Ruža pre nevestu 2 Sledujte bez reklám!

Ako je na tom Strečno – live kamera, dopravný servis dnes, aplikácia a Facebook

Aktualizované:

Autor: Denisa

Strečno aktuálne

Webová stránka Ako je na tom Strečno sk ponúka aktuálne informácie o dopravnej situácii na ceste I/18 na úseku Vrútky-Strečno-Žilina a späť. Pozrite sa, či je cesta prejazdná a sledujte situáciu na live kamere.

Ako je na tom Strečno

Ak bývate v okolí Žiliny a chystáte sa ráno do práce, určite vás bude zaujímať, ako je na tom Strečno. Ide o kritický úsek cesty I/18 , ktorý sa nachádza priamo pod hradom Strečno.

Touto trasou denne prejde niekoľko stoviek áut, ktoré často stoja v niekoľko hodinových kolónach, a to z dôvodu častých dopravných nehôd a obmedzení v cestnej premávke.

V článku nájdete

Ako je na tom Strečno dnes

Zistite, ako je na tom Srečno dnes vďaka aktuálnemu dopravnému infoservisu na ceste I/18 na úseku Vrútky-Strečno-Žilina a späť, ktorý je dostupný online 24 hodín denne.

Cesta pod Strečnom je veľakrát uzavretá z dôvodu preťaženia, dopravných nehôd, obmedzení na ceste, padajúcich skál, údržby alebo potrebných opráv.

Intenzita dopravy úsek Žilina – Strečno

RokIntenzita
202339 823
201526 831
200722 721
200016 726
19739 476
19686 047

Ak máte namierené napríklad na vianočné trhy v Žiline a neviete, ako je na tom cesta pod hradom Strečno dnes, všetky aktuálne informácie nájdete na oficiálnej stránke.

Nehoda pod Strečnom dnes

Aktuálnu dopravnú situáciu Strečno – Žilina poskytuje stránka akojenatomstrecno.sk, ktorá takisto vodičom ponúka aj informácie o nehode pod Strečnom dnes.

Nehodový úsek začína pred odbočením do obce Strečno a končí pod Starým hradom. Tento úsek nie je označený dopravným značením IP 30 so symbolom A33 (nehodový úsek).

Medzi najčastejšie príčiny nehôd patrí porušovanie povinností účastníka cestnej premávky, ako je nedovolená rýchlosť jazdy, či nedodržanie vzdialenosti medzi vozidlami.

Aplikácia ako je na tom Strečno

Aby ste mali aktuálne a najnovšie informácie o dopravnom servise a ako je na to Strečno dnes, je potrebné sa prihlásiť do aplikácie, ktorú nájdete zadarmo k stiahnutiu na Google Play alebo App Store.

Ako je na tom Strečno aplikácia
Zdroj: co-to-je.sk

Stiahnite si android aplikáciu ako je na tom Strečno do vášho smartfónu a majte aktuálne informácie o ceste I/18 na úseku Vrútky-Strečno-Žilina kedykoľvek a kdekoľvek. 

Aplikácia je dostupná aj pre iOS zariadenia. 

Ako je na tom Strečno kamera

Ako je na tom Strečno dnes ste mohli v minulosti sledovať vďaka live kamere, ktorá sa nachádzala priamo na webe akojenatomstrecno.sk. Dnes však na tejto stránke priamy prenos z úseku Žilina – Strečno – Vrútky nenájdete.

Jediná možnosť, ako sledovať live kameru Strečno, je prostredníctvom priameho prenosu na stránke meteoblue.com, ktorá ponúka kamerové záznamy z okolitých miest.

A hoci stránka slúži primárne na sledovanie počasia v okolí Strečna, nájdete tu aj live prenos z dopravného úseku, ktorý sa nachádza 1 km od rizikovej cesty vedúcej popod Strečno.

Facebook ako je na tom Strečno

Ďalšou možnosťou, ako sledovať aktuálnu dopravnú situáciu ako je na tom Strečno, je pridať sa do skupiny na Facebooku, ktorá nesie názov – Ako je na tom Strečno? Verejný dopravný infoservis. 

Skupina bola vytvorená pre vodičov, ktorí chcú vedieť aktuálne informácie o dopravnej situácii na ceste I/18 na úseku Vrútky-Strečno-Žilina a späť.

V prípade, že ste zabudli heslo na Facebook, pozrite si návod, ako ho jednoducho a rýchlo zistiť.

Ako je na tom Strečno cesta I/18

Otázka, ako je na tom Strečno dnes, súvisí s cestou I/18. Ide o cestu I. triedy 18 v trase Žilina –Ružomberok – Poprad – Prešov – Michalovce.

Jej dĺžka je 304 km a v úseku Žilina – Prešov vedie paralelne s diaľnicou D1. Avšak čo a týka diaľničnej známky, tú na tejto trase potrebovať nebudete.

Ako je na tom Strečno
Zdroj: sk.wikipedia.org

Cesta bola zriadená v roku 1946 ako jedna zo 16 pôvodných ciest I. triedy na Slovensku. Pôvodne začínala na slovenskom vrchole horského prechodu Bumbálka, odkiaľ smerovala cez Makov do Bytče a Žiliny.

Od 1. augusta 2015 je táto časť cesty I/18 preklasifikovaná do iných ciest nasledovne:

  • Úsek Makov, št. hr. – Bytča: tvorí novú cestu I/10
  • Úsek Bytča – Žilina – Estakáda: zaradený do cesty I/61
  • Prieťah mesta Žilina: zaradený do novovytvorenej cesty I/60

Úsek Žilina – Strečno – Vrútky

Kritický úsek Žilina – Strečno – Vrútky je súčasťou cesty I/18 a dopravného servisu akojenatomstrecno.sk.

Cesta pôvodne viedla od Budatína pravým brehom až k Starhradu, kde brodom prešla na ľavý breh a pokračovala v súčasnej trase do Turca. V 14. storočí sa presunula na ľavý breh Váhu k mestu Žilina.

Neskôr sa cesta spevnila asfaltom a nárast intenzity dopravy a dlhodobé problémy s priepustnosťou viedli v roku 2009 k dočasnému vytvoreniu tretieho jazdného pruhu. Išlo o dočasné riešenie do otvorenia diaľnice D1 s tunelom Višňové, ktoré bolo neskôr prerušené.

Minulý rok v marci bol v úseku Strečno – Dubná Skala zrušený trojpruh a doprava bola vrátená do štandardného usporiadania. Avšak absencia diaľnice v tomto úseku naďalej spôsobuje preťažovanie, kolóny a obmedzenia dopravy na Hornom Považí. 

Strečno aktuálne

Aktuálnu situáciu pod Strečnom a verejný dopravný servis z rizikového úseku Žilina – Strečno – Vrútky nájdete na oficiálnej stránke prevádzkovateľa a ďalších dostupných kanáloch.

Zdroj: akojenatomstrecno.sk, wikipedia.org

Témata:
Cestovanie

Najnovšie články