Ruža pre nevestu 2 Sledujte bez reklám!

Habakuky Donovaly – cena, zľava, otváracie hodiny, program, recenzie

Aktualizované:

Autor: Denisa

Habakuky 2023

Čarovná dedinka Habakuky je pre malých aj veľkých, mladých či starých. Jednoducho pre všetkých, ktorí chcú zažiť atmosféru ľudových rozprávok na vlastnej koži. Pozrite si nižšie, aké je vstupné, otváracie hodiny a aktuálny program.

Habakuky

Habakuky Donovaly sú rozprávková dedinka, ktorú tvoria domčeky v štýle ľudovo-fantazijnej architektúry na motívy rozprávok spisovateľa Pavla Dobšinského, ktoré ocenia najmä rodiny s deťmi.

Dychberúce divadelné predstavenia, ktoré vás vtiahnu do príbehov z detských kníh, rozprávkové domčeky a objekty, zábavné atrakcie, nezabudnuteľné zážitky a tvorivé dielne, či chutné občerstvenie, ktorým sa posilníte pred ďalším rozprávkovým dobrodružstvom.

A keď nebudete mať dosť, môžete cez leto navštíviť aj kráľovstvo Hrabovo, kde nájdete areál plný zábavy pre deti aj dospelých.

V článku nájdete

Habakuky Donovaly

Dedinka Habakuky sa nachádza v centre letnej i zimnej turistiky na Donovaloch, čo je iba niekoľko minút od hlavného mesta detí – Donovalkovo.

Táto čarovná dedinka je bežne prístupná autom, pričom ju nájdete na diaľnici medzi Ružomberkom a Banskou Bystricou. Parkovať môžete hneď pred areálom, alebo na hlavnom parkovisku, ktoré je od Habakuk vzdialené cca 6 minút pešo.

Dedinka rozprávok Pavla Dobšinského je ideálne miesto na zábavu a oddych počas letných prázdnin, kde sa môžete tešiť na originálnu architektúru, interaktívne divadelné predstavenia a ukážky ľudových remesiel.

Okrem toho sa na Donovaloch konajú aj zaujímavé akcie pre verejnosť, ako napríklad Red Bull Jump & Freeze.

Habakuky cena

Vstupné do dedinky Habakuky sa delí podľa veku, pričom je možné platiť hotovosťou alebo platobnou kartou.

Čo sa týka občerstvenia a atrakcií priamo v dedinke, tak tu môžete platiť iba kartou, prípadne špeciálnou rozprávkovou menou HABAKUK (1 € = 1 HAB). Túto rozprávkovú menu si zmeníte v automate alebo v zmenárni.

Habakuky vstupné

KategóriaVstup
Dieťa do 3 rokovZADARMO
Od 4 do 99 rokov13 €
Osoba ZŤP8 €
Prehliadka dediny po 16:00h5 €

Cena zahŕňa:

  • Divadelné predstavenia podľa programu
  • Návšteva rozprávkových domčekov
  • Ukážky remeselnej tvorby
  • Tvorivú dielňu Negrambľoš
  • Detské ihrisko, fotografovanie, parkovanie, …

Táto rozprávková dedina takisto ponúka aj špeciálne vstupy pre školské výlety a detské tábory, kde je aj špeciálna cena vstupného. Aktuálny cenník nájdete na oficiálnej stránke habakuky.eu.

Habakuky zľava

Chcete navštíviť Habakuky so zľavou? Žiadny problém! Stačí navštíviť zľavové portály ako napríklad Zľavomat, kde zvyknete kúpiť časovo obmedzené vstupenky za lepšie ceny. Zľavy môžete nájsť aj na portále zlavadna.sk.

Habakuky Donovaly
Zdroj: commons.wikimedia.org

Habakuky otváracie hodiny

Hlavná sezóna v dedinke Habakuky trvá od júla do septembra, pričom v mesiacoch jún a september je návšteva možná s obmedzením služieb.

V zimných mesiacoch a v prípade veľmi nepriaznivého počasia je dedinka uzavretá.

Habakuky otváracie hodiny sezóna

DeňČas
PONDELOK10:00-17:00h
UTOROK10:00-17:00h
STREDA10:00-17:00h
ŠTVRTOK10:00-17:00h
PIATOK10:00-17:00h
SOBOTA10:00-18:00h
NEDEĽA10:00-18:00h

Ak vám ešte cez leto zvýši čas, zoberte vaše deti aj na Bojnický zámok, kde sa každý rok koná podujatie Rozprávkový zámok. V roku 2022 boli námetom práve Dobšinského rozprávky, ktoré si môžete pozrieť aj vo vystúpeniach na Habakukoch.

Habakuky program

Dedinka Habakuky si pre svojich návštevníkov prichystala okrem špeciálneho programu aj relax zónu, ukážky práce pána Zvončekára a Kováča, prehliadku múzea Svetozára Stračinu a múzea Dobšinského rozprávok a ďalšie atrakcie, ktoré sú súčasťou areálu.

Okrem toho tu nájdete aj špeciálny program plný vystúpení podľa námetov rozprávok Pavla Dobšinského, pričom aktuálny program nájdete vždy na oficiálnych stránkach dedinky.

Program na júl – august

PredstavenieČas
Otvorenie dedinky10:00h
Zlatá priadka10:30h
Animátori a ich herecký vstup11:00h
Medovníková chalúpka11:30h
Koncert – kvíz s kapelou Habakuka12:30h
Rozprávka Soľ nad zlato13:30h
Tri prasiatka14:30h
Tanečná škola15:15h
Zlatá priadka15:30h

V prípade veľmi nepriaznivého počasia je dedinka uzavretá. Rovnako v prípade koncertov či iných kultúrnych podujatí si prevádzkovateľ vyhradzuje právo na zmenu otváracích hodín.

Habakuky ubytovanie

Dedinka Habakuky sa nachádza priamo v zimnom a letnom turistickom stredisku Donovaly, kde nájdete niekoľko ubytovacích zariadení a hotelov, ktoré sú svojim zákazníkom k dispozícií celoročne.

Ubytovanie v týchto zariadeniach si môžete rezervovať priamo na ich webových stránkach, alebo si pozrieť ponuky cez ubytovacie a zľavové portály, ako napríklad Booking.com či Zľavomat.sk.

Rovnako ak budete mať chuť navštíviť aj ďalšie kúty slovenskej prírody, určite si nenechajte ujsť Čutkovskú dolinu, kde si prídu na svoje aj vaše deti, a to v rozprávkovom areáli Obrovo.

Habakuky recenzie

Recenzie na Habakuky Donovaly a sprievodný program nájdete na ich oficiálnej facebookovej stránke, alebo priamo na Google, kde môžete aj vy napísať svoj názor a ohodnotiť túto rozprávkovú atrakciu hviezdičkami.

Na Google má rozpravková dedina v súčasnosti 1635 recenzií, pričom sú ohodnotené na 4,2 hviezdičiek z možných 5.

Na návštevu tejto rozprávkovej dedinky si v lete vyhraďte aspoň jeden víkend, pretože Habakuky a okolie svojim návštevníkom ponúka napríklad aj Fun arénu, vodný svet Gothal alebo bobovú dráhu.

Zdroj: youtube.com, facebook.com, google.sk, commons.wikimedia.org, wallpaperflare.com

Témata:
Cestovanie

Najnovšie články