Ruža pre nevestu Sledujte v predstihu!

Kresťanské filmy – najlepšie, online zdarma, o manželstve, s posolstvom, pre deti

Aktualizované:

Autor: Denisa

Kresťanské filmy online

Neviete kam sa v živote uberať a potrebujete povzbudiť v ťažkej chvíli? Kresťanské filmy sú na to ako stvorené! Ide o filmy, ktoré v sebe nesú posolstvo alebo morálku s kresťanskou tematikou. Najlepšie kresťanské filmy online zdarma nižšie v článku.

Kresťanské filmy

Niektorí ľudia hovoria, že ich kresťanské filmy zmenili. Ponuka takýchto filmov je naozaj pestrá, pričom tu nájdete kresťanské filmy podľa skutočnej udalosti, s posolstvom, o manželstve, láske a kresťanské filmy pre deti.

Filmy pre kresťanov si pozriete online zadarmo napríklad na webovej stránke Kukaj.to.

V článku nájdete

Kresťanské filmy 2024

Či už hľadáte kresťanské filmy 2024, ktoré vám pomôžu budovať vašu vieru, alebo chcete film založený priamo na biblických textoch, na internete nájdete naozaj pestrú ponuku.

Širokú ponuku kresťanských filmov nájdete aj na streamovacej službe Netflix, kde okrem filmov s náboženskou tematikou nájdete aj najlepšie filmy na Netflixe, ako napríklad komédie alebo vianočné rozprávky.

Najlepšie kresťanské filmy

Čo sa týka najlepších kresťanských filmov, tak rovnako ako liturgické čítania, aj tieto filmy slúžia ako posolstvo Božie. V niektorých z nich možno vidieť aj priebeh Birmovky.

Prinášame vám výber najlepších kresťanských filmov, ktoré vás zasiahnú.

Boží odkaz

Boží odkaz je dráma z roku 2010, ktorá odhaľuje, ako sa všetko môže zmeniť za zlomok sekundy a ako sa môže celý život rozpadnúť.

Strážnik Mac po tragickej smrti svojho syna Tylera zahorkol, nerozumie si so svojou ženou Sarou ani s dospievajúcim synom Blakeom. Keď sa ale jeho novým parťákom stane černošský pastor Sam, nastanú v Macovom živote veľké zmeny.

 • hodnotenie ČSFD – 57 %

Bezpodmienečne

Film Bezpodienečne alebo v angličtine Unconditional je dráma z roku 2012, ktorá hovorí o tom, že občas musíme vyletieť až nad mraky, aby sme videli slnko.

Život býval pre Samanthu krásny a plný príležitostí až do momentu, kedy jej manžela zavraždili pri lúpežnom prepadnutí. V okamihu, keď sa rozhodne spáchať samovraždu, jej dve náhodné udalosti zmenia život a prinavrátia vieru, ktorú stratila. 

 • hodnotenie ČSFD – 74 %

Stretnutie

Už ste niekedy premýšľali nad tým, čo by ste sa opýtali Ježiša, keby sa s ním stretnete tvárou v tvár? Inšpiráciou vám môže byť film Stretnutie z roku 2010.

Uprostred nočnej búrky nájde päť cudzincov útočisko v opustenej reštaurácii. Majiteľ im však naservíruje viac než len chlieb. Tento geniálny hostiteľ pozná všetky ich tajomstvá a má odpovede na všetky ich problémy – stačí mu dôverovať. Ide o zázračné stretnutie, ktoré poznačí všetkých prítomných.

 • hodnotenie ČSFD – 73 %

Boh nie je mŕtvy

Boh nie je mŕtvy je dráma z roku 2014, pričom ide o nezabudnuteľný film a jeden z najväčších náboženských filmov všetkých čias.

Pre profesora filozofie Radissona je náboženstvo nepríjemnou témou, pretože jeho matka, ktorá bola kresťanka, zomrela, hoci sa modlil k Bohu a prosil ho, aby ušetril jej život. Jeho zmýšľanie však čelí výzve zo strany nového študenta Josha, ktorý na rozdiel od neho verí, že Boh existuje.

 • hodnotenie ČSFD – 62 %

Noe

Kto by nepoznal príbeh o Noemovej arche? Film s obdobným názvom z roku 2014 je silným príbehom, ktorý nesie Božie posolstvo.

Zem sa ocitla na okraji priepasti, kam ju zaviedla ľudská rasa. Noe v snoch stále častejšie prežíva znepokojivé obrazy smrtiacej záplavy sveta. Všetky podivné vízie a znamenia mu pomôže rozlúštiť múdry Matuzalem.

 • hodnotenie ČSFD – 57 %

Vojnový kabinet

Vojnový kabinet je kresťanský film z roku 2015, ktorý je ďalšou klasikou od odbratov Kendrickovcov.

Manželský pár Tony a Elizabeth Jordanovci majú na prvý pohľad všetko – skvelé zamestnania, krásnu dcéru aj vysnívaný dom. Zdanie však môže klamať, pretože ich svet sa v skutočnosti rúca pod náporom krachujúceho manželstva. 

 • hodnotenie ČSFD – 59 %

Zlom

Zlom je film z roku 2019, pri ktorom sa všetci stanú svedkami fascinujúcej pravdy, že viera a láska môžu priniesť nielen nádej, ale aj skutočný zázrak. 

Keď sa mladý John prepadne cez popraskaný ľad do vôd jazera v Missouri, nad jeho nehybným telom sa všetci vzdávajú nádeje na jeho záchranu. Napriek pochmúrnym predpovediam lekárov jeho matka nestráca vieru, začne sa modliť za Johnovo uzdravenie a inšpiruje aj ostatných.

 • hodnotenie ČSFD – 60 %

Veríš?

Táto americká dráma z roku 2015 si kladie priamu, no neľahkú otázku: veríte v Boha?

Príbeh hovorí o ľuďom, ktorí túžia po niešom viac. Ich cesty sa nečakane prelínajú a oni objavujú moc v Kristovi, najmä v jeho kríži, a to aj keď v neho neveria. Viera musí vždy vyústiť v konanie, ktoré ovplyvní okolitý svet.

 • hodnotenie ČSFD – 75 %

Posolstvo

Posolstvo patrí medzi kresťanské rodinné filmy, ktorý bol natočený v roku 2010 a hlavnú úlohu hrá populárny herec Kevin Sorbo.

Pred pätnástimi rokmi Ben Wolker opustil svoju priateľku a službu, aby sa venoval kariére vo finančníctve. Dnes je úspešným manažérom a obchodným poradcom. Zrazu ho navštívi anjel, ktorý mu dá nahliadnuť, aký by bol jeho život, keby sa rozhodol inak.

 • hodnotenie ČSFD – 66 %

Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu

Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu je síce vojnový film z roku 2016, no zároveň ide o film, ktorý hovorí o tom, ako viera a vaše presvedčenie dokážu robiť zázraky.

Američan Desmond Doss sa tak, ako mnoho iných mladíkov, prihlásil do služby vlasti. Z hĺbky svojho presvedčenia však odmietal nosiť akúkoľvek zbraň a zabíjať. Napriek tomu, ako jediný americký vojak 2. svetovej vojne, bojoval v prvých líniách neozbrojený a zachránil životy 75 vojakom.

 • hodnotenie ČSFD – 83 %

Kresťanské filmy online zdarma

Kresťanské filmy online zdarma dnes už nie je taký problém nájsť.

Napríklad na stránke krestanonline.sk nájdete siroký výber filmov s kresťanskou tématikou, posolstvom či príbehy podľa skutočných udalostí. Takisto takéto typy filmov nájdete online zdarma aj na Sleduj filmy sk.

Kresťanské filmy alebo katolícke sväté omše si môžete pozrieť aj priamo v televízií, a to napríklad v kresťanskej TV Lux.

Kresťanské filmy webdone

Kresťanské filmy webdone je stránka zameraná na videá s kresťanskou tématikou.

Okrem videí s posolstvom tu nájdete aj rôzne záznamy z prednášok, dokumenty, odkazy na zaujímavé weby, online audio Bibliu a veľa ďalšieho.

Niektoré kresťanské videá sa nepridávajú na túto stránku, ale na YouTube, kde okrem videá nájdete aj kresťanské filmy. Niektoré videá si môžete aj jednoducho stiahnuť do svojho počítača, kompletný návod, ako na to, nájdete v tomto článku.

Kresťanské filmy o manželstve

Kresťanské filmy o manželstve predstavujú príbehy rôznych filmových manželstiev, v ktorých tiež nie je vždy všetko ideálne.

Kresťanské filmy o manželstve si môžete pozrieť aj priamo v kresťanskej televízií TV Lux, ktorú nájdete v ponuke programov Skylink.

Filmy o manželstve kresťanské

 • Kazateľova žena (1996)
 • V jednom ohni (2008)
 • Ďalší rok (2010)
 • Východ slnka (1927)
 • Krajina tieňov (1993)

Najlepšie kresťanské filmy s posolstvom

Kresťanské filmy s posolstvom alebo kresťanské filmy podľa skutočnej udalosti majú v človeku vyvolať pocit, že by sa mal zamyslieť nad svojim doterajším životom. Tieto filmy vedia človeka postrčiť tým správnym smerom.

Filmy s posolstvom kresťanské

 • Zázraky z neba (2016)
 • Otec Stu (2022)
 • Standing Firm (2010)
 • Posol nádeje (2017)
 • Skutočná láska (2009)
Kresťanské filmy 2023
Zdroj: pixabay.com

Kresťanské filmy pre deti

Rovnako ako existujú kresťanské filmy pre dospelých, na internete nájdete aj kresťanské filmy pre deti a tých najmenších. Väčšinou ide o animované rozprávky s Božím posolstvom, ktoré majú deti viesť ku viere už odmalička.

Online kresťanské filmy pre deti

 • Hviezda (2017)
 • Princ Egyptský (1998)
 • Jozef: Kráľ snov (2000)

Animované filmy pre deti nájdete aj na streamovacej službe Disney+.

Zdroje: csfd.sk, youtube.com, unsplash.com, krestanonline.sk, pixabay.com

Najnovšie články