Ruža pre nevestu Sledujte v predstihu!

Kto je Baba Vanga – životopis, predpovede a proroctvá, kniha, čo nás čaká v roku 2024?

Aktualizované:

Autor: Denisa

Baba Vanga

Niektorí ľudia tvrdia, že bola skutočnou jasnovidkou, iní zasa polemizujú, že išlo len o dobré znalosti, odhady a náhodu. V článku sa dozviete, kto bola Baba Vanga a ktoré zaujímavé predpovede a proroctvá predpovedala ľudstvu v nasledujúcich rokoch.

Baba Vanga

Baba Vanga bola bulharská jasnovidka, ktorá zomrela pred vyše štvrťstoročím, no jej proroctvá vyvolávajú zimomriavky dodnes. Konkrétne sa do dnešného dňa naplnilo 85 % jej predpovedí.

Takisto horoskopy sú určitou formou predpovede budúcnosti, pretože hovoria o tom, čo vás čaká v najbližšie dni. Zistite, aký máte mesačný horoskop na nasledujúci mesiac podľa vášho znamenia.

V článku nájdete

Kto je Baba Vanga

Baba Vanga, vlastným menom Vangelija Pandeva Dimitrova – Gušterova, bola jednou z najznámejších postáv v oblasti proroctiev a predpovedania budúcnosti, ktorá predvídala aj pád dvojičiek aj brexit.

Veštkyňa sa narodila do chudobnej rodiny 31. januára 1911 v dedinke Strumica, ktorá je dnes súčasťou Severného Macedónska. O svojich rodičov prišla v 3 rokoch a odvtedy bola odovzdaná do starostlivosti súrodencov.

V ranom detstve prežila silnú búrku, pri ktorej prišla o zrak. To však presmerovalo jej životnú dráhu a ona údajne začala prejavovať neuveriteľné schopnosti, ktorými boli veštecké schopnosti a vízie.

Mnohé jej veštby nebudili svojho času veľkú dôveru, no neskôr sa z nej stala celosvetovo uznávaná prorokyňa, ktorú navštevovali i predstavitelia politických elít.

Baba Vanga Wikipedia hovorí o tom, že zomrela 11.8. 1996 slepá ako 85-ročná na rakovinu prsníka. Presný dátum vlastnej smrti jasnovidka predpovedala 6 rokov vopred.

Baba Vanga predpovede

Predpovede Baby Vangy sa vždy viažu na určitý rok alebo časové obdobie, no ich pravdivosť sa dá overiť až po dátume, kedy mala určitá predpoveď prebehnúť.

Podobne funguje aj Čínsky horoskop, ktorý predpovedá to, čo čaká jednotlivé znamenia zverokruhu v nasledujúcom roku.

Nižšie si pozrite 5 mrazivých predpovedí Baby Vangy, ktoré sa naplnili.

1. Predpoveď Baby Vangy: Vzostup kybernetickej vojny

V čase, keď bola digitálna revolúcia ešte v plienkach, Baba Vanga predpovedala, ako sa internet môže jedného dňa premeniť na zbraň pachánia kybernetických útokov a narušenia bezpečnosti.

Dôkazom je narušenie bezpečnosti technologických titánov ako Apple či Meta.

2. Predpoveď Baby Vangy: Útok z 11. septembra

Babe Vange sa podarilo predpovedať pád dvojičiek, ktorý nazvala „útok oceľových vtákov“. Táto veštba z roku 1989 patrí k jej najslávnejším.

Vanga v nej predpovedala, že Amerika zažije v roku 2001 veľký teroristický útok. Konkrétne, že do nej narazia dva „oceľové vtáky“. Mnohí si toto jej proroctvo spájajú práve s pádom budov Svetového obchodného centra v New Yorku.

3. Predpoveď Baby Vangy: Liek na nevyliečiteľné choroby

Nie všetky predpovede Baby Vangy sa týkajú skazy a pochmúrnosti.

Rodáčka z Macedónie napríklad predpovedala, že lekárski výskumníci možno práve v roku 2024 nájdu liek na Alzheimerovu chorobu a rakovinu. A práve India tento rok vyvinula vlastný HPV (ľudský papilomavírus), ktorý zabráni predčasným úmrtiam mnohých žien.

Čo sa týka rakoviny, boj s touto chorobou si pripomíname na Svetový deň rakoviny.

4. Predpoveď Baby Vangy: Klimatické zmeny

Baba Vanga vo svojich predpovediach varovala svet, že v dôsledku nadmerného znečisťovania a plytvania prírodnými zdrojmi bude ľudstvo trpieť klimatickými zmenami a nárastom obsahu ortuti.

Podľa štúdie uverejnenej v časopise Science Advances sa globálne vlny horúčav zvýšili o 67 % v porovnaní s teplotami zaznamenanými pred 40 rokmi.

5. Predpoveď Baby Vangy: Potopenie ponorky Kursk

Ďalšou predpoveďou, ktorá sa mala naplniť, bolo proroctvo z roku 1980 o potopení ruskej jadrovej ponorky Kursk. Ponorka sa potopila v auguste v roku 2000 a pri havárií zahynula celá posádka.

Údajná predpoveď veštkyne znela, že v auguste 1999 bude Kursk „zaliaty vodou a celý svet nad ním bude plakať“. Hoci v tomto prípade hovorila o ruskom meste Kursk a o roku 1999, ide o veľmi zvláštnu náhodu.

Ak vás zaujímajú aj ďalšie proroctvá a predpovede známej jasnovidky, Baba Vanga všetky predpovede si môžete prečítať, napríklad v knihe od Michaela Forda Proroctvá Baby Vangy na roky 2024 až 5079.

Baba Vanga predpovede 2024

Mystička Baba Vanga, často prezývaná Nostradamus Balkánu, presne predpovedala katastrofu v Černobyle, smrť princeznej Diany či pád Sovietskeho zväzu.

Baba Vanga predpovede 2024 hovoria o niekoľkých víziách, pričom za najvýraznejšiu možno označiť smrť ruského prezidenta Vladimira Putina. Rovnako Donald Trump, ktorý kandiduje v prezidentských voľbách USA, by mal mať problémy s ochorením mozgu. 

Toto sú najdesivejšie predpovede Baby Vangy na rok 2024, o ktorých by ste mali vedieť.

 • Smrť Vladimíra Putina: Veštkyňa predpovedala pokus o atentát na ruského prezidenta, ktorý má spáchať istý vidiečan. O zlom zdravotnom stave hlavy štátu sa už dlho špekuluje. 
 • Teroristické útoky v Európe: Baba Vanga varuje pred zvýšenými teroristickými útokmi v Európe a povedala, že“veľká krajina“ bude budúci rok vykonávať testy biologických zbraní alebo útoky. 
 • Hospodárska kríza: V roku 2024 má podľa predpovede nastať veľká hospodárska kríza, ktorá ovplyvní globálnu ekonomiku. 
 • Poveternostné udalosti a prírodné katastrofy: Predpoveď Vangy zahŕňa nezvyčajnú zmenu obežnej dráhy, ktorá by mohla spôsobiť narušenie klímy a nárast úrovne radiácie.
 • Nárast kybernetických útokov: Podľa veštice sa hackeri zamerajú na kľúčovú infraštruktúru, ako sú energetické siete a čističky vody, ktoré súvisia s národnou bezpečnosťou.
 • Prelomový rok v medicíne: Baba Vanga tvrdila, že v roku 2024 budú existovať nové spôsoby liečby nevyliečiteľných chorôb vrátane Alzheimerovej choroby a rakoviny.
 • Prelom v kvantovej výpočtovej technike: Veštkyňa tiež predpovedala, že dôjde k veľkému prelomu v kvantovej výpočtovej technike.

Baba Vanga predpovede 2024 Slovensko

Čo sa týka Slovenska, tak Baba Vanga predpovede 2024 nehovoria konkrétne o Slovensku, ale o Európe, kam patrí aj naša krajina.

Európa sa má pripraviť na časté teroristické útoky zo strany Islamského štátu. Okrem iného by mala vo svete nastať globálna kríza spojená s tou hospodárskou.

Prekvitať by mali aj silné kybernetické útoky.

Baba Vanga proroctvá

Proroctvá Baby Vangy sú väčšinou spojené s rôznymi katastrofami, avšak nájdu sa Baba Vanga proroctvá, ktoré hovoria o pozitívnych udalostiach, ako napríklad objavenie lieku na nevyliečiteľné choroby.

Medzi jej najznámejšie desivé proroctvá patrí havária jadrovej elektrárne v Černobyle, pád komunizmu, zničenie ruskej jadrovej ponorky Kursk, tragická smrť princeznej Diany či útok na Svetové obchodné centrum v New Yorku v roku 2001.

Spomedzi prírodných katastrof varovala najmä pred zemetrasením v Indickom oceáne a súvisiacou vlnou cunami, ktorá 26. decembra 2004 zasiahla pobrežie Indonézie a Thajska.

Baba Vanga 3. svetová vojna

Veštkyňa Baba Vanga vo svojich proroctvách takisto poskytla aj niekoľko strašidelných predpovedí o možnom začiatku tretej svetovej vojny.

Tretia svetová vojna Baba Vanga predpoveď hovorí o tom, že v Európe dôjde k prílevu teroristických aktivít a zrejme naznačila možnosť, že „veľká krajina“ použije pri útokoch alebo testovaní nebezpečné biologické zbrane.

Jej proroctvá na rok 2024 naznačujú, že širší konflikt by mohol vyplynúť z pôvodnej bitky medzi Izraelom a Hamasom, ktorá sa začala 7. októbra 2023.

Baba Vanga 2025

Proroctvá Baby Vangy sa týkajú vždy konkrétnych rokov, pričom rovnako je to aj v prípade predpovede na rok 2025. Predpoveď Baba Vanga Európa 2025 hovorí, že populácia v Európe zostane takmer nulová a ľudia opustia kontinent.

Ďalšie predpovede Baby Vangy na nasledujúce roky:

 • 2028: Ľudstvo bude lietať na Venušu v nádeji, že nájde nové zdroje energie.
 • 2033: Globálne otepľovanie spôsobí topenie ľadovcov a následne sa zvýši hladina morí.
 • 2043: Transformácia Európy na islamský kalifát bude dokončená. Hlavným mestom sa stane Rím.
 • 2066: Američania prvýkrát použijú novú klimatickú zbraň v snahe dobyť Rím a obnoviť kresťanstvo.
 • 2076: Komunizmus sa vráti do Európy a zvyšku sveta.
 • 2088: Nová choroba spôsobí predčasné starnutie za pár sekúnd.
 • 2097: Choroba bude porazená.
 • 2100: Umelé slnko osvetlí odvrátenú stranu planéty.
 • 2111: Ľudia sa začnú stávať robotmi.
 • 2130: S pomocou mimozemšťanov bude civilizácia žiť pod vodou.
 • 2170: Príde globálne sucho.
 • 2187: Dve veľké sopečné erupcie budú úspešne zastavené.
 • 2201: Spomalenie termonukleárneho procesu na Slnku spôsobí, že teplota klesne.
 • 2262: Planétam sa budú pomaly meniť obežné dráhy. Mars ohrozí kométa.
 • 2279: Objavíme nový druh energie (z vákua alebo čiernej diery).
 • 2354: Nehoda na umelom slnku bude mať za následok väčšie sucho.
 • 2480: Dve umelé slnká sa zrazia a zanechajú Zem v tme.
 • 3005: Vojna na Marse zmení dráhu planéty.
 • 3010: Kométa zasiahne Mesiac. Zem bude obklopená prstencom hornín a popola.
 • 3797: Všetko živé na Zemi zomrie, ale ľudská civilizácia bude dostatočne pokročilá, aby sa presunula do novej hviezdnej sústavy.

Baba Vanga kniha

Ak sa chcete dozvedieť viac o proroctvách Baby Vangy na nasledujúce roky, na internete nájdete množstvo kníh, kde sa dočítate nielen o jej živote, ale aj mrazivých predpovediach.

Jednou z takýchto kníh je aj publikácia Ženi Kostadinová: Proroctví jasnovidky Vangy, ktorá hovorí o najznámejších proroctvách svetoznámej bulharskej jasnovidky o budúcnosti jednotlivcov, národov i celého sveta.

Prečítajte si o jej životných názoroch, radách i skúsenostiach. O tom, čo ešte príde a kedy…

Zdroje: wikipedia.org, mirror.co.uk, economictimes.indiatimes.com, youtube.com

Témata:
Zaujímavosti

Najnovšie články