EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Waze navigácia – zadarmo, online, aplikácia, mapy, radary, body a recenzie

Aktualizované:

Autor: Denisa

Waze sk

Waze je navigácia zadarmo, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre mobilné telefóny. Pozrite sa, ako funguje online aplikácia Waze a či ju môžete používať aj v offline režime.

Waze navigácia

Navigácia Waze sk je GPS navigačný softvér s prvkami sociálnej siete a počítačovej hry. Je určená pre mobilné telefóny a môžete si ju zadarmo stiahnuť na oficiálnej stránke.

Waze aplikácia slúži ako aktuálny dopravný servis a navigácia v jednom, to znamená, že pri ceste medzi Žilinou a Vrútkami môžete okrem najrýchlejšej trasy zistiť, ako je na tom Strečno.

V článku nájdete

Ako funguje Waze navigácia

Waze navigácia funguje tak, že disponuje aktuálnymi informáciami o premávke, ktoré sú aktualizované v reálnom čase a pomáhajú navigovať okolo dopravných zápch.

Okrem toho upozorní vodiča na radary, hliadky, nehody, uzávierky ci iné riziká na ceste a navrhne alternatívnu trasu.

Ďalšou výhodou aplikácie Waze je, že užívatelia majú možnosť zdieľať informácie s ostatnými používateľmi a zlepšiť tak kvalitu navigácie. Rovnako si ju môžete prepojiť s vašim kalendárom a appka vás upozorní na to, kedy máte vyraziť na plánovanú cestu.

Ak sa budete počas dlhej cesty nudiť, Waze app vás zabaví funkciami ako napríklad zobrazenie hlasových navigačných upozornení v rôznych hlasoch celebrit, filmových postáv a podobne.

Rovnako má prepojenie na audio a videostreamingovú službu Spotify, kde si môžete pustiť vaše obľúbené podcasty od ZAPO – Zábava v podcastoch.

Waze body

Bodový systém vo Waze slúži na ohodnotenie užívateľa za používanie aplikácie, ako aj za používanie webového editora mapy (WME).

Waze Map Editor je webová aplikácia, v ktorej môžu zaregistrovaní členovia komunity Waze upravovať mapové podklady pre mobilnú aplikáciu.

Čo sa týka získavania samotných Waze bodov, ich počet záleží od toho, aké aktivity budete vykonávať. Získané body môžete použiť na bodové zhodnotenie pre porovnanie s ostatnými užívateľmi.

Waze online

Waze sk je navigačná aplikácia, ktorá poskytuje vodičom real-time informácie o premávke a pomáha im plánovať ich cesty na základe aktuálnych podmienok na cestách.

Navigácia Waze funguje okrem aplikácie v mobile aj ako online webová platforma, kotrú si môžete otvoriť vo vašom počítači a dopredu si naplánovať cestu na dovolenku alebo letné prázdniny.

Aby ste mali aktuálnu dopravnú situáciu na cestách vždy po ruke, odporúča sa si stiahnuť aplikáciu do vášho mobilu. Nutnosťou je takisto pripojenie na internet.

Offline Waze

Waze je založená na živých dátach o premávke, preto potrebuje prístup k internetu na aktualizáciu svojich máp a informácií o premávke.

Ak chcete používať Waze navigáciu v offline režime, môžete si cestu dopredu naplánovať v čase, keď ste pripojený na Wi-Fi alebo mobilné dáta.

Takisto v režime offline aplikácia Waze neaktualizuje informácie o dopravných podmienkach, a preto nemusí byť optimálna trasa, ktorú ste si naplánovali vopred, aktuálna.

Waze aplikácia

Aplikácia Waze okrem máp, navigácie s hlasovými pokynmi a tachometra ponúka množstvo ďalších užitočných funkcií, ako napríklad vyhľadanie najbližšej benzínky a najlacnejšieho paliva, ktoré ponúka napríklad aj pumpa Orlen, či vyhľadanie parkovísk, kaviarní, reštaurácii a nemocníc vo vašom okolí.

Waze app registrácia

Waze sk aplikácia je dostupná na stiahnutie pre Android a iOS. Rovnako si môžete navigáciu stiahnuť aj priamo do vášho auta v prípade, ak vaše vozidlo disponuje službou Waze Android Auto.

Nižšie nájdete návod, ako sa registrovať do aplikácie Waze:

  1. Otvorte aplikáciu Waze
  2. Kliknite na tlačidlo „Lupy“ a vyberte ikonu ozubeného kolieska
  3. Posuňte zobrazenie nadol a vyberte položku „Účet a prihlásenie“
  4. Zvoľte „Registrovať tento účet“ a „Pokračovať s Google“
  5. Nakoniec vyberte svoj účet Google a povoľte aplikácii Waze prístup k vášmu účtu
Waze registrácia
Zdroje: waze.com

Waze live maps

Maps Waze alebo live Waze maps sú „živé mapy“, ktoré svojím fungovaním pripomínajú skôr sociálnu sieť pre vodičov, než bežnú navigáciu.

Vďaka tomu ste neustále informovaní o tom, čo sa práve deje na vozovke. Či už ide o nehody, policajné kontroly alebo dopravné zápchy.

Získajte aktuálne informácie o doprave a navigačných pokynoch skôr, ako vyrazíte na cesty a uložte si ich z pohodlia vášho domova priamo do aplikácie.

Otvorte si stránku Waze.com a naplánujte si vašu cestu v predstihu.

Waze radary

Ďalšou výhodou, prečo si stiahnuť navigáciu Waze aj do vášho mobilu, je vyhýbanie sa fixným radarom a kontrolám. To znamená, že fixné radary sú samostatne stojace radary, ktoré nepotrebujú obsluhu a ich miesta sa nemenia. 

Waze komunita tieto radary označila a preto sa vám zobrazia v navigácii.

Waze informuje o polícii, radaroch a kontrolách na cestách, preto sa im môžu vodiči včas vyhnúť a nezaplatia tak žiadnu pokutu, ako v prípade neplatnej diaľničnej známky.

Ako si zapnúť upozornenie na Waze radary

  1. Otvorte nastavenia a prekliknite sa do sekcie „Upozornenia a hlásenia“
  2. Vyberte si prvú možnosť s názvom „Hlásenia“
  3. Vyberte prvú možnosť „Fixný radar“
  4. Zaškrtnite obe možnosti „Zobraziť na mape a Upozornenie počas jazdy“
  5. Podobne si viete zapnúť aj semafórové radary

Upozornenia vám odporúčame zapnúť aj pri možnosti Hliadka. Tie sú síce veľmi premenlivé a často sa stane to, že prídete na miesto a žiadna hliadka tam nie je, no je lepšie je byť pripravený.

Waze navigácia
Zdroj: unsplash.com

Waze navigácia recenzie

Recenzie Waze hovoria o tom, že ide o navigačnú aplikáciou, ktorá ponúka užívateľom benefity ako zobrazenie cien pohonných hmôt, naplánovanie jazdy či obrovskú Waze komunitu, ktorá zdieľa medzi sebou množstvo užitočných údajov ako zobrazenie hliadok, nehody a dopravné obmedzenia.

Okrem iného Waze ponúka aj prehľad spoplatnených úsekov ciest a výšku poplatkov, ktorú na danej ceste zaplatíte. Táto funkcia je dostupná najmä v zahraničí.

Hodnotenie Waze navigácie na Google je 4,4 hviezdičiek.

Zdroje: waze.com, waze.sk, youtube.com, unsplash.com

Témata:
Cestovanie

Najnovšie články