LOH 2024 Všetky info tu!

Kováčová kúpalisko – wellnes, cenník, otváracie hodiny, zľavomat

Aktualizované:

Autor: Lenka

Kováčová kúpalisko

Kováčová kúpalisko je dokonalým miestom na oddych a zábavu pre každého, nielen pre tých najmenších. Ponúka množstvo atrakcií, ktoré spája s nádherným podhorským prostredím. Pozrite sa, aké sú ceny vstupného, otváracie hodiny a kde sa môžete ubytovať.

Kováčová kúpalisko

Kováčová kúpalisko ponúka pre návštevníkov niekoľko bazénov, rôzne vodné atrakcie, zaujímavý program, ale čo je najdôležitejšie – termálnu liečivú vodu. Podobné možnosti zábavy a oddychu na Slovensku ponúka aj aquapark Lipany a Štrand Nové Zámky.

Aquapark Kováčová patrí medzi najobľúbenejšie miesta, ktoré počas letných prázdnin môžete spolu s deťmi navštíviť. Návštevníkom navyše ponúka pravidelné aktivity, ako cvičenie v bazéne, aerobik, detský plavecký tréning alebo detské animačné programy.

V článku nájdete

Kúpalisko Kováčová

Kúpalisko Kováčová sa nachádza v obci Kováčová medzi mestami Zvolen a Banská Bystrica. Na svoje si tu prídu nielen dospelí, ale aj deti, pre ktoré je tu nachystané množstvo atrakcií a zábavy – je tu detské pieskovisko, lanová pyramída, skákací hrad a detské ihrisko.

Ak chcete navštíviť aquapark, ktorý je len na skok od Slovenska, skvelým nápadom sú Chocholowskie Termy. Navyše tento výlet môžete spojiť aj s návštevou Energylandie.

Bazény v Kúpalisku Kováčová

Pre návštevníkov je k dispozícií niekoľko bazénov s rôznou teplotou vody a vodné atrakcie, ako napríklad chrliče, vodné trysky, dnový vzduchový gejzír a samostatný veľký whirlpool bazén. Kúpanie Kováčová si môžete naozaj užiť plnými dúškami.

Vonkajšie bazény v Kúpalisku Kováčová:

  1. vonkajší plavecký bazén 26 °C
  2. vonkajší sedací bazén 38 °C
  3. vonkajší regeneračný bazén 32 °C
  4. vonkajší rekreačný bazén 28 °C
  5. vonkajšie detské bazény 36 °C

Vnútorné bazény v Kúpalisku Kováčová:

  1. vnútorný relaxačný bazén 32 °C
  2. vnútorný whirlpool bazén 36 °C
  3. vnútorný detský bazén 32 °C

Tobogany kúpalisko Kováčová

Na milovníkov adrenalínu samozrejme čaká aj tobogan MODRÁ DIERA. Aj keď jeho názov znie síce hrozivo, tobogan je vhodný pre deti už od šiestich rokov. Jeho dĺžka je 60 metrov a po obvode má zvukové a svetelné efekty. Zábavu na tobogane si môže každý užiť počas celého roka.

V pripade, že máte radi tobogany, viac ich nájdete napríklad v aquaparku v Dolnom Kubíne.

Kúpele Kováčová wellnes

Kováčová Kúpele poskytuje aj wellness zónu. Môžete sa tu zrelaxovať a vychutnať si čiastočnú alebo celotelovú masáž. Ale je potrebné sa dopredu objednať.

Liečivá voda kúpalisko Kováčová

Voda v Kováčovej je termálna, hypotonická, minerálna, sírovo-hydrouhličitanová a vápenato-horečnatá. Táto špeciálna voda sa využíva na liečenie pohybového ústrojenstva, reumatických chorôb, pri liečbe nervových chorôb, chorôb tráviaceho ústrojenstva, chorôb obličiek, močových ciest a ženských chorôb.

Kováčová kúpalisko cenník

Kováčová kúpalisko cenník nájdete aj na oficiálnych stránkach. Základný cenník je rovnaký, ale ak prekročíte dobu 3 hodín, bude vám účtovaný jednorazový poplatok 3 € do celodenného vstupu (deti aj seniori).

Kováčová kúpalisko cenník:

Typ vstupuCelodenný vstup3 – hodinovýVečerný vstup po 18:00
Dospelý18 €16 €11 €
Dieťa do 15 rokov,
senior, ZŤP + študent. karty
16 €14 €11 €
Dieťa do 120 cm1 €1 €1 €

Ak sa idete kúpať ako rodina, rozhodne sa vám viac oplatí kúpiť si rodinný vstup, ktorý je za výhodnejšiu cenu.

Rodinné vstupy – cenník:

Rodinné vstupyCelodenný
Rodinný vstup (3 osoby*) celodenný43 €
Rodinný vstup (4 osoby**) celodenný55 €
3-hodinový vstup 3 osoby38 €
3-hodinový vstup 4 osoby48 €

* minimálne 1 dieťa do 18 rokov

**minimálne 2 deti do 18 rokov

Zľavomat kúpele Kováčová

Vstup za výhodné ceny do tohto kúpaliska určite nájdete aj na Zľavomate. Ale ak chcete túto možnosť využiť musíte sledovať aktuálne zľavy, pretože ponuky na Zľavomate sa často menia a platia len obmedzený čas.

Samozrejme na Zľavomate môžete nájsť nielen akciové vstupy, ale aj ubytovanie za výhodné ceny.

Kováčová kúpalisko je dokonalým miestom na oddych a zábavu pre každého, nielen pre tých najmenších.
Zdroj: unsplash.com

Kováčová kúpalisko otváracie hodiny

Otváracie hodiny kúpaliska v Kováčovej taktiež nájdete aj na oficiálnej stránke kúpaliska. Veľkou výhodou je, že kúpalisko Kováčová je otvorené počas aj mimo hlavnej sezóny denne. Rozdiel je len v čase a v tom, že niektoré sú bazény v zimných mesiacoch uzavreté.

Kováčová kúpalisko otváracia doba:

SezónaDeň a čas
Letná sezónadenne od 9:00 do 21:00 hod
Mimo letnej sezónydenne od 10:00 do 21:00 hod

Kováčová ubytovanie

Kúpalisko Kováčová zatiaľ ubytovanie vo svojom areály neposkytuje, ale v blízkosti nájdete množstvo iných možností. Môžete si zarezervovať zrub, apartmán alebo si môžete užiť prírodu v niektorej z chát priamo v zvolenskej prírode.

Kúpalisko Kováčová recenzie

Čo sa týka recenzií kúpaliska v Kováčovej, ohlasy na internete sú vo väčšine prípadov pozitívne s tým, že ľudia negatívne hodnotia najmä vysokú cenu vstupného – podľa mnohých je to „veľa peňazí za málo muziky“.

Negatívne hodnotia aj ceny občerstvenia a dlhé čakanie na jedlo, ktoré sa niekedy natiahlo aj na viac ako pol hodinu.

Hodnotenia kúpaliska v Kováčovej si prečítate na Googli či na ich Facebookovej stránke.

Kováčová kúpalisko ponúka pre návštevníkov niekoľko bazénov, rôzne vodné atrakcie, zaujímavý program, ale čo je najdôležitejšie - termálnu liečivú vodu
Zdroj: unsplash.com

Kúpalisko Kováčová kontakt

Kúpalisko Kováčová kontakt môžete využiť v prípade akýchkoľvek otázok. Nezabudnite, že v prípade, že máte záujem o wellness služby je potrebné zavolať dopredu a dohodnúť sa.

Na kontaktovanie môžete využiť:

  • telefón: +421 045 5445 319
  • mail: info@holidaypark.sk

Zdroj: holidaypark.sk, unsplash.com, youtube.com

Najnovšie články