LOH 2024 Všetky info tu!

Grape festival 2024 – program, lineup, lístky, ubytovanie, brigáda

Aktualizované:

Autor: Martin

Grape festival 2024 - program, lineup, lístky, brigáda, ubytovanie

Populárny Grape festival 2024 už tradične prinesie návštevníkom množstvo kvalitnej hudby a skvelej zábavy. Pozrite si, kde kúpiť lístky, program, lineup a ďalšie informácie o podujatí, ktoré sa koná v auguste.

Grape festival 2024

Čoraz viac populárny Grape festival 2024 sa uskutoční od 9. do 10. augusta na letisku v Trenčíne. V tomto meste sa konajú aj iné zaujímavé hudobné podujatia, ako napríklad Pohoda festival 2024 alebo Festival WAWE.

Festival Grape láka na viacero známych mien zo zahraničia, ako sú Two Door Cinema, Nothing But Thieves či Son Mieux. Minulý rok ste si mohli užiť aj domácich interpretov, medzi ktorými nechýbal napríklad Gleb, Samey, Medial Banana, Jana Kirschner a ďalší.

V článku nájdete

Festival Grape

Festival Grape je multižánrový open-air hudobný festival, ktorý sa zameriava prevažne na súčasné hudobné žánre ako indie-rock, indie-pop, electro-pop či techno. Tento rok sa uskutoční už jeho 13. ročník a nájdete ho aj v kalendári festivalov 2024.

Opačná verzia letného Grape festivalu, Zimný Grape 2024, sa mal konať 15. – 16. marca na Kubínskej Holi, ale z dôvodu predčasného ukončenia zimnej sezóny sa presunul na nový dátum 7. – 8.3. 2025.

Pokiaľ by ste hľadali festival zameraný na ľudovú hudbu, ideálny je pre vás Folklórny festival Východná.

Grape Festival 2024 program

Grape Festival 2024 program je rozdelený do dvoch dní a to sú piatok a sobota 9. – 10. augusta.

Ak si chcete užiť svojho obľúbeného interpreta, treba trafiť správny stage, k dispozícií je ich totižto až 6:

  • Orange stage
  • Suzuki Stage
  • SPP stage
  • Voyo stage
  • UniCredit bank stage
  • Good Point Stage

Presný timeline si môžete pozrieť na oficiálnej stránke festivalu grapefestival.sk.

Grape Festival 2024 lineup

Ak ste zvedaví, aký má Grape festival 2024 lineup, tak nižšie nájdete zoznam účinkujúcich, ktorý budeme v priebehu dopĺňať.

Celý Grape Festival 2024 lineup aj s presnými časmi vystúpení bude zverejnený na oficiálnej stránke festivalu.

Lineup: Two Door Cinema Club (UK), Nothing But Thieves (UK), Son Mieux (NL), AJ Tracey (UK), grandson (US), Dimension (UK), Bou + B Live 247 (UK), Charlotte de Witte (BE), Elderbrook (UK), Kiasmos (IS), Son Mieux (NL), Tom Odell (UK), Michael Kiwanuka (UK), yunè pinku (UK), Estella Boersma (NL), Konstantin Sibold (DE), Bo Milli (NO), Island Mint  (CZ), SNTS (DE), Korben Dallas (SK), Berlin Manson (SK), Dušan Vlk (SK), Para (SK), Gleb (SK), Billy Barman (SK), Fallgrapp (SK), Medial Banana (SK), SAUL (SK), Fvck Kvlt (SK), Malalata (SK), Meowlau x Val (SK), Nina Farrina (SK), Denes Toth (SK), Dyzen (IT), Kristen Kardio (SK), Sobek b2b Mulya (HU), Henri Bergmann (UK), Bert & Friends (CZ), Autumnist (SK), Alergy (SK), Kutlo (SK), Pristage (SK), Dephzac (SK), Natalis (SK), B-Complex (SK), Beaty (CZ), Subtension (SK), Changing Faces (SK), MONSS (SK), L PLUS (SK), DEALOR (SK), Neorge (SK), Notequal (SK), Macaque (SK), DCKDST (SK), 1991 (UK), K MOTIONZ (UK), Tommz Four Seven (UK), DLV b2b KTK (AT), Bizzare (SK), THE CURLY SIMON (SK), Vec Allstars (SK), TAOMI (SK), Bad Karma Boy (SK), Calin (CZ), KEWU b2b STEADY (CZ), James Cole (CZ), YZOMANDIAS (CZ), FVLCRVM (dj set) b2b ĀPWIRE (SK), SIMILIVINLIFE (SK), NOBODYLISTEN (CZ), MANENE (CZ), Porsche Boy (SK), Annet X & NobodyListen (CZ), Mess / Blanch (SK), Wen (SK), VI3E b2b AKIRA (SK,CZ), Laokoon (CZ), Deal0r (SK) a ďalší

Podobný lineup s elektrotanečnými predstaviteľmi nájdete aj na českom festivale Macháč.

Grape festival 2024 lístky

Lístky na Grape festival 2024 si môžete kúpiť na oficiálnej stránke festivalu. K dispozícii sú len Grape lístky na oba dni, ako to už pri festivaloch býva zvykom.

Cena lístkov Grape fest 2024

Typ vstupenkyCena
Grape lístok 2 dni119 €
Grape lístok 2 dni ZŤP-S119 €

Tento rok môžete na Slovensku navštíviť AC DC Bratislava rockový koncert roka, ktorý sa uskutoční 21. júla v Bratislave.

Grape festival 2024 ubytovanie

Ubytovanie na Grape festivale 2024 je možné v stanovom mestečku, ktoré sa nachádza hneď vedľa areálu festivalu. Tento priestor sa otvára v piatok o 09.00h ráno.

Pokiaľ plánujete prespať vo vlastnom stane, tak stanovanie máte v cene vstupenky. V tomto areáli stanového mestečka sú toalety, sprchy, cisterna s pitnou vodou, občerstvovací stan a recepcia.

Pokiaľ nemáte svoj vlastný stan, tak môžete využiť stanovanie v stanoch na prenájom (Tent inn & Bell tent). Tieto stany sú už vopred pripravené a vy tak môžete ušetriť čas pri ich rozkladaní. Prenajať si ich môžete na oficiálnom webe festivalu. Treba sa však poponáhľať, pretože sa zvyknú rýchlo rozchytať.

Grape festival Trenčín
Zdroj: unsplash.com

Ako alternatívu k hudobnému festivalu môžete zvoliť napríklad festival vína Vinobranie Modra.

Grape festival 2024 parkovanie

Parkovisko sa otvára v piatok o 08:00h a je v prevádzke do nedele 14:00h. Je umiestnené hneď vedľa hlavného vstupu na festival a stanového mestečka.

Parkovné sa platí na mieste pri príjazde na festival a platí na celý festivalový víkend.

Parkovanie Grape festival 2024

ParkovnéCena
Autá25 €
Motocykle15 €
Karavany s prípojom elektriny99 €

Grape festival 2024 brigáda

Brigáda na Grape festival 2024 sa dá vybaviť najmä u predajcov s jedlom či rôznych iných stánkov. Samotný festival ponúka ľuďom možnosť dobrovoľníctva. Peniaze si síce nezarobíte, ale za to máte množstvo ďalších výhod ako vstup zadarmo a podobne.

Zaregistrovať sa ako dobrovoľník môžete na webe volunteers.grapefestival.sk.

Grape festival Trenčín info

Grape festival Trenčín sa koná na letisku v Trenčíne od 9. do 10. augusta 2024. V minulosti sa zvykol festival konať na letisku v Piešťanoch, kde sa uskutočnil naposledy v roku 2019.

Avšak pre plány so zavedením pravidelnej leteckej prevádzky na tomto letisku, sa tu tento festival ďalej konať nemôže a tak sa presunul na letisko v Trenčíne, kde sa koná pravidelne aj Pohoda festival.

Medzi ďalšie veľké festivaly na Slovensku môžeme zaradiť pomerne nový Lovestream festival, ktorý sa koná v Bratislave.

Zdroje: grapefestival.sk, youtube.com

Témata:
Festivaly

Najnovšie články