LOH 2024 Všetky info tu!

Blahoželanie k meninám – pre ženu, pre muža, podľa mena, vtipné blahoželania

Aktualizované:

Autor: Denisa

Blahoželanie k meninám pre muža aj ženu

Blahoželanie k meninám je originálny spôsob, ako poviete svojim najbližším, že vám na nich záleží. V ponuke nájdete vtipné blahoželania, blahoželania podľa mena, pre ženu či muža. Ponuka meninových blahoželaní je naozaj široká, s výberom vám poradíme!

Blahoželanie k meninám

Potešte vašich kamarátov, rodinu či lásku a darujte mu originálne blahoželanie k meninám. Meniny sú sviatok, ktorý určuje Oficiálne kalendárium, kedy je v kalendári takmer každý jeden deň aspoň jedno meno. Ľudia s daným menom oslavujú svoje meniny v tento deň.

A ako zistíte, kto má dnes meniny? Všetky mená a dátumy nájdete v meninovom kalendári, ktorý je skvelou pomôckou, aby ste nezabudli kúpiť srdečné blahoželanie k meninám.

V článku nájdete

Prianie k meninám

Nie je nič krajšie, ako si nájsť v schránke prianie k meninám. Navštívte papiernictvo, blízku trafiku alebo obchod, kde nájdete najrôznejšie pozdravy k meninám pre vašu mamu, otca, partnera, deti alebo kamarátov.

Ak ste kreatívna duša, nájdite si inšpiratívnu gratuláciu k meninám na internete a skúste si takéto prianie vyrobiť sami. Fantázií sa medze nekladú a vyrobené prianie k meninám zo srdca chytí za srdce každého, pre koho je určené!

Prianie k meninám môžete doplniť aj originálnym darčekom ako napríklad izbovou rastlinou v kvetináči, či dať krátke prianie do katolíckych novín, do rubriky Blahoželáme.

Pohľadnice k meninám

Pohľadnice k meninám posielali už naši starí rodičia a prarodičia, keď ešte nemali možnosť gratulácie k meninám formou SMS alebo emailom. V obchodoch nájdete pohľadnice s rôznymi motívmi, ako napríklad kvety a kytice, poháre s prípitkom, kreslené animácie a iné.

Takéto gratulačné pohľadnice môžete poslať vašim milovaným nielen v čase menín, ale napríklad aj ako blahoželanie k narodeninám alebo blahoželanie k narodeniu dieťaťa, či ako silvestrovské prianie.

SMS k meninám

Takéto prianie k narodeninám nemusíte posielať iba poštou, ale môžete zvoliť rýchlejšiu a jednoduchšiu cestu, a to originálny vinš k meninám cez SMS.

Cez SMS môžete vašej láske poslať aj originálne valentínske prianie!

„Miesto kvetín esemeska odo mňa Ti príde dneska. Ulož si ju na pamiatku, nezvädne Ti, máš ju k sviatku.“

„Povedali mi noviny, že máš dnes meniny, tak ti prajem k tvojmu sviatku, veľa šťastia, malo zmätku, nech ta v srdci šťastie hreje, to ti … úprimne praje.“

Blahoželanie k meninám pre muža

Každý otec, starký, syn, manžel alebo vnuk si zaslúži to najkrajšie a najsrdečnejšie blahoželanie k meninám. Pre otca a starkého môžete zvoliť konzervatívnejšie prianie, pre manžela alebo partnera zasa blahoželanie s nádychom vašej vrúcnej lásky.

V prípade blahoželania pre vnuka či syna kľudne zvoľte animovanú variantu, na ktorej môže byť znázornený jeho obľúbený kreslený hrdina, ktorý mu prostredníctvom pohľadnice praje krásne meniny!

„Miláčik môj jediný, dnes máš opäť meniny. Veľa zdravia, šťastia, sily, ži nám dlho, Ty môj milý.“

„Pripájam sa na deň menín s mojím skromným pozdravením. S prianím zdravia v ďalšom žití a bez búrok, vlnobití.“

„Pošepkal mi malý škriatok, že máš dneska milý sviatok. Pekné očka máš, šibalsky sa nimi na svet pozeráš. Krásne meniny!“

Blahoželanie k meninám podľa mena
Zdroj: pixabay.com

Ak si neviete rady, čo kúpiť vašim rodičom k sviatku, pozrite sa na overené tipy na darčeky pre rodičov.

Blahoželanie k meninám pre ženu

Nežné pohlavie na meniny poteší nielen sladká čokoláda alebo kytica kvetov, ale aj krásne blahoželanie k meninám pre ženu.

Rovnako vašej najdrahšej mamičke môžete vyčarovať úsmev na perách takýmto krásnym veršom aj v iný sviatok, a to napríklad na májový Deň matiek.

„Čo Ti k Tvojim meninám priať? Všetko najlepšie, čo Ti život môže dať! Čo Ti ešte priať? Vari už len prekrásneho princa a rozprávkový hrad!“

„Do pohára šampanské, do srdiečka lásku, k tomu božtek pre šťastie, zdravia plnú kapsu. Anjelsky krásne meniny praje…“

„Tortu, čokoládu, vláčiky, bábky, hračky, smiech, radosť, zdravie, srandu a veľa nádherných chvíľok s mamkou a tatkom Ti praje…“

Blahoželania k meninám podľa mena

Blahoželania k meninám podľa mena je jedným z najobľúbenejších prianí, pričom ide o autentické a osobné prianie, ktoré poteší naozaj každého.

Pritom existuje aj zoznam najpoužívanejších mien na Slovensku, ktorý sa každý rok aktualizuje. Pre rok 2023 sú to dievčenské meno Sofia a chlapčenské meno Jakub.

„Milá moja Libuška, pošepkám Ti do uška. Ty si ako presná kuša, čo ostrovtip stále skúša.
Vždy zasiahneš cieľ, drž si taký smer. Želám krásne meniny!“

„Ten náš dobrý Timotej, tomu je dnes veru hej. Ako plynú hodiny, oslavuje meniny. Každý deň sa schuti smej, to Ti želám, Timotej.“

„Ema je dnes v kalendári, tá, čo je aj v šlabikári. Že má Ema mamu, a že mama Emu, sme slabikovali, keď sme boli ešte malí. Aj keď sa už nehráme, Emu si vziať nedáme. Ema, naše dievčatko, buď tu dlho, nie krátko.“

Vtipné blahoželania k meninám

Blahoželanie k meninám nemusí byť vždy len seriózne a strohé. Máte naopak dobrého kamaráta, s ktorým je vždy sranda a chcete mu urobiť na jeho meniny radosť? V tom prípade sú vtipné blahoželania k meninám tým správnym riešením.

V podobnom štýle môžete vašim blízkym pogratulovať aj v rámci novoročného priania, ktoré môže byť takisto vtipné a originálne.

„Ja Ti prajem na Tvoj sviatok, aby Ťa čert nebral v piatok. Nech Ťa vezme v sobotu za tú Tvoju dobrotu.“

„Nech máš veľa dobrých kamarátok na tvoj krásny sviatok, život plný milovníkov a stráň sa veľa štamperlíkov. Uži si krásny sviatok. Pekné meniny ti želám.“

„Všetko najlepšie k meninám! Si jeden z milióna a ja by som radšej strávil deň oslavou Tvojho sviatku než čímkoľvek iným… teda okrem sledovania futbalu a hokeja!“

Najkrajšie meninové vinše a citáty

Meniny sú príležitosť na oslavu, pričom namiesto darčekov však niekedy poteší aj úprimné blahoželanie k meninám. A neviete, komu aké blahoželanie poslať? My vám poradíme!

Srdečné blahoželanie k meninám

Pre koho je určený – Muž/Žena

„Dnes na liste v kalendári Tvoje číslo jasne žiari. To nič iné neznamená, iba že máš sviatok mena. Preto Tebe náš vinš patrí, koľko majú štítov Tatry, koľko mráčikov má nebe, toľko zdravia prajem Tebe!“

Pre koho je určený – Muž

„Čítal som noviny, že si mal meniny. Prajem Ti k Tvojmu sviatku veľa šťastia, málo zmätku, všetko dobré k Tvojmu sviatku.“

Pre koho je určený – Žena

„Vyrástla ruža v deň Tvojho mena a v mojom srdci je zasadená. Ružičku každý deň zalievam a len na Teba pri tom myslievam.“

Pre koho je určený – Muž/Žena

„Dnes na meniny, ti ja aj veľa iných, chceme Ti len toľko priať, aby Ťa mal každý rád. Šťastie, lásku, pohodu a darčeky za chodu.“

Pre koho je určený – Dieťa

„Kúzelný deň je tu dnes, oslavuje, spieva rozprávkový les. Medveď, líška, zajac, ďateľ darčekov majú plné vrece! Všetci nahlas volajú, šťastie, radosť žehnajú.“

V tomto prípade sa môžete inšpirovať napr. citátmi o láske alebo citátmi o živote, ktoré napísal sám život a ktoré chytia za srdce každého oslávenca!

Ako vyrobiť blahoželanie k meninám

Ak máte v sebe chuť darovať vašim najbližším naozaj niečo špeciálne, nebojte sa experimentovať a potešte ich vlastnoručne vyrobeným blahoželaním k meninám!

Na internete nájdete celú radu návodov krok za krokom, ako si vytvoriť originálne meninové blahoželania. Stačí sa inšpirovať!

A aby ste sa pri výrobe blahoželanie k meninám nenudili, môžete si prečítať aj váš mesačný horoskop, ktorý vám možno prezradí, ako veľmi sa bude oslávenec z vášho meninového blahoželania tešiť.

Zdroje: youtube.com, pixabay.com, happynameday.today, birthdaywishes.expert

Najnovšie články