Liturgické čítania – na dnes, na zajtra, na najbližšiu nedeľu ale aj aplikácia v mobile

Liturgické čítania sú texty, ktoré slúžia ako posolstvo Božie. Zaujíma vás ako znejú liturgické čítania na dnes, na zajtra a na najbližšiu nedeľu? Môžete si ich prečítať v mobile pomocou aplikácie.

Liturgické čítanie

Liturgické čítania sú súčasť svätej omše. Vo všeobecnosti toto čítanie môžete chápať ako slovo Božie, ktorým sa Boh prihovára veriacim na svätej omši.

Ide o posolstvo a odkazy, cez ktoré sa Boh snaží naznačiť ľudom správnu cestu. Zároveň sa veriacim snaží ukázať cestu ako by sa mali chovať jeden k druhému.

Ako silne veriaci môžete navštíviť aj známu púť Santiago de Compostela.

Čítania pravidelne interpretuje kňaz na svätých omšiach. Okrem priamej interpretácie sa snaží veriacim toto posolstvo rozvinúť a dodať im silu a inšpiráciu ako sa podľa čítania správať.

V článku nájdete

Liturgické čítania na dnes

Liturgické čítania na dnes je možnosť ako si prečítať liturgické čítania v pohodlí domova.

Božie slovo na každý deň online nájdete na lc.kbs.sk, kde je na každý deň zverejnené aktuálne liturgické čítania a liturgické čítania prosby.

Nájdete tu zverejnené Čítanie z listu Hebrejom, responzóriový žalm a Čítanie zo svätého Evanjelia podľa daného svätca na obdobie čítania. Alebo si čítanie môžete vypočuť na TV Lux.

Okrem čítania tu nájdete zverejnené aktuálne žalmy a taktiež farbu charakterizujúcu dané obdobie.

liturgické čítanie na dnes
Zdroj: co-to-je.sk

Liturgické čítania na zajtra

Liturgické čítania na zajtra si pozriete na identickej webovej stránke, ktorú sme spomínali vyššie. Výhodou tejto webovej platformy je jej prehľadnosť a intuitívnosť.

Rovnako ako čítanie na dnes aj čítanie na zajtra obsahuje všetky dôležité čítania, žalmy, listy a posolstvá, ktoré by ste sa inak dozvedeli na svätej omši v kostole.

Liturgické čítanie na najbližšiu nedeľu

Liturgické čítania na najbližšiu nedeľu rovnako nájdete na webovej platforme lc.kbs.sk.

V prípade, že nemáte možnosť zúčastniť sa svätej omše, toto je možnosť ako si môžete prečítať nedeľné posolstvo aj doma.

Nedeľa je deň, ktorý by sa mal svätiť a o to špeciálnejšie sú aj sväté omše a liturgické čítania. Liturgické čítania na nedeľu okrem bežných posolstiev, žalmov a čítaní obsahujú jedno liturgické čítanie naviac.

Liturgické čítania gréckokatolícke

Liturgické čítania gréckokatolícke sú určené pre Gréckokatolícku cirkev.

Gréckotalícke liturgické čítania sa značne rozlišujú v posolstve a forme. Čítania nie sú rozdelené na žalmy a počas svätej omši je ich interpretovaných oveľa viac.

Rovnako ako rímskokalotícke liturgické čítania aj gréckokatolické čítania nájdete na stránke lc.kbs.sk.

Liturgické čítania katolícke noviny

Liturgické čítania katolícke noviny je ďalšia z možností ako sa dostať k božiemu posolstvu. Musíte počítať s tým, že katolické noviny nie sú zdarma a musíte si platiť predplatné.

Na výber máte z dvoch verzií katolíckych novín. Môžete si vybrať predplatné klasických tlačených novín, ktoré vám budú doručené k vám domov, alebo z digitálnej verzie, ktorá vám bude doručená do vašej emailovej schránky.

Ak si vyberiete digitálnu verziu je dôležité, aby ste poznali vaše údaje a vedeli zrealizovať Gmail prihlásenie či prihlásenie do inej platformy, kde máte váš emailový účet.

Tlačené katolícke noviny si môžete zaobstarať v ročnom predplatnom za 66,30 €.

liturgické čítania katolícke noviny
Zdroj: unsplash.com

Liturgické čítania do mobilu

Liturgické čítania do mobilu si stiahnete vďaka šikovnej mobilnej aplikácii. Vďaka tomu budete mať možnosť si prečítať božie slovo kedykoľvek a kdekoľvek.

Liturgické čítanie na stiahnutie nájdete na Google Play alebo na App store, záleží od toho aký operačný systém využívate.

Pre užívateľov s operačným systémom Android je tu práve Google play a pre iOS App store.

Liturgické čítanie aplikácia

Liturgické čítania aplikácia je možnosť ako mať liturgické čítania v mobile. Jej používanie je naozaj jednoduché a prehľadné.

  1. Stiahnite si aplikáciu s názvom Liturgické čítania
  2. Po otvorení aplikácie sa vám zobrazí konkrétny deň
  3. Otvoríte si čítanie na daný deň a môžete čítať
liturgické čítania aplikácia
Zdroj: co-to-je.sk

Liturgické čítania podcast

Liturgické čítania podcast je ďalšou z verzií ako sa dostať k aktuálnemu liturgickému čítaniu. Tento podcast pre vás čítajú študenti a členovia tímu Kolégia Antona Neuwirtha.

Stačí, ak do Google vyhľadávania zadáte Liturgické čítania podcast, otvoríte webovu stránku a kliknete na tlačidlo play. Potom ako stlačíte play sa vám prehrajú čítania na aktuálny deň.

Môžete si prehrať aj čítania z predošlých dní. Každý deň stránku aktualizujú a pridávajú čítania na daný konkrétny deň.

Liturgický kalendár

Liturgický kalendár je tradičná metóda, ktorú cirkev využíva na organizáciu kresťanského roka. Každý jeden deň v liturgickom kalendári je spojený s jedným alebo viacerými svätcami .

Na základe liturgického kalendára sú priraďované liturgické čítania na daný deň.

Zdroj: wikipedia.sk, lc.kbs.sk, youtube.com