Ruža pre nevestu 2 Sledujte bez reklám!

Katolícke sväté omše online – dnes, teraz, YouTube a TV Lux

Aktualizované:

Autor: Denisa

Katolícke sväté omše online

Omša je sprítomnením Ježišovej obety na kríži za naše hriechy, ktorú vedie farár v kostole. Katolícke sväté omše online sú skvelý spôsob, ako nevynechať omšu v prípade, že sa jej nemôžete zúčastniť. Sv. omša online na YouTube alebo TV Lux v článku.

Katolícke sväté omše online

Omša alebo slávenie eucharistie je eucharistická bohoslužba v rímskokatolíckej cirkvi. Za klasických okolností sa odohráva v kostole pod vedením farára. Pravidelné navštevovanie omší je dôležité pri Birmovke.

Ak však nemáte priestor navštíviť kostol osobne a nechcete omšu zmeškať, katolícke sväté omše online sú ideálne riešenie. Nájdete ich na online počas prikázaných sviatkov aj počas bežných dní.

V článku nájdete

Katolícke sväté omše online dnes

Webové stránky, ktoré ponúkajú katolícke sväté omše online dnes vznikli za účelom dopriať sv. omšu aj tým ľuďom, ktorí nemôžu prísť do kostola osobne. Ide napríklad o dôchodcov, chorých ľudí alebo veriacich v zahraničí.

Možnosti, ako navštíviť katolícke sväté omše online dnes je hneď niekoľko.

Existujú špeciálne webové stránky, na ktorých máte k dispozícií sv. omše online z celého Slovenska. Ide napríklad o katolícke sv. omše online Šaštín, Brezno alebo Prešov.

Takisto sv. omše so sebou nesú aj určité Božie posolstvo, rovnako ako aj liturgické čítania.

Svätá omša online teraz

Bohoslužby online 2024 sa stávajú populárnejšie, pretože sa k sv. omši dostanete včas a z pohodlia vášho domova.

Vypočuť si ich môžete napríklad aj v rádiu Lumen, ktoré je zamerané na kresťanskú hudbu, duchovný obsah a náboženské posolstvo, ktoré oslovuje najmä veriacich.

Katolícke sväté omše online YouTube

YouTube svätá omša online dnes je ideálny spôsob, ako si pozrieť sv. omšu online zdarma z pohodlia vášho domova. Nájdete tu sväté omše naživo, ako napríklad živé vysielanie z Baziliky Sedembolestnej Panny Márie alebo omše na Hromnice.

Na YouTube existuje veľa kanálov, ktoré ponúkajú sv. omše online z celého Slovenska.

Ide o tieto kanály:

 • Štúdio 7BOLESTNÁ
 • Farnosť Brezno
 • Farnosť Kráľovnej Pokoja, Košice-Juh
 • Dobrý Pastier Žilina – Solinky

Svätá omša online teraz si môžete z YouTube napríklad aj stiahnuť do počítača a tak sa k týmto záznamom neskôr vrátiť. Omšu si môžete stiahnuť aj do vášho zariadenia, sťahovanie z Youtube je jednoduché.

Sv. omša online dnes TV Lux

Online omša na každý deň je dostupná aj na TV Lux.

Sv. omša online dnes TV Lux je v programe televízie označená pod názvom Svätá omša.

Priamy prenos svätej omše je vysielaný niekoľkokrát do dňa, pričom tu nájdete omše zo Slovenska ale napríklad aj z Vatikánu alebo pútnického miesta Medžugorie.

Stačí, ak na stránke zadáte do vyhľadávača „omša“ a automaticky sa vám zobrazí program plánovaných svätých omší na niekoľo dní vopred.

Katolícka svätá omša online dnes
Zdroj: co-to-je.sk

Sv. omše sú na tvlux.sk zdarma, ak však chcete vidieť aj iný program, ktorý televízna stanica ponúka, musíte si TV Lux zakúpiť. Môžete tak urobiť prostredníctvom balíčka spoločnosti Skylink, ktorá má túto kresťanskú stanicu v ponuke programov.

Bohoslužby online 2024

Bohoslužby online 2024 sú jedinečná možnosť, ako sledovať svätú omšu naživo online bez toho, aby ste museli ísť do kostola. Jednou z takýchto stránok je aj web www.ekostol.sk.

Tento web ponúka veriacim sväté omše online teraz, pričom tu nájdete živé prenosy zo slovenských kostolov. Stačí si vybrať mesto, kostol a stlačiť tlačidlo „živý prenos“.

Nájdete tu sv. omše online z kostolov ako:

 • Trenčín
 • Ružomberok
 • Spišský Štvrtok
 • Horná Ždaňa
 • Partizánske
 • Košice-Šaca
 • Ludanice
 • Radošina
 • Bojná
 • Černová
 • Jánovce
 • Lukáčovce

V prípade, že si budete chcieť dať na chvíľu pauzu od svätej omše, môžete si pustiť kresťanský film. Na výber máte kresťanské filmy s posolstvom, o manželstve alebo dokonca aj pre deti.

Zdroje: tvlux.sk, youtube.com, ekostol.sk, unsplash.com

Najnovšie články