LOH 2024 Všetky info tu!

Billa otváracie hodiny – dnes, zajtra, nedeľa, cez sviatky, predajne

Aktualizované:

Autor: Denisa

Billa otváracie hodiny 2023

Billa otváracie hodiny sa môžu počas sviatkov líšiť, pričom takisto dajte pozor na to, či chcete ísť nakupovať behom týždňa alebo cez víkend. Aké sú Billa otváracie hodiny dnes, zajtra, v nedeľu a cez sviatky nájdete v článku nižšie.

Billa otváracie hodiny

Billa je rakúska spoločnosť, ktorá pôsobí na Slovensku už od roku 1993. Ako súčasť medzinárodnej skupiny REWE prináša na Slovensko nemeckú kvalitu potravín, drogérie a základných pomôcok.

Billa otváracie hodiny sa môžu tak, ako aj u iných obchodných reťazcov počas sviatkov líšiť. To znamená, že otvorené obchody na Silvestra budú iné, ako napr. v bežný pracovný deň.

V článku nájdete

Billa otváracie hodiny dnes

Billa sa na začiatku orientovala na diskontný predaj drogistického tovaru, ktorý sa postupne rozvinul do potravín a potreby do domácnosti. Nájdete tu obľúbené značky, ako napr. Billa Clever, Billa Premium, Billa BIO, Billa Bon Via či Slovenská farma.

Podobne, ako Tesco otváracie hodiny, aj Billa otváracie hodiny sa môžu líšiť v závislosti od dňa, sviatkov či miesta predajne. To znamená, že Billa otváracie hodiny nedeľa budú iné, ako napr. otváracia doba počas bežného pracovného týždňa.

Billa otváracie hodiny 2024

DeňČas
Pondelok – Sobota7:00 – 21:00h
Nedeľa8:00 – 20:00h

Predajne obchodného reťazca Billa majú celoročne prispôsobené otváracie hodiny danej lokalite a požiadavkám miestnych zákazníkov. Z tohto dôvodu sa môžu otváracie hodiny v jednotlivých predajniach na Slovensku líšiť.

V Bille teraz nakúpite ešte výhodnejšie s Billa bonus kartou. Vďaka nej sa stávate súčasťou vernostného zákazníckeho programu, ktorý vám prináša množstvo výhod, zliav a jedinečných ponúk šitých vám na mieru.

Billa otváracie hodiny zajtra

Obchodný reťazec je otvorený 6 dní v týždni, pričom Billa otváracie hodiny sa menia v závislosti od mesta a pobočky, najčastejšie sa však môžete spoľahnúť na čas od 7:00 do 21:00h. Aké je však otváracia doba v nedeľu a počas sviatkov?

Billa otváracie hodiny nedeľa

Na Slovensku dnes nájdete už viac ako 160 predajní Billa, pričom toto číslo stále rastie.

Čo sa týka Billa otváracích hodín, tak každá predajňa je otvorená takmer rovnako, avšak otváracia doba počas víkendov je skrátená rovnako, ako napr. pri Lidl otváracích hodinách.

To znamená, že v nedeľu má väčšina pobočiek otvorené od 8:00 do 20:00h. 

Billa otváracie hodiny cez sviatky 2024

Kto by sa netešil na vianočné prázdniny alebo veľkonočné sviatky?

V tieto dni si ľudia vychutnávajú tradície, dobré jedlo a čas strávený s rodinou. Ako však pripraviť štedrú večeru alebo veľkonočnú špecialitu bez toho, aby ste vedeli, aké sú Billa otváracie hodiny počas sviatkov?

Billa otváracie hodiny cez sviatky
Zdroj: unsplash.com

Otváracie hodiny Billa 1.1. 2024

Nový rok je štátny sviatok, ktorý pripadá na 1. januára. Ten ustanovil pápež Gregor XIII. svojou bulou už v roku 1582, oficiálny začiatok nového roku ale pápežská stolica stanovila na prvý januárový deň až od roku 1622 za Gregora XV. 

Čo sa týka Billa otváracích hodín a predajní, tak tie sú v štátne sviatky zatvorené. Kompletný prehľad štátnych sviatkov na Slovensku nájdete v tomto článku.

 • Otváracie hodiny: ZATVORENÉ

Billa otváracie hodiny 6.1. 2024

Štátny sviatok Zjavenie Pána – Traja králi znamená, že všetky obchody sú v tento deň zatvorené. To sa týka aj predajne Billa.

 • Otváracie hodiny: ZATVORENÉ

Ak sa opýtate dieťaťa, kto sú Traja králi, pravdepodobne vám nepovie ich mená a ani aký význam má tento sviatok, no niečo budú vedieť s istotou. Traja králi sú traja mudrci, ktorí malému Ježiškovi doniesli tri dary – zlato, kadidlo a myrhu.

Billa otváracie hodiny Veľká noc 2024

Veľká noc v Bille so sebou každý rok prináša zaujímavé akcie, veľkonočný sortiment a ešte oveľa viac!

Inak tomu nebude ani tento rok, avšak netreba zabúdať na to, že Billa otváracie hodiny sa počas veľkonočných sviatkov líšia. To znamená, že nakúpite inak, ako ste bežne v predajni zvyknutí.

Veľká noc otváracie hodiny Billa

DátumDeňOtváracie hodiny
28.3Zelený štvrtok 7:00 – 20:00h
29.3Veľký piatokzatvorené
30.3Biela sobota7:00 – 20:00h
31.3Veľkonočná nedeľazatvorené
1.4Veľkonočný pondelokzatvorené

Na Veľkú noc sa pečie veľkonočný baranček. To znamená, že ak neviete, ako vyčistiť rúru tak, aby bol baranček dobre upečený, tu je niekoľko tipov a trikov, ako na to.

Billa otváracie hodiny 1.5. 2024

Prvý máj je spojený nielen so Sviatkom práce, ale aj s oslavou lásky a tradíciami.

V tento deň však nezabudnite, že ako aj v iné štátne sviatky, aj na prvého mája sú všetky obchody zatvorené.

 • Otváracie hodiny: ZATVORENÉ

Zvykom na 1. mája už od stredoveku bolo, že chlapci, ktorým sa páčilo nejaké dievča, stavali pred jej domom strom ozdobený pestrofarebnými stuhami a papierikmi – máj.

1. máj však nemal symbolizovať iba lásku a prejavenie náklonnosti, ale aj ochranu pred zlými duchmi a chorobami. 

Billa otváracie hodiny 8.5. 2024

Deň víťazstva nad fašizmom je deň, kedy si na celom Slovensku pripomíname okrem víťazstva aj koniec druhej svetovej vojny v Európe. V tento deň sú všetky obchody vrátane Billy zatvorené.

 • Otváracie hodiny: ZATVORENÉ

Billa otváracie hodiny 5.7. 2024

Sviatok svätého Cyrila a Metoda je prikázaný sviatok, to znamená, že Billa otváracie hodiny sú aj v tento deň nekompromisné a predajňa je zatvorená.

 • Otváracie hodiny: ZATVORENÉ

Ak vás zaujíma, aké otváracie hodiny sú na Sviatok sv. Cyrila a Metoda napr. v Tescu alebo Lidli, kompletný prehľad nájdete v tomto článku.

Billa otváracie hodiny SNP 29.8. 2024

29.8. si pripomíname na celom Slovensku štátny sviatok Slovenské národné povstanie. Ľudia by na tento deň rozhodne nemali zabudnúť, preto sú v tento deň Billa obchody zatvorené, čo môžete využiť napr. na prechádzku po turistickej trase Cesta hrdinov SNP.

 • Otváracie hodiny: ZATVORENÉ

Billa otváracie hodiny 1.9. 2024

Prvý september patrí významnej historickej udalosti, a to Dňu ústavy SR.

Čo sa týka nákupov na štátny sviatok Deň ústavy SR, tak v tento deň sú všetky obchody zatvorené. Avšak nakúpiť si môžete napr. u súkromných predajcov, ktorí si otváracie hodiny určujú sami.

 • Otváracie hodiny: ZATVORENÉ

Billa otváracie hodiny 15.9. 2024

September takisto patrí aj významnému cirkevnému sviatku, a to Sedembolestnej Panne Márií. V Rímskokatolíckej cirkvi je Sedembolestná Panna Mária patrónkou Slovenska.

Keďže ide o prikázaný sviatok, určite vás neprekvapí, že Billa otváracie hodiny sú v tento sviatok zatvorené.

 • Otváracie hodiny: ZATVORENÉ

Tento deň je takisto spájaný aj s návštevou kostola. Ak sa sv. omše nemôžete zúčastniť naživo, môžete využiť napr. možnosť svätej omše online. Tie nájdete aj na rádiu Lumen.

Billa otváracie hodiny 28.10. 2024

Deň vzniku ČSR nepatrí medzi prikázané sviatky, to znamená, že v tento deň je predajňa Billa otvorená podľa klasických otváracích hodín.

 • Otváracie hodiny: 7:00 – 21:00h

Billa otváracie hodiny 1.11. 2024

Sviatok všetkých svätých je predovšetkým sviatkom katolíckej cirkvi. Na Dušičky, čo je druhý deň, sa v katolíckych kostoloch konajú zádušné omše za mŕtvych. Keďže ide o prikázaný sviatok, v tento deň sú všetky obchody zatvorené.

 • Otváracie hodiny: ZATVORENÉ

Predvečer a noc z 31. októbra na 1. novembra sa vo svete oslavuje „americký sviatok“ Halloween.

V tento deň sa ľudia schádzajú na tematickych oslavách v maskách, deti v kostýmoch chodia od domu k domu a pýtajú si cukríky a dospelí pozerajú strašidelné Halloween filmy.

Billa otváracie hodiny 17.11. 2024

Deň boja za slobodu a demokraciu je štátny sviatok, kedy si pripomíname pád komunizmu v Československu.

Ak sa v tento deň vyberiete na nákupy do Billy, tak vedzte, že v tento deň nenakúpite, pretože 17.11. sú Billa otváracie hodiny zatvorené.

 • Otváracie hodiny: ZATVORENÉ

Billa otváracie hodiny Vianoce 2024

Počas Vianoce na nás čaka hneď niekoľko sviatkov, ako napr. Prvý sviatok vianočný. Ide o druhý najhlavnejší sviatok v rímskokatolíckej cirkvi, ktorý sa podľa gregoriánskeho kalendára slávi 25. decembra.

To znamená, že tak, ako napr. na Druhý sviatok vianočný, aj na Prvý sviatok vianočný sú všetky obchody zatvorené.

Vianoce otváracie hodiny Billa

DátumDeňOtváracie hodiny
24.12Štredrý deň7:00 – 11:00h
25.12Prvý sviatok vianočnýzatvorené
26.12Druhý sviatok vianočnýzatvorené

Obdobie vianočných sviatkov je zamerané aj na návštevu kostola a sv. omší, pričom kompletný prehľad všetkých katolíckych udalostí nájdete v katolíckom kalendári.

Silvester otváracie hodiny Billa

Silvester je deň v roku, kedy človek za sebou zanechá to staré a teší sa na to, čo mu nový rok prinesie.

Silvester nepatrí medzi štátne ani prikázané sviatky, to znamená, že v tento deň sú obchody otvorené, ale Billa otváracie hodiny sú skrátené.

 • Otváracie hodiny: 7:00 – 17:00h

Kompletný prehľad otváracích hodín Billa počas sviatkov nájdete na oficiálnej stránke billa.sk.

Billa otváracie hodiny nedeľa
Zdroj: unsplash.com

Predajne Billa otváracie hodiny

Od svojho príchodu na Slovensko prešla Billa dynamickým vývojom, ktorý je do dnešných dní sprevádzaní každoročným nárastom počtu prevádzkovaných predajní. V súčasnosti môžete na Slovensku nakupovať už vo viac ako 160 predajniach.

Billa otváracie hodiny sú vo všetkých predajniach rovnaké, avšak otváracie doba sa môže líšiť v závislosti od konkrétneho dňa či sviatku.

Medzi najvyhľadávanejšie Billa otváracie hodiny patria mestá najnavštevovanejšie predajne Billa patria pobočky v mestách:

 • Bratislava
 • Topoľčany
 • Trnava
 • Komárno
 • Nové Zámky
 • Partizánske
 • Trenčín
 • Štúrovo
 • Banská Bystrica

Zdroje: billa.sk, youtube.com, unsplash.com

Najnovšie články