Vlakom do Chorvátska – z Bratislavy, z Košíc, Regiojet, ceny a ďalšie

Autor: Veronika

Vlakom do Chorvátska

Cestovanie vlakom už nie je to, čo bývalo. Vďaka modernizácii turizmu už nemusí byť cesta vlakom do Chorvátska strastiplná, ba naopak, môže to byť skvelý zážitok. Povieme si ako ísť do Chorvátska vlakom, aká je cena a kam sa dostanete.

Vlakom do Chorvátska 2023

Vlakom do Chorvátska v roku 2023 sa dostanete hneď niekoľkými spôsobmi.

Skvelou správou je, že je už možné cestovať zo Slovenska do Chorvátska priamo a ušetriť si tým mnoho stresu a organizačných starostí. Nákup lístka na vlak je veľmi jednoduchý proces.

Pohodlnosť je v dnešnej dobe tiež na vysokej úrovni a pokiaľ napríklad nemáte chuť šoférovať a jednoducho sa zobudiť ráno, vypiť si kávu a kochať sa pohľadom na more, vlaky do Chorvátska budú pre vás ideálne riešenie.

V článku nájdete

Cesta vlakom do Chorvátska

Cesta vlakom do Chorvátska je skvelou príležitosťou ako už pred samotnou dovolenkou „vypnúť“, zahnať stres, oddýchnuť si a pri tom obdivovať krásy krajiny.

Cestovanie vlakom do Chorvátska je pohodlné a môžete si vybrať medzi viacerými spoločnosťami. So službou Najedz sa vo vlaku je cestovanie naozaj príjemné.

Lístky na vlak do Chorvátska

Lístky na vlak do Chorvátska si pohodlne kúpite online na stránkach jednotlivých vlakových spoločností, či ich predajných miestach.

Pri platbe online máte niekedy navyše výhodu stornovania lístka zdarma pri splnení daných podmienok.

Prípadne, že sa cez leto rozhodnete ostať doma môžete navštíviť festival Grape či Vinobranie Pezinok.

Koľko trvá cesta vlakom do Chorvátska

Ak sa pýtate, koľko trvá cesta vlakom do Chorvátska, záleží na tom do akého mesta ste sa vybrali. Vzhľadom na to, že Chorvátsko je naozaj kúsok, nemusíte sa báť, že na dovolenke by ste zažívali jet leg.

Chorvátsko vlakom zvládnete absolvovať za pár hodín. Uvádzame pár príkladov, koľko môže trvať vlak Bratislava Chorvátsko:

 • Bratislava-Záhreb =7,5 h
 • Bratislava-Cirkevnica =14 h
 • Bratislava-Split =12,5 h
 • Bratislava-Rijeka =13,5h

Pokiaľ máte pocit, že cesta je pridlhá, môžete si ju veľmi ľahko skrátiť. Napríklad tým, že si pozriete najlepšie filmy na Netflixe alebo si pustíte rôzne seriály na Kukaj to.

Koľko stoji vlak do Chorvátska

Cena lístka Bratislava – Split Regiojet sa pohybuje od 35,90 € a samozrejme závisí od triedy, ktorou budete cestovať. Zväčša je možné na vlakových spojoch Regiojet získať aj náležitú zľavu, no pre vlakové spoje do Chorvátska nie je možné tieto zľavy uplatniť.

Hovoríme o zľavách pre:

 • Deti a mládež 6-18 rokov
 • Študent
 • Senior nad 65 rokov
 • Sprevádzané dieťa 0-6 rokov
 • Držiteľ preukazu ŤZP
 • Sprievodca ŤZP
 • Držiteľ preukazu ISIC

Bratislava Split cena so ZSSK sa pohybuje pre dospelú osobu od od 29,90 €.

Chorvátsko vlakom dovolenka
Zdroj: pexels.com

Regiojet do Chorvátska

Určite najpopulárnejšou možnosťou ako cestovať k moru vlakom je momentálne Regiojet do Chorvátska. Tento prepravca nám ponúka hneď niekoľko destinácii kam je možné cestovať bez prestupu (z Prahy – Brna – Bratislavy).

Priamo vlakom sa dostanete do Záhrebu, Ogulinu, Splitu a Rijeky. Z Prahy vlak odchádza v podvčerných hodinách a teda z Bratislavy odchádzate večer, pričom cestujete celú noc.

K dispozícii preto máte nie len klasické kupé vozne ale aj možnosť rezervovať si tiché kupé, vlastné kupé pre 4 osoby, lôžko v ležadlovom vozni či miesto vo vagóne Astra, kde máte k dispozícii obrazovku so zábavným portálom (len na trase do Rijeky).

Cesta Regiojetom je navyše veľmi obľúbená vďaka palubnému servisu, ktorý vám počas cesty poskytne skvelé občerstvenie (a netreba zabúdať na kávu zdarma), tlač či slúchadlá.

Prehľad spojov Regiojet z Bratislavy

TrasaČas odchodu z BAČas príchodu
Praha – Bratislava – Záhreb21:325:07
Praha – Bratislava – Ogulin21:327:46
Praha – Bratislava – Split21:3213:43
Praha – Bratislava – Rijeka21:3210:19

Regiojet má navyše zriadené nadväzné autobusové spoje, ktoré vás následne dovezú do jednej z 54 destinácii, od Istrie až na Dalmáciu. Koordinátor vás od vlaku odprevadí priamo k vášmu autobusu.

Nadväzné autobusové spoje

BusTrasa
1Rijeka- Opatija – Rabac – Medulin – Banjole – Pula
2Rijeka – Rovinj – Poreč – Umag
3Rijeka – Malinska – Krk – Baška
4Rijeka – Crikvenica – Novi Vinodolski
5Ogulin – Posedarje – ZadarOstrov Pag, Pag – Ostrov Pag, Plaža Zrće – Ostrov Pag, Gajac – Ostrov Pag, Novalja
6Ogulin – Biograd na Moru – Pakoštane – Vodice – Šibenik – Primošten – Rogoznica – Seget Vranjica – Trogir
7Split – Omiš – Brela – Baška Voda
8Split – Makarska – Tučepi – Podgora – Igrane Živogošće – Drvenik – Podaca – Gradac
9Split – Komarna – Slano – Trsteno – Dubrovník

Regiojet Chorvátsko 2023

Regiojet do Chorvátska 2023 ponúka cestovanie vlakom aj autobusom. Do Chorvátska vlakom sa so spoločnosťou Regiojet dostanete priamo bez prestupovanie do Rijeky, Záhrebu a Ogulinu.

S prestupom sa v roku 2023 s Regiojetom dostanete až do:

 • Cirkevnica
 • Rabac
 • Primošten

Prestup je zabezpečený Regiojet autobusmi,  ktoré sú priamo spojené s príchodmi a odchodmi vlakov.

Regiojet Chorvátsko vlak cena

Cena Regiojet vlakov do Chorvátska 2023 sa pohybuje v rôznych cenových kategóriách. Výsledná cena je závislá od miesta, kam cestujete a triedy, ktorú si zvolíte.

Do Rijeky sa viete dostať od 28,90 eura. Zmiešané lôžkové vozne sa pohybujú od 70 euro vyššie.

Výhodou je, že si môžete zarezervovať vlastné lôžkové kupé pre 4 osoby. Cena celého vlastného kupé sa pohybuje pri ceste do Rijeky okolo 300 euro.

Vlakom do Chorvátska ZSSK

Vlakom do Chorvátska ZSSK takisto umožňuje svojim cestujúcim cestovať priamo z Bratislavy. Toto vlakové spojenie premáva od júna do septembra a cestujúcim rovnako poskytuje na výber niekoľko tried či prepravu automobilu, bicykla či psa.

V cestovnom lístku v lôžkovom vozni je dokonca zahrnutý aj welcome drink a raňajky.

Železničná spoločnosť Slovensko vás prepraví do Splitu priamo vždy v utorky a piatky, v opačnom smere zo Splitu do Bratislavy v stredy a v soboty.

Vlak Bratislava Split

TrasaČas odchodu z BAČas príchodu do Splitu
Bratislava – Viedeň – Split15:519:55

Budapešť Split vlak

Pre niekoho zas môže byť výhodnejším spojením Budapešť Split vlakom. Regiojet vlakom do Chorvátska takúto možnosť neponúka.

Vlak z Budapešti do Splitu- IC Adria

TrasaČas odchodu z BudapeštiČas príchodu
Budapešť – Split18:428:12

Vlak premáva od 10. júna do 24. septembra 3-krát týždenne v hlavnej sezóne a 2-krát týždenne v predsezónnom a posezónnom období.

Cena za lístok pre dospelú osobu sa pohybujú od 45 €. Viac informácii o spoji nájdete na stránke maďarského prepravcu MÁV csoport.

Bratislava Chorvátsko vlak

Pokiaľ ide o dostupné možnosti cestovania v lete na Jadran, Bratislava Chorvátsko vlak je veľmi obľúbená voľba. Dostanete sa z Bratislavy priamo aj s prestupom.

Skvelým pomocníkom na presun po Bratislave vám môže byť MHD Bratislava.

Bratislava Rijeka vlakom priamo
Zdroj: pexels.com

Bratislava Chorvátsko vlak s prestupom

Vlakové spojenieVlak
Bratislava – Budapešť – ZagrebEC Metropolitan – IC AGRAM – TOPART
Bratislava – Viedeň – ZagrebREX 2521 – EC 1259 Croatia

Vlakom do Chorvátska z Košíc

Vlakom do Chorvátska z Košíc nie je vôbec jednoduché cestovať. Najpohodlnejšou možnosťou bude pravdepodobne opäť využiť vlak Regiojet z Bratislavy, kam sa dostanete Slovenskou železničnou spoločnosťou, autobusom alebo autom.

Ďalšou možnosťou je využit IC 44 z Košíc do Viedne, kde máte možnosť nastúpiť na spomínaný vlak EC 1259 Croatia, ktorý však ide len do Záhrebu a preto, pokiaľ sa chystáte k moru, v hlavnom meste Chorvátska vás čaká ďalší prestup.

Dobrá správa je, že z Košíc premáva aj EC 195 HORNÁD priamo do Budapešti, odkiaľ máte opäť možnosť využiť vlak IC 1204 ADRIA, ktorý pokračuje až do Splitu.

Autovlak Chorvátsko

Mysleli ste už niekedy na to, aké praktické by bolo využiť autovlak Chorvátsko? Jednoducho prepravíte svoj automobil pohodlne, bez nutnosti šoférovať až do prímorskej destinácie a odtiaľ sa už pohybujete po vlastnej osi.

Prepravu auta a motorky poskytuje Železničná spoločnosť Slovensko, na trase Bratislava – Viedeň- Split, ktorá má vyhradených pre osobné automobily 10 miest.

Pokiaľ si však chcete vychutnať najlepšie trasy autom do Chorvátska, odporúčame vám zistiť, akú diaľničnú známku budete potrebovať.

Autobus do Chorvátska

Ďalšou alternatívou cestovania na dovolenku je autobus do Chorvátska. Možností ako sa prepraviť cestnou dopravou je rozhodne viac.

Bratislavy sa napríklad pohodlne dopravíte spoločnosťou Flixbus do viac ako 150 destinácii v Chorvátsku.

Ďalšou možnosťou je využiť niektorého z prepravcov cestovných kancelárii, ktoré zväčša vyrážajú aj z iných miesto na Slovensku a poskytujú klientom aj samostatnú prepravu bez nutnosti kupovania zájazdu.

Cestovanie z Bratislavy do Chorvátska autobusom
Zdroj: pexels.com

Vlakom do Chorvátska so psom

Vlaky do Chorvátska už poskytujú aj takúto možnosť cestovania. ZSSK vám umožní cestu vlakom so psom s nasledujúcimi podmienkami:

 • do Nightjetu je potrebná rezervácia celého kupé (lôžkového alebo na sedenie),
 • lístok pre psa stojí 29 €
 • psy so špeciálnym výcvikom môžu cestovať zdarma a bez náhubku

Pokiaľ ide o spoločnosť Regiojet, vstup na palubu vlaku má povolené jedine asistenčný pes alebo menšie zvieratá v klietkach.

Vlakom do Chorvátska skúsenosti

Cestovanie vlakom do Chorvátska prináša samozrejme najrôznejšie skúsenosti cestujúcich.

Pokiaľ sa túžite dozvedieť viac určite odporúčame prečítať si komentáre v diskusných fórach či pozrieť nejaké z recenzovaných videí na youtube.

Sto ľudí, sto chutí a preto sa aj Regiojet skúsenosti cestovania vlakom do Chorvátska častokrát veľmi rozchádzajú.

Dovolenka vlakom

Ak rozmýšľate o dovolenke vlakom, určite sa pripravte na poriadne dobrodružstvo.

Mali by sme spomenúť, že okrem Chorvátska môže byť dovolenka vlakom 2023 aj do inej európskej destinácie. Železničná spoločnosť Slovensko v spolupráci so spoločnosťou Eurail ponúka vášnivým cestovateľom preukaz s názvom Eurail pass.

Táto karta funguje ako predplatený lístok na cestovanie vlakom do najrôznejších európskych destinácii, a preto nemusíte byť pri dovolenkovaní odkázaní len na jedno miesto a po ceste môžete obdivovať krásy skutočne mnohých miest!

Chorvátsko dovolenka 2023

Ako všetci vieme, Chorvátsko bolo pre Slovákov vždy voľbou číslo 1, pokiaľ išlo o trávenie letných radovánok pri mori. Pokiaľ máte vo svojich plánoch Chorvátsko, dovolenka 2023 by mohla byť tento rok možno trochu iná.

Dovolenka na Jadrane totiž poskytuje nielen nádherné pláže a skutočnú letnú atmosféru so všetkým čo pre relax potrebujeme, no nemusíme sa báť privysokých cien za ubytovanie či služby.

Dovolenka vlakom do Chorvátska
Zdroj: pexels.com

Chorvátsko 2023 je už dokonca konečne bez obmedzení a turisti môžu prekročiť hranice bez nutnosti preukázať sa testom alebo očkovaním na COVD-19.

Cestovanie pre Slovákov je povolené len na základe občianskeho preukazu a teda jediné, na čo by ste nemali pred cestou zabúdať je zmena meny.

V Chorvátsku sa platí chorvátskou kunou, kurz a kalkulačku nájdete na stránkach Národnej banky Slovenska. Euro by sa však malo stať oficiálnou menou v Chorvátsku od januára 2023.

Zájazdy Chorvátsko

Zájazdy do Chorvátska ponúka na Slovensku už takmer každá cestovná kancelária a v ponuke nájdete last minute do Chorvátska, nízkonákladovú dovolenku, ale aj luxusné hotely na najromantickejších pobrežiach Jadranského mora.

Letiská v Chorvátsku nie sú veľké, no je ich tam hneď niekoľko:

 • Bol Airport (BWK)
 • Dubrovník Čilipi (DBV)
 • Osijek Airport (OSI)
 • Pula Airport (PUY)
 • Rijeka Airport (RJK)
 • Split Kaštela (SPU)
 • Zadar Zemunik (ZAD)
 • Záhreb Pleso (ZAG)

Rovnako môžete využiť aj Satur cestovku, ktorá poriada zájazdy do tejto obľúbenej destinácie.

FAQ: Najčastejšie odpovede o ceste do Chorvátska vlakom

Pozrite si najčastejšie otázky a odpovede o ceste do Chorvátska vlakom

Ako sa dostanem do Chorvátska vlakom?

Do Chorvátska vlakom sa dostanete rôznymi spoločnosťami. Medzi najobľúbenejšie patrí spoločnosť Regiojet.

Koľko trvá cesta do Chorvátska vlakom?

Dĺžka cesty je závislá od destinácie, kde sa chystáte. Pripravte sa však na cestovanie, ktoré bude určite dlhšie ako 8 hodín.

Za koľko sa dostanem do Chorvátska vlakom?

Do Chorvátska vlakom sa dostanete už od 28 euro.

Zdroj: zssk.sk, regiojet.sk, flixbus.sk

Témata:
Cestovanie

Najnovšie články