Ruža pre nevestu 2 Sledujte bez reklám!

Lyžiarske stredisko Pezinská Baba – lyžovanie, bežky, kamera, počasie, ubytovanie

Aktualizované:

Autor: Denisa

Neviete kam vyraziť v zime za dobrou lyžovačkou? Lyžiarske stredisko Pezinská Baba leží na hrebeni Malých Karpát, pričom svojim návštevníkom ponúka dlhé zjazdovky, krásne výhľady a kvalitné služby. Viac o stredisku, službách a ubytovaní v článku.

Lyžiarske stredisko Pezinská Baba

Lyžiarske stredisko Pezinská Baba prevádzkuje Lyžiarsky klub Baba Pezinok. Toto stredisko sa nachádza na hrebeni Malých Karpát vo výške 527 m.n.m, pričom aktuálne tu nájdete 5 vlekov na 3 zjazdových svahoch.

A hoci Gopass karta sa tu využiť nedá, ceny sú tu prijateľnejšie, než vo veľkých lyžiarskych strediskách počas lyžovačky na Slovensku.

V článku nájdete

Ski Pezinská Baba lyžovanie

Lyžiarske stredisko Pezinská Baba je najvýznamnejším strediskom zimných športov v Malých Karpatoch. Nachádza sa 12 km od okresného mesta Pezinok, pričom na vás čaká až 400 parkovacích miest a celková inštalovaná hodinová kapacita 3120 osôb.

V areáli lyžiarskeho strediska sa nachádzajú 3 zjazdové trate v dĺžke 500 m, 700 m a 1000 m. Mechanické zasnežovanie typu HKD je inštalované na trati pri VL 500, na ktorej si môžete užiť večerné romantické, ale aj rodinné lyžovanie.

Lyžiarske stredisko Pezinská Baba
Zdroj: lkbaba.sk

Lyžiarske stredisko myslelo aj na začiatočníkov, ktorí tu nájdu kotvový vlek s názvom Transporta. Ide o trať dlhú 1 km, pričom horná časť trate vyhovuje menej náročným lyžiarom. Na strednej je postavený vlek pre nenáročných lyžiarov Tatrapoma P.

Pezinská Baba lyžovanie cenník

Čo sa týka ceny lístkov, tak lyžiarske stredisko Pezinská Baba ponúka svojim návštevníkom 3 varianty vstupného, a to dospelý, junior a dieťa.

Všetky lístky zakúpené na tomto stredisku sú platné aj v stredisku Zochova chata.

Lístky sa vydávajú vo forme bezkontaktnej čipovej karty s uvedením identifikačných údajov držiteľa lístka alebo bez ich uvedenia, v závislosti od typu lístka. Záloha na čipovú kartu je 2,00 €.

Pezinská Baba lyžovanie cenník 2023/2024

KategóriaDospelíJuniorDeti
1. DEŇ (meno)25€23€20€
BODOVÝ LÍSTOK 150 bodov18€17€14€
JEDNA JAZDA – vlek5€5€5€
1 hod13€12€10€
2 hod18€14€12€
3 hod20€19€18€
4 hod23€22€19€
8 hod zo sezóny (meno)82€76€69€
16 hod zo sezóny (meno)144€130€117€
32 hod zo sezóny (meno)246€226€205€
Sezónny neprenosný (foto)272€245€218€
1 deň rodinný 2+1 (meno)55€
1 deň rodinný 2+2 (meno)69€
1 deň rodinný 2+3 (meno)82€

Pre milovníkov lyžovania je k dispozícií napr. aj stredisko Jasná, kde si môžete takisto užiť prázdninovú lyžovačku a kúpiť si výhodný skipas Jasná za dobré ceny.

Lyžovanie Pezinská Baba otváracie hodiny

Lyžiarske stredisko Pezinská baba ponúka svojim návštevníkom denné a večerné lyžovanie. Večerné lyžovanie je k dispozícií na trati VL 500 a 700, kedy sú tieto trate vybavené večerným osvetlením.

Pezinská Baba otváracie hodiny

TypDeňČas
Denné lyžovaniePO – NE9:00 – 16:00h
Večerné lyžovaniePO – NE17:00 – 21:00h

Na stredisku počas otváracích hodín nájdete aj skiservis, požičovňu lyží, lyžiarsku školu, bufet, reštauráciu a ubytovanie v chate/penzióne.

Pezinská Baba kamera

Lyžiarske stredisko Pezinská Baba webkamera ponúka lyžiarom aktuálny prenos zo strediska Baba Pezinok, ale aj do lyžiarskeho strediska Zochova chata.

Pezinská Baba live kamera ponúka návštevníkom možnosť si pred príchodom do strediska skontrolovať, koľko ľudí sa tu aktuálne nachádza, aké sú podmienky na svahu a ďalšie.

Online kamera Pezinská Baba je dostupná na oficiálnych stránkach strediska.

Online si môžete takisto pozrieť aj súťaž v lyžovaní na TV JOJ Šport, alebo športové výsledky lyžiarky Petry Vlhovej, pričom jej aktuálny súťažný program na sezónu 2023/2024 nájdete v tomto článku.

Pezinská Baba počasie

Nie ste si istí, či budete mať počas lyžovania na Pezinskej Babe dobré počasie? V tom prípade vám odporúčame pozrieť si dopredu predpoveď počasia, na základe ktorého viete odhadnúť, aké poveternostné podmienky môžete na svahu očakávať.

Či vás bude čakať na Pezinskej Babe sneh zistíte napríklad aj prostredníctvom modelu ALADIN SHMU.

Ide o model, ktorý bol vyvinutí v spolupráci s viacerými európskymi meteorologickými ústavmi, vrátane toho slovenského a jeho hlavnou úlohou je vytvorenie najpresnejšej predpovede počasia.

Pezinská Baba ubytovanie

Ubytovanie v lyžiarskom stredisku Pezinská Baba je možné v zariadení Motel na vrchu Baba, ktorý sa nachádza priamo na území Pezinskej Baby. Návštevníkom ponúka najmä nadštandardné ubytovacie a reštauračné služby.

Motel na vrchu Baba čo ponúka

  • luxusné ubytovanie pre 16 ľudí
  • výborné poľovnícke špeciality
  • kapacita 60 miest
  • Drevenica Huncokárska chalupa – oslavy, zábavy a slávnosti

Takisto ak vám tento motel nevyhovuje, ďalšie možnosti ubytovania v Pezinskej Babe a okolí nájdete napríklad na ubytovacom portáli Hauzi.sk.

Pezinská Baba bežky

Ak máte radi bežky, tak v tom prípade ste na správnom mieste, pretože bežkovanie na Pezinskej Babe musíte rozhodne zažiť!

V Pezinskej Babe sa začína diaľková trasa Pezinská Baba bežky – Bratislava, pričom tu nájdete aj strojovo upravované bežkárske okruhy 2, 3 a 5 km pre klasický ako aj voľný štýl.

Rovnako sa tu organizujú podujatia pre Lyžiarsky Orientačný Beh.

Bežky Pezinská Baba

  • Bežkársky okruh 2 km: najmenej náročný okruh
  • Bežkársky okruh 3 km: najdlhší okruh s prevýšením 144 m
  • Bežkársky okruh 5 km: najviac využívaný okruh

Sánkarská dráha Pezinská Baba

Lyžiarske stredisko Pezinská Baba je ideálna pre rodiny s deťmi, pretože sa tu nachádza aj sánkarská dráha, ktorú si ihneď obľúbia všetky deti aj dospelí.

Na sánkovanie a šmýkanie na Pezinskej Babe môžete využiť svah pri vleku VL1000 v hornej časti, pričom táto dráha je pre návštevníkov k dispozícií za ideálnych snehových podmienok.

Pezinská Baba recenzie

Lyžiarské stredisko Pezinská Baba má na Google celkovo 1360 recenzií, pričom z celkového počtu 5 hviezdičiek ho návštevníci ohodnotili známkou 4,2 hviezdičiek.

Pezinská Baba recenzie nájdete aj priamo na oficiálnej stránke lyžiarskeho strediska.

Zdroje: lkbaba.sk, youtube.com, unsplash.com

Témata:
Cestovanie

Najnovšie články