EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Jasná skipas – sezónny skipas a ich predaj, cena, zľavy a ponuky na Zľavomate

Aktualizované:

Autor: Marcela

Jasná skipas 2023

Jasná skipas je možnosť, ako si užiť tatranské kopce na lyžiach. Prezradíme vám, aká je cena skipasov, kde všade prebieha predaj a aké zľavy môžete využiť. Pokiaľ ste vášniví lyžiar, potom je tu pre vás sezónny skipas za výhodnú cenu.

Jasná skipas

Jasná skipas je svojím spôsobom vstupenka na viac ako päťdesiat kilometrov tatranských zjazdoviek rôznych obtiažností. Zvýhodnené ceny Jasná ski pas kúpite aj vďaka Gopass karte.

Lyžiarke stredisko Jasná je situované na známom kopci Chopok a zakúpenie Chopok skipasu vám umožňuje využívať služby tohto lyžiarskeho strediska. A to konkrétne moderné kabínové lanovky, sedačkové lanovky a vleky.

V článku nájdete

Jasná skipas 2023/2024

Po zakúpení skipass Jasná máte každý rok možnosť využiť vstup na zjazdovky, alebo sa napríklad vyviesť lanovkou na Chopok. A ak máte predsa len radšej lyžovanie, Chopok skipasy vám zaručia vstup na všetky druhy zjazdoviek.

Jasná skipasy 2023/2024 umožňuje vstup na:

  • 17 modrých zjazdoviek v celkovej dĺžke 24 185 metrov
  • 13 červených zjazdoviek v dĺžke 18 630 metrov
  • 5 čiernych zjazdoviek v dĺžke 7925 metrov

Okrem zjazdoviek máte k dispozíci aj 6 vlekov, 6 sedačkových lanoviek a 6 kabínových lanoviek. Naviac v Jasnej spustili aj novú kabínovú lanovku A6 značky Doppelmayr typ 15-MGD, vďaka ktorej sa na vrchol Chopku dostanete už za 11 minút.

Rôzne dlhé zjazdovky nájdete aj v stredisku:

Predaj skipasov Jasná

Predaj skipasov Jasná je realizovaný viacerými spôsobmi. Môžete tak urobiť jednoducho priamo na mieste v lyžiarskom stredisku Jasná. Nájdete tu pokladnice, ktoré majú v ponuke rôzne druhy skipasov.

Ďalšou možnosťou, ako sa dostať k skipasom je webová platforma Gopass.sk. Na zakúpenie skipasu cez Gopass budete potrebovať Gopass kartu. Vďaka nej však zakúpite skipasy vo výhodnejšej cene ako priamo na mieste.

Taktiež môžete využiť priamo na mieste Gopass point, ktorý funguje ako samoobslužný terminál. Na tomto termináli zakúpite skipasy výhodnejšie ako v bežnej pokladnici, ale drahšie ako online.

Skipas Jasná cena

Skipas Jasná cena je pevne stanovená a platí na celú sezónu. Všetky ceny nájdete zverejnené na oficiálnych stránkach lyžiarskeho strediska Jasná.

Cenník skipasov Jasná dospelá osoba

Druh skipasuCena
1-dňový skipas65 €
2-dňový skipas126 €
3-dňový skipas182 €
4-dňový skipas225 €
5-dňový skipas273 €
6-dňový skipas315 €

Jasná skipas zľava

Jasná ski pas zľavu môžete uplatniť na rôzne vekové kategórie. Konkrétne na zľavy majú nárok deti, juniori a seniori. Výška zľavy závisí od vekovej kategórie.

V prípade, že so sebou beriete na lyžovačku dieťa, na jednodňovom skipase kupovanom priamo v pokladnici strediska ušetríte až 17 €. Pri junioroch a senioroch je cena Jasna skipass v porovnaní s dospelým človekom o 11 € nižšia.

Rovnako ako pri dospelých, aj iné vekové kategórie si môžu zakúpiť skipasy výhodnejšie pomocou Gopass SK. Zľavy taktiež získate v prípade večerného lyžovania alebo celodenného skipasu kupovaného až po trinástej hodine.

Sezónny skipas Jasná

Sezónny skipas Jasná je určený pre tých, ktorí sa do Jasnej chystajú pravidelne a často.

Sezónka Jasná v sebe zahŕňa vstup na všetky zajzdovky, vleky a lanovky počas celej sezóny 2023/2024.

Ceny sezónky Jasná

KategóriaDospelýDieťaJuniorSenior
Sezónny skipas PREMIUM629 €440 €503 €503 €
Sezónny skipas PREMIUM+FAST PASS1029 €819 €889 €889 €

Sezónny skipass využijete okrem lyžovačky na Slovensku aj napríklad na:

Jasná skipas Zľavomat

Jasná skipasy na Zľavomate môžete kúpiť vo výhodnejších cenách. Je dôležité sledovať aktuálnu ponuku Zľavomatu. Okrem skipasov tu nájdete aj výhodné ceny ubytovania v okolí lyžiarskeho strediska.

Ubytovanie v blízkosti lyžiarskeho strediska vám ponúka množstvo výhod, ušetríte čas cestovaním a môžete sa okrem lyžovania vybrať aj na výlet. Navšítiviť môžete napríklad Ľadový dom na Hrebienku.

Okrem zľavomatu nájdete výhodné ponuky skipasov a ubytovania aj na iných zľavových portáloch, ako je napríklad Zľava dňa a podobne.

Jasná skipas cenník
Zdroj: unsplash.com

Skvelú lyžovačku môžete zažiť aj v zahraničí – v talianskych Alpách a rakúskych Alpách.

Lyžiarske stredisko Jasná recenzie

Lyžiarske stredisko Jasná recenzie hovoria o jednom z najobľúbenejších lyžiarskych stredísk na Slovensku. Lyžiari si pochvaľujú najmä rozmanitosť zjazdoviek a krátke čakacie doby na vleky.

Okrem slovenských lyžiarov si Jasná získala aj turistov zo zahraničia a robí Slovensku dobré meno. O tom svedčia aj pozitívne recenzie zahraničných turistov na služby, okolitú krajinu a bezpečnosť.

Takisto sa tu konajú aj zaujímavé akcie pre verejnosť, ako napríklad Red Bull Jump & Freeze.

Negatívne recenzie najčastejšie bývajú na ceny služieb, ktoré Jasná ponúka. Mnohí ich porovnávajú so strediskami v Alpách, kde je úroveň lyžovania určite o niečo vyššia.

Ski Jasná mapa

Ski Jasná mapa je užitočná pomôcka najmä pre tých, ktorí sa chystajú do Jasnej po prvýkrát a lyžiarske stredisko nepoznajú.

Na mape nájdete vyznačené všetky zjazdovky, vleky, apreski bar a všetky ostatné dôležité body ako napríklad toalety či servis lyží.

ski jasná mapa
Zdroj: co-to-je.sk

Jasná kamery

Jasná kamery sú rozmiestnené na viacerých zjazdovkách. Vďaka webkamerám si teda môžete skontrolovať aktuálny stav na konkrétnych zjazdovkách.

Celý prenos je live, takže uvidíte reálny a skutočný pohľad na stredisko. Môžete si urobiť obraz o tom ako to reálne vyzerá a či stredisko nie je preplnené ľuďmi.

Jasná skipas len 9 eur

Jasná skipas len za 9 eur ste mohli získať napríklad v roku 2019. V tomto roku spustila Jasná veľký predpredaj skipasov, kde začínajúca cena bola len 9 eur.

V predpredaji bolo 10 000 skipasov na rôzne lyžiarske strediská po Slovensku.

Zdroje: jasna.sk, onthesnow.sk, youtube.com, gopass.travel.sk

Najnovšie články