Black Friday 2023 – dátum, obchody, zľavy a akcie na Slovensku

Aktualizované:

Autor: Lenka

Black Friday 2023

Black Friday 2023 je jedným z najpopulárnejších nákupných sviatkov celého roka. Najlepšie ceny a zľavy lákajú mnohých. Pozrite sa na to, ako ušetriť čo najviac a aké zľavy na vás v tomto roku netrpezlivo čakajú.

Black Friday 2023

Black Friday 2023 symbolizuje zahájenie obdobia výpredajov v obchodných reťazcoch. Spája sa s koncom novembra, presnejšie s piatkom, ktorý prichádza bezprostredne po Dni vďakyvzdania.

Black Friday je bez debaty tým najvýhodnejším obdobím na nákup. Obrovské zľavy prilákajú pred vianočnými sviatkami do obchodov najviac ľudí. Black Friday sa oslavuje každý rok, podobne ako sviatok Sv. Jozefa.

V článku nájdete

Black Friday 2023 dátum

Black Friday 2023 dátum je stanovený na 24. novembra. Tento nákupný sviatok sa vyznačuje vysokými zľavami, ktoré nemusia trvať iba jeden deň. U nakupujúcich sú obľúbené aj Dni Marianne, ktoré taktiež prinášajú veľké akcie a zľavy.

Často sa stáva, že Black Friday sa natiahne aj na víkend a vznikne takzvaný Black Weekend. Mnohé internetové obchody taktiež praktizujú Black Week, čiže týždeň plný zliav.

Black Friday predstavuje deň, kedy obchody po celom svete lákajú zákazníkov na obrovské výpredaje. Niektoré e-shopy upozorňujú zákazníkov aj niekoľko týždňov dopredu, že sa môžu tešiť na špeciálne zľavy a akcie.

Black Friday 2023 Slovensko

Do akcie Black Friday sa zapájajú mnohé obchody na Slovensku – či už tie známe alebo menej známejšie. Zľavy si môžete uplatniť nielen v internetových obchodoch ako napríklad Zalando, ale aj v kamenných predajniach.

Vďaka tomu môžete nakúpiť rôzne produkty a služby od oblečenia, cez doplnky do domácnosti a dokonca až po dovolenku. Do akcií Black Friday sa častokrát zapájajú aj bežné obchodné reťazce, ako napr. Tesco. Výber je len na vás a je naozaj veľmi široký.

Black Friday 2023 symbolizuje zahájenie obdobia výpredajov v obchodných reťazcoc
Zdroj: unsplash.com

Black Friday akcie

Black Friday akcie sú naozaj výhodné. Internetové obchody ponúkajú zľavy okolo 40 %, niekedy dokonca až 70 – 80 %. V kamenných predajniach nájdete o niečo nižšie zľavy, tam sa pohybujú na úrovni 10 – 30 %. 

Alza Black Friday

Kto nezažil Black Friday v Alze, prichádza naozaj o veľa. Alza pravidelne pripravuje tie najlepšie akcie a zľavy na svoj široký sortiment – či už je to elektro, drogéria, doplnky alebo hračky pre vaše malé ratolesti. Výber je len a len na vás. Výška zliav dosahuje v mnohých prípadoch aj viac ako 80 %.

Black Friday Zara

Najobľúbenejší predajca módy Zara ponúka nielen trendové oblečenie pre dámy, pánov a deti, ale aj doplnky, obuv a dekorácie do domácnosti. Za zvýhodnené ceny môžete kúpiť aj iné produkty, ako je kvalitná kozmetika alebo parfumy.

Black Friday Lego

Aj tí najmenší sa môžu tešiť veľkým akciám a zľavám, medzi ktoré patrí aj Lego. Najširší výber lego stavebníc vyčarí úsmev každému dieťaťu. Výhodné ceny väčšinou trvajú celý „víkend čierneho piatku“.

Ikea Black Friday

Výnimočné zľavy počas Black Friday môžete využiť aj pri nákupe nábytku. Napríklad v e-shope alebo obchodnom dome Ikea si môžete vybrať novú posteľ, naplánovať si kúpeľňu alebo nakúpiť štýlové doplnky do bytu. Ceny dosiahnu svoje úplne dno.

Notino Black Friday

Obľúbená internetová parfuméria Notino každoročne počas Black friday jednoznačne nezaháľa. Pri výbere parfémov, kozmetiky alebo drogérie si zaručene vyberiete a ešte aj za tie najlepšie ceny.

Black Friday electro

Mnohé zľavy a akcie sa týkajú práve elektro produktov, po ktorých chce siahnuť väčšina spotrebiteľov. Medzi tie najväčšie patrí Nay, Planeo a Datart. Ani jedno z nich vás tento rok nesklame a môžete sa tešiť na konci novembra na obrovské zľavy.

Black Friday Nay

Vynikajúce ceny na televízory, počítače, mobilné telefóny, práčky, chladničky alebo kávovary nájdete počas akcie Black Friday aj v predajniach Nay. Obchod láka na obrovské zľavy väčšinou od piatka do nedele. Taktiež môžete aj nakupovať na splátky bez navýšenia.

Planeo Black Friday

Black friday v Planeo Elektro sa naozaj oplatí, ak potrebujete nový spotrebič alebo ak by sa vám zišiel nový notebook. Určite budete prekvapení nielen rozmanitosťou tovaru, ale aj príjemnými cenami.

Datart Black Friday

Ak potrebujete kúpiť elektroniku – či už televízor, telefón alebo počítač. Oplatí sa počkať na Black Friday. Vtedy nakúpite elektroniku naozaj najvýhodnejšie!

Black Friday zľavy

Black Friday zľavy bývajú obvykle počas celého víkendu, no každý predajca a obchod to má inak. Niektorí dodržiavajú tradíciu výpredajov len 24 hodín.

Black Friday 2023 je jedným z najpopulárnejších nákupných sviatkov celého roka.
Zdroj: unsplash.com

Čierny piatok

Black Friday sa po slovensky nazýva „čierny piatok“ a je charakteristický obrovskými zľavami. Čierny piatok je plný odmien. Všetci chcú svoj vytúžení tovar za tú najlepšiu cenu. S Tipli Sk však získate zľavy po celý rok a nemusíte čakať na Black Friday.

Navyše čierny piatok má na ľudí aj psychologický efekt – ľudia vnímajú zníženie cien ako ich osobný profit a akúsi možnosť si kúpiť niečo, čo by bolo za iných okolností pre nich nedostupné.

Black Friday 2023 USA

Black Friday v USA je deň po Dni vďakyvzdania. Tento deň pripadá na štvrtý piatok v novembri a považuje sa za najrušnejší nákupný deň v roku.

Black Friday v USA má rozhodne iné rozmery ako na Slovensku. Ľudia počas tohto dňa sú naozaj schopní všeličoho – od potkýnania, kopania a strkania, len aby dostali svoj tovar v akcii.

Kde vznikol Black Friday

Pojem Black Friday vznikol vo Filadelfii, kde sa stal pomenovaním obdobia po Dni vďakyvzdania a počas nákupných zliav.

Black Friday ho pomenovali hlavne v tlači a televízii aj na základe policajných štatistík zápch, nehôd a dopravných kolapsov v mestách spôsobenými hromadnými nákupmi. Buďte pripravení na prikázané sviatky a štátne sviatky, aby ste boli v obraze, kedy sú obchody otvorené.

Black friday história

Existuje ešte jedna teória o tom, ako vznikol Black Friday. V starých účtovných knihách sa straty obchodníkov zapisovali červeným perom a zisky zase čiernym.

Keďže celoročne bývali predajcovia v strate a zisk prichádzal až mesiac pred Vianocami, kniha vyzerala tak, že mesiac pred sviatkami bol zapísaný čiernym perom.

Black Friday skúsenosti

Skúsenosti s týmto „nákupným ošiaľom“ môžu byť rôzne. Zatiaľ čo na jednej strane mnohí na tento deň nedajú dopustiť, druhá strana tomu neverí a nechce sa chytiť do „nákupnej pasce“.

Skúsenosti sú naozaj individuálne a je na každom z nás, aký názor na tento deň máme.

Zdroj: unsplash.com, calendardate.com

Témata:
Obchody

Najnovšie články