Ruža pre nevestu Sledujte v predstihu!

Bridgerton – Netflix seriál, knihy, série, herci a recenzie

Aktualizované:

Autor: Veronika

Bridgerton online cz

Bridgerton sa stal hitom a vedúcou témou minuloročných noviniek Netflixu. Objavte s nami všetky dôležité detaily seriálu – ako sú herci, Bridgerton knihy, prípadné pokračovania, možnosti sledovania a pozrite si aj Bridgerton trailer.

Bridgerton

Seriálový hit Bridgerton si okamžite po uvedení prvej série získal rady fanúšikov a na Netflixe sa vyšvihol medzi najsledovanejšie seriály. Na Netflixe viete nájsť aj najlepšie filmy, ktoré rovnako ako Bridgerton stoja za pozretie.

Príbeh je vsadený do anglickej spoločnosti 19. storočia s hlavnými postavami rodiny londýnskej smotánky. Osem nerozlučných súrodencov sa pohybujú v prostredí londýnskej smotánky, kde hľadajú šťastie a lásku.

V článku nájdete

Bridgerton 2024

Bridgertonovci (vdova a jej osem detí) vedú ústredný motív, pričom je príbeh skutočne poprepletaný drsnými tajomstvami, falošnosťou, sľubmi a aférami, ale na druhej strane aj skutočnou vášňou a napätím.

Bridgerton knihy

Základom série na Netflixe však nie je obyčajný scenár, ale celá knižná séria. Bridgerton knihy prestavujú sériu deviatich historických romantických románov od Julie Quinn.

Každá kniha Bridgerton sa zameriava na jedného z ôsmich súrodencov mocného klanu Bridgertonovcov, pričom príbeh sa odohráva na pozadí exkluzívnej šľachty. Posledná kniha je ukončením.

Objavujú sa tu temperamentní gentlemani, čitatelia nachádzajú detailné popisy dvorenia a záplavu klebiet z vysokej spoločnosti, ktoré im prináša tajomná Lady Whistledown.

Knihy Bridgeton mali na svete obrovský úspech a boli preložené do viac ako 32 jazykov.

Bridgerton knihy poradie

  1. Vojvoda a ja
  2. Vikomt, ktorý ma miloval
  3. Nevhodný návrh
  4. Romantický pán Bridgerton
  5. S láskou Eloise
  6. Spaľujúca vášeň
  7. Spoznáš to z jeho bozkov
  8. Na ceste k sobášu
  9. A žili šťastne až naveky

Bridgerton 1 séria

Bridgerton 1 séria alebo po anglicky Bridgerton season 1 má osem epizód. Už po pozretí pár epizód sa tento seriál stal trhákom.

Premiéra prvej série nastala 25. decembra 2023.

Bridgerton 2 séria Netflix

Bridgerton 2 séria alebo po anglicky Bridgerton season 2 sa rovnako teší veľkej obľube rovnako ako prvá séria. Na túto sériu nedočkavo čakalo niekoľko miliónov divákov a považuje sa za najočakávanejšie pokračovanie seriálov.

Svetlo sveta Bridgerton season 2 (druhá séria) uzrela 25. marca 2022 a opätovne sa teší obrovskému úspechu. Už len behom premiérového víkendu dosiahol 193 miliónov hodín pozerania.

Bridgerton 3 séria

Presný dátum vydania tretej série bol stanovený na 16. mája 2024, kedy ste si mohli na Neflixe pozrieť prvé 4 časti. Pokračovanie a teda ďalšie 4 časti uvidia diváci až 13. júna.

Praví fanúšikovia tejto netradičnej historickej drámy budú rozhodne sklamaní. Z deja zmizne ďalšia hlavná postava, na ktorej Bridgerton stál od prvej epizódy. Pôjde o herečku Phoebe Dynevor alias Daphne Bridgertonovú.

Tvorcovia sa rozhodli pre riskantný krok – prehodia poradie kníh. Pre pripravovanú tretiu sériu sfilmujú štvrtú knihu, ktorá sa zameriava na mimoriadne obľúbené charaktery – Penelope a Colina.

Bridgerton herci

Bridgerton herci sú jednoducho zmesou neznámych tvárí ale aj známejších televíznych hviezd. Prestavíme si teda v krátkosti hlavné úlohy (na začiatku rodokmeň Bridgerton).

Bridgerston postavy

HerecPostava
Luke ThompsonBenedict Bridgerton
Phoebe DynevorDaphne Bridgerton
Luke NewtonColin Bridgerton
Claudia JessieEloise Bridgerton
Ruby StokesFrancesca Bridgerton
Nicola CoughlanPenelope Featherington
Polly WalkerLady Portia Featherington
Bessie CarterPrudence Featherington
Regé-Jean PageSimon Basset
Julie AndrewsLady Whistledown
Ruby BarkerMarina Thompson
Adjoa AndohLady Danbury
Golda RosheuvelQueen Charlotte

Okrem historických seriálov ako Bridgeton si môžete pozrieť aj najlepšie historické filmy.

Bridgerton online cz

Bridgerton online cz si pozriete na online kanáli Netflix. Seriál si samozrejme môžete pozrieť v originálnom jazykovom prevedení ale aj v mnohých ďalších vrátane českého jazyka, či si navoliť titulky.

Ak si neplatíte Netflix, seriál môžete online nájsť aj na iných platformách, medzi ktoré patrí napríklad Kukaj to, Bombuj si alebo Sleduj seriály.

Bridgerton čsfd

ČSFD Bridgerton má vcelku dobré recenzie. Hodnotenie tohto seriálu dosahuje 62 % a mnohí diváci sú toho názoru, že sa jedná o veľmi zaujímavý seriál pre milovníkov romantiky s historickými motívmi.

Ak hľadáte ďalšie informácie o aktuálnych novinkách a premiérach zo sveta filmu, či pestrú ponuku recenzií, určite vyhľadajte Bridgerton na čsfd (česko-slovenskej filmovej databáze).

Zdroje: wikipedia.com, csfd.sk, netflix.com, youtube.com

Témata:
Filmy a seriály

Najnovšie články