EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Thermalpark Šírava – cenník, otváracie hodiny, ubytovanie, zľava

Aktualizované:

Autor: Denisa

Thermalpark Šírava 2023 cenník

Thermalpark Šírava je ideálny celoročný odpočinok pre všetkých milovníkov vody. Oddýchnite si v liečivej geotermálnej vode, ktorá je prírodným zázrakom sopečnej zeme Vihorlatského pohoria. Viac o cenníku, otváracích hodinách, ubytovaní a zľave nájdete v novom článku.

Thermalpark Šírava

Thermalpark Šírava leží na brehu Zemplinskej Šíravy a jeho cieľom je ponúknuť návštevníkom zážitok z geotermálnej vody, ktorá je spojená s príjemným ubytovaním, pohostinnosťou a starostlivosťou. Zdravé účinky geotermálnej vody poznali už naši predkovia v 18. storočí.

Tak, ako napríklad Aquapark Lipany a Vrbov kúpalisko, aj tento oddychový komplex si získal za krátku dobu srdcia návštevníkov a stal sa najnavštevovanejším turistickým zariadením v širokom okolí.

V oddychovom komplexe nájdete vodný svet, saunový svet, ktorý je od 18+ a Thermal SPA.

V článku nájdete

Termálne kúpalisko Šírava

Thermalpark Šírava je situovaný na východnom Slovensku a svojim návštevníkom ponúka aj termálne kúpalisko, ktoré pozostáva z niekoľkých vnútorných a vonkajších bazénov, ktoré sú obohatené o vzduchové a masážne trysky.

Obľúbeným miestom na oddych je aj Goracy Potok, ktorý nájdete kúsok od termálneho kúpaliska Šírava.

Čo sa týka Thermalparku Šírava, nájdete tu štyri vnútorné bazény, ktoré pozostávajú z relaxačného, masážneho, vlnového a detského bazéna. Vodný svet takisto obsahuje aj štyri vonkajšie bazény, a to dva termálne bazény, masážny a oddychový bazén. 

Účinky masážnych trysiek a hydromasáže:

 • Uvoľňujú napätie a stres
 • Uvoľňujú od bolesti svalov a kĺbov
 • Zlepšujú pružnosť a vitalitu
 • Posilňujú svalstvo
 • Uvoľňujú svalovú a kĺbovú stuhnutosť
 • Aktivujú krvný obeh a lymfatický systém
 • Pomáhajú pri spaľovaní tukov
 • Zlepšujú prekrvenie pokožky
 • Zlepšujú prekrvenie končatín
 • Zlepšujú detoxikáciu organizmu
 • Aktivujú kožné receptory
 • Upokojujú organizmus

Ak však máte v pláne cez letné prázdniny vymeniť tobogany za kolotoče, tak v tom prípade je skvelým tipom návšteva Energylandie. Ide o najväčší zábavný park v Poľsku s rozlohou až 70 hektárov.

Thermalpark Šírava cenník

Cena lístkov do Thermalpark Šírava je prijateľná a môžete si ich kúpiť dvoma spôsobmi. Prvým je online e-shop, ktorý nájdete na ich oficiálnych stránkach. Tento vstup je možné zakúpiť minimálne deň vopred.

Druhým spôsobom je platba priamo na pokladni v termálnom kúpalisku, kde môžete platiť v hotovosti, kartou, PCC kartou a automatickou pokladňou. Táto cena sa takisto líši aj od toho, či plánujete navštíviť vodný svet, saunový svet alebo SPA.

Thermalpark Šírava cenník pokladňa

Typ vstupnéhoTrvanieDospelý
Junior & senior
Dieťa
THERMAL TICKET
Vodný svet – vstup do 14 hod.
2 hod.14 €12 €7 €
AQUA TICKET
Vodný svet
4 hod.22 €17 €10 €
SAUNA TICKET
Vodný svet + Wellness 18+
4 hod.31 €
SPA TICKET
Vodný   svet  +  SPA
4 hod.26 €21 €15 €
AQUADAY TICKET
Vodný svet
celý deň29 €24 €16 €
RESORT TICKET
Vodný svet+Relax zóna+Wellness 18+
celý deň44 €36 €25 €
SPECIAL TICKET
Vodný svet
po 18 hod.15 €14 €9 €

Junior = 12-18 rokov a študent do 26 rokov ISIC, Student card
Senior = nad 62 rokov a  ZŤP-S
Dieťa = od 3 do 11,99 rokov

Tieto ceny platia pri platbe v pokladni. Lístky si môžete zakúpiť aj online v e-shope, ktorý sa nachádza priamo na oficiálnych stránkach termálneho kúpaliska. Tu nájdete lístky za zvýhodnené ceny, a takisto všetky doplatky a zľavy, ktoré oddychový komplex ponúka.

Oddychový komplex takisto ponúka svojim verným zákazníkom zákaznícku PREPAID CREDIT CARD. Ide o kartu, na ktorej nájdu návštevníci niekoľko výhod a minimálne 5 % kreditu navyše ako BONUS.

Thermalpark Šírava cenník online/ e-shop

Typ vstupnéhoTrvanieDospelý
Junior & senior
Dieťa
THERMAL TICKET
Vodný svet – vstup do 14 hod.
2 hod.
AQUA TICKET
Vodný svet
4 hod.20 €15 €6 €
SAUNA TICKET
Vodný svet + Wellness 18+
4 hod.30 €
SPA TICKET
Vodný   svet  +  SPA
4 hod.24 €19 €8 €
AQUADAY TICKET
Vodný svet
celý deň27 €22 €13 €
RESORT TICKET
Vodný svet+Relax zóna+Wellness 18+
celý deň40 €32 €19 €
SPECIAL TICKET
Vodný svet
po 18 hod.

Thermalpark Šírava zľava

Thermalpark Šírava ponúka svojim zákazníkom zľavy, ktoré môžete využiť pri kúpe lístkov a ubytovania. Jednou zo zliav je zľava 15 % na rodinný vstup (2 dosp. + 1,2 alebo 3 deti [3-11,99 rokov]), ktorý neplatí pre nákup ONLINE.

Ďalšia zľava, ktorú môžete pri návšteve termálneho kúpaliska využiť, je zľava od internetového portálu Zľavomat.sk. Tu nájdete rôzne typy zľavnených pobytových balíčkov Zľavomat Thermalpark Šírava, ako napríklad:

 • SEZÓNA: Wellness pobyt s polpenziou (platnosť do 3.9.2023)
 • MIMOSEZÓNA: Wellness pobyt s polpenziou (platnosť 4. 9. – 17. 12. 2023)

S poukážkami Onlinerelax W8 získate zľavu 30 % do termálneho kúpaliska Šírava a 15 % v HOTELTHERMAL ŠÍRAVA SPA RESORT****. Všetky podmienky zľavy nájdete na oficiálnej stránke Onlinerelax – podstránka Thermalpark Šírava.

Thermalpark Šírava 2023
Zdroj: unsplash.com

Thermalpark Šírava otváracie hodiny

Otváracie hodiny do Thermalpark Šírava sa delia na pracovný týždeň a víkendy (sviatky + prázdniny). Takisto záleží aj od toho, ktorú časť komplexu chcete navštíviť. Či to bude vodný svet, wellness alebo SPA.

Thermalpark Šírava otváracie hodiny

Otváracie hodinyPondelok – ŠtvrtokPiatok – Nedeľa
(+ prázdniny, sviatky)
THERMALPARK VODNÝ SVET10:00 – 21:0010:00 – 21:00
THERMALPARK SAUNOVÝ SVET 18+13:00 – 20:3011:00 – 20:30
Thermal SPA10:00 – 21:0010:00 – 21:00

Rovnako je pre návštevníkov termálneho kúpaliska prichystaná aj relaxačná zóna, thermal café a bistro. Tieto otváracie hodiny nájdete na oficiálnych stránkach relaxačného komplexu.

V rámci letnej dovolenky si môžete užiť aj návštevu Oravského hradu, v ktorom sa natáčali slávne filmy ako napríklad Upír Nosferatu, Drakula alebo rozprávka Kráľ drozdia brada.

Thermalpark Šírava ubytovanie

Thermalpark Šírava ponúka ubytovanie pre svojich návšteníkov priamo na oficiálnej stránke Thermalparku. Nájdete tu dva typy ubytovania, a to v Thermal ŠÍRAVA Hotel **** a Residence ŠÍRAVA ***.

Thermal ŠÍRAVA Hotel **** ponúka ubytovanie v štyroch typoch izieb, pričom každá ponúka inú úroveň vybavenia a ďalšie doplnkové služby. Ide o izby:

 • JUNIOR ROOM
 • SUPERIOR ROOM
 • SAUNA SUITE
 • SPA SUITE

Súčasťou hotela ja takisto hotelové SPA, kam sa môžete dopriať masáž a voňavý kúpeľ. Takisto je k dispozícií reštaurácia, ktorá hosťom ponúka bohaté raňajky, denné menu a večere.

Residence ŠÍRAVA *** ponúka zákazníkom Thermalparku izby s názvom ŠTÚDIO, APARTMÁN, ktorý sa delí podľa počtu osôb a APARTMÁN DELUXE. Izbu si môžete vybrať a rezervovať priamo na ich webovej stránke.

Thermalpark Šírava kontakt

Kontakt Thermalpark Šírava sa delí v závislosti od toho, či sa chcete ubytovať v hoteli, alebo si iba užiť vodný svet, wellness a SPA, alebo chcete v tomto rezorte zorganizovať pracovný event či iné spoločenské podujatie, ako napríklad svadbu alebo ples.

A ak dostanete počas leta chuť na ďalší oddych a relax, navštívte aj Aquapark Senec, v ktorom sa môžu vyblázniť najmä náštevníci zo západného Slovenska.

Kontakt termálne kúpalisko

 • +421 56 285 20 20
 • info@thermalparksirava.sk

Kontakt rezervácia ubytovania

 • +421 56 285 22 00
 • recepcia@thermalsirava.sk

Kontakt rezervácia eventu

 • +421 56 285 22 50
 • residence@thermalsirava.sk

Zdroj: commons.wikimedia.org, youtube.com, pixabay.com

Najnovšie články