Grape festival 2023 – program, lineup, lístky, brigáda

Aktualizované:

Autor: Martin

Grape festival 2023 - program, lineup, lístky, brigáda, ubytovanie

Tohtoročný Grape festival 2023 už tradične prinesie návštevníkom množstvo kvalitnej hudby a skvelej zábavy. Pozrite si, kde kúpiť lístky, program, lineup a ďalšie informácie o podujatí, ktoré sa koná v polovici augusta.

Grape festival 2023

Čoraz viac populárny Grape festival 2023 sa tento rok uskutoční od 11. do 12. augusta na letisku v Trenčíne, kde sa v júli koná napríklad aj Pohoda festival 2023.

Festival Grape láka na viacero známych mien zo zahraničia, ako sú Foals, Yungblus či M83. Tešiť sa však môžete aj na domácich interpretov, medzi ktorými nechýba napríklad Gleb, Samey, Medial Banana, Jana Kirschner a ďalší.

V článku nájdete

Festival Grape

Festival Grape je multižánrový open-air hudobný festival, ktorý sa zameriava prevažne na súčasné hudobné žánre ako indie-rock, indie-pop, electro-pop či techno. Tento rok sa uskutoční už jeho 12. ročník.

Grape Festival 2023 program

Grape Festival 2023 program je rozdelený do dvoch dní a to sú piatok a sobota 11. – 12. augusta. Ak si chcete užiť svojho obľúbeného interpreta, treba trafiť správny stage, je ich totižto až 6:

  • Orange stage
  • Suzuki Stage
  • SPP stage
  • Voyo stage
  • UniCredit bank stage
  • Good Point Stage

Presný timeline si môžete pozrieť na oficiálnej stránke festivalu grapefestival.sk.

Grape Festival 2023 lineup

Ak ste zvedaví, aký má Grape festival 2023 lineup, tak nižšie nájdete zoznam účinkujúcich:

Lineup: Foals (UK, dance-pop), M83 (Francúzsko, synthpop), Yungblud (UK, alternative-pop), Aiko (Česko, pop), Berlin Manson (Slovensko, pop), Bru-C (UK, drum and bass), CMD (Česko), Discopunk (Švédsko, swedish indie pop), DJ Yanko Kral (Slovensko), Ekkstacy (Kanada, emo rap), FVLCRVM (Slovensko, electro), Gleb (Slovensko, hip hop), Hex (Slovensko, pop rock)

Jana Kirschner (Slovensko, pop), King Gizzard & The Lizard Wizard (Austrália, freak folk), Krstní otcovia (Slovensku, punk), Malalata (Slovensko, reggae), Medial Banana (Slovensko, reggae), Moderat (Nemecko, electro), Para (Slovensko, pop rock), Puding Pani Elvisovej (Slovensko, pop), Purist (Slovensko, pop), Quatro Emocione (Slovensko, hyperpop), Redzed (Česko, hip hop)

Samey (Slovensko, rap), Saul (Slovensko, rap), SKAAR (Nórsko, norwegian pop), Slobodná Európa (Slovensko, punk), Sub Focus (UK, electro), The Curly Simon (Slovensko, electro), Timea (Slovensko), Waterbased (Slovensko), Yung Lean (Švédsko, hip hop)

Podobný lineup s elektrotanečnými predstaviteľmi nájdete aj na českom festivale Macháč.

Pokiaľ by ste vyhľadávali festival zameraný na ľudovú hudbu, ideálny je pre vás Folklórny festival Východná.

Grape festival 2023 lístky

Lístky na Grape festival 2023 si môžete kúpiť na oficiálnej stránke festivalu. K dispozícii sú len lístky na oba dni, ako to už pri festivaloch býva zvykom.

Cena lístkov Grape fest 2023

Typ vstupenkyCena
Lístok 2 dni109 €
Lístok 2 dni ZŤP-S109 €

Grape festival 2023 ubytovanie

Ubytovanie na Grape festivale 2023 je možné v stanovom mestečku, ktoré sa nachádza hneď vedľa areálu festivalu. Tento priestor sa otvára v piatok o 09.00h ráno. Pokiaľ plánujete prespať vo vlastnom stane, tak stanovanie máte v cene vstupenky. V tomto areáli stanového mestečka sú toalety, sprchy, cisterna s pitnou vodou, občerstvovací stan a recepcia.

Pokiaľ nemáte svoj vlastný stan, tak môžete využiť stanovanie v stanoch na prenájom (Tent inn & Bell tent). Tieto stany sú už vopred pripravené a vy tak môžete ušetriť čas pri ich rozkladaní. Prenajať si ich môžete na oficiálnom webe festivalu. Treba sa však poponáhľať, pretože sa zvyknú rýchlo rozchytať.

Ako alternatívu k hudobnému festivalu môžete zvoliť napríklad festival vína Vinobranie Modra, ktoré sa uskutoční 8. 9. – 10. 9. 2023 v Modre.

Grape festival 2023 brigáda

Brigáda na Grape festival 2023 sa dá vybaviť najmä u predajcov s jedlom či rôznych iných stánkov. Samotný festival ponúka ľuďom možnosť dobrovoľníctva.

Peniaze si síce nezarobíte, ale za to máte množstvo ďalších výhod ako vstup zadarmo a pod. Zaregistrovať sa ako dobrovoľník môžete na webe volunteers.grapefestival.sk, no pre aktuálny ročník je už registrácia ukončená.

Grape festival Trenčín info

Grape festival Trenčín sa koná tento rok na letisku v Trenčíne od 11. do 12. augusta. V minulosti sa zvykol festival konať na letisku v Piešťanoch, kde sa uskutočnil naposledy v roku 2019.

Avšak pre plány so zavedením pravidelnej leteckej prevádzky na tomto letisku, sa tu tento festival ďalej konať nemôže a tak sa presunul na letisko v Trenčíne, kde sa koná pravidelne aj Pohoda festival.

Medzi ďalšie veľké festivaly na Slovensku môžeme zaradiť pomerne nový Lovestream festival, ktorý sa tento rok koná v Bratislave.

Zdroj: grapefestival.sk, youtube.com

Témata:
Festivaly

Najnovšie články