EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Tesco otváracie hodiny – dnes, zajtra, cez sviatky, Silvester, online

Aktualizované:

Autor: Denisa

Tesco otváracie hodiny dnes

Pokiaľ vás zaujíma, aké má Tesco otváracie hodiny dnes, či počas najbližších sviatkov, tak v tom prípade ste na správnom mieste! Pozrite si všetky dôležité informácie v článku nižšie.

Tesco otváracie hodiny

Tesco otváracie hodiny sa môžu líšiť od mesta ale i typu obchodu. Obchodný reťazec Tesco totiž na Slovensku prevádzkuje niekoľko typov predajní, v ktorých sa otváracia doba líši.

Overte si preto, aké Tesco otváracie hodiny dnes a zajtra na vás čakajú napr. cez vianočné sviatky v Bratislave, Trnave, Michalovciach alebo Košiciach.

V článku nájdete

Tesco otváracie hodiny dnes

Tesco je obchodný reťazec, ktorý dnes nájdete takmer v každom meste na Slovensku. Medzi najnavštevovanejšie predajne patrí napr. Tesco v Bratislave, Trnave, Košiciach, Nitre, Poprade alebo Žiline.

Môžete si v ňom nakúpiť potraviny, oblečenie od módnej značky F&F, interiérové doplnky, kuchynské spotrebiče, elektro, nábytok, vianočné darčeky a mnoho ďalšieho.

Každá predajňa má inú otváraciu dobu, pričom samotná doba závisí od typu predajne a aktuálneho dátumu alebo sviatku. Podobne ako otváracie hodiny poľského obchodu Biedronka.

Tesco otváracie hodiny 2024

PredajňaOtváracie hodinyTyp
Tesco EXPRESDenne 6:00 – 22:00hMenšie predajne v malých mestách a na sídliskách
Tesco SUPERMARKETDenne 6:00 – 21:00hVäčšie predajne so širokým sortimentom
Tesco HYPERMARKETDenne 6:00 – 22:00hVeľkokapacitné predajne s najširšou ponukou

Takisto v Tescu máte možnosť nakúpiť aj počas výpredajov Black Friday.

Tesco otváracie hodiny zajtra

Obchodný reťazec Tesco funguje na Slovensku už viac ako 20 rokov. Patrí medzi dlhoročne najobľúbenejšie supermarkety, pričom Tesco otváracie hodiny zajtra môžu byť iné, ako otváracie hodiny dnes.

Pri návšteve supermarketu Tesco si nezabudnite so sebou zobrať Tesco club card, vďaka ktorej budú vaše nákupy výhodnejšie.

Tesco otváracie hodiny zajtra
Zdroj: unsplash.com

Tesco otváracie hodiny sviatky 2024

Tesco otváracie hodiny počas sviatkov sa líšia v závislosti od toho, o aký sviatok ide. To znamená, že v niektoré sviatky sú obchody ako Tesco otvorené, ale majú upravené otváracie hodiny, pričom počas štátnych sviatkov sú predajne úplne zatvorené.

Otváracie hodiny Tesco 1.1. 2024

Otváracie hodiny Tesco sú v prvý deň roku 1.1. 2024 jasne dané. Keďže ide o štátny sviatok Deň vzniku Slovenskej republiky, všetky obchody Tesco sú zatvorené.

 • Tesco expres: ZATVORENÉ
 • Tesco supermarket: ZATVORENÉ
 • Tesco hypermarket: ZATVORENÉ

Tesco otváracie hodiny 6.1. 2024

Podobne, ako na nový rok, tak i na sviatok Zjavenia Pána – Traja králi sú obchody Tesco zatvorené.

 • Tesco expres: ZATVORENÉ
 • Tesco supermarket: ZATVORENÉ
 • Tesco hypermarket: ZATVORENÉ

Tento deň je takisto spätý s rôznymi zvykmi, rovnako ako vianočné tradície a zvyky.

Tesco otváracie hodiny Veľká noc 2024

Veľká noc 2024 je spojená s dekoráciami, špecifickými symbolmi, či tradičným jedlom, ktoré by doma nemalo chýbať. Avšak na Veľkú noc si radšej nakúpte v predstihu, pretože Tesco otváracie hodiny cez sviatky sú vždy špeciálne.

Tesco otváracie hodiny Veľká noc 2024

DátumDeňOtváracie hodiny
28.3Zelený štvrtok klasické otváracie hodiny
29.3Veľký piatokzatvorené
30.3Biela sobotaklasické otváracie hodiny
31.3Veľkonočná nedeľazatvorené
1.4Veľkonočný pondelokzatvorené

Medzi najznámejšie a najstaršie tradície Veľkej noci patria kraslice. Ich symbolika života siaha do predkresťanského obdobia a znamená jarné oživenie prírody.

Sviatok práce Tesco otváracie hodiny 1.5. 2024

V tento deň všetci ľudia na Slovensku oslavujú Sviatok práce, čiže deň pracovného pokoja, ktorý je vo všeobecnosti zameraný na oslavu práce a pracujúcich ľudí.

Keďže ide o štátny sviatok, všetky obchody Tesco sú na Sviatok práce zatvorené.

 • Tesco expres: ZATVORENÉ
 • Tesco supermarket: ZATVORENÉ
 • Tesco hypermarket: ZATVORENÉ

Tesco otváracie hodiny 8.5. 2024

Deň víťazstva nad fašizmom je sviatok oslavovaný na pamiatku bezpodmienečnej kapitulácie nacistického Nemecka, ktorá nadobudla účinnosť 8. mája 1945, čím sa skončila druhá svetová vojna v Európe. 

Aj v tento deň je predajňa Tesco zatvorená.

 • Tesco expres: ZATVORENÉ
 • Tesco supermarket: ZATVORENÉ
 • Tesco hypermarket: ZATVORENÉ

V predajni Tesco kúpite napríklad aj penu na holenie, s ktorou ľahko vyčistíte rúru od mastnoty a pripálenia.

Tesco otváracie hodiny 5.7. 2024

5. júla sa oslavuje štátny sviatok Slovenskej republiky, a to Sviatok svätého Cyrila a Metoda, ktorý symbolizuje výročie príchodu slovanských vierozvestcov Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu v roku 863.

Sviatok svätého Cyrila a Metoda so sebou prináša nielen deň oslavy slovanských vierozvestov, ale aj zatvorené Tesco predajne.

 • Tesco expres: ZATVORENÉ
 • Tesco supermarket: ZATVORENÉ
 • Tesco hypermarket: ZATVORENÉ

Všetky prikázané rímskokatolícke a gréckokatolícke cirkevné sviatky nájdete v tomto článku.

Tesco otváracie hodiny 29.8. 2024

Slovenské národné povstanie, inak známe pod skratkou SNP je štátny sviatok, ktorý si pripomína ozbrojené povstanie slovenského domáceho odboja počas druhej svetovej vojny proti vstupu nemeckého Wehrmachtu na územie vojnovej Slovenskej republiky.

V tento deň, ako aj v iné štátne sviatky sú Tesco otváracie hodiny zatvorené.

 • Tesco expres: ZATVORENÉ
 • Tesco supermarket: ZATVORENÉ
 • Tesco hypermarket: ZATVORENÉ

Keďže v tento deň sú obchody zatvorené, namiesto nakupovania vybehnite do prírody a navštívte Cestu hrdinov SNP, čo je najdlhšia turistická magistrála na Slovensku.

Deň ústavy SR Tesco otváracie hodiny 1.9. 2024

Deň Ústavy Slovenskej republiky patrí medzi štátne sviatky Slovenskej republiky.

To zároveň znamená, že počas tohto dňa nenájdete všetky obchody zatvorené, pričom výnimkou nie je ani obchodný dom Tesco.

 • Tesco expres: ZATVORENÉ
 • Tesco supermarket: ZATVORENÉ
 • Tesco hypermarket: ZATVORENÉ

Tesco otváracie hodiny 15.9. 2024

Sviatok Sedembolestnej Panny Márie sa radí medzi cirkevné sviatky a je venovaný pamiatke sedembolestí Panny Márie, matky Ježiša Krista.

Čo sa týka Tesco otváracích hodín, tak aj v tento štátny sviatok sú všetky predajne Tesco zatvorené.

 • Tesco expres: ZATVORENÉ
 • Tesco supermarket: ZATVORENÉ
 • Tesco hypermarket: ZATVORENÉ
Tesco otváracie hodiny 2023
Zdroj: unsplash.com

Otváracie hodiny Tesco 28.10. 2024

Deň vzniku ČSR je sviatok, ktorý oslavujeme každý rok 28. októbra.

V tento deň je predajňa Tesco otvorená podľa klasických otváracích hodín, avšak na Nový rok môže byť Tesco predajňa zatvorená, alebo mať upravené otváracie hodiny.

 • Tesco expres: 6:00 – 22:00h
 • Tesco supermarket: 6:00 – 21:00h
 • Tesco hypermarket: 6:00 – 22:00h

Otváracie hodiny Tesco 1.11. 2024

1.11.2024 je na Slovensku v kalendári Sviatok všetkých svätých, ktorý ustanovila východná cirkev v 4. storočí a ide o prikázaný sviatok.

V tieto dni sú všetky obchody zatvorené, avšak nakúpiť si môžete napr. u súkromných predajcov, ktorí majú vlastnú otváraciu dobu.

 • Tesco expres: ZATVORENÉ
 • Tesco supermarket: ZATVORENÉ
 • Tesco hypermarket: ZATVORENÉ

Otváracie hodiny Tesco 17.11. 2024

Dňa 17.11. 2024 sa oslavuje sviatok Deň boja za slobodu a demokraciu. V tieto dni sú všetky obchody zatvorené, avšak nakúpiť si môžete napr. u súkromných predajcov.

Prehľad otvorených obchodov 17.11. nájdete v tomto článku.

 • Tesco expres: ZATVORENÉ
 • Tesco supermarket: ZATVORENÉ
 • Tesco hypermarket: ZATVORENÉ

Tesco otváracie hodiny 2024 Vianoce

Vianoce sú sviatky pokoja a lásky, ktoré by ste mali prežiť so svojimi najbližšími. Môžete ich stráviť spoločne napr. na vianočných trhoch v Bratislave, alebo pri pozeraní obľúbených vianočných rozprávok či vianočných filmov.

Avšak ak potrebujete počas vianočných sviatkov nakúpiť, malo by vás zaujímať, aké sú Tesco otváracie hodiny cez sviatky 2024. V decembri nás čaká sviatok Štedrý deň, Prvý sviatok vianočný a Druhý sviatok vianočný.

Otváracie hodiny Vianoce 2024

DátumDeňOtváracie hodiny
24.12Štredrý deň6:00 – 11:00h
25.12Prvý sviatok vianočnýzatvorené
26.12Druhý sviatok vianočnýzatvorené

Medzi sviatkami, ciže od 27.12 do 30.12.2024 by mal byť supermarket Tesco otvorený podľa klasických otváracích hodín. To si môžete skontrolovať na tesco.sk.

Okrem Tesca na Slovensku máme aj iné predajne, ako napr. Lidl, Kaufland alebo Billa. Aj tieto obchody majú svoje otváracie hodiny počas sviatkov, pričom prehľad o tom, aké boli otváracie hodiny Vianoce 2022 nájdete v tomto článku.

Otváracie hodiny Tesco Silvester 2024

31.12.2024 oslavuje meniny Silvester, preto by ste mu mali okrem meninového priania podarovať napr. aj bomboniéru.

Tento problém sa netýka iba otváracích hodín počas Silvestra, ale napr. aj otváracích hodín na Nový rok 2024. V tento deň nezabudnite nielen poblahoželať vašim blízkym dobrý štart do Nového roka, ale aj poslať im originálne novoročné prianie.

 • Tesco expres: 6:00 – 18:00h
 • Tesco supermarket: 6:00 – 18:00h
 • Tesco hypermarket: 6:00 – 18:00h

Čo sa týka Silvestra 2024, tak tento deň by ste mali osláviť s rodinou, kamarátmi a vašimi najbližšími, ktorých okrem ohňostroju určite poteší aj vtipné silvestrovské prianie.

Tesco otváracie hodiny online

V prípade, že si nie ste istí, kedy sú otváracie hodiny Tesco alebo z nejakého dôvodu nemáte čas na nákupy v kamennej predajni, môžete si objednať tovar aj prostredníctvom Tesco online. V online e-shope nájdete aj skvelé tipy na darčeky pre učiteľku.

Tesco Online nákupy je služba, vďaka ktorej si môžete vyberať z množstva produktov v online obchode Tesco. To znamená, že napr. počas sviatkov môžete využiť aj službu Tesco nákup domov a nakupovať z pohodlia vášho domova.

Funguje to tak, že si v online obchode Tesco vyberiete tovar, ako keby ste nakupovali v predajni, zaplatíte a zadáte vašu adresu. Následne aby ste sa nemuseli trápiť s ťažkými taškami, nákup vám vždy Tesco doručí až k dverám.

Zdroje: tesco.sk, youtube.com, otvaracie-hodiny.sk, unsplash.com

Najnovšie články