Ruža pre nevestu 2 Sledujte bez reklám!

Vlakom do Chorvátska – z Bratislavy, z Košíc, Regiojet, ceny a ďalšie

Aktualizované:

Autor: Veronika

Vlakom do Chorvátska

Cestovanie vlakom už nie je to, čo bývalo. Vďaka modernizácii turizmu už nemusí byť cesta vlakom do Chorvátska strastiplná, ba naopak, môže to byť skvelý zážitok. Pozrite sa, ako ísť do Chorvátska vlakom a autobusom v roku 2024 a aká je cena lístkov.

Vlakom do Chorvátska 2024

Ak plánujete ísť tento rok vlakom do Chorvátska, v tom prípade vám musíme povedať, že dopravca Regiojet tento rok zrušil cestu vlakom z Bratislavy do Chorvátska. Vlaky od Regiojet nahradia v roku 2024 autobusy, ktoré budú premávať na trase Praha-Split.

Či už cestujete vlakom do Chorvátska alebo len v rámci Slovenska, nákup lístka na vlak je veľmi jednoduchý proces, ktorý zvládnete aj z pohodlia vášho domova online.

V článku nájdete

Cesta vlakom do Chorvátska

Cesta vlakom do Chorvátska je skvelou príležitosťou, ako už pred samotnou dovolenkou „vypnúť“, zahnať stres, oddýchnuť si a pri tom obdivovať krásy krajiny.

Túto možnosť ponúka aj cesta autobusom do Chorvátska, ktorú v roku 2024 ponúka spoločnosť Regiojet.

Ak si však vyberiete cestovanie vlakom do Chorvátska, so službou Najedz sa vo vlaku bude táto cesta naozaj príjemná.

Chorvátsko vlakom dovolenka
Zdroj: pexels.com

Lístky na vlak do Chorvátska

Lístky na vlak do Chorvátska ste si minulý rok pohodlne kúpili online na stránkach jednotlivých vlakových spoločností a ich predajných miestach. Rovnako to bude tento rok aj v prípade lístkov na autobus do Chorvátska.

Prípadne, že sa cez leto rozhodnete ostať doma, môžete navštíviť festival Grape či Vinobranie Pezinok.

Koľko trvá cesta vlakom do Chorvátska

Ak sa pýtate, koľko trvá cesta vlakom do Chorvátska, čas trasy záleží na tom, do akého mesta ste sa minulý rok vybrali. Vzhľadom na to, že Chorvátsko je naozaj kúsok, nemusíte sa báť, že by ste na dovolenke zažili jet leg.

Uvádzame pár príkladov, koľko trvá cesta vlakom na trase Bratislava Chorvátsko:

 • Bratislava-Záhreb =7,5 h
 • Bratislava-Cirkevnica =14 h
 • Bratislava-Split =12,5 h
 • Bratislava-Rijeka =13,5h

Pokiaľ máte pocit, že cesta je pridlhá, môžete si ju veľmi ľahko skrátiť. Napríklad tým, že si pozriete najlepšie filmy na Netflixe alebo obľúbené seriály na Kukaj to.

Koľko stojí vlak do Chorvátska

Cena lístka Bratislava – Split Regiojet sa v roku 2023 pohybovala od 35,90 € a závisela od triedy, ktorou ste chceli cestovať.

V roku 2024 ceny jednosmerných lístkov na autobusovej linke Praha – Split začínajú na 999 Kč, čo je v prepočte približne 40 €.

Pri ceste autobusom do Chorvátska máte možnosť uplatniť si nasledujúce zľavy:

 • Deti a mládež 6-18 rokov
 • Študent – ISIC
 • Senior nad 65 rokov
 • Sprevádzané dieťa 0-6 rokov
 • Držiteľ preukazu ŤZP
 • Invalidita 3. stupňa
 • Sprievodca ŤZP
 • Dospelý ISIC/EYCA/ALIVE
 • Dieťa – medzinárodný autobus

Regiojet do Chorvátska

Určite najpopulárnejšou možnosťou, ako cestovať k moru vlakom v roku 2023, bolo využiť Regiojet do Chorvátska. Tento prepravca ponúkal hneď niekoľko destinácii, kam bolo možné cestovať bez prestupu.

Tento rok sa však s Regiojet vlakom do Chorvátska nedostane, pretože spoločnosť sa rozhodla vlaky zrušiť kvôli potrebe posilnenia iných spojov a komplikovanému prevádzkovaniu.

To znamená, že cestu vlakom do Chorvátska v roku 2024 nahradia autobusy.

Dopravca spustil predaj lístkov na autobusovú linku Praha-Split, ktorá bude počas letných prázdnin premávať denne. V júnových a septembrových mesiacoch bude linka fungovať trikrát týždenne. Takisto spoločnosť plánuje posilniť aj piatkové spoje o ďalší autobus.

Prehľad spojov Regiojet z Bratislavy 2024

TrasaČas odchodu z BratislavyČas príchodu
Praha – Split21:309:30

Na trase Praha-Split budú premávať nové autobusy Setra s usporiadaním sedadiel vo formáte dva plus jeden a s profesionálnym kávovarom. Počas jazdy nové autobusy poskytnú cestujúcim výnimočné pohodlie a servis, vrátane kávy zadarmo.

Regiojet Chorvátsko 2024

Regiojet do Chorvátska 2024 bude ponúkať cestovanie autobusom, a to z toho dôvodu, že cesta vlakom do Chorvátska je tento rok zrušená.

Pozrite sa nižšie, aké zastávky ponúka cesta autobusom do Chorvátska v roku 2024.

Regiojet destinácie 2024 autobus

 • Praha
 • Brno
 • Bratislava
 • Zadar
 • Sukošan
 • Biograd na Moru
 • Pakoštane
 • Vodice
 • Šibenik
 • Primošten
 • Trogir
 • Split

Regiojet Chorvátsko vlak cena

Cena Regiojet vlakov do Chorvátska 2023 sa pohybovala od 28,90 €. V roku 2024 sa vlakom do Chorvátska nedostanete, pretože vlaky nahradili autobusy.

Regiojet Chorvátsko cena autobusov sa za jednosmernú cestu na trase Bratislava – Split pohybuje v sume od 63,90 € za triedu Štandard a od 75,90 € za triedu Relax.

V triede Štandard na prízemí autobusu si môžete vychutnať pohodlné sedadlá, kupé pre štyri osoby, dotykové obrazovky so zábavným portálom, Wi-Fi a elektrické zásuvky.

Naopak trieda Relax ponúka rozšírený priestor na nohy pre maximálne pohodlie. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi, elektrické zásuvky a možnosť rezervovať si samostatné sedadlo.

Vlakom do Chorvátska ZSSK

Vlakom do Chorvátska ZSSK bude takisto umožňovať svojim cestujúcim cestovať priamo z Bratislavy. Nový grafikon 2023/2024 priniesol zmeny, ktoré s týmto cestovaním súvisia.

V tomto roku budú vlaky do Chorvátska jazdiť od 3. mája do 5. októbra trikrát do týždňa každú stredu, piatok a nedeľu. Vlak bude začínať v stanici Bratislava-Nové Mesto a pôjde do Rakúska cez Petržalku. Autovozne sa pre uzáveru trate budú pripájať až vo Viedni. 

Vlak z Bratislavy do Splitu 2024

TrasaČas odchodu z BratislavyČas príchodu
Bratislava – Split15:268:20

V opačnom smere vlak vyráža zo Splitu každý pondelok, štvrtok a v sobotu o 17:29h s príchodom do Bratislavy – Nového mesta o 11:00h.

Vlak EuroNight do Splitu sa skladá z najmodernejšieho klimatizovaného kupé vozňa na sedenie, z klimatizovaných lôžkových vozňov a ležadlového vozňa. V cestovnom lístku v lôžkovom vozni je zahrnutý aj welcome drink a plnohodnotné raňajky.

ZSSK vlak do Chorvátska cena

Ceny lístkov na vlak do Chorvátska od ZSSK sú dynamické. To znamená, že cena závisí od času nákupu, ale aj od záujmu kupujúcich. Čím skôr si cestovný lístok kúpite, tým môže byť jeho cena výhodnejšia.

Na výber sú cestovné lístky:

 • Sparschiene: najlacnejšie cestovné – limitované, bez možnosti vrátenia
 • Sparschiene Komfort: zvýhodnené cestovné – možnosť vrátenia za určitých podmienok
 • Standard: možnosť vrátiť kedykoľvek pred odchodom vlaku

Ceny pre dospelého na sedenie z kategórie Sparschiene Komfort (zvýhodnené cestovné – možnosť vrátenia za určitých podmienok) začínajú od 39,90 €.

Lístok na vlak do Chorvátska si cestujúci môže kúpiť v pokladniciach ZSSK alebo online na stránke Nightjet.com.

Budapešť Split vlak

Pre niekoho zas môže byť výhodnejším spojením Budapešť Split vlakom. Regiojet vlakom do Chorvátska takúto možnosť neponúka.

Vlak premával od 10. júna do 24. septembra 2023 3-krát týždenne v hlavnej sezóne a 2-krát týždenne v predsezónnom a posezónnom období.

Cena za lístok pre dospelú osobu sa pohybovala od 45 €.

Viac informácii o spoji pre rok 2024 nájdete na stránke maďarského prepravcu MÁV csoport.

Bratislava Rijeka vlakom priamo
Zdroj: pexels.com

Bratislava Chorvátsko vlak

Pokiaľ ide o dostupné možnosti cestovania v lete na Jadran, Bratislava Chorvátsko vlak je veľmi obľúbená voľba.

V roku 2024 túto možnosť ponúka Železničná spoločnosť Slovensko. Regiojet vlak na trase Bratislava-Chorvátsko tento rok nepremáva, nahradia ho autobusy.

Skvelým pomocníkom na presun po Bratislave vám môže byť MHD Bratislava.

Bratislava Chorvátsko vlak

Vlakové spojenieVlak
Bratislava – Viedeň – SplitEC 1153

Vlakom do Chorvátska z Košíc

Vlakom do Chorvátska z Košíc nie je vôbec jednoduché cestovať. Najpohodlnejšou možnosťou bude aj v roku 2024 pravdepodobne využiť služby Regiojetu. Avšak dopravca v tomto roku ponúka iba možnosť autobusovej linky na trase Praha – Split.

Ďalšou možnosťou bude využit Ex 610 Tatran z Košíc do Bratislavy, kde budete mať možnosť nastúpiť na spomínaný vlak EC 1153 do Splitu.

Ak uprednostňujete cestu lietadlom, počas nasledujúcej letnej sezóny budete mať možnosť cestovať do tejto obľúbenej destinácie s leteckou spoločnosť Ryanair, ktorá plánuje lietať z Košíc do Zadaru od Veľkej noci.

Počas letného letového poriadku 2024 bude z Košíc do Zadaru lietať Ryanair dvakrát týždenne, vždy v stredu a v nedeľu. Kapacita Boeing 737-800 bude 189 sedadiel, let bude trvať približne 90 minút.

Autovlak Chorvátsko

Mysleli ste už niekedy na to, aké praktické by bolo využiť autovlak Chorvátsko? Jednoducho prepravíte svoj automobil pohodlne, bez nutnosti šoférovať až do prímorskej destinácie a odtiaľ sa už pohybujete po vlastnej osi.

Prepravu auta a motorky poskytuje Železničná spoločnosť Slovensko na trase Viedeň- Split, ktorá má vyhradených pre osobné automobily 10 miest.

Pokiaľ si však chcete vychutnať najlepšie trasy autom do Chorvátska, odporúčame vám zistiť, akú diaľničnú známku budete potrebovať.

Autobus do Chorvátska

Ďalšou alternatívou cestovania na dovolenku je autobus do Chorvátska. Možností ako sa prepraviť cestnou dopravou je rozhodne viac. Túto možnosť v roku 2024 ponúka aj súkromný dopravca Regiojet.

Bratislavy sa napríklad pohodlne dopravíte spoločnosťou Flixbus do viac ako 150 destinácii v Chorvátsku.

Ďalšou možnosťou je využiť niektorého z prepravcov cestovných kancelárii, ktoré zväčša vyrážajú aj z iných miesto na Slovensku a poskytujú klientom aj samostatnú prepravu bez nutnosti kupovania zájazdu.

Cestovanie z Bratislavy do Chorvátska autobusom
Zdroj: pexels.com

Vlakom do Chorvátska so psom

Vlaky do Chorvátska už poskytujú aj takúto možnosť cestovania. Lístok pre psa stál v minulom roku 29 €.

ZSSK vám umožní cestu vlakom so psom s nasledujúcimi podmienkami:

 • do Nightjetu je potrebná rezervácia celého kupé (lôžkového alebo na sedenie)
 • psy so špeciálnym výcvikom môžu cestovať zdarma a bez náhubku

Pokiaľ ide o spoločnosť Regiojet, vstup na palubu vlaku má povolené jedine asistenčný pes alebo menšie zvieratá v klietkach.

Vlakom do Chorvátska skúsenosti

Cestovanie vlakom do Chorvátska prináša samozrejme najrôznejšie skúsenosti cestujúcich.

Pokiaľ sa túžite dozvedieť viac, určite odporúčame prečítať si komentáre v diskusných fórach či pozrieť nejaké z recenzovaných videí na YouTube.

Sto ľudí, sto chutí a preto sa aj Regiojet skúsenosti cestovania vlakom do Chorvátska častokrát veľmi rozchádzajú.

Dovolenka vlakom

Ak rozmýšľate o dovolenke vlakom, určite sa pripravte na poriadne dobrodružstvo. Mali by sme spomenúť, že okrem Chorvátska môže byť dovolenka vlakom 2024 aj do inej európskej destinácie, ako napríklad do Poľska s vlakom Leoexpress.

Železničná spoločnosť Slovensko v spolupráci so spoločnosťou Eurail ponúka vášnivým cestovateľom preukaz s názvom Eurail pass.

Táto karta funguje ako predplatený lístok na cestovanie vlakom do najrôznejších európskych destinácii, a preto nemusíte byť pri dovolenkovaní odkázaní len na jedno miesto a po ceste môžete obdivovať krásy skutočne mnohých miest!

Dopravu vlakom môžete využiť napríklad aj pri návšteve vianočných trhov v Budapešti.

Chorvátsko dovolenka 2024

Ako všetci vieme, Chorvátsko bolo pre Slovákov vždy voľbou číslo 1, pokiaľ išlo o trávenie letných radovánok pri mori. Pokiaľ máte vo svojich plánoch Chorvátsko, dovolenka 2024 by mohla byť tento rok možno trochu iná.

Dovolenka na Jadrane totiž poskytuje nielen nádherné pláže a skutočnú letnú atmosféru so všetkým čo pre relax potrebujeme, no nemusíme sa báť privysokých cien za ubytovanie či služby.

Dovolenka vlakom do Chorvátska
Zdroj: pexels.com

Chorvátsko 2024 je už dokonca konečne bez obmedzení a turisti môžu prekročiť hranice bez nutnosti preukázať sa testom alebo očkovaním na COVID-19.

Cestovanie pre Slovákov je povolené len na základe občianskeho preukazu a teda jediné, na čo by ste nemali pred cestou zabúdať je zmena meny.

V Chorvátsku sa platí od 1. januára 2023 eurom. Kurz a kalkulačku nájdete v tomto článku.

Zájazdy Chorvátsko

Zájazdy do Chorvátska ponúka na Slovensku už takmer každá cestovná kancelária a v ponuke nájdete last minute do Chorvátska, nízkonákladovú dovolenku, ale aj luxusné hotely na najromantickejších pobrežiach Jadranského mora.

Letiská v Chorvátsku nie sú veľké, no je ich tam hneď niekoľko:

 • Bol Airport (BWK)
 • Dubrovník Čilipi (DBV)
 • Osijek Airport (OSI)
 • Pula Airport (PUY)
 • Rijeka Airport (RJK)
 • Split Kaštela (SPU)
 • Zadar Zemunik (ZAD)
 • Záhreb Pleso (ZAG)

Rovnako môžete využiť aj Satur cestovku, ktorá poriada zájazdy do tejto obľúbenej destinácie.

Zdroje: zssk.sk, regiojet.sk, flixbus.sk

Témata:
Cestovanie

Najnovšie články