EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Vinobranie Pezinok 2024 – termín, program, ubytovanie a doprava

Aktualizované:

Autor: Lenka

Vinobranie Pezinok 2023

Zažite tradičné oberačkové slávnosti a nezabudnuteľné chvíle, ktoré ponúka vinobranie Pezinok 2024. Pozrite sa na to, aký program vás čaká v roku 2024, kedy sa uskutoční pezinské vinobranie a ďalšie dôležité informácie.

Vinobranie Pezinok 2024

Vinobranie Pezinok 2024 je tradičnou oberačkovou slávnosťou a zároveň oslavou práce tunajších vinárov a vinohradníkov, podobne ako aj Vinobranie Modra.

Pezinské vinobranie 2024 ponúka množstvo zábavy, ochutnávok vín a hodovania, ktorý sprevádza bohatý kultúrny program ako pre dospelých, tak aj pre deti. Slávnosti sú rozdelené na tri dni, a to piatok, sobotu a nedeľu.

V článku nájdete

Pezinok vinobranie 2024

Pezinok vinobranie 2024 je každoročný festival, ktorý sa koná v uliciach centra mesta vždy v tretí septembrový predĺžený víkend – od piatku až do nedele. Nájdete tu okrem bohatého kultúrneho programu aj najlepšie slovenské vína.

Táto tradícia organizovania oberačkových slávností v Pezinku sa začala pred 75 rokmi. Tieto slávnosti sa konali striedavo od roku 1958 aj v susednej Modre. A od roku 2004 vinobranie Pezinok funguje každý rok.

Vinohradnícke oberačkové slávnosti v Pezinku sú najmä oslavou práce tunajších vinárov, vonohradníkov, ale taktiež aj produktov, ktoré vyrábajú – hrozna a vína. Súčasťou sú samozrejme aj Pezinské hody 2024.

Ak ste fanúšikom menších festivalov, určite si užijete aj Festival Atmosféra, z tých väčších vás môže zaujať Grape Festival.

Pezinské vinobranie 2024 termín

Vinobranie Pezinok dátum je stanovený na 20. – 22. septembra 2024. Toto podujatie nájdete aj v kalendári festivalov 2024.

Pezinské vinobranie poteší aj gurmánov. Samozrejmosťou sú aj skvelé mäsové aj bezmäsité pochúťky, koláče a lokše alebo kačacie či husacie špeciality.

Na jeseň sa koná Malokarpatská vínna cesta, ktorá vedie od Bratislavy až po Trnavu. Toto podujatie ponúka možnosť ochutnať vína od desiatok vinárov.

Vinobranie Pezinok 2024 program

Vinobranie Pezinok 2024 kompletný program ešte nie je známy, o jeho aktualizácií vás budeme priebežne informovať.

Prvý dúšok vypijeme v piatok 20.9.2024 o 17.00h na tribúne pred zámkom. Na historický alegorický sprievod sa môžeme tešiť v nedeľu 22.9.2024 od 11.00h v uliciach centra Pezinka.

Sprievod takisto predstaví organizácie v meste a aj zaujímavé informácie z histórie tohto vinárskeho mestečka. Okrem iného sa môžete tešiť aj na kolotoče.

Pezinské Vinobranie piatok

Piatočný program Vinobranie Pezinok pre rok 2024 ešte nie je stanovený, avšak minulý rok ste si mohli dať prvý dúšok Vinobrania už v piatok na tribúne pod zámkom.

Okrem pitia vína ste sa mohli tešiť aj na zaujímavé hudobné vystúpenia, ako napríklad skupinu Korben Dallas, Polemic alebo Wet Floor.

Program bol dostupný na dvoch miestach, a to:

  • Hlavná tribúna – Radničné námestie
  • Tribúna pod zámkom

Pezinské Vinobranie sobota

Aj minulý rok v sobotu pokračovalo Pezinské vinobranie a vy ste mohli vidieť množstvo hudobných vystúpení a bohatý sprievodný program, ako napríklad skupinu Hex, rapera KALIHO & DJ Peter Pann alebo DJ EKG.

Pezinské Vinobranie sobota pre rok 2024 ešte nie je stanovený, o jeho aktualizácií vás budeme priebežne informovať.

Vinobranie Pezinok 2023 sa tento rok uskutoční od 22. do 24. septembra.
Zdroj: unsplash.com

Pezinské Vinobranie nedeľa

Pezinské vinobranie program minulý rok vyvrcholil v nedeľu, ktorá bola zároveň aj posledným dňom týchto slávností. Program na rok 2024 ešte nie je známy.

Čakanie na Pezinské vinobranie nedeľa program 2024 si môžete skrátiť napríklad casino bonusobraním.

Vinobranie Pezinok ubytovanie

Vinobranie Pezinok ubytovanie je na každom z vás. Môžete si zadovážiť ubytovanie priamo v Pezinku alebo v jeho blízkosti.

Na výber máte z viacerých hotelov, apartmánov, privátov alebo veľkokapacitných chát. Treba však rátať s tým, že ceny ubytovania počas vinobrania bývajú vyššie, než bežne počas roka.

Využiť však môžete aj výhodné ponuky na ubytovanie aj na zľavovom portáli Zľavomat. Prípadne si môžete vybrať z rôznych ponúk na bookingu alebo na airbnb.

Oberačkové slávnosti Pezinok 2024 doprava

Oberačkové slávnosti Pezinok 2024 predstavujú pre návštevníkov veľmi lákavú voľbu, preto v Pezinku počas vinobrania zaparkujete iba s veľkými problémami. Ale máme dobrú správu!

Doprava na vinobranie nie je žiadny problém. Vinobranie Pezinok sa začína iba asi 200 metrov od vlakovej stanice, takže keď prídete vlakom, môžete si naplno vychutnávať atmosféru vinobrania plnými dúškami – doslova.

Ale ak aj plánujete prísť autom, nebojte sa. Počas tohto podujatia sa myslí aj na šoférov – budete mať možnosť záchytného parkovania pri areáli Rozálka.

Vinobranie Pezinok 2023

Vinobranie Pezinok 2023 sa konal v dátume 22. – 24. september 2023. Návštevníci si mohli plnými dúškami vychutnať víno, vynikajúce jedlo a tešiť sa z bohatého programu pre deti, ale rovnako aj pre dospelých.

Na dvoch pódiách vystúpili umelci ako Hex, Korben Dallas, Polemic, Wet Floor, DJ EKG a mnoho ďalších.

Okrem hudobných vystúpení ste si mohli na Vinobranie Pezinok 2023 užiť aj viacero sprievodných podujatí, piatkový prvý dúšok, nedeľný historický alegorický sprievod, ľudové a tanečné súbory.

Zdroje: youtube.com, unsplash.com, pezinok.sk

Témata:
Festivaly

Najnovšie články