EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Kráľovstvo Hrabovo – cenník, program, atrakcie, kino, escape room a recenzie na pieskové kráľovstvo

Aktualizované:

Autor: Marcela

Kráľovstvo Hrabovo program

Kráľovstvo Hrabovo je areál plný zábavy pre deti aj dospelých. Zaujíma vás aké atrakcie môžete v tomto rozprávkovom kráľovstve zažiť? Prezradíme vám, kde sa kráľovstvo presne nachádza, aké sú ceny a recenzie iných návštevníkov.

Kráľovstvo Hrabovo

Kráľovstvo Hrabovo je zábavný areál, ktorý nájdete na strednom Slovensku. Toto kráľovstvo hračiek prináša kopec zábavy a vyžitia pre celú rodinu – dospelých aj deti. Podobne ako Alex Park.

Na jednom mieste nájdete veľké množstvo atrakcií, kultúrneho vyžitia a kopec zábavy. Naviac Kráľovstvo Hrabovo mení koncept pravidelne niekoľkokrát do roka. A to zväčša na letnú a jarnú sezónu.

V článku nájdete

Rozprávkové Kráľovstvo Hrabovo

Rozprávkové Kráľovstvo Hrabovo začalo svoju históriu písať v roku 2020, kedy po prvýkrát otvorili Kráľovstvo Hrabovo Ružomberok počas zimnej sezóny.

Od vtedy je kráľovstvo otvorené v lete aj v zime a počas roka mení svoj koncept na ľadové Kráľovstvo Hrabovo a pieskové kráľovstvo.

Výhodou je, že pri pravidelnej zmene konceptu a tematiky môžete kráľovstvo navštíviť viackrát a nikdy vás neomrzí.

Ďalším zaujímavým miestom pre deti na Slovensku je aj čarovná dedinka Habakuky, ktorá sa nachádza na Donovaloch.

Ľadové Kráľovstvo Hrabovo

Ľadové Kráľovstvo Hrabovo je zimný variant tohto areálu, ak sa vám páči atrakcia Ľadový dom, určite sa vyberte aj sem.

Počas zimnej sezóny sa areál zmení na ľadové kráľovstvo a nájdete v ňom množstvo ľadových sôch, labyrint, detské iglu a množstvo iných zimných atrakcií.

Počas zimnej sezóny taktiež nájdete v ľadovom kráľovstve vianočné trhy a stánky s rôznymi suvenírmi, ktoré si môžete zakúpiť.

Pieskové Kráľovstvo Hrabovo

Pieskové Kráľovstvo Hrabovo je zasa letný variant tohto kráľovstva. Počas letnej sezóny nájdete v tomto zábavnom stredisku animačný program, skákacie atrakcie či plnohodnotný program plný slovenských interpretov.

Pieskové sochy Kráľovstvo Hrabovo sú rovnako typické pre letnú sezónu v kráľovstve. Napríklad leto 2022 bolo výnimočné vďaka pieskovej Dino výstave.

V areáli ste si mohli prezrieť enormné napodobeniny dinosaurov, ktorí boli vyhotovení z piesku.

Kráľovstvo Hrabovo otváracie hodiny

Kráľovstvo Hrabovo otváracie hodiny sa líšia podľa toho, v ktorom mesiaci sa sem chystáte. Predtým ako sa do kráľovstva vyberiete, je dobré si otváracie hodiny preveriť na oficiálnej stránke.

Zároveň sa otváracie hodiny menia aj podľa sezóny. Momentálne sú otváracie hodiny nastavené na zimnú sezónu 2023/2024.

Kráľovstvo Hrabovo zimná sezóna 2023/2024

Obdobie v rokuOtváracie hodiny
Január Piatok – Nedeľa 16:00 – 22:00
FebruárPiatok – Nedeľa 16:30 – 22:00
Od 17.2 do 12.3. 2024Denne 17:00 – 22:00

Ako sa dostať do Kráľovstvo Hrabovo

Kráľovstvo Hrabovo adresu nájdete na oficiálnych webových stránkach. Stačí, ak si zadáte do navigácie Kráľovstvo Hrabovo, Hrabovská cesta, Ružomberok a Waze navigácia vás tam dovedie.

Presná adresu si môžete vyhľadať aj pomocou GPS súradníc :

  • 49.072881
  • 19.2745407

Naviac ak máte radi lyžovanie, môžete využiť Jasná skipas a ísť si zároveň aj zalyžovať. Lyžiarske stredisko Jasná Kráľovstvo Hrabovo sú od sebe vzdialené menej ako hodinu autom.

Kráľovstvo Hrabovo atrakcie

Kráľovstvo Hrabovo atrakcie sú rozmiestnené po celom areáli a prinášajú zábavu malým aj väčším deťom a dokonca aj dospelým. Hrabovo pre deti atrakcie pravidelne obmieňa a tým sa stáva areál ešte atraktívnejším.

Ruské koleso Kráľovstvo Hrabovo

Ruské koleso Kráľovstvo Hrabovo bolo pre návštevníkov pripravené na letnú sezónu 2022. Ruské koleso bolo najväčšie na Slovensku a jeho výška merala až 30 metrov.

Na kolese ste sa mohli previezť a vychutnať si tak výhľad na krásne okolie kráľovstva. Naviac ruské kolo bolo v cene vstupného a nemuseli ste nič priplácať.

Snowtubing Kráľovstvo Hrabovo

Snowtubing Kráľovstvo Hrabovo je jedna z najlepších atrakcií zimnej sezóny 2023/2024. Pod pojmom snowtubing si môžete predstaviť zábavnú jazdu na nafukovacom kolese.

Kráľovstvo Hrabovo cenník

Kráľovstvo Hrabovo cenník, rovnako ako otváracie hodiny, nájdete zverejnený na ich webových stránkach.

Vstup do kráľovstva je spoplatnený len symbolicky a platí sa poplatok.

  • Cena : 2 €/osoba

Mimo symbolického poplatku pri vstupe sú však spoplatné najzaujímavejšie a najvyužívanejšie atrakcie kráľovstva.

Kráľovstvo Hrabovo cenník atrakcií

AtrakciaCena
Snowturbing1 jazda – 1 €
5 jázd – 4 €
10 jázd – 7 €
Guličková trať1 gulôčka 3 €
Úniková miestnosť45 € max. 1 hodina, 5 osôb

Vzhľadom na to, že jednotlivé atrakcie sa počas roka menia, je dobré si ceny aktuálnych atrakcií preveriť na webových stránkach alebo priamo na mieste.

kráľovstvo hrabovo zábava pre deti a dospelých
Zdroj: unsplash.com

Kráľovstvo Hrabovo program

Kráľovstvo Hrabovo program je vždy vopred zverejený a na svoje si prídu deti aj dospelí. Vo väčšine prípadov sa o program starajú slovenskí umelci, kapely pre deti ale aj dospelých, kúzelníci, DJi či tanečné skupiny.

Program v Kráľovstve je naozaj bohatý a okrem vystúpení umelcov je doplnený aj o animačné programy a vzdelávacie prednášky.

Snowtubing je obľúbená zimná aktivita po celom svete. Dokážu sa na nej poriadne zabaviť aj dospelí, avšak pre dospelých musí byť prispôsobená dĺžka trate.

Kráľovstvo Hrabovo kino

Kráľovstvo Hrabovo kino si užijete počas letných mesiacov. Pravidelne tu počas mesiacov júl a august môžete navštíviť letné kino pod hviezdami.

Vstup do letného kina je zdarma a premietanie býva v podvečerných hodinách. Okrem animovaných filmov, ktoré sú určené pre deti si tu prídu na svoje aj dospelí. Animované filmy sa pravidelne striedajú s komédiami a filmami pre dospelých.

Kráľovstvo Hrabovo escape room

Kráľovstvo Hrabovo escape room je zážitkom pre každého. Máte šesťdesiat minút na to, aby ste sa dostali z miesnosti von. V miestnosti na vás čakajú logické úlohy, hádanky a na to, aby ste sa dostali von, je potrebné zapojiť všetky mozgové bunky.

Escape room v Kráľovstve Hrabovo vám ponúka možnosť stať sa na chvíľu hrdinami záchrannej služby.

Hra je určená pre partiu kamarátov, rodiny s deťmi či pre páry. Von sa musíte dostať do 60 minút a počet hráčov je obmedzený na päť osôb.

Kráľovstvo Hrabovo Facebook

Kráľovstvo Hrabovo Facebook je jedna z možností ako sledovať aktuálne dianie, program a zmenu atrakcií v kráľovstve.

Na tejto sociálnej sieti nájdete množstvo informácií, skúsenosti iných a okrem toho tu samotné kráľovtsvo zverejňuje aktuálny program alebo prípadné zmeny v programe.

Taktiež sa môžete pozrieť na fotky z areálu a videá z rôznych podujatí, čo vám môže pomôcť pri rozhodovaní sa, či areál navštíviť.

Kráľovstvo Hrabovo recenzie

Kráľovstvo Hrabovo recenzie si môžete pozrieť na Facebooku alebo na Google recenziách. Ľudia si pochvaľujú cenu vstupného, ktoré je naozaj symbolické a deti sa tu dokážu zahrať minimálne dve hodiny.

Výhodu je, že pokiaľ nechcete, nemusíte si nič priplácať. Taktiež je super, že areál ponúka aj občerstvenie. Niektorí návštevníci sa sťažovali na to, že očakávali niečo väčšie a priestrannejší areál.

Ubytovanie Hrabovo

Ubytovanie Hrabovo poskytuje viacero možností. Na výber z množstva penziónov a hotelov v okolí. Taktiež je v okolí množstvo domov, chalúp a apartmánov na prenájom.

Lokalita Hrobova je veľmi obľúbená. Okrem Kráľovstva Hrabova tu nájdete aj vodnú nádrž, naviac do Tatier to máte len na skok.

Zdroje: kralovstvohrabovo.sk, youtube.com

Najnovšie články