EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Vinobranie Modra 2024 – termín, program, doprava a ubytovanie

Aktualizované:

Autor: Denisa

Vinobranie Modra ubytovanie

Vinobranie Modra 2024 je tradičná súťaž a oslava vína, ktorá je súčasťou oberačkových slávností. V tejto každoročnej súťaži si porovnajú sily vína z Modry, Šenkvíc, Vinosadov, Dubovej, Vištuku a Píly. Informácie o termíne, programe a ubytovaní nájdete v článku.

Vinobranie Modra 2024

Vinobranie Modra 2024 je najdôležitejšou mestskou udalosťou roka, ktoré sa koná 6. – 8. septembra. Táto tradičná vinárska súťaž je súčasťou tradičných oberačkových slávností, ktorú sprevádza oslava tvrdej práce malokarpatských vinárov a vinohradníkov.

Čaká na vás zaujímavý program, ochutnávka tých najlepších vín Modranského vinohradníckeho rajónu, burčiak a dlhoročné tradície. Ide o návrat k tradíciám osláv vinobrania v meste Modra, ktorá nesie tak, ako každý rok, pečať originality. 

Ak ste fanúšikom kvalitných vín, nezabudnite tento rok navštíviť aj Vinobranie Pezinok, ktoré je takisto zárukov kvality a nezabudnuteľného zážitku.

V článku nájdete

Modra vinobranie 2024

Symbolom Vinobrania Modra 2024 je Posledná lajtra, ktorá zachytáva život vinohradníkov v alegorickom sprievode s pútavým komentárom.

Srdcom vinobrania je vinohradnícky dvor s pravou mestskou viechou, ktorý návštevníkom Modra vinobranie 2024 ukáže autentické prešovania hrozna. Takisto si prídu na svoje všetci tí, ktorí majú radi dobrú živú hudbu, burčiak a dobré jedlo.

Modra jarmok 2024 je nielen festivalom dobrého vína, ale aj tanca, hudby a degustačných zážitkov. Modranské vinobranie nájdete aj v kalendári festivalov 2024.

Modranské vinobranie 2024 termín

Tohtoročné Modranské vinobranie 2024 ponúka svojim návštevníkom pravú festivalovú atmosféru, ktorá vypukne v termíne 6. – 8. septembra v Modre.

Ak vyrábate kvalitné a chutné víno, a ste pritom z Modranského vinohradníckeho rajónu, tak na oficiálnych stránkach mestách bude k dispozícií formulár na registráciu vín do súťaže.

Dátum doručenia vzoriek do súťaže zatiaľ nie je stanovený, o jeho aktualizácií vás budeme priebežne informovať.

Ak máte v rámci leta ešte jeden voľný víkend, navštívte aj obľúbený festival Grape alebo zážitkový vinársky festival Víno pod Hviezdami.

Vinobranie Modra 2024 program

Presný program Vinobranie Modra 2024 ešte nie je známy, avšak ako aj minulý rok bude rozdelený do troch dní, a to piatok, sobotu a nedeľu.

Každý z týchto dní bude mať bohatý kultúrny program s koncertami, ukážkami lisovania hrozna a koštovkou burčiakov, muštov, mladých vín i starších ročníkov.

Súčasťou podujatia budú ukážky zabudnutých remesiel, hrnčiarske workshopy, tvorivé dielne, remeselné trhy a široká gastro ponuka. 

Toto všetko sa bude odohrávať na uliciach Dukelská, Kukučínova, Moyzesova a Sokolská.

V novembri si môžete naplanovať účasť na obľúbenej Malokarpatskej vínnej ceste, kde vás rovnako čaká množstvo kvlaitného slovenského vína a bohatý program.

Vinobranie Modra ubytovanie

Vinobranie Modra 2024 sa blíži, a preto je najvyšší čas nájsť si ubytovanie. Veľkou výhodou takejto skorej rezervácie je, že môžete ušetriť na cenách, ktoré zvyknú počas takýchto spoločenských udalostí stúpať.

Takisto samotní organizátori majú na svojich oficiálnych stránkach v sekcii informácie zoznam hotelov, penziónov a chát, v ktorých sa môžeš počas festivalu ubytovať. Ďalšou alternatívou je nájsť si ubytovanie prostredníctvom ubytovacích stránok, ako sú booking alebo airbnb.

Rovnako si môžete skúsiť pozrieť rôzne akciové balíčky na ubytovanie, ktoré ponúka Zľavomat.sk.

Vinobranie Modra 2023 program
Zdroj: unsplash.com

Oberačkové slávnosti Modra 2024 doprava

Podujatie sa koná v centre mesta na nádvorí historickej radnice. Dopraviť sa tak na Oberačkové slávnosti Modra 2024 môžete autom, vlakovou alebo autobusovou dopravou, podobne ako na Staromestské slávnosti Žilina.

Ak si vyberiete vlak, vlaková stanica je od miesta festivalu vzdialená 1,3 km, pričom trasa ide rovno po ulici a čas pešej chôdze je približne 17 minút. Autobusová stanica sa nachádza priamo na ulici Štúrova, kde sa festival koná.

V prípade dopravy autom odporúčame nájsť si dopredu možnosti parkovania, keďže časť mesta, kde sa konal festival v minulosti, bola pre verejnosť uzatvorená. Na oficiálnych stránkach mesta v sekcií parkovanie nájdete spoplatnené možnosti parkovania.

Vinobranie Modra 2023

Návštevníci počas podujatia Vinobranie Modra 2023 zažili naozaj bohatý kultúrny program, ako napríklad výstavy, tanečnú šou ADT crew, alegorický sprievod – Posledná lajtra, slamené ihrisko, výstavy a multižánrové koncerty.

Súčasťou Vinobrania Modra 2023 boli aj tieto aktivity:

  • Kolotoče
  • Keramický dvor
  • Zabudnuté remeslá
  • Florbalové hry
  • Slovenská ľudová majolika
  • Historické traktory

Takisto si môžete pochutnať aj na ďalších najlepších slovenských vínach, ktoré nájdete na vinných festivaloch po celom Slovensku.

Zdroje: modranskevinobranie.sk, youtube.com, pixabay.com

Témata:
Festivaly

Najnovšie články