Ruža pre nevestu 2 Sledujte bez reklám!

Sťahovanie z Youtube – videá, hudba, program, konvertor

Aktualizované:

Autor: Veronika

Sťahovanie z youtube

Druhý najnavštevovanejší web na internete, po samotnom Google, YouTube má mesačne okolo 23 miliárd návštevníkov. Sťahovanie videí z Youtube má však rôzne výhody a preto si dnes povieme ako na to, aký je program na sťahovanie z Youtube a ako sťahovať videá a pesničky do mobilu.

Sťahovanie z Youtube

Sťahovanie z Youtube sa vám bude veľmi hodiť ak si občas zatúžite pozerať video či film offline, alebo si budete chcieť video uložiť pre prípad, že by bolo z internetu stiahnuté.

Nech máte akýkoľvek dôvod na sťahovanie, vysvetlíme si niekoľko spôsobov, ako na to. Je to veľmi jednoduché, podobne ako v minulostisťahovanie z Uložto.

V článku nájdete

Sťahovanie z Youtube do mp3

Sťahovanie hudby z Youtube už dnes nie je žiadna veda. Pokiaľ neviete, ako sťahovať z Youtube hudbu, Samotný YouTube to oficiálne svojim užívateľom sprístupnil spustením YouTube music v roku 2018.

Táto služba umožňuje predplatiteľom jednoduchú cestu, ako sťahovať hudbu do svojich mobilov.

Druhá alternatíva je prevedením videí YouTube do formátu MP3, čo umožní sťahovanie pesničiek z Youtube a ich následné počúvanie offline, bez akéhokoľvek otravovania reklamami. Je však potrebné brať na vedomie autorské práva a neporušiť tým ani podmienky služby YouTube.

Ako sťahovať z Youtube

Sťahovanie z Youtube free nemusí byť vždy tým najlepším nápadom. Zakúpenie oficiálneho predplatného za hudbu YouTube je jediný spôsob, ako legálne sťahovať hudbu z YouTube.

Podobne si môžete stiahnuť zo streamovacej platformy Netflix najlepšie filmy na Netflixe. Platforma, totižto v aplikácii túto službu poskytuje zdarma.

Je sťahovanie z Youtube legálne

Sťahovanie hudby z Youtube je obmedzené podmienkami služby, ktoré uvádzajú, že nie je povolené sťahovať žiadny zvukový obsah, pokiaľ to „osobitne nepovoľuje služba“ alebo nemáte predchádzajúce písomné povolenie od YouTube alebo príslušného držiteľa práv.

Upozorňujeme však, že hudobná knižnica YouTube pre hudbu bez copyrightu uvádza: „Na stiahnutie videa/stopy nemožno použiť softvér tretích strán, vždy používajte naše odkazy na stiahnutie.“

Podľa zákona o autorských právach Digital Millenium je totiž distribúcia materiálov chránených autorskými právami podľa zákona trestná. Obvineným za porušenie autorských práv môže hroziť päť rokov väzenia resp. pokuta až do 150 000 dolárov za súbor.

Sťahovanie mp3 z Youtube

Technicky nie je nezákonné prevádzať video z YouTube na MP3 – je však nezákonné sťahovať hudobné video chránené autorskými právami.

Stiahnuť pesničky z Youtube pomocou konvertora je nezákonné. Takéto sťahovanie osobných kópií je totižto v rozpore s autorským zákonom.

Sťahuj z Youtube zadarmo
Zdroj: pexels.com

Sťahovanie videí z Youtube

Vo vybraných oblastiach majú užívatelia prístup ku službe Youtube Premium, čo im poskytuje možnosť sťahovania videa z Youtube. Môžete si takto stiahnuť hudobné videoklipy alebo rozprávky na dobrú noc.

YouTube Premium a sťahovanie z Youtube je dostupné aj na Slovensku, no pre využívanie tejto funkcie je potrebné odoberať službu za poplatok.

Youtube Premium je navyše dostupná v skúšobnej verzii na mesiac zdarma.

Môžete si stiahnuť napríklad celé časti talkshow Trochu inak s Adelou a pozrieť si ich napríklad aj pri cestovaní vlakom do Chorvátska.

Sťahuj z Youtube

Sťahovanie z Youtube videa nie je k dispozícií vždy. Tvorcovia YouTube videí majú možnosť výberu, či svoje videá na stiahnutie sprístupnia.

Pod videom na stránke Youtube by ste teda pri využívaní služby Youtube premium mali vidieť aj tlačidlo „Download/ Stiahnuť“ a následne si len vyberiete požadovanú kvalitu stiahnutia.

Vďaka tejto funkcii si môžete stiahnuť reláciu Braňo Závodský naživo.

Program na sťahovanie z Youtube

Pokiaľ budete používať softvér tretích strán, resp. sťahovač Youtube, sťahovanie z Youtube do mobilu budete mať pod kontrolou. Zvyčajne len vložíte adresu URL videa do programu na sťahovanie a vyberiete formát a kvalitu.

Sťahovanie z Youtube mp4 je veľmi podobné ako pri mp3. Videá vo formáte 1080p s vysokým rozlíšením (HD) sa zvyčajne sťahujú vo formáte MP4. Video v kvalite – 4K alebo 8k – je formát súboru zvyčajne MKV.

Ako stiahnuť hudbu z YouTube

Sťahovať hudbu z Youtube môžete cez video downloader. Program na sťahovanie hudby z Youtube môžete využiť napríklad:

 • Prehrávač médií VLC – prehrá takmer akékoľvek médiá, umožňuje sťahovanie z Youtube zadarmo
 • 4K Video Downloader – sťahuje videá až do kvality 8 000 do mnohých formátov, sťahuje aj titulky, zoznamy skladieb
 • VideoProc Converter–  skutočne rýchly platený softvér podporujúci sťahovanie aj v 4K kvalite, kombinácia editoru a konvertoru
 • 5KPlayer – aj free verzia sťahovača z Youtube, potrebná je len registrácia
Youtube program na sťahovanie
Zdroj: pexels.com

Sťahovanie z Youtube do mobilu

Aplikácie na sťahovanie z Youtube vám umožňujú prehrávať skladby bez reklám. Jednou z nich je aj aplikácia YouTube Music App.

Stiahnuť pesničky z YouTube do mobilu je pomocou tejto služby veľmi jednoduché. Musíte však počítať s tým, že služba je spoplatnená:

 • 5,99 € / mesiac pre Android
 • 7,99 € / mesiac pre IOS

Ako stiahnuť hudbu z YouTube do mobilu

Youtube Music funguje v podstate rovnako ako Spotify alebo Apple music. Za poplatok si vypočujete skladby od akéhokoľvek interpreta a stiahnete si ich aj do svojho zariadenia jedným kliknutím.

Na Spotify si môžete vypočiť napríklad podcasty od ZAPO, ktoré nenájdete na Youtube.

Ako stiahnuť pesničku z YouTube

Stiahnutie pesničky z YouTube do mobilu je závislé aj na tom, aký operačný systém používate. Používatelia Androidov si hudbu z YouTube do mobilu stiahnu iným spôsobom ako používatelia IOS systému.

Sťahovanie z Youtube android

Sťahovanie z Youtube Android používateľmi môže byť ešte o niečo jednoduchšie. Pre pohodlné a praktické sťahovanie odporúčame stiahnuť si aplikáciu Video Downloader, Download Video.

Nájdete ju v obchode Play zadarmo, no za cenu nespočetne veľa reklám pri používaní. Akonáhle vyhľadáte cez search bar želané video a kliknete naň, uvidíte pod ním ikonu na sťahovanie – sťahuj z Youtube. Opäť si len vyberiete požadovanú kvalitu a sťahujete.

Sťahovanie z Youtube do iPhone

Rovnako je možné sťahovanie z Youtube do iPhone. Používatelia operačného systému iOS si však potrebujú stiahnuť aplikáciu Documents 5 z App Store.

Cez túto aplikáciu je potrebné vo vyhľadávači otvoriť stránku savefrom.net a do vyhľadávača vložiť odkaz videa. Potom už len stačí vybrať si kvalitu a formát mp4 a video sa uloží do priečinka „Downloads“ v aplikácii.

Program na stiahnutie videa

Programov na stiahnutie videa je skutočne neúrekom. Youtube nie je jediná platforma s ponukou online videí a preto sa vám môže stať, že budete pátrať po programe, ktorý dokáže sťahovať videá aj z iných stránok.

Spomíname preto niekoľko najpoužívanejších:

 • UmmyVideoDownloader
 • VDownloader
 • VideoCacheView
 • ClipGrab
Program na sťahovanie z youtube
Zdroj: pexels.com

Vďaka týmto programom môžete sťahovať z YouTube napríklad aj sväté omše online.

MP3 konvertor

MP3, je jedným z najširšie používaných a celosvetovo akceptovaných formátov digitálneho zvukového súboru. MP3 podporujú takmer všetky online platformy, webové stránky, prehrávače médií a zariadenia.

Často sa stáva, že potrebujeme zmeniť napríklad video do formátu mp3, k čomu nám pomôžu rôzne nástroje – prevodníky, resp. konvertory MP3.

My si spomenieme najlepšie z nich, ktoré sú zdarma:

 • Wondershare Video Converter Free
 • Freemake Audio Converter
 • Format Factory
 • Handbrake (Mac)
 • ffmpegX (Mac)
 • Media.io (online)
 • Online Audio Converter (online)

Zdroje: videoconverter.wondershare.com, techradar.com, pcmag.com, youtube.com

Témata:
Internet

Najnovšie články