SURVIVOR 2024 už DNES Všetci účastníci tu!

Medžugorie – kde sa nachádza, história, zjavenia a posolstvá, live prenos a zájazdy

Aktualizované:

Autor: Denisa

Medžugorie pútnicke miesto

Mestečko Medžugorie leží v Bosne a Hercegovine. Je považované za pútnické miesto, kde sa v roku 1981 zjavila Panna Mária. V článku si prečítate, kde sa nachádza a aká je jeho história. Takisto vám prezradíme najnovšie posolstvo Panny Márie.

Medžugorie

Ak veríte v zázraky, v tom prípade musíte navštíviť pútnické miesto Medžugorie, ktoré každý rok navštívia davy turistov. Kresťania veria, že obrovská energia Panny Márie, ktorá sa tu kedysi zjavila, prúdi z neba a lieči ľudí, ktorí zavítajú na toto pútnické miesto.

Zájazd do Medžugoria môžete absolvovať ako v bežné dni, tak aj počas prikázaných sviatkov.

V článku nájdete

Kde sa nachádza Medžugorie

Medžugorie je súčasťou obce Čitluk a geograficky je súčasťou Hercegoviny. Leží asi 25 km juhozápadne od Mostaru a má 3 797 obyvateľov. Vzdialenosť Medžugorie – Bratislava je približne 1000 km.

K rímskokatolíckej farnosti patria štyri susedné dediny:

 • Bijakovići
 • Vionica
 • Miletina
 • Šurmanci
Medžugorie mapa
Zdroj: pinterest.com

Ak sa do Medžugoria vyberiete autom, nezabudnite na medzinárodný vodičský preukaz, ktorý platí mimo Európsku Úniu.

Počasie Medžugorie

Názov Medžugorie doslova znamená „medzi horami“. Toto pútnické miesto leží v nadmorskej výške 200 m a má mierne stredomorské podnebie. 

Aktuálne počasie Medžugorie nájdete napríklad na stránke www.meteoblue.com.

Pútnicke miesto Medžugorie

Medžugorie je od roku 1981 obľúbeným miestom katolíckych pútí vďaka Medžugorskej Panne Márii, údajnej sérii zjavení Panny Márie miestnym deťom, ktoré sa dejú dodnes.

Hlavné posolstvá, ktoré Panna Mária povedala svetu, boli:

 • pokoj
 • viera
 • obrátenie
 • modlitba
 • pôst

Od roku 2019 sú púte do Medžugoria povolené Vatikánom.

Medžugorie zjavenia

Zjavenie Medžugorie sa stalo 24. júna 1981, kedy sa Panna Mária zjavila na vrchu Podbrdo – Vrch zjavenia, šiestim mladým ľuďom. Tí ju videli aj s dieťaťom v náručí a rukou im ukazovala, aby sa k nej priblížili. Oni to ale zo strachu neurobili.

Neskôr mali títo vizionári ďalšie zjavenia, ktoré boli podobné, ako Medžugorie zjavenie Panny Márie. Zjavenia nastali aj v ďalšom pútnickom meste Lurdy.

Okrem Medžugoria môžete navštíviť aj ďalšie pútnické miesta vo svete, ako napríklad Santiago de Compostela alebo Svätojakubskú cestu.

Medžugorie posolstvá

Panna Mária Medžugorie posolstvá sa konajú už vyše 40 rokov.

Postava, ktorá sa vizionárom zjavuje, sa nazýva „Kráľovnou pokoja“ a pri viacerých stretnutiach im dáva posolstvá o modlitbe za pokoj, o pôste, o sviatosti zmierenia a každodennom čítaní Svätého písma.

Medžugorie posolstvo 2023 nájdete na webovej stránke www.medjugorje.ws.

Medžugorie najnovšie posolstvo

Posolstvá sa pravidelne menia. Napríklad jedno z nich bolo vydané 25. decembra 2023.

Posolstvo Kráľovnej pokoja hovorí o tom, že 25. decembra prišla Panna Mária v slávnostných šatách s malým Ježišom v náručí. Ježiš vystrel ruku v znamení požehnania a Panna Mária sa modlila nad nami v aramejskom jazyku.

„Drahé deti! Prinášam vám môjho syna Ježiša, aby vaše srdcia naplnil pokojom, lebo on je pokoj. Deti moje, hľadajte Ježiša v tichu svojho srdca, aby sa znovu narodil.

Svet potrebuje Ježiša, preto, deti moje, hľadajte ho v modlitbe, pretože on sa každodenne dáva každému z vás.“

MladiFest 2024 Medžugorie

Medzinárodný festival mladých MladiFest sa koná každý rok v Medžugorí. V budúcom roku sa festival koná 1. augusta 2024.

Počas MladiFestu je každý deň zabezpečený duchovný program, prednášky, svedectvá, medžugorský večerný program spojený so sv. omšou a adoráciou pred Najsvätejšou Sviatosťou Oltárnou alebo klaňanie sa Sv.

Medžugorie naživo

Ak nemôžete osobne navštíviť pútnické miesto Medžugorie, svätú omšu online si môžete pustiť aj z pohodlia vášho domova.

Medžugorie online vysielanie nájdete napríklad na webovej stránke www.svetlomariino.sk.

Medžugorie live camera

Medžugorie live vysielanie z pútnického miesta je možné sledovať aj na YouTube, kde nájdete okrem live prenosu takisto aj YouTube Medžugorie piesne.

Do vyhľadávania stačí zadať názov kanálu Medjugorje Today Live a môžete si vychutnať priamy prenos z tohto svätého miesta.

TV Lux Medžugorie

TV Lux je katolícka televízna stanica, kde nájdete kresťanské relácie a priamy prenos zo svätých omší ako z celého Slovenska, tak aj zo sveta.

Kresťanská TV Lux takisto ponúka aj svätú omšu Medžugorie dnes.

Medžugorie história

História Medžugoria hovorí o tom, že toto mesto sa do 80. rokov minulého storočia živilo prevažne pestovaním tabaku, hrozna, ovocia a produkcie vína. Dedina sa v historických záznamoch spomína už v roku 1599.

V roku 1981 sa na tomto mieste objavilo prvé posolstvo Panny Márie. Pretože sa zjavenia konali v komunistickej krajine, začalo sa prenasledovanie vizionárov, rodičov, rodín, farníkov, kňazov, ale aj pútnikov. 

Dnes na miesto zjavenia vedie strmý chodník a v roku 1989 boli postavené bronzové reliéfy výjavov z modlitby ruženca.

Na mieste zjavenia je socha Panny Márie, Kráľovnej pokoja, podobná soche, ktorá sa nachádza pred kostolom sv. Jakuba apoštola. Okolie kostola sa neprestajne upravuje, pretože si to vyžaduje stále sa zvyšujúci počet pútnikov.

Medžugorie dnes
Zdroj: unsplash.com

Medžugorie dnes

Medžugorie si vyslúžilo titul spovedelnica sveta a dnes tam nájdete vymurovaných 25 spovedelníc. Toto pútnické miesto ponúka aj ďalšie historické pamiatky a prírodné krásy, ktoré sa oplatí vidieť.

Čo navštíviť v Medžugorí

 • Kostol sv. Jakuba
 • Vodopády Kravice
 • Pútnicke miesto Podbrdo
 • Hrad manželov Nancy a Patrika

Medžugorie zájazd

Pútnicke zájazdy do Medžugoria sa konajú každý rok a organizuje ich napríklad aj cestovná kancelária SATUR.

Pútnicke zájazdy Medžugorie 2023/2024 program zahŕňa návštevu pútnického miesta Vepric a najznámejšieho kresťanského pútnického miesta Medžugorie.

Takisto v rámci poznávacieho zájazdu navštívite aj Kravické vodopády a azda najkrajšie mesto Bosny – Mostar, s jeho úzkymi uličkami a ikonickým mostom nad riekou Neretvou.

Zájazd do Medžugoria od CK SATUR cena sa pohybuje od 410 € / osoba.

Iný typ zájazdu Medžugorie púť s kúpaním pri mori ponúka napríklad zľavový portál www.primazlavy.sk.

Zdroje: cksatur.sk, medjugorje.ws, youtube.com, unsplash.com


Najnovšie články