LOH 2024 Všetky info tu!

Google disk – ako funguje, aká je jeho cena a ako ho zdieľať?

Aktualizované:

Autor: Marcela

Google disk zálohovanie od Googlu

Google disk, alebo oficiálne nazývaný aj Google drive, je cloudová jednotka spoločnosti Google. Je to vaše osobné miesto na internete, kde si môžete odkladať vaše dáta, fotky, kontakty a podobne. Ako funguje Google disk drive, aká je jeho cena a ako ho používať sa dozviete v článku.

Google disk 2023

Google disk je služba dostupná pre všetkých, jediné čo k nej potrebujete je Gmail prihlásenie.

Pýtate sa – Google disk čo to je? Odpoveď je naozaj jednoduchá. Je to zálohové miesto pre všetky vaše dôležité dáta, ako fotky, videá alebo dokumenty.

V článku nájdete

Google disk ako funguje

Google disk funguje podobne ako iné cloudové disky, ktoré možno poznáte. Google disk drive vám ponúka jednoduchý a bezpečný prístup k vašim súborom priamo online, podobne ako český FastShare.

Naviac s Google diskom môžete jednotlivé dokumenty zdieľať s inými používateľmi. Integrované systémy Google ako Google disk zdieľanie, dokumenty, tabuľky a prezentácie uľahčujú prácu v tíme.

Nemusíte sa báť, že niektoré súbory zabudnete uložiť, pretože Google to urobí automaticky za vás. Obava zo straty dokumentov tiež vymizne, pretože ich máte uložené na disku a dostanete sa k nim z akéhokoľvek zariadenia.

Stačí využiť možnosť Google disk prihlásenie a ste na Google drive!

Google disk návod na použitie nájdete dostupný na internete. Nejedná sa o nič zložité a existuje viacero návodov, podľa ktorých sa môžete riadiť.

Aj samotný Google si pripravil pre svojich užívateľov krátke návody vo forme videí, aby sa vám s Google drive lepšie pracovalo.

Google disk drive je ľahký na orientáciu a nebude vám to dlho trvať, kým sa s ním zoznámite. Viacero vecí urobíte intuitívne a používanie bude naozaj bez problémové.

Google disk drive môžete využiť aj na nahranie a zdieľanie videí, pričom ak máte chuť pozrieť si váš obľúbený film alebo seriál, na to využite skôr webovú stránku Kukaj to.

Google disk prihlásenie

Google disk prihlásenie je jednoduché a uskutočníte ho pomocou týchto troch krokov.

 1. Prihláste sa do vášho Google účtu
 2. Kliknite na body v pravom hornom rohu
 3. Kliknite na farebný trojiholník s nápisom disk a máte hotovo
Google disk návod na používanie
Zdroj: co-to-je.sk

Google disk cena

Cena google disku vás, ako bežného používateľa, určite poteší, keďže Google disk drive vás nebude stáť ani korunu. Až 15GB priestoru máte úplne zdarma.

V prípade, že potrebujete rozšíriť priestor na Môj disk Google, tak v tom prípade si ho viete bez problémov zakúpiť. Google drive cena závisí od veľkosti, pre ktorú ste sa rozhodli.

Google úložisko cena

Množstvo dátCena za mesiac v €
15 GBZdarma
100 GB1,99
200 GB2,99
2 TB9,99

Ak máte istotu, že budete službu Google drive disk využívať po celý rok, v tom prípade sa vám hodí ročné predplatné. S ročným predplatným totižto ušetríte až 17 % z ceny.

Google disk pre PC

Google disk pre PC si môžete jednoducho stiahnuť na oficiálnej stránke Google. Google disk download pre počítače funguje na jednoduchom princípe.

Vyberte si zložky, ktoré chcete mať zálohované a synchronizované a dáte ich synchronizovať s Diskom Google. Takto sa dostanete ku všetkému svojmu obsahu priamo zo svojho počítača alebo Macu.

Synchronizácia Google disk

Synchronizácia Google disk nie je náročnou činnosťou a zabezpečí vám, že vaše dokumenty vám budú všade prístupné. Aby ste si dokázali synchronizovať vaše online dokumenty s počítačom, je potrebné, aby ste mali stiahnutý vyššie spomínaný Google disk pre PC.

Celý proces je jednoduchý, vyberiete si priečinky, súbory fotky, ktoré chcete synchronizovať. Zároveň je možné, aby ste si vybrali umiestnenie, kde vo vašom počítači sa majú dané súbory ukladať.

Súbory sa vám automaticky zosynchronizujú do vášho Google disku pre počítače.

Zálohovanie Google disk

Zálohovanie Google disk je funkcia, pomocou ktorej sa vám automaticky ukladajú fotky a dokumenty na Google disk. Musíte byť na zariadení prihlásený do svojho účtu.

Zálohovanie Google disku prináša viaceré výhody, jednou z nich je, že šetríte miesto vo svojom telefóne či inom zariadení. V prípade, že fotky zo svojho zariadenia vymažete, na Google disku zostávajú a máte k nim neustály prístup.

Ako nahrať súbor na Google disk

Nahrávanie súborov na Google disk môžete urobiť dvojakým spôsobom. Prvým je využitie vášho počítača.

 1. Prihláste sa do vášho Google účtu
 2. Otvorte si disk Google
 3. V ľavom hornom rohu kliknite na ikonu +Nové
 4. Vyberte si z možností, čo chcete nahrať a nahrajte ho

Máte aj druhý spôsob o niečo jednoduchší. Otvorte priečinok a jednoducho súbor, ktorý chcete do Google drive nahrať, pretiahnite na disk.

Ďalším spôsobom, ako môžete súbory nahrať, je mobilná aplikácia Google disk, kde súbory nahrávate priamo z vášho mobilného zariadenia.

Princíp funguje podobne ako pri nahrávaní z počítača. Kliknete na ikonku plus a vyberiete súbory, ktoré sa vám automaticky nahrajú.

Vaše videá z počítača môžete nahrať napr. aj na online platformu YouTube, kde ich následne zdieľate s celým svetom.

Ako zdieľať Google disk

Zdieľanie je zase intuitívne a jednoduché. To vás poteší najmä, ak pracujete na diaľku s inými členmi tímu.

 1. Vyberte dokument, ktorý chcete zdieľať
 2. Kliknite na vybraný súbor a následne na položku zdieľať
 3. Zadajte emailovú adresu ľudí, s ktorými chcete dokument zdieľať

V prípade, že nemáte emailovú adresu, aj tak dokument môžete zdieľať. Zobrazí sa vám ikona Kopírovať odkaz, kliknite na ňu. Nastavenie obmedzené zmente na ktokoľvek s odkazom, skopírujte odkaz a zašlite ho osobe, pre ktorú je určený.

Zdielať vaše videá a fotky môžete aj cez iné cloudové úložisko, ktorým je napr. Ulož to.

Google disk zdieľanie položiek
Zdroj: co-to-je.sk

Fotky Google disk

Fotky Google disk môžete ľahko prepojiť s obľúbenou aplikáciu Fotky Google. Vybrané fotografie z disku môžete jednoducho nahrať do vašich fotiek Google.

Tie sa vám následne budú zobrazovať v zariadeniach, kde máte aplikáciu Google Fotky stiahnutú.

 1. V počítači si načítajte stánku Fotky Google
 2. V pravo hore kliknite na ikonu Nahrať
 3. Nájdite a vyberte svoje fotky a zvoľte nahrať

Pokiaľ sa rozhodnete urobiť zmeny vo fotkách, nemusíte sa báť. V prípade, že odstránite fotky na disku, prejavia sa len tam. A tak to funguje aj naopak.

Google disk full čo robiť

V prípade, že sa dostanete do situácie, že máte Google disk full máte viacero riešení. Jedným z nich je, že si pretriedite dokumenty, ktoré sú pre vás stále potrebné a tie, ktoré už nepoužívate. Dokumenty, ktoré nevyužívate môžete zmazať a tak uvoľníte miesto na disku.

Pokiaľ vás trápi Google disk kapacita a aj napriek tomu potrebujete mať všetko na disku uložené, máte aj iné riešenie, ako mazanie dokumentov.

Ako sme už vyššie spomínali, môžete si zaplatiť vyšše úložisko podľa vlastnej potreby.

Google disk app

Google disk app je dostupná pre všetky mobilné zariadenia, či už máte telefón s operačným systémom IOS alebo Android. Google disk aplikácia vám uľahčuje ovládanie Google disku cez telefón.

Pomocou aplikácie získate prístup ku všetkým uloženým dokumentom priamo z vášho mobilného zariadenia. Dokumenty môžete upravovať, zdieľať tak, akoby ste to robila z počítača.

Zdroje: google.sk, youtube.com

Témata:
Internet

Najnovšie články