Ruža pre nevestu Sledujte v predstihu!

Bratislavský majáles 2024 – dátum, lineup, doprava, street food zóna a ohňostroj

Aktualizované:

Autor: Denisa

Majáles Bratislava

Mestský open air festival Bratislavský majáles sa už tradične koná na Dunajskom nábreží v hlavnom meste. Tešiť sa môžete na live koncerty, ohňostroj na Dunaji, street food a bohatý sprievodný program. Vstup na Majáles Bratislava 2024 je zdarma.

Bratislavský majáles

Bratislavský majáles je mestský open air festival, ktorý od roku 2008 tradične otvára sezónu bratislavských kultúrno-spoločenských podujatí pre najširšiu verejnosť. Vstup na Majáles Bratislava je úplne zdarma a nájdete ho v kalendári festivalov.

V programe tvoria nosnú časť živé koncerty slovenských a českých hudobných skupín a interpretov, tešiť sa môžete aj na atraktívny sprievodný program. 

V článku nájdete

Bratislavský majáles

Populárny Bratislavský majáles je podobne ako Lovestream multižánrový festival, ktorý sa koná v máji a vstup na podujatie je úplne zadarmo. Z dramaturgického hľadiska je festival postavený na viacžánrovosti, rozdielnosti, tolerantnosti a kozmopolitnosti. 

Majáles Bratislava nadväzuje na podobné mestské open air podujatia v iných európskych mestách, ako je napríklad Donauinselfest vo Viedni. Organizuje ho rovnomenné občianske združenie v spolupráci s hlavným mestom a ďalšími organizáciami.

Program je tvorený formou kultúrno-umeleckej výpovede a občianskeho aktivizmu dôležitých udalostí, ktorých výročia pripadajú na dni začiatkom mája.

Nájdete tu živé koncerty, programy pre deti, verejné diskusie, workshopy a prezentácie rôznych občianskych aktivít.

Bratislavský majáles 2024

Bratislavský majáles 2024 je 15. ročníkom mestského otvoreného festivalu na dunajskom nábreží v hlavnom meste, ktorý sa koná začiatkom mája v dátume 3 . – 4.5. 2024.

Viacžánrový Majáles Bratislava môžete už tradične navštíviť na pravom dunajskom brehu medzi Mostom SNP a Starým mostom, kadiaľ vedie aj cyklotrasa Bratislava.

Väčšina areálu má trávnatý povrch, jednotlivé zóny sú spojené spevnenými chodníkmi. Priestor pod hlavným pódiom má spevnený asfaltový povrch, takže si môžete program užiť aj v prípade dažďa.

Bratislavský majáles
Zdroj: bratislavskymajales.sk

Bratislavský majáles 2024 program

Tento rok sa Bratislavský majáles uskutoční prvý májový víkend. Program je rozdelený do dvoch dní plných skvelej živej hudby, dobrého jedla, zaujímavých diskusií a sprievodných programov pre celú rodinu.

Tradične na majálese vystupujú skupiny ako Billy Barman, Polemic, Para, Hex, Medial Banana a ďalší.

Nájdete tu ale aj nápojovú zónu, street food, detské divadlo, OLO stan, diskusné fórum Café Európa, hobby cyklopelotón Župná dvadsiatka a najmä úžasnú príjemnú atmosféru jarného nábrežia Dunaja.

Majáles Bratislava program

Bratislavský majáles program piatok

V piatok uvidíte na mestskom open air festivale okrem popredných hudobných skupín a interpretov aj sprievodné podujatia ako Radegast nápojové centrá, street food zónu a detské pódium, kde sa bude konať divadelné predstavenie pre najmenších.

Domáce remeselné pivo môžete tento rok ochutnať aj na Žilinskom a Košickom festivale piva.

Majáles Bratislava piatok 3.5.

ČasProgram
15:30hXing
16:30hThe Curly Simon
17:40hBerlin Manson
19:10hA.M.O.
20:50hMedial Banana

Bratislavský majáles program sobota

Sobotný program je zameraný na populárne hudobné vystúpenia doplnené o bohatý sprievodný program, ako napríklad detské divadlo alebo diskusný klub Zóna Európa.

V tejto verejnej diskusii sa preberajú rôzne aktuálne témy a v sobotu sa bude hovoriť o tom, čo nosíme a čo jeme.

Majáles Bratislava sobota 4.5.

ČasProgram
15:05hFaye
16:15hPuding pani Elvisovej
17:25hLe Payaco
18:55hJana Kirschner
20:40hHex

Majáles Bratislava doprava a parkovanie

Bratislavský majáles 2024 sa koná v Bratislave, čo znamená, že do hlavného mesta sa dostanate viacerými spôsobmi, ako napríklad vlakom zadarmo, autobusom alebo autom.

Festival odporúča vlastné autá nechať doma, a to kvôli bohatej ponuke alkoholických nápojov, či jednak kvôli obmedzeným možnostiam parkovania v lokalite festivalu na Tyršovom nábreží.

Skvelou voľbou je v tomto prípade zvoliť prechádzku po Starom moste alebo využiť MHD Bratislava.

Bratislavský majáles program
Bratislavský majáles program

Bratislavský majáles street food zóna

Mestský oper air festival Bratislavský majáles je medzi ľuďmi obľúbený nielen kvôli skvelej atmosfére, ale aj pre prehliadku medzinárodnej gastro ponuky.

Čaká na vás bohatá ponuka jedál v takmer 40 stánkoch od bryndzových halušiek a strapačiek, cez klasiku v podobe cigánskej pečienky, klobások, grilovaných rebierok a langošov, plejády burgerov a BBQ, až po protagonistov indickej, čínskej, latinskoamerickej, španielskej, či francúzskej kuchyne.

Street food zóna stánky

  • Almasi Csaba – GAVA
  • Bao Brothers
  • Crépes de Luxe
  • Daj si!
  • Langoše u Bibi
  • Foodstock
  • Folcík a ďalší

Bratislavský majáles ohňostroj

Tyršovo nábrežie v Bratislave sa každý rok premení na priestor plný koncertov, diskusií, ale aj zábavy pre deti, pričom zlatým klincom festivalu je ohňostroj odpálený priamo z plavidla uprostred Dunaja.

Bratislavský majáles ohňostroj je tradičným vyvrcholením podujatia. Ide o jedinečný ohňostroj s hudobnou kulisou odpaľovaný priamo z hladiny Dunaja, ktorý je možné sledovať z oboch brehov.

Kompletný zoznam stánkov v street food zóne, lineup vystupujúcich, sprievodný program a informácie o doprave nájdete na oficiálnej stránke bratislavskymajales.sk.

Zdroje: bratislavskymajales.sk, youtube.com, unsplash.com

Témata:
Festivaly

Najnovšie články