EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

E-knihy zadarmo – na stiahnutie, audioknihy, online a Google knihy, Martinus e-knihy

Aktualizované:

Autor: Veronika

E knihy zadarmo na stiahnutie

Elektronické knihy sa prispôsobili modernej dobe – máte k ním prístup kedykoľvek a kdekoľvek. E-knihy zadarmo si stiahnete vo formáte PDF alebo v podobe audiokníh. V článku nájdete tipy na online archívy, kde nájdete všetky e-knihy na stiahnutie zdarma.

E-knihy zadarmo

Cenovo dostupné, ihneď k odberu a vždy po ruke. Aj takto by sa dali definovať elektronické knihy, ktoré si môžete čítať na vašom prenosnom zariadení ako je tablet, mobil alebo čítačka kníh počas jazdy v MHD, či len tak na lavičke v parku.

V našom článku sa dozviete, kde si do pár minút stiahnete svetoznáme e-knihy zadarmo a dokonca aj tituly v slovenčine. Rovnako vám prezradíme, ako na sťahovanie audiokníh z YouTube, aby ste ich mohli počúvať aj v offline režime.

V článku nájdete

Elektronické knihy zadarmo na stiahnutie

Elektronické knihy sú súbory vo formáte PDF, EPUB alebo LIT, ktoré si môžete stiahnuť napríklad do čítačky kníh Kindle, ktorú si dáte do batohu alebo kabelky. Tento formát kníh využijete na miestach, kde nebudete mať pripojenie k internetu.

Avšak e-knihy zadarmo nemusia byť vždy legálne autorizované k voľnému poskytovaniu tretej strane a ich šírenie je protizákonné.

Aj napriek tomu existuje na internete ešte stále dostatok miest, kde si môžete stiahnuť e-knihy zadarmo a legálne, bez porušenia zákona či rizika vírusu.

Nižšie v tabuľke nájdete overené tipy na stránky, kde vás stiahnutie e-kníh nič nestojí. Nájdete tu rôzne tituly, ako je tomu aj pri bežných tlačených knihách.

Kde sťahovať knihy zadarmo

PonukaWeb
Tisíce kníh známych aj nových autoroveknizky.sk
Bezplatné knihy v rôznych zánroch1000knih.sk
Digitalizovaná zbierka klasikov slovenskej literatúryzlatyfond.sme.sk
Knihy na stiahnutie zadarmo z celého svetagutenberg.org
200 e-kníh v slovenčine a audioknihygreenie.elist.sk
E-knihy a vedecké články v angličtinelibgen.is
PDF knihy zadarmo v angličtine pdf-ebookys.com 
Online knihy na stiahnutie zdarmadatabazeknih.cz
Voľné diela a licencované dielabooxy.sk

Knihy na stiahnutie zadarmo Ulož.to

Ak ste si chceli v minulosti stiahnuť e-knihy, hudbu alebo filmy, pravdepodobne ste zamierili na web uloz.to, kde ste mohli nahrávať a sťahovať súbory vo veľkom. Dnes táto stránka funguje už len ako cloudové úložisko a e-knihy zadarmo tu už nenájdete.

Dostupnejšou a lacnejšou alternatívou k Ulož to sa stal napríklad český FastShare, ktorý ponúka aj elektronické knihy na stiahnutie zadarmo.

Online knihy zadarmo

Ak si nechcete do vášho smart zariadenia sťahovať celé súbory, odporúčame vám siahnuť po online elektronických knihách. Stačí si otvoriť konkrétnu webovú stránku a čerpať tak informácie priamo z internetu.

Pozrite sa na naše overené tipy, kde nájdete online knihy zadarmo vo viacerých jazykoch.

E-knihy zdarma SK

PonukaOdkaz
Tisíce českých aj zahraničných titulovmlp.cz/cz
Odborná literatúra a materiályis.muni.cz
Online knihy zadarmo v angličtineopenlibrary.org
E-knihy pre deti v angličtineen.childrenslibrary.org

Knihy online PDF súbor

Súbory PDF patria medzi najpraktickejšie formáty, ktoré si môžete presúvať z vášho tabletu do mobilu a naopak bez toho, aby ste museli do vášho smart zariadenia inštalovať špeciálne aplikácie.

Ide o súbor, ktorý otvoríte v každom operačnom systéme a preto je vhodný aj na tlač.

Online knihy v PDF súboroch nájdete zadarmo na stiahnutie napríklad na webe pdfknihy.sk.

Martinus e-knihy zadarmo

Skvelým tipom, kde si môžete stiahnuť vaše obľúbené e-knihy, je známe slovenské kníhkupectvo Martinus, ktoré ponúka e-knihy zadarmo v rámci svojich špeciálnych promo akcií.

Zlou správou však je, že sa jedná iba o vybrané tituly, ktoré sú k dispozící iba určité krátkeho časového obdobie.

Momentálne Martinus e-knihy zadarmo na stiahnutie nerozdáva, avšak disponuje obrovskou knižnicou elektronických kníh, ktoré si môžete zakúpiť online už od 0,80 €.

Audioknihy zadarmo Martinus

Rovnako Martinus ponúka okrem elektronických kníh aj audioknihy, ktoré si v online eshope martinus.sk môžete zakúpiť. Nejedná sa o tituly zadarmo, najnižšia cena za audioknihu je 0,01 .

Google knihy zdarma

Ďalšou možnosťou, ako si prečítať online knihy zadarmo, je využiť službu Google knihy, ktorá poskytuje naskenované (digitalizované) knihy v rôznych stupňoch zobrazenia.

Typy zobrazenia Google kníh podľa autorských práv sú nasledovné:

  • úplné zobrazenie – knihy, ktorých autori, resp. vydavateľstvá povolili ich zverejnenie alebo majú premlčané autorské práva;
  • obmedzený náhľad – knihy u ktorých autori, resp. vydavateľstvá alebo vlastníci autorských práv nepovolili zverejnenie.

Google databáza obsahuje viac ako 15 miliónov kníh z najväčších amerických knižníc, ktoré sú prevažne v anglickom jazyku. Avšak dnes v rámci tejto služby nájdete aj knihy v slovenčine v obmedzenom množstve.

Google knihy zadarmo
Zdroj: pexels.com

Aké sú najväčšie výhody služby Google knihy?

  • Google knihy je zároveň appka pre Android, ktorá slúži na čítanie e-kníh na mobile alebo tablete.
  • E-kniha sa vám po pridaní do vašej knižnice objaví vo vašom konte, takže akonáhle si ju otvoríte na inom zariadení, môžete pokračovať tam, kde ste skončili.
  • Do online knihy môžete vkladať záložky alebo písať poznámky, ktoré sú rovnako synchronizované vo všetkých zariadeniach.

Google knihy zadarmo a za poplatok nájdete na books.google.com a v aplikácii Knihy Google Play.

Audioknihy zadarmo

Knihy na počúvanie zadarmo sa rovnako ako podcasty stávajú čoraz viac obľúbenými, pretože šetria čas, môžete ich počúvať aj pri iných činnostiach a nezaberajú žiadne miesto v telefóne.

Na internete nájdete množstvo zdrojov, kde sú audioknihy zadarmo k dispozícii nielen v angličtine, ale aj v slovenčine, češtine a v každom jazyku, aký vám napadne.

Zároveň dobrou správou pre milovníkov audiokníh je, že ich nájdete aj v aplikáciách ako iTunes či Spotify, pričom druhá menovaná služba ponúka okrem audiokníh zadarmo aj podcasty ZAPO.

Audioknihy na stiahnutie zdarma

PonukaWeb
Populárne audioknihy a podcasty zdarmaaudiolibrix.com
Audioknihy v slovenskom jazykuaudioteka.com
Britská webová stránka, detské audioknihy storynory.com
Bezplatné audioknihy a e-knihy v angličtineloyalbooks.com

YouTube audioknihy zadarmo

Ďalšou možnosťou, kde si môžete stiahnuť audioknihy úplne zadarmo, je známa internetová databáza videí YouTube. Táto webová stránka poskytuje audioknihy na stiahnutie do súboru mp3 úplne legálne.

Možnosť YouTube audiokníh zadarmo môžete využiť napríklad vtedy, ak si chcete vypočuť audioknihu v offline režime kedykoľvek a kdekoľvek. Rovnako tu nájdete aj alovenské audioknihy zadarmo.

Tipy na bezplatné elektronické knihy

Medzi najobľúbenejšie elektronické knihy patria romantické e-knihy či detektívne e-knihy zadarmo od spisovateľa Dominika Dána, ktorý je špičkou medzi spisovateľmi napínavých detektívok.

Romantické e-knihy na stiahnutie

Knihy o láske nazývané aj ako romantické patria medzi najčítanejšie na svete, a to najmä u ženskej populácie. Výnimkou nie je ani ich elektronická verzia.

Romantické e-knihy zadarmo na stiahnutie sú dostupné na weboch ako eknizky.sk či databook.cz. Okrem toho ich nájdete aj v internetových kníhkupectvách ako je Martinus, Rajkníh či Grada.

E-knihy zadarmo detektívky

Ak máte radšej e-knihy z iného súdka, tak medzi najsťahovanejšie elektronické knihy patria aj napínavé detektívky o zločinoch. Širokú ponuku spoplatnených e-kníh na motívy detektívky ponúka aj internetové kníhkupectvo Panta Rhei alebo online shop Alza.sk.

My vám však prinášame hlavne tipy na detektívne e-knihy úplne zdarma, ktoré sú k dispozícií na webe eknihovna.cz alebo eknihy-zdarma.com, či ako audioknihy na počúvanie na dvojka.rozhlas.cz.

Detektívky e-knihy zadarmo
Zdroj: pexels.com

Medzi najznámejšie detektívky o napínavom vyšetrovaní patria e-knihy od slovenského autora, ktorý píše pod pseudonymom Dominik Dán.

Dominik Dán knihy na stiahnutie zadarmo nájdete napríklad na pdfknihy.sk.

Knihy poštovné zadarmo

V internetových kníhkupectvách zvyčajne pri nákupe jednej knihy poštovné zadarmo nedostanete, pričom pri nákupe e-knihy si túto elektronickú knihu stiahnete priamo do vašej čítačky kníh.

Niektoré kníhkupectvá začali využívať možnosti doručenia cez službu Packeta sk, kde stojí doručenie balíka na výdajne miesto už od 2,30 €.

Zdroje: blog.martinus.sk, rajknih.sk, rozhlas.cz, snk.sk, zn.sk

Témata:
Internet

Najnovšie články