Ruža pre nevestu 2 Sledujte bez reklám!

Ulož to – cena, sťahovanie, mp3, alternatíva

Aktualizované:

Autor: Veronika

Ulozto sk stahovanie filmov

Ulož to, respektíve ulož.to, uložto.sk či uložto.cz je cloudová služba na zdieľanie súborov na internete. Mnohí ju poznali najmä vďaka ponuke filmov a mp3 na stiahnutie. To sa ale stalo minulosťou a Uložto zásadne mení svoje fungovanie, viac informácií nájdete v článku.

Ulož to

Ulož to už nie je to, čo bývalo. V minulosti fungoval na veľmi jednoduchom princípe. Stačilo, ak ste prišli na jeho webovú stránku a do vyhľadávača zadali želaný film, pesničku, dokument, obrázok alebo archív.

Vyhľadávať, filtrovať a sťahovať ste mohli ulož to filmy zdarma, e-knihy a komédie aj vo veľmi vysokej kvalite, uložto sk hudbu mp3 či mp4. No od 1.12. sa dá použiť iba ako cloudové uložisko, vhodné na zálohovanie vlastných súborov.

V článku nájdete

Ulož to cena  

Kredity ulož to na sťahovanie sú už minulosťou. V súčasnosti si môžete zakúpiť ukladací priestor pre vaše dokumenty. Ich cena sa odvíja od požadovanej veľkosti.

Pre ukladanie súborov na Disk je nutné byť registrovaný. Účet na uložto sk vytvoríte veľmi rýchlo a zdarma.

Ulož.to Disk vo veľkej miere funguje napríklad ako taký OneDrive či Google Disk.

Cena ulož.to

DataCenaIdeálne pre
50 GBZdarma bežných používateľov
1 TB6 €/ mesačnepokročilých používateľov
5 TB15 €/ mesačnenáročných použivateľov

Uložto zdarma

Ulož.to zdarma bola plnohodnotná verzia, ktorá fungovala s obmedzeniami. Ak vám nevadilo čakať na jeden film niekedy aj niekoľko hodín, uložto sk bolo pre vás ideálne.

Táto stránka navyše nepodporovala prehrávanie online, čo znamená, že ak vám nie je po vôli filmy sťahovať, môžete ich za kredity pozerať priamo na internete.

Uložto cz filmy zdarma avi

Cz ulož.to je česká alternatíva slovenského portálu, no funguje v podstate na rovnakom princípe a mohli tu sťahovať filmy, ako napr. horory, akčné alebo komédie. V súčasnosti je tiež iba uložiskom.

Uložto cz filmy zdarma ste si v minulosti mohli stiahnuť bez akejkoľvek registrácie a to v najrôznejších formátoch, ako napr.:

  • mp4
  • avi
  • bluray

Uložto alternatíva

Uložto alternatíva je vyhľadávanou možnosťou vo vlnách internetu. Medzi českými webstránkami mu stále pribúda konkurencia. Spomenieme si teda zopár webových úložísk, ktoré sú podobné tomu, ako fungovalo uložt ulož.to nedávno:

  • FastShare.cz – rýchle sťahovanie a zdieľanie dokonca aj viacerých súborov naraz.
  • eDisk.cz – streamovanie a sťahovanie raz za 24 hodín zdarma
  • Webshare.cz –  internetové úložisko, čiastočne bezplatné, najviac služieb za poplatok
ulozto stahuj filmy a pesničky zadarmo
Zdroj: pexels.com

Ulož to do mobilu

Ulož to do mobilu je náhradným riešením pokiaľ pre vás v danej chvíli nie je možné alebo praktické použiť počítač.

Web otvoríte bez problémov pomocou prehliadača aj v mobile alebo v tablete. Nahrať sem môžete fotky, videá a rôzne dokumenty.

Uložto apk 

Náhradným riešením je stiahnuť si uloz to aplikáciu priamo do mobilu. Apka funguje pre zariadenia s operačným systémom Android aj iOS.

Na stránke dokonca v sekcii aplikácie nájdete aj možnosť uloz to sťahuj, kde je k dispozícii: Ulož.to plugin pre Synology NAS, Ulož.to File Manager pre Windows/ Mac/ Linux.

Sťahovanie ulož to

Sťahovanie na tejto web stránke sa stalo tak populárnym, že sú v minulosti na serveri boli desiatky miliónov súborov od filmov, cez seriálové hity ako Bridgerton či ďalšie zaujímavé dokumenty.

Uložto sk sťahuj zdarma bolo miestom, kde s veľkou pravdepodobnosťou nájdete to, čo hľadáte. V súčasnosti to tak už nie je.

Sťahovanie bolo zadarmo, no rýchlosť bola len 250 kB/s a sťahovať ste mohli len 1 súbor v jeden čas. Pri platenej verzií súborov ste mohli sťahovať viac naraz.

Ulož to mp3

Výnimkou nie sú ani mp3 alebo hudobné súbory, ktoré ste zo serveru mohli stiahnuť ako jednotlivé skladby či celé albumy.

Skvelá správa pre mnohých bola, že aj tie najnovšie pesničky na stiahnutie zadarmo svojim priaznivcom ponúkol web takmer okamžite po vydaní.

Mp3 môžete sťahovať napr. z YouTube, stačí si pozrieť tento návod.

Ulož to mp4

Tak, ako ponúkal www ulož to mp3 zadarmo, rovnako to bolo aj so sťahovaním mp4.

Stiahnutie bolo samozrejme dlhšie, no záležalo to od veľkosti samotného súboru.

Uloz.to je český web, a preto ste tu mohli nájsť väčšinu filmov práve s českým dabingom, no samozrejme vďaka obrovskej popularite tu pribúdali aj slovenské verzie.

Ulož to downloader vs. uploader

Ulož to download fungoval na princípe sťahovania súborov, ako sú filmy, pdf a word súbory, mp3 alebo mp4. Avšak web funguje aktuálne opačným spôsobom, a to na princípe uploaderu.

Keďže hovoríme o cloudovej službe, svoje súbory môžete bezpečne na server nahrávať a zároveň zdieľať, triediť alebo nastaviť podľa svojich preferencií.

Nahrávať môžete ľubovoľné množstvo súborov, čo sa hodí napr. vtedy, keď niekomu chcete niečo poslať alebo sa súbor nezmestí do emailu.

Ulož. to Disk

Ulož to Disk je bezpečné ukladanie dát s neobmedzeným počtom sťahovaní. Ukladajte svoje údaje bezpečne, spravujte ich a ľahko ich zdieľajte s ostatnými, nech ste kdekoľvek na svete.

Disk vám ponúka 50 GB bezplatného úložného priestoru, čo je pre väčšinu používateľov dostatok miesta na ukladanie dokumentov, fotografií, videí, zvukových nahrávok a iných typov súborov.

Svoje súbory môžete mať taktiež na dosah ruky. Pomocou aplikácií môžete odosielať, sťahovať z akéhokoľvek zariadenia s pripojením na internet a vďaka automatickému zálohovaniu aplikácie Ulož. to Disk pre Windows sa vaše lokálne súbory automaticky kopírujú do cloudu.

Ulož to novinky

Veľká zmena vošla do platnosti už 1. decembra a spôsobila, že už viac nie je možné zdieľať súbory nahrané na túto platformu.

Dôvodom pre túto zmenu je Akt o digitálnych službách, ktorý zaviedla Európska únia. A keďže spoločnosti, ktoré nebudú dodržiavať tieto pravidlá, hrozia pokuty ať do výšky 6 % ich celosvetových príjmov, čo by mohli byť miliardy. 

Zdroje: ulozto.sk, idnes.cz, youtube.com

Témata:
Internet

Najnovšie články