou s takmer 13 000 LED svetielkami.

Vianočné trhy v Košiciach 2023 prenájom stánku

Ak máte záujem o prenájom stánku počas vianočných trhoch v Košiciach 2023, mali by ste sa poponáhľať. Uzávierka prihlášok je do 20. októbra 2023.

Prihlásiť sa môžete prostredníctvom prihlášky, ktorú nájdete na stránke kosice.sk. Prihlášku je potrebné zaslať na adresu mesta Košice (Referát kultúry, Trieda SNP 48/A, 040 11 Košice). Prípadne na emailovú adresu makreting@kosice.sk.

Samospráva upozorňuje, že akceptovaná bude len jedna prihláška poslaná podľa pokynov a správne vyplnená.

Po ukončení prijímania prihlášok budú všetci uchádzači, ktorí splnili podmienky, informovaní o mieste a čase výberu predajcov.

Zdroje: unsplash.com, kosice.sk

Najnovšie články