EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Vianočné prázdniny 2024 – kedy sú zimné prázdniny a kam ísť na výlet

Aktualizované:

Autor: Lenka

Vianočné prázdniny

Vianočné prázdniny 2024 sú druhými v poradí, z ktorých majú deti extra radosť a taktiež sú aj druhé najdlhšie po letných prázdninách. Viete, na aké dni vychádzajú v tomto roku? Ak nie, my vám to prezradíme. Taktiež vám prinesieme množstvo nápadov, ako si môžete spoločne s deťmi užiť zimu.

Vianočné prázdniny 2024

Vianočné prázdniny sú najdlhšie školské prázdniny počas školského roku, ak nerátame letné. Niekedy sa natiahnu vďaka sviatku Zjavenia Pána (hovorovo Traja králi 6.1.) až na tri týždne.

Vianočné prázdniny 2024 nasledujú pár týždňov po jesenných prázdninách. Vianoce tento rok pripadnú na nedeľu, rovnako tak Silvester a Traja Králi na sobotu.

Posledný deň vyučovania pred začiatkom vianočných prázdnin bude 20.decembra 2024, čo je piatok.

V článku nájdete

Kedy sú Vianočné prázdniny

Vianočné prázdniny sú obľúbené nielen kvôli svojej dĺžke, ale aj kvôli tomu, že deti čakajú darčeky pod stromčekom a iné prekvapenia. Najmä keď nasneží a môžu sa vyblázniť na guľovačke alebo lyžovačke.

Posledný deň pred prázdninami sa ide do školy v piatok 20.decembra 2024. Avšak počas posledných dní je vyučovanie voľnejšie a pozerajú sa vianočné filmy.

Prázdniny Vianočné sa začínajú 23. decembra 2024 a končia sa 7. januára 2025. Keďže tento deň vychádza na nedeľu, vyučovanie sa opäť začína 7. januára.

Kedy sú Vianočné prázdniny

PrázdninyPosledný deň v školeTermín prázdninZačiatok vyučovania
Vianočné 22.12.2024 (piatok)23.12.2024 – 7.1.20247.1.2024 (utorok)

Vianočné prázdniny Slovensko

Školáci si tento rok užijú až šestnásť dní vianočných prázdnin. A keďže časť sviatočných dní opäť pripadne na víkend, prázdniny budú opäť pomerne krátke.

Školáci si tento rok užijú až šestnásť dní vianočných prázdnin. A keďže časť sviatočných dní opäť pripadne na víkend, prázdniny budú opäť pomerne krátke.
Zdroj: unsplash.com

Počas vianočných prázdnin nezabudnite aj na to, že otváracia doba predajní a obchodov je iná, ako v bežné dni. Skontrolujte si preto otváraciu dobu v jednotlivých predajniach.

Otváracie hodiny cez sviatky

Vianočné prázdniny v škôlke

Vianočné prázdniny v škôlke nie sú povinné ako pri školských deťoch. Samozrejme trvajú pár dní, ale nemusia trvať až 16 dní. Konkrétne termíny záležia individuálne od každej jednej škôlky, ako sa rozhodne.

Ak chcete mať istotu, informujte sa u učiteliek alebo zodpovedného personálu, či bude vaša škôlka otvorená a kedy presne. V prípade, že bude škôlka zatvorená, inšpirujte sa našimi nápadmi, ako stráviť Vianoce alebo Silvester.

Kam cez Vianočné prázdniny

Vianoce patria medzi najkrajšie sviatky roka, ktoré najviac vnímajú tí najmenší. Počas tohto obdobia je skvelým nápadom navštíviť vianočné trhy, kde si môžete naplno užiť vianočnú atmosféru a vychutnať si vianočný punč alebo varené víno.

Kam ísť na vianočné trhy

Vianoce patria medzi najkrajšie sviatky roka, ktoré najviac vnímajú tí najmenší.
Zdroj: unsplash.com

Nádych histórie

Na Slovenku si môžete vďaka hradom a zámkom užiť očarujúce výhľady s nádychom histórie, ktoré celej vašej rodine prinesú nezabudnuteľný zážitok. Pozrite sa na prehľad najkrajších hradov na Slovensku.

Unikátom je Bojnický zámok, kde si počas vianočného obdobia môžete užiť Mikuláša a Vianoce na zámku. Súčasťou Bojnického zámku sú aj strašidlá, ktoré skrývajú prekvapenia a strašidelné motívy z historických udalostí, legiend a povestí.

Najkrajšie hrady na Slovensku

Kúsok histórie na vás čaká aj v druhom najväčšom meste Slovenska Košiciach, kde okrem Dómu Sv. Alžbety môžete s deťmi navštíviť festival súčasného umenia Biela noc.

Lyžovačka a sneh

Za skutočne rozprávkovou zimou nemusíte chodiť ďaleko. Ak si chcete zimné počasie a sneh užiť naplno, skvelým nápadom je lyžovačka na Slovensku alebo prechádzka nádhernou zimnou prírodou.

Kam na lyžovačku

Ak nie ste dobrý lyžiar, s rodinou môžete navštíviť napríklad aj Tatranský ľadový dom, ktorý je jednou zo zaujímavostí Slovenska.

Oddych pri vode

Aj v zimných mesiacoch si môžete užiť oddych pri vode v aquaparkoch. Ak nechcete cestovať ďaleko a uprednostníte návštevu aquaparkov a kúpalísk na Slovensku.

Aquaparky a kúpaliská u nás

Ak vám nevadí cestovanie, môžete sa ísť okúpať k susedom. Napríklad Chocholowskie Termy sú skvelý aquapark, kde si zábavu užijú deti i dospelí.

Zábava pre deti

Aj počas vianočných prázdnin môžete s deťmi zájsť dnu a spoločne sa spolu zabaviť. Na Slovensku nájdete množstvo atrakcií pre deti a rodiny.

Atrakcie pre deti a rodiny

Len kúsok od Slovenska takisto nájdete skvelé atrakcie pre celú rodinu v podobe zábavného parku Energylandia.

Zdroje: minedu.sk, unsplash.com

Témata:
Ostatné

Najnovšie články