Bridgerton – Netflix seriál, séria, knihy, rodokmeň

Autor: Veronika

Bridgerton online cz

Bridgerton sa stal hitom a vedúcou témou minuloročných noviniek Netflixu. Objavte s nami všetky dôležité detaily seriálu ako sú herci, Bridgerton knihy, prípadné pokračovania, možnosti sledovania a pozrite si Bridgerton trailer.

Bridgerton

Seriálový hit Bridgerton si okamžite po uvedení prvej série získal rady fanúšikov a na Netflixe sa vyšvihol medzi najsledovanejšie seriály. Príbeh je vsadený do anglickej spoločnosti 19. storočia s hlavnými postavami rodiny londýnskej smotánky.

Bridgertonovci (vdova a jej osem detí) vedú ústredný motív, pričom je príbeh skutočne poprepletaný drsnými tajomstvami, falošnosťou, sľubami, aférami ale na druhej strane skutočnou vášňou a napätím.

Bridgerton knihy

Základom série na Netflixe však nie je obyčajný scenár ale celá knižná séria. Bridgerton knihy prestavujú sériu ôsmych historických romantických románov od Julie Quinn.

Každá kniha Bridgerton sa zameriava na jedného z ôsmich súrodencov mocného klanu Bridgertonovcov, pričom príbeh sa odohráva na pozadí exkluzívnej šľachty.

Objavujú sa tu temperamentní gentlemani, čitatelia nachádzajú detailné popisy dvorenia a záplavu klebiet z vysokej spoločnosti, ktoré im prináša tajomná Lady Whistledown! Knihy Bridgeton mali na svete obrovský úspech a boli preložené do viac ako 32 jazykov.

Bridgerton 2 séria Netflix

Akonáhle ľudia zhliadli úspešnú prvú sériu, Bridgerton 2. séria na Netflixe bola jednou z najočakávanejších pokračovaní sériálov.

Svetlo sveta Bridgerton season 2 (druhá séria) uzrela 25. marca 2022 a opätovne sa teší obrovskému úspechu.

Bridgerton herci

Bridgerton herci sú jednoducho zmesou neznámych tvárí ale aj známejších televíznych hviezd. Prestavíme si teda v krátkosti hlavné úlohy (na začiatku rodokmeň Bridgerton):

HerecPostava
Luke ThompsonBenedict Bridgerton
Phoebe DynevorDaphne Bridgerton
Luke NewtonColin Bridgerton
Claudia JessieEloise Bridgerton
Ruby StokesFrancesca Bridgerton
Nicola CoughlanPenelope Featherington
Polly WalkerLady Portia Featherington
Bessie CarterPrudence Featherington
Regé-Jean PageSimon Basset
Julie AndrewsLady Whistledown
Ruby BarkerMarina Thompson
Adjoa AndohLady Danbury
Golda RosheuvelQueen Charlotte

Bridgerton online cz

Bridgerton online cz si pozriete na online kanáli Netflix. Seriál si samozrejme môžete pozrieť v originálnom jazykovom prevedení ale aj v mnohých ďalších vrátane českého jazyka, či si navoliť titulky.

Bridgerton csfd

Ak hľadáte ďalšie informácie o aktuálnych novinkách a premiérach zo sveta filmu, či pestrú ponuku recenzií, určite vyhľadajte Bridgerton na čsfd (česko-slovenskej filmovej databáze).

Témata:
Filmy a seriály

Najnovšie články