Ruža pre nevestu 2 Sledujte bez reklám!

Katolícke noviny – online, predplatné, archív, blahoželania, inzercia a kontakt

Aktualizované:

Autor: Denisa

Katolícke noviny online

Katolícke noviny ľudia čítajú už 170 rokov, pričom tu nájdete spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia, rôzne rozhovory alebo reportáže so zaujímavými ľuďmi a oveľa viac! Prečítajte si v článku, aké je predplatné novín, čo obsahuje aktuálne číslo a kde nájdete noviny online.

Katolícke noviny

Katolícke noviny sú katolícky týždenník vydávaný na Slovensku, ktorý bol založený v roku 1849. Prvým zodpovedným redaktorom bol Šimon Klempa, kaplán Farnosti sv. Jozefa v Pešti. 

Noviny vychádzajú v tlačenej forme, avšak onedlho na predplatiteľov čaká aj digitálne vydanie, ktoré bude dostupné online.

Nájdete tu katolícke noviny čítanie na nedeľu, spravodajstvo a články na témy ohľadom katolíckej cirkvi, ako sú napríklad aj prikázané sviatky.

V článku nájdete

Katolícke noviny online

Katolícke noviny sú kresťanský týždennik o duchovnom živote a živote kresťana, ktorý si môžete objednať online na webovej stránke katolickenoviny.sk.

Nájdete tu možnosť digitálneho vydania novín, ktoré vám budú doručené do vašej e-mailovej schránky.

Digitálne predplatné novín bude fungovať tak, že si na stránke zvolíte balíček digitálne vydanie a pri platbe zadáte aj váš e-mail, na ktorý vám bude chodiť aktuálne číslo.

Ďalšou možnosťou, ako sledovať katolícke noviny online, je predplatiť si online obsah. V online obsahu nájdete odomknutie obsahu na webe katolickenoviny.sk, možnosť uložiť si články na neskoršie čítanie a dokonca súťaže, do ktorých sa môžete zapojiť.

Online nájdete aj kresťanské filmy, ktoré su ideálne na dlhé zimné večery a voľné víkendy.

Katolícke noviny archív

Katolícke noviny sú najstaršie noviny na Slovensku, pričom na webovej stránke katolickenoviny.sk nájdete okrem aktuálneho čísla aj archív katolíckych novín.

Avšak nejde o kompletné vydanie novín, ale iba náhľad na prednú stranu a zoznam tém, ktoré sa v aktuálnom čísle preberali.

Archív ponúka noviny z roku 2024, 2023 alebo 2022.

Katolícke noviny archív
Zdroj: co-to-je.sk

Ďalšou možnosťou, ako si prečítať aktuálne číslo alebo si pozrieť staršie, je katolícke noviny pdf uloženie, ktoré je súčasťou predplatného.

Katolícke noviny predplatné

Katolícke noviny predplatné aktuálne ponúka dva typy predplatného pre čitateľov katolíckych novín, a to tlačený týždenník a online obsah na webe katolickenoviny.sk.

Čo sa týka špeciálneho balíčku tlačený/digitálny týždenník+online obsah a elektronického vydania, tieto služby momentálne nie sú dostupné, avšak pracuje sa na ich skorej dostupnosti.

Katolícke noviny cena predplatného

TypObsahCena
Tlačený/digitálny týždenník+online obsahTlačené noviny
Noviny v elek. podobe
Online obsah
Katolícke noviny pdf
od 12,00 €
Elektronické vydanieNoviny v elek. podobeNEDOSTUPNÉ
Tlačený týždenníkTlačené novinyPolročné 39,00 €
Ročné 66,30 €
Online obsahOnline obsah
Katolícke noviny pdf
od 5,00 €

Ak máte radšej klasické správy, ktoré si môžete pozrieť v televízií, odporúčame vám katolícku televíznu stanicu TV Lux. Tá svojim divákom prináša najmä kresťanské relácie a priamy prenos zo svätých omší.

Liturgické čítania katolícke noviny

Súčasťou katolíckych novín sú aj liturgické čítania, čiže texty, ktoré slúžia ako posolstvo Božie.

Liturgické čítania sú súčasť svätej omše. Môžete ich chápať ako slovo Božie, ktorým sa Boh prihovára veriacim prostredníctvom omše. Toto čítanie interpretuje kňaz, ktorý sa snaží posolstvo rozvinúť a dodať veriacim silu a inšpiráciu, ako sa podľa čítania správať.

Liturgické čítania sú dostupné aj online, a to na webovej stránke lc.kbs.sk, kde je na každý deň zverejnené aktuálne liturgické čítania a liturgické čítania prosby.

Katolícke noviny aktuálne číslo

Katolícke noviny aktuálne číslo dostanete vždy, akonáhle si objednáte tlačené predplatné tohto týždenníka. Každé číslo katolíckych novín je špeciálne a obsahuje ako aktuálne témy zo Slovenska a sveta, tak aj témy zamerané na cirkevný svet.

V aktuálnom čísle nájdete aj pravidelné rubriky, ako napríklad katolícke noviny čítanie na nedeľu, katolícke noviny zoznamka či katolícke noviny blahoželania.

Náhľad do aktuálneho čísla katolíckych novín je vždy k dispozícií online na oficiálnej stránke novín.

Katolícke noviny inzercia

Každé aktuálne číslo tlačených katolíckych novín takisto obsahuje aj inzerciu. Inzercia je rozdelená do niekoľkých rubrík a môžete si ju zaplatiť ako fyzická osoba, ale aj ako firma či podnikateľ.

Katolícke noviny inzercia rubriky

  • Spomíname
  • Ďakujeme
  • Kúpa
  • Predaj
  • Rozličné
  • Oznamy

Obľúbenými rubrikami sú takisto katolícke noviny zoznamka a katolícke noviny blahoželania.

Cenník inzercia pre občanov

TypCena s DPH
1 slovo0,30 €
1 tučné slovo0,60 €
1 farebné slovo1,20 €
Foto 22 x 28 mm8,40 €
Foto šírka stĺpca x 28 mm16,80 €
Foto šírka stĺpca x 35 mm25,20 €
Foto šírka stĺpca x 50 mm33,60 €
Foto 22 x 28 mm v strede stĺpca16,80 €
Tenký rámik3,00 €
Hrubý rámik6,00 €
Podfarbenie inzerátu (+ cena rámika)5,00 €

Zablahoželať svojim blízkym môžete aj prostredníctvom blahoželania k meninám alebo narodeninám, ktoré vyčaria úsmev na tvári každému, kto ho dostane.

Katolícke noviny novokňazi

Katolícke noviny novokňazi 2023 je príloha katolíckych novín, ktorá vyšla v rámci vydania KN 26/2023, samostatne bola nepredajná.

V tejto novokňažskej prílohe ste našli zoznam nových kňazov a absolventov, ktorí zasvätili svoj život Bohu. Okrem toho ste si tu mohli prečítať aj zaujímavé rozhovory s kňazmi, ktorí sú v službách Božích už niekoľko rokov.

Katolícke noviny kontakt

Katolícke noviny kontakt nájdete na oficiálnej stránke novín a je rozdelený do troch kategórií ako redakcia, distribúcia, marketing a inzercia.

Okrem poštovej adresy do redakcie, ktorá obsahuje všetky náležitosti ako ulicu, PSČ a mesto tu nájdete aj emailový a telefónny kontakt.

  • Tel. číslo: 02/5930 6911
  • E-mail: posta@katolickenoviny.sk

V prípade, že sa rozhodnete poslať do redakcie klasickú poštu, určite si dajte pozor aj na to, aby ste mali správne vypísanú obálku.

Zdroje: katolickenoviny.sk, unsplash.com, youtube.com

Najnovšie články